» »

Kuhinje

Kuhinje

«
1
2

mirator ::

Sem pred zamenjavo kompletne kuhinje. Zanimajo me izkušnje z Danküchen, GA, Gorenje.
  • spremenil: bluefish ()

floyd1 ::

Imamo že drugo Dankuchen (prva je ostala v stanovanju) in smo zelo zadovoljni. Vse od izrisa do montaže je potekalo dokaj gladko (no-ja, eno alu lajsno so v Danu zajeb** - vrezali prekratko in je bilo treba kar 3 tedne čakat, pa en tisti debelejši zaključek (visok sijaj) je imel pod lakom neko manjšo napako in ga je bilo treba zamenjat.)

Pred naročilom je prišel "stric" do nas še vse premerit, da je bilo zagotovo ok. Potem je prišel še enkrat pred montažo, da je preveril, če so voda, odtoki in štrom na pravih mestih. Profi odnos. Gre pa za Dan MB.

Zadovoljen tudi z montažo. Dodatno zaščitijo izpostavljene dele (pri npr pomivalcu), izreze v pult itd. Dobiš nek občutek, da ne pridejo samo pokasirat.

Verjamem pa, da je danes to že povsod tako dobro porihtano. Za tak denar ti že morajo dati "malo več".

Sama kuhinja pa - v bloku sva jo imela 10 let in je bila ob prodaji stanovanja kot nova. Edino štoperji pri predalih so nama takrat crkovali, ker sva žal naletela na neko slabo blumovo serijo.

Avenger ::

Dankuchen se mi zdi precej drag... kakšne so kaj izkušnje z Ikeo? Je kdo primerjal cenovno, kje je najboljše razmerje cena/kvaliteta?
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

LapD ::

Zmontirali smo kuhinjo od Alplesa in kar se same kuhinje tiče zaenkrat vse okej, čeprav je še malo prekratko obdobje za oceno (4 leta), nismo pa imeli sreče z monterji (podizvajalci), ker so delali precej šalabajzersko (odpadel omet pri vrtanju za montažo visoke omare, zamešana razporeditev elementov, narobe navrtana luknja za vtičnico, ena planka je prišla v napačni barvi...) in je čez en teden moral njihov gazda priti popravljati zadeve. V drugo sem bil bolj zadovoljen. Cena dobra, ne vem pa če bi v tem cenovnem rangu kje kaj prišparal ali materialno pridobil. Delal sem izrise še v Dankuchen, GA+ in v Hiša kuhinj pa sem se na koncu odločil predvsem zaradi roka dobave. Materiali front in vodil so tako ali tako pri vseh enaki.
web&motion designer

darkolord ::

Ikea je odlična. Glede kvalitete nikakršnih pripomb, garancije ima 25 let (mislim da nihče drug nima niti približno toliko, ponavadi kvečjemu nekaj let), tudi proizvajali jo bodo 25 let. Vse paše lepo skupaj, če hočeš zamenjati posamezen del, ni panike, ker imajo vse standardno.

Sem zmontiral tri takšne kuhinje in bom po mojem še kakšno.

Kar pripelje tudi do največjega problema, da ni po meri. ČE lahko iz njihovih standardnih (20, 40, 60, 80 cm) narediš sestav, ki bo pasal v tvoj prostor, potem super. Kakršnekoli prilagoditve si pa moraš naresti sam ali najti mizarja, ki ti je to pripravljen narediti (mislim, da se večinoma zmrdujejo nad Ikeo, tudi če sami delajo precej slabše kuhinje).

Sedaj smo vzeli tudi eno kuhinjo Gorenje (z Ikeo se ni izšlo dimenzijsko), oni preprodajajo nemške kuhinje Burger. Glede kvalitete tudi nimam pripomb, cena je sprejemljiva, izgleda odlično. Montaža je "OK" (odvisno iz katerega konca Slovenije si), monter je sam (oz. z ženo), tako da je kar pod časovnim pritiskom pa potem nima časa vsega v prvo v nulo poštimat, če ne pojamraš. Edini minus je to, da nimajo opcije za vgradne LED-ice in si moraš to narediti sam. Saj izgleda isto OK, samo se je..š, čeprav bi v tovarni to naredili v nekaj sekundah.

perci ::

Kako je pa cenovno IKEA? A jih kdo tudi montira, ker se mi res ne da jebat s tem?

dope1337 ::

Jz bi v navezi z ikeo imel vprasanje ... je pricakovati kaksne otvoritvene popuste v Ljubljani?
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

darkolord ::

perci je izjavil:

Kako je pa cenovno IKEA? A jih kdo tudi montira, ker se mi res ne da jebat s tem?


