» »

Glasen hladilnik! Vodno Titan?

Glasen hladilnik! Vodno Titan?

mat11 ::

Sicer imam Zalman CNPS6500A-AlCu za procesor, pa je kar glasen če ga pa imam na najnižji hitrosti ko je obremenjen se začne greti tja do 60 stopinj, imam Bartona 2500+ nenavitega. Danes sem v trgovini opazil da prodajajo tole:
Titan
Titan drugače

Stane okoli 25000 sit, ne izgleda komplicirano za montažo. Zanima me če bi ta zadeva bolje in tišje hladila?

Od grafične Radeon 9600 pro, je ventilator tudi močno glasen, pri Mlacomu mi zagotavljajo da bi tole rešilo problem pa še brezšumno je:
Zalman, montiral bi brez ventilatorja.
Nasveti?
Hvala
mat

ferdo ::

glede titana. Ti ne priporočam. za ta denar imaš aquarius2, ki je podn v primerjavi z ostalimi sistemi, je pa bolš kot pa tale titan varjanta.

Glede hladilnika za grafično pa to: Če misliš vložit dodatnih par tisočakov v grafično oz. v hlajenje le te, potem kupi, drugače ti ap odsvewtujem, ker je potrata denarja. Se boš pa sigurno znebil tuljenja. problem je samo denar.saj veš..:\

zaključek: malo bolje poglej teste raznih komponent "water cooling" tako da boš dobil neko realno sliko, kaj se splača kupit in kaj ne.
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

mat11 ::

Titan mi je všeč zaradi enostavne montaže, in pa da ne zavzema veliko prostora, saj imam midi tower ohišje.
Ali bi lahko aquarius2 uporabil tudi če bi navil procesor, ali dovolj hladi in ali je tih?
Grafična mi precej tuli, tako da rade volje vložim teh 5000 sit za tišino. Zanima me pa če res to dovolj hladi brez ventilatorja.
mat

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat11 ()

burkiburke ::

Za vse kaj je dobro se bo treba malo potruditi. Če pa ne z iskanjem po odpadu pol pa z vgradnjo. Zalman Heat Pipe je dober hladilnik za grafo, ampak še boljši bo če bo delal skupaj z enim ventilatorjem. aquarius2 ali titan vodna hlajenja sta po mojem mnenju zapravljanje denarja. hladilo bo boljše kot zračno, ampak možnosti nadgradnje ni (vodni bloki za GPU, NB...). tudi navijalski potencijali niso dobri.
Za podoben denar se že dobi kvalitetan komplet za vodno hlajenje, na katerega se naknadno, brez težave vgradi vodni blok za grafično, vezno čipovlje itn.
lp

mat11 ::

Hvala, za nasvete, sem kupil pri cool pcju, jutri pa začnem sestavljati.
mat

T0RN4D0 ::

mat11, mogoč je mal of topic, sam a lahko prosim prideš malo sem?

tnx:)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

mat11 ::

Sestavil z kar nekaj matranja,( ni mi šlo pri odzračevanju), sedaj mi dela bp,imam ca 20 stopinj nižjo temperaturo.
mat

celica ::

Zdravo ...

mat11 , kateri komplet si kupil. Tudi sam razmisljam o prehodu na H2O hlajenje, vendar se nikakor nemorem odlocit kaj in kje zaceti.

Lp.
negre..! gre ..? joj GORI ..!

Yacksy ::

Če ne veš kje začeti si na pravi strani. Malo preglej članke, teme. Pa najboljš je če si ga sam skonstruiraš. Tisto kupljeno ni tisto če mene vprašaš

mat11 ::

TEGALE.

Dela mi ok, imam 2500+. Sedaj ga imam na 11x200(3200+) in mi dela stabilno, pri polni obremenitvi prileze temperatura do 49 stopinj.

mat

mat11 ::

Seveda ni. ;) Če imaš čas in živce, ni lepšega kakor da sam narediš kakšno stvar. Če nimaš, pač greš v trgovino in kupiš.

Tic ::

Ravno učeraj sem si kupil heatpipe haldilnik zalman. Imam gf4 4200 in stvar delue brez ventilatorja, vendar je vroče. Se mi grafa kar smili. Pa sploh ne poganjam 3d aplikacij. En 80mm vent na 5 ali 7 v reši zadevo odlično, saj potrebuje le kanček prepiha. Imo ;)
persona civitas ;>

Zgodovina sprememb…

tiborrr ::

Tako je, Tic. En kolega je gnal R9800 NP navitega z Heatpipeom, potem pa se je cudil, zakaj se zge kot prasica. Ventilator je nuja :D
Don't test the captain's validity or his vulnerability!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vodno hlajenje termaltake

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
482543 (1651) BaRtMaN
»

Kako postaviti ventilatorje v CHIEFTECU za optimalno hlajenje?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
121363 (1109) dwinxp
»

Hlajenje GF4 Ti 4200 128 (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
837688 (5948) DjTonic
»

Kateri hladilnik?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
351827 (1268) Grimlord
»

akcija vodnega hlajenja

Oddelek: Kaj kupiti
11915 (661) boštjan

Več podobnih tem