» »

nezgodno zavarovanje in poškodba

nezgodno zavarovanje in poškodba

AJETO2020 ::

Doma sem si poškodoval roko.
Zanima me, kakšen je postopek, za uveljavljenje primera pri zavarovalnici? to velja samo za življenjsko zavarovanje? tam imam dnevno nadomestilo v primeru nezgode
nikoli še nisem imel poškodbe...

Thomxy ::

Piši zavarovalnici in/ali svojemu agentu, da se preveri kakšna kritja imaš. Shrani vse dokumente iz urgence/bolnice.

bemfa ::

Prvo kar narediš je, da slo-tech obvestiš o poškodbi. Potem na med-over.net vprašaš za nasvet, kako zdravit poškodbo. Ne pozabit na 24ur komentirat, kako je zdravstvo pri nas zanič.

dunda ::

bemfa je izjavil:

Prvo kar narediš je, da slo-tech obvestiš o poškodbi. Potem na med-over.net vprašaš za nasvet, kako zdravit poškodbo. Ne pozabit na 24ur komentirat, kako je zdravstvo pri nas zanič.

:D
Tole me je pa nasmejalo. Dobra.
https://www.kacnje.eu

Ganon ::

Na zavarovalnici, kjer imaš sklenjeno zavarovanje, ne boš dobil pravih informacij. Forum je pravi naslov.

Mimogrede, kako prižgem luč v spalnici?

coderX ::

AJETO2020 je izjavil:

Doma sem si poškodoval roko.
Zanima me, kakšen je postopek, za uveljavljenje primera pri zavarovalnici? to velja samo za življenjsko zavarovanje? tam imam dnevno nadomestilo v primeru nezgode
nikoli še nisem imel poškodbe...

zlomil sem si rebro , nezgodno zavarovan , postopek ;

Šel na urgenco, slikali, dobil papir in obvezno rabiš tudi CD slike. To dvoje sem šel na Vzajemno oddat, izpolnil obrazec.
V roku enga tedna sem imel na računu 1000€. (imam max premijo)

PersonaRuda ::

Sam imam nezgodno zavarovanje (smrt, invalidnost), katero zajema še zlom kosti in ne zajema bolnišničnih dni. Tako sem sklenil. Torej za poškodbo roke ne dobim nič. Če grem v bolnico ne dobim nič (ker sem sklenil takšno zavarovanje in je premija temu primerna nižja). Dobim pa za zlom kosti do 2000€. Kar pa ne pomeni, da za navaden zlom dobim 2000€, ampak imam v polici lepo razčlenjeno: takšen zlom 30% premije, takšen in takšen 50%, takšen 60% za 2000€, da dobim, pa moram imeti odprti zlom (tega upam, da nikoli ne bom imel). Isto za invalidnost, to in to pomeni 30% invalidnost (in dobiš takšno premijo), to in to je 50%...

Z drugimi besedami, imaš zavarovalno polico in tam ti vse noter piše, če ti pa kaj ne piše, pa pomeni, da te vrste poškodb zavarovanje ne krije. Tako kot avto lahko zavaruješ ful kasko, tako lahko tudi sebe, ampak potem je temu primerna višja premija. Sam sem sebe nezgodno zavaroval kot delni kasko (smrt, invalidnost in zlom kosti) vse ostalo se ne krije (zvin, navadna poškodba, bolnišnični dnevi, bolnica...). Poglej si v polico, kakšno zavarovanje si sklenil (je vse zelo lepo opisano na večih straneh priloge od zavarovalne police). Če ne veš kako si se zavaroval, pa pokliči na zavarovalnico in ti bodo tudi povedali, ter vse kar je potrebno storiti, da ti pokrijejo nastalo škodo.