Ikea je definitivno ceneje, ni pa ultra poceni. Pred leti so imeli cenene kuhinje, zadnjih nekaj let so pa čisto profi, so pa cene tudi bližje ostalim.

Konkreten primer:



1023 eur brez aparatov, 1863 z aparati (pod pultom je hladilnik). Oboje brez pulta.

Hišnik Janez je eden izmed takšnih, ki to počnejo. Greš k njemu, ti izriše, nabavi robo, pripelje, in zmontira. Nimam osebnih izkušenj, so bili pa zelo pozitivni komentarji na netu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Alien123 ::

Zanimiva tema. Tudi jaz imam namen kupit kuhinjo z ikee, ko pridejo v ljubljano.

skyline ::

Super zadovoljen z Ikea kuhinjo in Hisnikom Janezom. Zaradi korone je bila sicer jeba z dobavo (čakali smo par front in eno luč za pod omarico), ampak se je vse zrihtalo.

Poslal načrt kuhinje, oni šli v nabavo, pripeljali in zmontirali (pa spotoma še dva kopalniška umivalnika in dve Pax omari).

perci ::

Kako je pa s pulti... A ga odrežejo in naredijo zaključke?

Vazelin ::

Dankuchen ima pri nas neko hudo reklamo. To je to. Maš dosti bolj pro zadeve
Skoraj kot tisto od Dormea
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

skyline ::

perci je izjavil:

Kako je pa s pulti... A ga odrežejo in naredijo zaključke?


Pulti so ultrapas od Starmana v Komendi, tudi stenski panel je isti material. Naročijo, peljejo odrezat in zarobit ter zmontirajo. Samo barvo sva šla izbrat in to je to.

chloedecker ::

LapD je izjavil:

Zmontirali smo kuhinjo od Alplesa in kar se same kuhinje tiče zaenkrat vse okej, čeprav je še malo prekratko obdobje za oceno (4 leta), nismo pa imeli sreče z monterji (podizvajalci), ker so delali precej šalabajzersko (odpadel omet pri vrtanju za montažo visoke omare, zamešana razporeditev elementov, narobe navrtana luknja za vtičnico best astroworld, ena planka je prišla v napačni barvi...) in je čez en teden moral njihov gazda priti hoodie popravljati zadeve. V drugo sem bil bolj zadovoljen. Cena dobra, ne vem pa če bi v tem cenovnem rangu kje kaj prišparal ali materialno pridobil. Delal sem izrise še v Dankuchen, GA+ in v Hiša kuhinj pa sem se na koncu odločil predvsem zaradi roka dobave. Materiali front in vodil so tako ali tako pri vseh enaki.

Sedaj smo vzeli tudi eno kuhinjo Gorenje (z Ikeo se ni izšlo dimenzijsko), oni preprodajajo nemške kuhinje Burger. Glede kvalitete tudi nimam pripomb, cena je sprejemljiva, izgleda odlično. Montaža je "OK" (odvisno iz katerega konca Slovenije si), monter je sam (oz. z ženo), tako da je kar pod časovnim pritiskom pa potem nima časa vsega v prvo v nulo poštimat, če ne pojamraš. Edini minus je to, da nimajo opcije za vgradne LED-ice in si moraš to narediti sam. Saj izgleda isto OK, samo se je..š, čeprav bi v tovarni to naredili v nekaj sekundah.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: bzp ()

Avenger ::

dope1337 je izjavil:

Jz bi v navezi z ikeo imel vprasanje ... je pricakovati kaksne otvoritvene popuste v Ljubljani?


Jaz ne bi računal s tem, če že, potem bodo popusti tam, kjer jih ne boš zares rabil, 99% sem ziher, da ne bojo dal popustov na splošno oz. na vse.

Sicer se še odločamo, ampak zaenkrat je na vrhu Ikea, kljub težavi z dimenzijami... Ampak mi je zelo težko primerjat, ker bi morali biti materiali enaki. Sem pa precej prepričan, da bo Ikea pri tej količini pohištva okoli 2K EUR cenejša od Dankuchen.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

;-) ::

S kuhinjami je vedno tako, popusti so vedno veliki ampak nimajo veze sploh.

