» »

Kriptovalute v obdobju koronavirusa

Kriptovalute v obdobju koronavirusa

Dr.S ::

Nor postaja tale svet. Osebnih stikov kmalu ne bo več. Ko bodo (in to bodo) našli virus na kovancih, pa bo odšel tudi fizični denar.
Zato razmišljam in spremljam kripto dogajanje.
-Kje kupiti kriptovaluto oz. katero platformo uporabljate? Sem na eToro, gledam kriptomat.

-Katero valuto? 5000€ sem vložil. 3000€ v bitcoin, 2000€ v ether

-Nakup je enostaven. Kako dobiček potegneš ven?

-Katero edenarnico uporabljate oz. kako plačujete s kriptami?

Hvala.

Miki N ::

Dr.S je izjavil:

Nor postaja tale svet. Osebnih stikov kmalu ne bo več. Ko bodo (in to bodo) našli virus na kovancih, pa bo odšel tudi fizični denar.


Ne v EU, dokler bo Nemčija obstajala v katerikoli obliki. Švabom, tako novim kot starim, boš iztrgal "pravi" keš šele iz njihovih mrzlih (ali vročih, od korone) rok.

Resno, se ne bo zgodilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

alenkkka ::

Jaz isto razmišljam. Ker je plan za digitalni denar že dolgo v mmislih vladajočih. Ker imajo s tem vso kontrolo nad pretokom denarja.

Po Nemčiji bodo najprej udarili. V času italijanske korone (ob izbruhu) se je na ital. obalah izkrcalo cca. 20.000 ameriških vojakov in se pridružilo obstoječi NATO vojski. Zasledila sem tudi info, da bo promet na nemških cestah zdaj moten zaradi vojaških vozil, ki imajo prednost pred ostalimi, ker naj bi kao imeli vojaške vaje.

pikachu004 ::

-Kje kupiti kriptovaluto oz. katero platformo uporabljate? Sem na eToro, gledam kriptomat.

Kupiš jih v menjalnici. Za registracijo je večinoma potrebna slika osebnega dokumenta, včasii še kaj zraven (tri položnice za internet recimo, da preverijo tvoj naslov).

Menjalnice: https://nomics.com/exchanges

Denar naložiš preko SEPA.

-Katero valuto? 5000EUR sem vložil. 3000EUR v bitcoin, 2000EUR v ether

Tega noben ne ve. Googlaj: crypto to invest in 2020 za kak namig.

-Nakup je enostaven. Kako dobiček potegneš ven?

Valute prodaš v menjalnici in si sredstva nakažež na TRR.

-Katero edenarnico uporabljate oz. kako plačujete s kriptami?


Iz menjalnice preneseš valute v denarnico:
https://www.ubuntupit.com/best-cryptocu...

Zgodovina sprememb…

xmetallic ::

alenkkka je izjavil:

Jaz isto razmišljam. Ker je plan za digitalni denar že dolgo v mmislih vladajočih. Ker imajo s tem vso kontrolo nad pretokom denarja.

Po Nemčiji bodo najprej udarili. V času italijanske korone (ob izbruhu) se je na ital. obalah izkrcalo cca. 20.000 ameriških vojakov in se pridružilo obstoječi NATO vojski. Zasledila sem tudi info, da bo promet na nemških cestah zdaj moten zaradi vojaških vozil, ki imajo prednost pred ostalimi, ker naj bi kao imeli vojaške vaje.

Vojaške vaje so bile napovedane že eno leto nazaj. Preveč ste paranoični.

Kvinta ::

@Dr.S

Pa čiveč samega sebe poslušaj in zelo malo druge ,ker če bo obratno se zna zgoditi da boš v večni dilemi in večno revež:P

kriptoknjiga ::

Dr.S je izjavil:

Nor postaja tale svet. Osebnih stikov kmalu ne bo več. Ko bodo (in to bodo) našli virus na kovancih, pa bo odšel tudi fizični denar.
Zato razmišljam in spremljam kripto dogajanje.
-Kje kupiti kriptovaluto oz. katero platformo uporabljate? Sem na eToro, gledam kriptomat.

-Katero valuto? 5000€ sem vložil. 3000€ v bitcoin, 2000€ v ether

-Nakup je enostaven. Kako dobiček potegneš ven?

-Katero edenarnico uporabljate oz. kako plačujete s kriptami?

Hvala.


Svet ni bil nikoli manj nor kot je danes.

3man ::

Dr.S je izjavil:

Nor postaja tale svet. Osebnih stikov kmalu ne bo več. Ko bodo (in to bodo) našli virus na kovancih, pa bo odšel tudi fizični denar.
Zato razmišljam in spremljam kripto dogajanje.
-Kje kupiti kriptovaluto oz. katero platformo uporabljate? Sem na eToro, gledam kriptomat.

-Katero valuto? 5000€ sem vložil. 3000€ v bitcoin, 2000€ v ether

-Nakup je enostaven. Kako dobiček potegneš ven?

-Katero edenarnico uporabljate oz. kako plačujete s kriptami?

Hvala.


Na kovancih in predvsem bankovcih je manj virusov kot na plastični plačilni kartici, ke či tjo nekdo vzame v roke in on potegne ali prisloni... Virus bo lahko le slab izgovor za izgon gotovine in povečanje nadzora nad našo porabo.

