» »

Zbrisalo CD pogone!

Zbrisalo CD pogone!

drofa13 ::

V WIN98 mi je naenkrat zbrisalo CD pogone (CD in CDRW). V raziskovalcu, v moj računalnik in upravitelj naprav nista več vidna. Kako lahko to popravim!

Hvala!

Lith ::

pejt v Safe mode (F5 na začetku ) in pod System properties - Device manager poišči IDE ATA/ATAPI controllers, klikni + in zbriši ven primary oz. secondary IDE...
Potem ponovno zaženi Win normalno in ob zagonu naj bi Windowsi zaznali novo opremo (kaj misliš katero?)

Še nekaj : če praviš, da jih je kar naenkrat zbrisalo, potem si sigurno nekaj instaliral, zato pa imajo winsi REGISTRY Backup - zaženi winse v DOS only mode (na začetku F8) in vtipkaj SCANREG, potem bo program preveril stanje registra in ti ponudil obnovitev iz starejše verzije - izberi si primerno če se spomniš kdaj je delovalo v redu in povrni tisto stanje (datoteke imajo različne datume in čas nastanka), če scanreg ne dela, lahko to narediš ročno v mapi c:\windows\sysbckup (ta mapa je skrita ampak nič zato), tam najdeš fajle RB001.CAB do RB005.CAB --- izberi si primerno in jo razpakiraj (extract rb003.cab .. - pikice zato, da ta arhiv razpakiraš v mapo \windows , ne pa ...\sysbckup, ker tam ne pomenijo tisti fajli čisto nič)

uf, ne da se mi več pisat, srečno....
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lith ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Win7, kako namestim Language pack ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
5328844 (18087) GTX970
»

Trojanski konj

Oddelek: Pomoč in nasveti
214075 (3686) KaiCris
»

Windows 98 - moder ekran z naslednjo vsebino...

Oddelek: Pomoč in nasveti
51635 (1514) Vajenc
»

Kam izginja plac na c:-ju ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
221856 (1530) CaqKa
»

Win98 ne vidi CD ROMov

Oddelek: Strojna oprema
5812 (768) JanezC

Več podobnih tem