» »

SMS iz 3443 - prevara?

SMS iz 3443 - prevara?

antonija ::

Ravnokar sem na telefon dobil SMS poslan s stevilke 3443 glede "Prijave v APEX". Jaz se 100% nisem prijavljal v "APEX" (kar naj bi glede na google bila "SMS Chat storitev", ki jo upravlja NTH media d.o.o.), mojega telefona se 100% ni nihce drug dotikal, SMS je "padel iz neba". SMS omenja 2x2.49EUR tedensko placilo, in pa moznost posiljanja SMSjev na 3443 za prekinitev ("STOP APEX") in druge opcije.

Kolikor sem bral obstajajo tukaj teme, da so pred leti ljudje dobili prakticno identicen SMS, ampak takoj za njim se dva SMSJa, kot da so dejansko odgovorili in se prijavili. Seveda so potem na naslednjem racunu videli tudi dodaten strosek...
Pri meni se je za zdaj koncalo pri prvem SMSju. Klical operaterja (T-2), potrdili so da za zdaj nimajo nikjer v evidenci da bi bil jaz na karkoli narocen, oz. da bi mi lahko karkoli zaracunali (razen osnovnega paketa).

Je kdo drug tudi opazil pdobne SMSje v zadnjem casu? (prejsnje teme tukaj so iz 2020-2021)
Kaksna je moznost da so se brez moje vednosti poslali SMSji za prijavo? Sicer bom spremljal porabo in racune na internetu, ampak bi veliko raje ne pocel tega...
Obstaja kaksen nacin za ugotoviti, kdo je naredil prijavo moje telefonsko ne to "storitev"?
Kaksne pravne moznosti obstajajo da se take debile kot je NTH media d.o.o. odvrne od takega pocetja?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

d4vid ::

Si nalagal kako sumljivo aplikacijo, ki ima dovoljenje za dostop do SMS-ov?
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

bemfa ::

Pri operaterju zablokiraš plačljive sms-e in je problem rešen.

antonija ::

Ne, nobene aplikacije nisem nalagal v zadnjem casu. Dovoljenje za SMSje ima samo messaging in phone.

Ko sem klical operaterja sem vprasal ce lahko blokiram komercialne SMSje, pa sem dobil odgovor da je mozna samo blokada vseh SMSjev, da druge moznosti ni.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nekdo me stalno kliče s številk ... (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
578553481 (66197) MrStein
»

plačljiva SMS sporočila

Oddelek: Pomoč in nasveti
51522 (1440) blackbfm
»

SMS spam?

Oddelek: Loža
365131 (2792) vorantz
»

Gmail zna pošiljati SMS

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
2910637 (7470) Ice-Heki

Več podobnih tem