- za eToro moraš bit mal toro... Nekaj menjalnic so ti našteli, tu jih je še nekaj malo bolj varnih in/ači zasebnih: HodlHodl, Bisq, kak OTC trgovec ala Bitnik, LoCoins, morda še bitcoin.de

- Ves kripto je trenutno zelo volatilen, najbolj varno omrežje ima Bitcoin. Ali ti bo pri špekulaciji prinesel največ nimam pojma.
- Dobiček potegneš ven, tako ali tam kot si naredil nakup, le z obratno funkcijo.
- Lightning za mala plačila, kjer ga sprejemajo seveda (Zap, Phoenix sta mobilna), za Bitcoin Green, seveda pa zelo priporočam, da vse skupaj hraniš na strojni denarnici Nekaj dobrih ocen je tu: https://www.b1ue.tech/, https://www.hardware-wallets.net/
Glej, da je open source, da ma secure element in da podpira tiste kovance, ki jih rabiš. Testov je sicer veliko a je ful prodajalcev. Dobra ocena = ni nujno dobra denarnica, lahko je plačana reklama ali pa ti jo prodajajo.

3man ::

3man je izjavil:

Dr.S je izjavil:

Nor postaja tale svet. Osebnih stikov kmalu ne bo več. Ko bodo (in to bodo) našli virus na kovancih, pa bo odšel tudi fizični denar.
Zato razmišljam in spremljam kripto dogajanje.
-Kje kupiti kriptovaluto oz. katero platformo uporabljate? Sem na eToro, gledam kriptomat.

-Katero valuto? 5000€ sem vložil. 3000€ v bitcoin, 2000€ v ether

-Nakup je enostaven. Kako dobiček potegneš ven?

-Katero edenarnico uporabljate oz. kako plačujete s kriptami?

Hvala.


Na kovancih in predvsem bankovcih je manj virusov kot na plastični plačilni kartici, ke či tjo nekdo vzame v roke in on potegne ali prisloni... Virus bo lahko le slab izgovor za izgon gotovine in povečanje nadzora nad našo porabo.

- za eToro moraš bit mal toro... Nekaj menjalnic so ti našteli, tu jih je še nekaj malo bolj varnih in/ači zasebnih: HodlHodl, Bisq, kak OTC trgovec ala Bitnik, LoCoins, morda še bitcoin.de

- Ves kripto je trenutno zelo volatilen, najbolj varno omrežje ima Bitcoin. Ali ti bo pri špekulaciji prinesel največ nimam pojma.
- Dobiček potegneš ven, tako ali tam kot si naredil nakup, le z obratno funkcijo.
- Lightning za mala plačila, kjer ga sprejemajo seveda (Zap, Phoenix sta mobilna), za Bitcoin Green, seveda pa zelo priporočam, da vse skupaj hraniš na strojni denarnici Nekaj dobrih ocen je tu: https://www.b1ue.tech/, https://www.hardware-wallets.net/
Glej, da je open source, da ma secure element in da podpira tiste kovance, ki jih rabiš. Testov je sicer veliko a je ful prodajalcev. Dobra ocena = ni nujno dobra denarnica, lahko je plačana reklama ali pa ti jo prodajajo.

Še en pomoje temeljit test sem našel: https://bitcoinmagazine.com/articles/bi...
Ne štekam pa da KeepKey jemljejo resno, ker je le Trezor klon s slabšim razvojem, ne vem.

Dr.S ::

Trenutno testiram denarnico StakedWallet. Ima kdo kaj izkušen?

Drgač pa se mi trenutno stanje, tudi bank, zdi kr malce scary. Na veliko se tiska denar, kar ne more biti dobro.
Zgublja vrednost. Stara mama mi je zmeraj govorila, kdor je imel zlato je vse preživel.

Najbolje kr v Zlatarno Celje po zlato in doma zakopat. Pa ne pozabit kam. 😀😷

Kvinta ::

Zaradi mene lahko vse trgovine zaprejo do novega leta mene ni strah bom preživel ,grem v hosto dobim v tej štacuni vse :))

Dr.S ::

Kvinta je izjavil:

Zaradi mene lahko vse trgovine zaprejo do novega leta mene ni strah bom preživel ,grem v hosto dobim v tej štacuni vse :))

Se strinjam. Narava nam veliko nudi, če veš kje iskat.

3man ::

Dr.S je izjavil:

Trenutno testiram denarnico StakedWallet. Ima kdo kaj izkušen?
...
Stara mama mi je zmeraj govorila, kdor je imel zlato je vse preživel.


Glede prvega vprašanja - to je online wallet, kjer privatnih ključev nimaš IZKLJUČNO ti. To ni primerljivo s hardware wallet: https://bitcoin.org/sl/izberite-denarni...

Glede drugega stavka pa - mal je oksimoron ane :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Qualcomm predstavil novi čip Snapdragon 888

Oddelek: Novice / Procesorji
65141 (2631) Valvoline
»

USB A --> HDMI

Oddelek: Zvok in slika
222050 (1256) MrStein
»

Microsoft Office 2019 Home&Business Slo

Oddelek: Programska oprema
356852 (5431) Han
»

Računalnik ne najde tiskalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
102060 (1969) Miro-Slav
»

Nategavščina ???

Oddelek: Kaj kupiti
264164 (2451) amigo_no1

Več podobnih tem