» »

ZDA SIM kartica

ZDA SIM kartica

kunguruj ::

Potujem v ZDA na 14 dnevni roadtrip.Telefon bo služil tudi kot navigacija. Nameravam si tam kupiti SIM kartico. Koliko GB naj gledam za potreben prenos podatkov? Neomejeno ali recimo kakšnih 5 ali 10 GB? Koliko je sploh strošek takšne kartice? Je bolje kupiti predplačniški eSIM in si že doma vse urediti ali kupiti v ZDA?

Hvala

SasoS ::

Na T-mobile je neomejeno $10 dolarjev dražji ($40 vs. $50), tako da za en mcHambič več se ne ukvarjaš koliko porabiš...

Jaz sem lani šel tam iskat v T-mobile store, nisem še imel telefona z eSim tako da je šla navadna simka notri. Ni bilo težav. Zanimivost je bila to, da se je telefon (Huawei P20) začel obnašat popolnoma drugače...recimo YouTube je delal na locked screenu pa še nekaj menijev se je spremenilo. Ko sem prišel nazaj je to nehalo delat...

kunguruj ::

Gledam T-mobile ponudbo in imajo cena/mesec. Nikjer pa ne zasledim ali je to tekoči mesec ali 30 dni od dneva nakupa.

s1m0n ::

Išči za "T-Mobile Prepaid Unlimited" Mislim, da je $50 za 30 dni..., neomejeno v T-Mobile omrežju v US. Se pa to fizično kupi na licu mesta v kakšni trgovini! Na letališču bo verjetno težka, da se kje dobi.

Sklepam, da je 30 dni od aktivacije SIM kartice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

Gogo ::

Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

kajtimara ::

archer ::

V tole temo so me usmerili glede SIM za ZDA. Ima kdo še kkašen nasvet, kaj kupiti kot USB vmesnik, da bom preko tega SIM-a lahko lovil 5G in ga uporabil na laptopu kot povezavo? Ne bi vedno menjal SIM-a v telefonu, ker bi rad svojega domačega imel dosegljivega.

Lonsarg ::

Moj nastvet je da si zrihtaš telefon ki podpira eSIM in nato izbereš enega izmed mednarodnih eSIM ponudnikov in kupiš ter dodaš ter aktiviraš eSIM še predno pristaneš v tujini, da se izogneš komplikacijam. V telefonu lepo nastaviš v nastavitvah katera SIM je za data, katera pa za klice in lepo hotspot uporabiš kadar rabiš hkrati podatke v Telefonu in Laptopu.

Sam grem v kratkem v ZDA in sem izbral eSIM ponudnika maya.net (ta podpira hotspot za laptope, eni ne podpirajo tega).

Ko sem pa leta nazaj bil v ZDA pa še nisem imel eSIM telefona pa sem se z avtom zapeljal v najbližjo T-Mobile poslovalnico pa tam razložil kaj rabim pa so mi vse zrihtali (imel sem dual-SIM telefon). Ko pa niti dual-SIM telefona še nisem imel sem pa pač dva telefona vzel v tujino.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

archer ::

Ok. eSIM telefona nimam. Dual SIM telefona nimam. Imel bi pa 5G sprejem v ZDA, ki bi ga potem rad za laptop uporabil. Še kakšna možnost?

Nikonja ::

Za 5g ne vem če je že kakšen travel ruter, za 4g pa jih imaš polno na Amazonu
https://www.amazon.de/s?k=sim+travel+ro...

aja pa pazi da podpira ZDA frekvence

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nikonja ()

archer ::

Ok. Razumem. Nekako sem predvideval, da je tudi za 5G tole že enostavno dobiti. Dodatnega 5G telefona pa ne mislim kupovati... Za 4G pa raje travel router.

gas2018 ::

A v Sloveniji ze obstoja predplačniška esim. Za NL jo je imel samo Telemach, samo jim nekaj ni delalo.

tikitoki ::

Lonsarg je izjavil:

Moj nastvet je da si zrihtaš telefon ki podpira eSIM in nato izbereš enega izmed mednarodnih eSIM ponudnikov in kupiš ter dodaš ter aktiviraš eSIM še predno pristaneš v tujini, da se izogneš komplikacijam. V telefonu lepo nastaviš v nastavitvah katera SIM je za data, katera pa za klice in lepo hotspot uporabiš kadar rabiš hkrati podatke v Telefonu in Laptopu.

Sam grem v kratkem v ZDA in sem izbral eSIM ponudnika maya.net (ta podpira hotspot za laptope, eni ne podpirajo tega).

Ko sem pa leta nazaj bil v ZDA pa še nisem imel eSIM telefona pa sem se z avtom zapeljal v najbližjo T-Mobile poslovalnico pa tam razložil kaj rabim pa so mi vse zrihtali (imel sem dual-SIM telefon). Ko pa niti dual-SIM telefona še nisem imel sem pa pač dva telefona vzel v tujino.


Vecjih nategunov se nisem videl. Za mojo destinacijo hocejo 192 USD za 5 Gb podatkov (veljavnost 30 dni). Pa se operater nudi slabo pokritost. Jao boze.

Lonsarg ::

Hja ne vem, za vse destinacije za katere je mene zanimalo je bil en najcenejsih, tudi delovalo je ok v US, lepo 14EUR za 5GB.

Me prav zanima kaj je to za ena destinacija da je tako draga :)

kunguruj ::

No pa sem nazaj in izkušnje z mobilniki:

- Kakor je eden zgoraj svetoval sem koristil eSIM maya.net, 10GB 25$. Deluje tudi v omrežju 5G in lahko deliš prenos podatkov na drug telefon pri nižji hitrosti. Ne dobiš pa svoje številke iz katere bi lahko klical, to je zaenkrat skupno vsem karticam za prenos podatkov v ZDA. Za klicanje koristiš WhatsUp, Viber ipd. Na klasično telefonsko pa ne moreš klicati. Je pa fajn, ker si kartico naložiš že doma in ko prideš na letališče lahko že koristiš, kar zna biti zelo zelo koristno.

- Za eno redno telefonsko številko smo pri Telemachu vplačali paket za ZDA, 10 €/mesec. Vključuje 1 GB prenosa podatkov in neomejene klice v Slovenijo in SMS-e. Je pa ena caka na katero je potrebno paziti. V ZDA moraš biti obvezno prijavljen v T-Mobile. Za kratko se je telefon preklopil v AT&T, prenosa je bilo 5 MB, plačali smo 30€. Še dobro da je pri vseh porabljenih 800 MB bilo le 5 MB v AT&T, drugače bi telefon bil največja postavka pri potovanju. Pri tej storitvi obvezno izključiti funkcijo avtomatskega iskanja omrežja.

- Pri 14 dnevnem roadtripu je bilo 10 GB več kot dovolj. Zemljevide google map sem si že prej naložil na telefon.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Se splača zamenjati klasično sim kartico za eSim?

Oddelek: Mobilne tehnologije
274335 (1038) blackRa
»

Qualcomm: zbogom eSIM, prihaja iSIM

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
135322 (2898) ZigaZiga

re:do novi mobili operater (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
11121028 (11093) Yellow
»

eSim

Oddelek: Mobilne tehnologije
93006 (1759) DeeCoy

Več podobnih tem