» »

AdGuard DNS

AdGuard DNS

CyberPunk ::

Uporablja kdo (plačljiv) AdGuard DNS (vsaj na mobilniku)? Sem razmišljal, da bi to naročil, ker ni videti drago, pa me zanima, če se zadeva obnese in je varna ter ali se da prosto nastavljati blokirane hoste (in s tem tudi dodatno omejevati reklame in trackerje tudi na zaprtih sistemih kot sta iPhone in iPad)?
Sedaj imam na ravni routerja blacklisto (ki je seveda samo "za doma"), na Windows prenosniku je to v hosts fajlu (kar v principu deluje povsod), na iPhonu pa uporabljam Lockdown Privacy (ki vzpostavi en lokalni VPN in filtrira določene hoste), ki pa je precej rigiden.
Če se da to vse skombinirati preko AdGuardDNS, potem je to to.

neskoncno ::

Nisem uporabljal tega, ki omenjaš lahko ti pa povem da tale deluje kar dobro https://nextdns.io/ in ima to kar iščeš.

twom ::

Ker ne sledim stvari..., imam pa pi-hole..., kam paše v tem kontekstu?

CyberPunk ::

neskoncno je izjavil:

Nisem uporabljal tega, ki omenjaš lahko ti pa povem da tale deluje kar dobro https://nextdns.io/ in ima to kar iščeš.

Imas placljivo ali brezplacno (ne vem, kako hitro se doseze 300 000 queryjev za brezplacno)? Vidim, da je precej drazje od AdGuard (za slednjega mi pise 0.99 na mesec oz 5.49 na leto).

twom je izjavil:

Ker ne sledim stvari..., imam pa pi-hole..., kam paše v tem kontekstu?

Po moje to pase v kontekst tega, kar imam ze na dd-wrt routerju, torej zascita domacega omrezja. Ce si "na terenu" oz. uporabljas mobilnik cez 4G/5G, to ne pride v postev.

Zgodovina sprememb…

GupeM ::

CyberPunk je izjavil:


twom je izjavil:

Ker ne sledim stvari..., imam pa pi-hole..., kam paše v tem kontekstu?

Po moje to pase v kontekst tega, kar imam ze na dd-wrt routerju, torej zascita domacega omrezja. Ce si "na terenu" oz. uporabljas mobilnik cez 4G/5G, to ne pride v postev.

Seveda pride v poštev. Jaz imam pi-hole doma in konstantno VPN/wireguard/tailscale povezavo v domače omrežje, tako da pi-hole dela tudi ko sem na terenu.

brbr21 ::

Ja in ne. Tudi sam sem preusmerjal phone promet preko domačega routerja, pa se mi zdi, da je NetGuard, ki ga uporabljam, učinkovitejši kot PiHole. Predvsem zaradi tega, ker deluje na nivoju blokiranja celotnih aplikacij, česar PiHole ne more.

Bi bilo fino, če bi lahko na telefonu uporabljal dual layer VPN (sort of), za sočasno uporabo NetGuard in preusmerjanje celotnega prometa z Wireguard na domači router.

CyberPunk ::

Zaenkrat sem testno nastimal AdGuardov DNS in bi znalo to biti ustrezno.
@brbr21 - NetGuard mislis https://netguard.me/ ? Jaz imam na Androidu NoRoot Firewall za ta namen; mislim, da oba delata na istem principu. V tem primeru je v bistvu AdGuard ustrezna resitev, ker v omreznih nastavitvah naprave das njegov DNS v "Private DNS provider hostname", tako da queryje spravlja cez njih (verjetno NextDNS podobno).

brbr21 ::

@CyberPunk: jep. Ta NetGuard


Mogoče pa sem našel rešitev....
Shelter + SOCKS5 + NetGuard + WireGuard -> HomeRouter... ko bo dež. :)

starfotr ::

Poglej si DNS66.

frenky119 ::

Sam uporabljam InviZible Pro, katerega se da dobiti na F Droid in Google Play. Poleg DNS-a ima vgrajen tudi Firewall. Neželenih oglasev ne vidim, razen na YouTube, za katerega pa sta dva solidna nadomestka. NewPipe in YT Vanced. Vključen imam DNSCrypt in I2P networks.

CyberPunk ::

A YouTube ima reklame? :)) (/napol sarkazem)

frenky119 ::

CyberPunk je izjavil:

A YouTube ima reklame? :)) (/napol sarkazem)

Hvala za vaš napol sarkastičen zapis, ki me je vspodbudil, da sem malo bolje pregledal nastavitve in IP ni bil skrit. Po vključitvi tega, je YouTube brez kakršnihkoli smeti. Še enkrat hvala za vzpodbudo t vaše strani, ki je pomagala pri razrešitvi tudi tega problema.(IP se namreč skrije preko TOR-a. Tega pa nisem imel aktiviranega.)

MrStein ::

CyberPunk je izjavil:

Uporablja kdo (plačljiv) AdGuard DNS (vsaj na mobilniku)? Sem razmišljal, da bi to naročil, ker ni videti drago, pa me zanima, če se zadeva obnese in je varna ter ali se da prosto nastavljati blokirane hoste (in s tem tudi dodatno omejevati reklame in trackerje tudi na zaprtih sistemih kot sta iPhone in iPad)?

Imam zastonj AdGuard app na iPhone.
Dela.

Za custom nastavitve pogledam. Mislim, da gre, ampak je že dolgo tega. Pogledam ob prvi priložnosti.

Za YouTube ima neki poseben meni in tudi tam pobriše reklame.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

CyberPunk ::

Že uporabljam in podpira vse, kar sem iskal. Kako imaš zastonj na iPhonu, a ni licenca za iOS/iPadOS 0.99 na mesec oz. dobrih 5 EUR na leto? OK, adblock je zastonj, ampak DNS/premium je za plačat.

MrStein ::

Aha. Spraševal si po plačljivi verziji. Tega nimam.
Sorry.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

CyberPunk ::

Probavam še NextDNS. Mi deluje bolj "hekerski" v primerjavi z AdGuard, čeprav pa pogrešam podporo custom blocklist (dodajaš lahko samo posamezne domene).
Za Windows/Android je tam tam, medtem ko je za iPhone/iPad mogoče celo optimalnejša varianta, saj prihrani VPN (ker za razliko od AdGuard ne uporablja VPN, ampak custom DNS profil, kar je podobno kot je Private DNS na Androidu).

gansta ::

A ima kdo kakšno dobro blacklisto za slovenske strani za adguard ?

CyberPunk ::

Morda za izhodisce slovenski seznam za uBlock Origin?
https://github.com/betterwebleon/sloven...
oz. direktna povezava https://raw.githubusercontent.com/bette...

gansta ::

Tnx, bom pogledal.

Uporablja kdo tole na dockerju in direktno dns na router za vse naprave v omrezju?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google ni navdušen nad blokiranjem oglasov v Chromu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
527616 (2689) energetik
»

Umetna inteligenca prihaja na YouTube

Oddelek: Novice / Ostalo
253844 (1814) gruntfürmich
»

Adblock kateri

Oddelek: Loža
181710 (1380) d4vid
»

Pi-hole - slovenska blocklista?

Oddelek: Omrežja in internet
152039 (1220) TheHijacker

Več podobnih tem