Mi smo tako dolgo gledali da smo na koncu sli v ikeo, ker se navelicamo in ko nam mat črna dop*** jo menjamo za drugo. Napram ga+ kuhinje imamo lahko v 6letih 2 iz ikeje. Več kot 6 let naprej pa je neumno razmišljat naprej.

Avenger ::

Planiram imet kuhinjski otok in je ideja kupit dva predalnika (za posode), naredit zaključek na hrbtišču in pritrdit gor pult. Ali je potem nujno pritrdit otok na tla? Zelo nerad bi vrtal, ker pač parket in pod njim talno gretje...
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

LapD ::

Ni nujno, če ti pride prav si lahko spodaj montiraš še kolesa, pa ga boš premikal po potrebi. Če ne pa daš spodaj samo ene gumijaste podložke.
web&motion designer

STASI ::

Moj predlog je da se pozanimaš pri kakem mizarju in ti naredi kuhinjo tako kot ti hočeš. Mere so prilagojene na tvoj prostor in problemov s tem, da kuhinji ni primernih dimenzij.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

forplan ::

Zanima me kakšno mnenje imate o tej poceni kuhinji brez aparatov: Klik

Kaj lahko pričakujem od takšne kuhinje? Kaj je z njo narobe?
Razstavljeno nimajo kje da bi lahko videl. V teh časih pa lahko kuhinjo naročaš po internetu :)

Bo pa ta kuhinja na vikendu in občasno v uporabi. Bi jo pa vseeno imel veliko let...
da se strinjam

matobeli ::

Momax, Jysk, to so vsi wannabe Ikea. Vzameš v Ikeji, dobiš ves support, rezervne dele, nadgradnje, pa še ceneje je.

perci ::

A jst prav vidim, da ima Ikea spodnje elemente (predalnike) samo 40 60 80 in nič vmes? To je kar deal breaker zame.

darkolord ::

20 je še (omarca s poličkami).

Kje ti pa fali? A na koncu al vmes?

perci ::

jah, kakšne 50 bi rabu, recimo...pa 70 tudi

Mimogrede, a je kdo že slišal za Sphera kuhinje. Neka Hrvaška zadeva, prodajajo v Harveyu. Menda so zlo fleksibilni glede dimenzij, ne vem pa kako je s kvaliteto. Razstavljeno imajo pa samo eno, ki mi ni bila všeč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

darkolord ::

Ne, pri Ikeji je to to. To je v bistvu skoraj edina pomanjkljivost njihovih kuhenj - če pašejo v tvoj prostor, super, če ne pa pač nimaš kaj.

Top kombinacija bi bila, če bi ti kak mizar lahko malo prilagodil elemente od Ikeje. Za mizarje bi bilo to izi-pizi. Samo nihče tega ne nudi out-of-the box. Na forumu sem enkrat to spraševal, pa ni bilo odobravanja za takšno početje.

Sam 25 let garancije je hard to beat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

celje ::

Jaz pa sem letos nabavil v A xxxlutz kuhinjo. Koncna cena malce manj od 25k. Dejansko povedal in se sproti (pri izrisu) zmisljeval. Cudne dimenzije, cudne zelje,.... Ni problema. Vse prilagodijo (dimenzije).
Je pa zanimivo, da so vse zrisali, jaz dal aro. Potem pa: prvi obisk njihovega zaposlenega pri meni: merjenje pri nas. (Tudi naklon vseh sten). Potem cez dva dneva: klic, kaj bi bilo potrebno spremeniti (tu in tam kak cm ali manj). Prilagajanje cen (beri: rahla podrazitev). Drugi obisk cez nadaljne tri dni: zopet merjenje. Tokrat brez nekih hudih sprememb. Pred meritvami sem moral poslati vse serijske, model in proizvajalca od aparatov, ki jih ze imam.
Zanimivost: omarice rezejo zadaj glede na njihovo postavitev na steni (naklon stene na tem mestu). Za vsako omarico svoj rez.
Montaza njihova, prvic prinesli dva pulta v kontra barvi (kuhinja v dveh barvah). Zmontirali oba, se opravicevali. Cez cca tri tedne pripeljali nova pulta in ju zamenjali.

TheBlueOne ::

Midva sva na koncu vzela pri mizarju.

Danküche je drugace OK, samo dosti drazji. Pri IKEA kuhinjah me moti, da ima vse isto ceneno notranjost, posebej pa me moti, da je vedno bela in da se vedno vidijo tiste bele notranjosti, ker ima vse vgrajen enak modularni kastelc. Ce so kaj spremenili me naj kdo popravi.

