» »

Iskanje slike

Iskanje slike

Grizzly ::

Na računalniku sem pred meseci rihtal neko sliko (izboljšal kvaliteto), vendar sem jo v tem času tudi izgubil. Najdem samo izvirno sliko, ne pa tudi izboljšane. Zdaj bi potreboval kakšen program, ki bi mi pomagal pri iskanju. Idealno bi bilo, da programu pokažem sliko (datoteko), ta pa mi predlaga vse slike (datoteke), ki so na pogled (če izpustimo podrobnosti) enake izvirni sliki. To pomeni, da mora program sliki povezati, četudi je bila ena rahlo zasukana, spremenjen kontrast, morda obrezana in pomanjšana, odstranjene praske in ostali "šum" na sliki itd. Ne morem si privoščiti, da bi gledal vsako sliko na računalniku posebej, ker je tega preveč.

Če obstaja kakšen opensource/freeware program ima prednost, drugače pa lahko tudi kakšen trial, samo da dela. Kaj priporočate?

Ijus ::

findyourimage.exe :))
Corpse & Mrhovina & Jožica, Inc.
https://soundcloud.com/rising-night-wave
https://soundcloud.com/extus

Rias Gremory ::

Opozorilo: moj predlog ni točno to kar si vprašal.
Če veš okvirno kdaj si naredil urejeno sliko "poguglaj" kako na računalniku poiščeš datoteke ustvarjene v določenem časovnem razponu.

Še ChatGPT odgovor na tvoje vprašanje:
Sure, here are some software options that can search for similar images locally:

1. DigiKam: DigiKam is a free and open source photo management software that includes a "Similarity Search" feature to find similar images in a photo collection. It is available for Windows, Mac, and Linux.

2. Adobe Bridge: Adobe Bridge is a digital asset management software that includes a "Find Similar" feature to search for visually similar images based on a selected image. It is available for Windows and Mac.

3. NeoFinder: NeoFinder is a digital asset management software that includes a "Similarity" feature to find similar images based on color, shape, or other visual characteristics. It is available for Mac and Windows.

4. Pixiple: Pixiple is a free and open source image search engine that can find similar images based on an uploaded image. It is available for Windows, Mac, and Linux.

5. Duplicate Photos Fixer Pro: Duplicate Photos Fixer Pro is a paid software that can find and remove duplicate photos, as well as similar photos based on content. It is available for Windows and Mac.

These programs can run locally on a computer, without the need for an internet connection, and are suitable for users who prefer to keep their image search and management tasks offline.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Zgodovina sprememb…

Grizzly ::

Načeloma bi lahko napisal tudi svoj lastni program, ki bi na podlagi okvirnega datuma, okvirnih dimenzij in še kakšne druge lastnosti naredil ožji izbor slik... samo trenutno nimam časa odkrivati tople vode, zato iščem preizkušene rešitve. Dober, preizkušen program bi tudi ohranil na računalniku, v kolikor se še kdaj pojavi kakšna podobna situacija.

V-i-p ::

V najslabšem primeru, če drugače ne gre flikni fotke na en novejši Android telefon in ti bo ponudil podvojene fotke tam v galeriji pod predlogi. Tam bi morala bit :).

Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nadomestilo za Adobe Creative Cloud (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programska oprema
12034804 (1013) acookook
»

Qualcomm predstavil novi čip Snapdragon 888

Oddelek: Novice / Procesorji
65458 (2948) Valvoline
»

Kriptovalute v obdobju koronavirusa

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
128298 (4845) 3man
»

Program za iskanje določenega dela slike v drugih slikah

Oddelek: Programska oprema
5741 (501) zzizek
!

Javni razpisi iz področja Z&T

Oddelek: Znanost in tehnologija
4342142 (36151) gzibret

Več podobnih tem