PersonaRuda ::

coderX je izjavil:


zlomil sem si rebro , nezgodno zavarovan , postopek ;

Šel na urgenco, slikali, dobil papir in obvezno rabiš tudi CD slike. To dvoje sem šel na Vzajemno oddat, izpolnil obrazec.
V roku enga tedna sem imel na računu 1000€. (imam max premijo)

Za foro sem si šel gledati v zavarovalno polico koliko dobim za zlom rebre:
odprti zlom ... 25% (od 2000€) ... dobim 500€
zaprti zlom ... 10 % ... dobim 200€

Imam pa še:
- Enkratno nadomestilo za bolnišnično zdravljenje ("gotovina takoj") ... 250€. Spet je potrebno it brat v polico kaj to pomeni? Da si en dan in že dobiš 250€? No pa poglejmo kaj piše: Enkratno nadomestilo za bolnišnično zdravljenje izplačamo dogovorjeno enkratno nadomestilo, če je bolnišnično zdravljenje po eni nezgodi skupno trajalo neprekinjeno več kot 4 nočitve... Sem sprva mislil, da nič ne dobim, ker pred leti, ko sem sklepal to zavarovanje mi je ponujala za dosti višjo premijo dnevno nadomestilo v bolnici, pa sem zavrnil to varijanto.

- Stroški za medicinske pripomočke do 2000€.

Drugače vse zelo lepo piše v prilogi police, še lepe slikice človeškega telesa so narisane in pišejo procenti zraven. Polica je potiskana na obeh straneh, zraven pa še priloga na 10 straneh, kjer so opisane vse poškodbe, katere se krijejo. Lepo in pregledno, če se ti da brati.

Twixz ::

Da ne smetim z novo temo.
2 leti nazaj so se mi zapletla čreva, neznan razlog, 14 dni diagnosticiranja in še potem operacija + okrevanje (3 mesece).
O zavarovalnicah takrat nisem razmišljal, zdaj sem pa začel, a mi pripada tu kaj? Pač, razloga definiranega za nastalo ni, je pa res da sem večer pred prihodom na urgenco (je minilo cca. 24 ur) spil 5 piv v roku 5 ur (od 18:00 do 23:00). To sem tudi povedal na urgenci in to je tudi zavedeno v izvidu.

Ali sem prepozen za vse to? (datumsko se je to dogajalo oktober 2021 - februar 2022).

destroyer2k ::

Ganon je izjavil:

Na zavarovalnici, kjer imaš sklenjeno zavarovanje, ne boš dobil pravih informacij. Forum je pravi naslov.

Mimogrede, kako prižgem luč v spalnici?


Mi je en kos predmeta na avtocesti priletel v avto in vprašam agenta kaj narediti, njegov prvi predlog da pač iz kaska naj uveljavim in niti besedo o tem da to krije dars. Tak da če bi slepo zaupal zavarovalnici bi bil ob 300€ zaradi odbitne fransize.

delavec44 ::

destroyer2k je izjavil:

Ganon je izjavil:

Na zavarovalnici, kjer imaš sklenjeno zavarovanje, ne boš dobil pravih informacij. Forum je pravi naslov.

Mimogrede, kako prižgem luč v spalnici?


Mi je en kos predmeta na avtocesti priletel v avto in vprašam agenta kaj narediti, njegov prvi predlog da pač iz kaska naj uveljavim in niti besedo o tem da to krije dars. Tak da če bi slepo zaupal zavarovalnici bi bil ob 300€ zaradi odbitne fransize.


Kaj pa če je namesto predmeta kamen?

destroyer2k ::

delavec44

Kolikor mi je dars razložil bi tudi kamen spadal v to, ampak brez policijskega zapisnika ni možno uveljaviti. Ne vem pa ali moreš počakati na avtocesti ali ne, ker jaz sem jih tam počakal da sem pogledal če mi kiler spušča ali ne oz. če bi rabil asistenco.

delavec44 ::

Dobro da vem. Jaz sem sam plačal kamen v sprednje steklo (zamenjavo).

Vem da mora dars pregledovati cesto in da se zgovarjajo, da za vsak predmet na cesti ne morejo takoj vedeti in da so odgovorni samo, če rednega pregleda niso izvedli. Je pa za probat, če se še kdaj zgodi, nimam kaj izgubiti. Vsi moji znanci so vedno uveljavljali kasko, razen enega, ki mu je kamen priletel, ko je dars kosil travo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Življensko zavarovanje

Oddelek: Loža
398283 (6841) WhiteAngel
»

Obvezno in dopolnilno zdravstveno zavarovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9939071 (10911) jocoj
»

Življenjsko zavarovanje? Da, ne?

Oddelek: Loža
167073 (6656) jernejl
»

Zavarovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5224592 (23210) igor37

Več podobnih tem