FireSnake ::

mirator je izjavil:

Sem pred zamenjavo kompletne kuhinje. Zanimajo me izkušnje z Danküchen, GA, Gorenje.


Danküchen na eni lokaciji: zelo zadovoljni.
Gorenje doma pri starših: zelo zadovoljni.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

edi123 ::

Kupujem novo kuhinjo in me zanima če ima kdo kakšno idejo za radio v kuhinji? Da ne bi imel klasičnega radia nekje na pultu, mogoče obstaja kaj vgradnega pa s kakšno boljšo kvaliteto zvoka da nebojo glih samo visoki toni?

Ganon ::

Kaj pa kakšen ličen, brezžičen zvočnik? Se lepo podajo tudi v kuhinjo.

Machete ::

Nekaj takega, če hošeč biti glavni na vasi: https://mikeshouts.com/the-worlds-first...
ali pa običajnega BTja na hladilnik, če hočeš biti praktičen
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Badwolff ::

Al pa... Alexa

matobeli ::

Mrbit avtoradijo, pa ga nekam not v omarco vgradiš da ne rabiš gledat unih lučk.
Cenovni razpon od par desetakov do neba.

So pa enkrat mel v Hofru (medion) prav komponento za v kuhno.
Nekaj takegale: https://www.ceneje.si/Izdelek/3807223/a...

bluefish ::

Ko se je že ravno omenjalo Ikeo. Imajo v ponudbi tudi nek kuhinjski zvočnik v sodelovanju s Sonosom. Zvok verjetno ni nek presežek.

Badwolff ::

A ni škoda plača za radio?

mirator ::

Če sem že začel spraševati o kuhinjah, potem je prav da tudi povem odločitev. Kupil sem kuhinjo Danküchen in sem z njo izredno zadovoljen. Mogoče sem imel srečo, vendar mojster, ki mi jo je sestavljal je bil izredno natančen.

profii ::

bluefish je izjavil:

Ko se je že ravno omenjalo Ikeo. Imajo v ponudbi tudi nek kuhinjski zvočnik v sodelovanju s Sonosom. Zvok verjetno ni nek presežek.


Ni presežek, je pa daleč nad pričakovanji.

Firebat ::

Kupili Danküchen lansko leto aprila. Zelo zadovoljni, mojster je nekaj jamral, da je tista, ki je mere napisala neki zaj. Ampak pol smo nekak skupaj z kmecko pametjo use skup pravilno postavili in smo sedaj po letu zadovoljni!

buttcrack ::

Pri nas je DK že cca 7 let, brez pripomb. Mogoče res ni najcenejša, amapk zaradi pomanjkanja prostora je bil kompromis zaradi predalov v coklu. Cca 2 meseca stara kuhinja, štorasto opletanje s pokrovko, bum v rob fronte, gladko luknja. Pokličem v štacuno a je kakšna šansa menjat in kolk košta, je rekla da bo dala reklamacijo. 3 tedne in đabe menjava.

Badwolff ::

Tudi mi imamo DK. S kuhinjo smo zelo zadovoljni.
Smo imeli pa kar izkušnjo z dobavo. Franšiza v BTC, kjer smo naročili, je namreč šla v stečaj. Po nekaj mesecih nategovanje in pritožb je na srečo vskočila matična avstrijska firma in pokrila zadevo. Vmes pa je zgledalo že zelo slabo.

celje ::

glede radia: kupi hladilnik z vgrajenim zaslonom. imas pokrito vse.

skyline ::

https://www.ikea.com/si/sl/images/produ...

Ikea symfonisk, lepo paše na polico, zvok je daleč od slabega.

Twixz ::

Da ne smetim z novo temo:

Torej v roku enega leta bom moral kupiti dnevno, kopalnico in seveda tudi kuhinjo.

Ker imam precej smotan tloris in še mansarda je (torej en del stropa se spušča diagonalno) me zanima kje bi bilo najbolje kupit kuhinjo oz. kje so najboljše izkušnje?
Sam sem bil pri GA+ kuhinje na izrisu (leta 2020, ker sem mislil da se bom prej selil), nekaj sva čarala in sčarala kuhinjo za 8.000EUR z aparati (Bosch). Kar se mi zdi precej veliko.

Zanima me (no saj je logično), imel bom en pas ploščic na steni - linija z oknom (nad pultom, pod policami) - to je bolje prej ali kasnej položit? :))

Hvala :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Twixz ()

koyotee ::

Twixz je izjavil:

Da ne smetim z novo temo:

Torej v roku enega leta bom moral kupiti dnevno, kopalnico in seveda tudi kuhinjo.

