» »

plačljiva SMS sporočila

plačljiva SMS sporočila

3p ::

Kaj potrebuje ponudnk plačljivih SMS, da te naroči na svojo nesnago? In kam prijaviti zlorabe?

Pravkar sem dobil da naj prijavim prijave v nekakšen PLAY, ki stane 5€ mesečno. In sicer s številke (03) 838 99 99. 5€ na teden bi imeli, za nimam pojma kaj. Verjetno nage babe v ASCII obliki ali pa nasvete katere kriptokonje kupiti.
Par minut pozneje sem dobil sporočilo z druge številke, da sem odjavljen od vseh sporočil na ključni besedi PLAY, številki 3838, nekakšen vovivooo.

Googanje pokaže, da gre za nekakšen nth-media. Nekakšen chat menda.

Na njihova, ali kaka druga sporočila, se nisem nikjer naročil, na telefonu nimam naložene krame (alias sumljivih aplikacij) itd.

TakoNekako ::

Lahko, da je kdo enostavno vpisal tvojo telefonsko, z namenom, da izpolni kakšen survey ali podobne stvari, ki zahtevajo telefonsko, da te spustijo naprej v zameno za to pa te olupijo x evrov tedensko, je pa res, d aje v večini potrebno poslati sms z določene telefonske s kodo za prijavo na te storitve:|

Zgodovina sprememb…

GupeM ::

Verjetno je res nekdo nekam vpisal tvojo številko. Lahko zlobni "kolega", lahko pa je nekdo na random ukucal 9 cifer, pa je ravno tvojo zadel. Ali pa se je zmotil pri svoji. Verjetno ne boš dobil nič za plačat, če pa, pa sporoči svojemu operaterju, pa naj se oni naprej menijo, tebi pa vrnejo denar. Lepa beseda lepo mesto najde.

Glede na drugi SMS, pa obstaja tudi možnost, da je pri "ponudniku te storitve" prišlo do napake in so te pomotoma prijavili ter nato odjavili.

3p ::

GupeM je izjavil:

Glede na drugi SMS, pa obstaja tudi možnost, da je pri "ponudniku te storitve" prišlo do napake in so te pomotoma prijavili ter nato odjavili.


Prav možno.

Ampak zanima me, kako to sploh načeloma deluje. Operater dobi od te vovivooo nth medije račun, da jim uporabnik telefonske številke (12) 3456789 dolguje 20€, operater mu pa verjame na besedo in izstavi račun?

TakoNekako ::

Pomoje na podobno foro kakor pri raznih donacijah preko smsov, ko vpišeš nevem POMAGAM na xxxx številko in s tem doniraš 1 ali 5 evrov. Organizaciji se nakaže x evrov, tebi pa se na položnici ta znesek zaračuna.

blackbfm ::

Ampak zanima me, kako to sploh načeloma deluje. Operater dobi od te vovivooo nth medije račun, da jim uporabnik telefonske številke (12) 3456789 dolguje 20€, operater mu pa verjame na besedo in izstavi račun?


Ponudnik vsebin podpiše pogodbo z operaterjem, smse obračunava operater, od vsega prometa odbije reklamacije in svojo provizijo, kar je plusa se prenakaže ponudniku


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nadlegovanje/vdor v zasebnost

Oddelek: Pomoč in nasveti
415608 (4625) kunigunda
»

Mobitel Moneta - Naročnina za uporabnike

Oddelek: Mobilne tehnologije
4018154 (16196) stb
»

Kaj če izgubiš PIN in PUK?

Oddelek: Loža
1326003 (25225) telexdell
»

Nov članek: Spreminjanje klicne identifikacije (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nova vsebina
9527496 (20966) poweroff

Več podobnih tem