» »

Internet v pritličje bloka

Internet v pritličje bloka

NeeV ::

Zdravo,

v 3. nadstropju novega bloka (zgrajen iz betonskih plošč) imam stanovanje, v pritličju pa imam poslovni prostor. Ali obstaja kakšen način, da bi delila internet z zgornjega nadstropja v poslovni prostor v pritličju? Prostor je po vertikali direktno pod stanovanjem.

Kakršnikoli ethernet kabli odpadejo, wireless point to point tudi.
Pomislila sem, da bi lahko vprašala sosede v prvem ali drugem nadstropju, da bi dali kak range extender notri, ampak jih sploh ne poznam, zna biti, da jih do sedaj niti videla nisem.

Gledala sem ASUS ZenWiFi AX, ki naj bi imel precej velik doseg, ne vem pa, če bo šlo skozi več nadstropij.

Obstaja morda še kakšna rešitev? Ima kdo izkušnje z zgornjim mesh routerjem?
  • spremenilo: NeeV ()

hojnikb ::

Sta te dve zadevi slučajno na istem električnem stevcu? V tem primeru lahko poskusis z powerline.

Sicer pa druga kot wifi nimas potem več kot opcijo...
#brezpodpisa

NeeV ::

hojnikb je izjavil:

Sta te dve zadevi slučajno na istem električnem stevcu? V tem primeru lahko poskusis z powerline.

Sicer pa druga kot wifi nimas potem več kot opcijo...


Sem pomislila na powerline, da bi kupila s kake spletne strani in vrnila, v kolikor zadeva ne dela. Mislim pa, da ne bo šlo skozi, ker ima vsaka enota lastne števce.

hojnikb ::

če ima lastne stevce, potem sploh ne poskusaj z powerline, ker nebo spilalo. Razn če lahko obe enote zdruzis na en stevec somehow.

ena opcija je se, da se zmenis z kakim sosedom v pritljičju da ti shera net.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

NeeV ::

hojnikb je izjavil:

če ima lastne stevce, potem sploh ne poskusaj z powerline, ker nebo spilalo. Razn če lahko obe enote zdruzis na en stevec somehow.


Žal ne, stanovanje je sicer lastniško, prostor pa je v najemu.

Nič, bom poizkusila srečo z mesh routerjem. Hvala :)

Vanadium ::

Zakaj pa ne pogledaš v kolikor je vertikala (tam ko so števci za vodo) prosta do spodnjega stanovanja in samo spustiš kabel do poslovnega prostora? Mogoče imate že kanalčke od kakega ponudnika po hodnikih pa rukneš notri optični kabel (tako imam jaz do kleti napeljano svojo optiko iz stanovanja). Opcij je več samo znajti se je treba...

Lightning5 ::

Mogoče bi znal bit po vertikali tudi, kakšen jašek za zračenje. Mogoče bi se dalo kabel napeljati tam.

V-i-p ::

Pa dobro no, v tretjem štuku na okno en router in v pritličju isto enega na okno pa bo delalo, saj pa ni sto metrov razdalje.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Vanadium ::

@V-i-p: Mah zame je žica žica in je ne menjam... wifi bi zame bil izhod samo v najhujši nuji

V-i-p ::

Vanadium je izjavil:

@V-i-p: Mah zame je Ĺžica Ĺžica in je ne menjam... wifi bi zame bil izhod samo v najhujĹĄi nuji

Tu se pa strinjam, podpis. Ampak, če druge nima in je v najemu pa glede na to, da "ni daleč", jbg ;).
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

mat xxl ::

Vanadium je izjavil:

Zakaj pa ne pogledaš v kolikor je vertikala (tam ko so števci za vodo) prosta do spodnjega stanovanja in samo spustiš kabel do poslovnega prostora? Mogoče imate že kanalčke od kakega ponudnika po hodnikih pa rukneš notri optični kabel (tako imam jaz do kleti napeljano svojo optiko iz stanovanja). Opcij je več samo znajti se je treba...


Tole je edina pametna in sigurna opcija in to v bloku ne bo nobeden problem, potem pa za varnost še vneseš v router zahteve po mac številkah. Gre pa tudi wi fi z eno usmerjeno zunanjo anteno in v pritličju zunanjim sprejemnikom. Čez stene pa ja slabo, od Asusa Aimesh, morda, preko elektrike, pa po navadi ne gre ..... ker so dušilke med števci za motnje in zato ne deluje...

Obrnite se, na električarja ali firmo, ki je to delal v bloku, bo mala šala, eden ali 2 utp kabla Cat6 potegniti čez, ali po kanalu za El, ali Katv ali .......

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

Opkow ::

Za začetek probaj v obeh prostorih na okenski polici z WiFi routerjem.
Živim v tretjem nastropju in zunaj pred blokom (armiran beton) lovim svoj WiFi signal.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poceni wifi bridge?

Oddelek: Omrežja in internet
303135 (1106) Voluharr
»

Ali bi mi delal powerline (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
559471 (6273) next3steps
»

dodatni modem ?

Oddelek: Omrežja in internet
172631 (2234) dottor
»

Kako spraviti internet v klet bloka

Oddelek: Omrežja in internet
224733 (3385) Arctander
»

Ali el. omrežje powerline deluje preko več faz?

Oddelek: Omrežja in internet
81599 (1429) Spajky

Več podobnih tem