Ker imam precej smotan tloris in še mansarda je (torej en del stropa se spušča diagonalno) me zanima kje bi bilo najbolje kupit kuhinjo oz. kje so najboljše izkušnje?
Sam sem bil pri GA+ kuhinje na izrisu (leta 2020, ker sem mislil da se bom prej selil), nekaj sva čarala in sčarala kuhinjo za 8.000EUR z aparati (Bosch). Kar se mi zdi precej veliko.

Zanima me (no saj je logično), imel bom en pas ploščic na steni - linija z oknom (nad pultom, pod policami) - to je bolje prej ali kasnej položit? :))

Hvala :)


Glede kuhinje vsak svoje hvali. Kot rečeno več razlik je v monterjih kot pri materialih. Jebeš ploščice, daj steklo. Nekje imajo 15/30/45 dimenzije, drugje kot omenjeno 20/40/60... Stroje pa sem najcenej kupil na spletu, tam kjer je bila kuhinja so bili 15-20% dražji.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Slopek ::

Sem pred pol leta kupoval kuhinjo.
Odločal sem se med GA in DK. Prvi so mi dali veliko boljšo ponudbo, pa še vse aparate sem potem vzel pri njih. Dali so mi jih ceneje, kot je bila cena pri drugih prodajalcih bele tehnike.
Pri stari kuhinji smo imeli steklo, pa se zaradi nadležnega vzdrževanja sedaj nisem odločil zanj. Je pa gotovo res, da so razlike predvsem pri monterjih in sami montaži večje, kot pa v materialih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Slopek ()

Twixz ::

koyotee je izjavil:

Twixz je izjavil:

Da ne smetim z novo temo:

Torej v roku enega leta bom moral kupiti dnevno, kopalnico in seveda tudi kuhinjo.

Ker imam precej smotan tloris in še mansarda je (torej en del stropa se spušča diagonalno) me zanima kje bi bilo najbolje kupit kuhinjo oz. kje so najboljše izkušnje?
Sam sem bil pri GA+ kuhinje na izrisu (leta 2020, ker sem mislil da se bom prej selil), nekaj sva čarala in sčarala kuhinjo za 8.000EUR z aparati (Bosch). Kar se mi zdi precej veliko.

Zanima me (no saj je logično), imel bom en pas ploščic na steni - linija z oknom (nad pultom, pod policami) - to je bolje prej ali kasnej položit? :))

Hvala :)


Glede kuhinje vsak svoje hvali. Kot rečeno več razlik je v monterjih kot pri materialih. Jebeš ploščice, daj steklo. Nekje imajo 15/30/45 dimenzije, drugje kot omenjeno 20/40/60... Stroje pa sem najcenej kupil na spletu, tam kjer je bila kuhinja so bili 15-20% dražji.


No ja, na steklo pa niti nisem pomislil, pa še super izgleda. Kolikor sem gledal se to montira lahko tudi po montaži kuhinje. Bomba.
Hvala! :)

Ma jaz načeloma sem kar one mentalitete "podpiraj slovensko" - zato bi vzel GA+.
Se mi pa še dopade Rutar, za DanKuchen sem tule šele izvedel da dela po meri. Ostalo pa ne pride v poštev oz. še mogoče za koga ne vem za kuhinjo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Twixz ()

Slopek ::

Ga+ prodaja nemške kuhinje.

Ganon ::

Twixz je izjavil:

Ma jaz načeloma sem kar one mentalitete "podpiraj slovensko"


Bravo. Podpri dobrega mizarja in naj ti kuhinjo izdela po meri. Glede na "smotan" tloris in mansardo, bi bila to idealna opcija.

koyotee ::

Večino kuhinj delajo čehi/poljaki.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

hbgqzR ::

Kuhinje so navadno po meri in čakaš mesec do tri, razen če nimaš vogalov, da jo k eni sami steni prisloniš, ali?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hbgqzR ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Opremljanje stanovanja, kako priti čez z nekim srednjim budgetom in pa dokaj kvalitet (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
708687 (723) Utk
»

Poceni a vseeno v redu kuhinja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1209747 (1689) floyd1
»

Mizar + Ikea kuhinja?

Oddelek: Loža
246665 (5588) fosil
»

približno kolko €€ bi rabil za opremit 40m2 flat

Oddelek: Loža
346892 (5459) NikolormousB

Več podobnih tem