» »

Kateri hladilnik?

Kateri hladilnik?

boris22 ::

Imam procesor xp 2600 na osnovni plošči gigabite ga-7 va z kt 400 čipsetom.Temperatura procesorja mi pride včasih tudi do 60 c°,če je skatla zaprta.Če ostranim vse stranice pa se spusti na 45,samo mi je potem računalnik preglasen.Zato bom verjetno zamenjal ventilator na cpu-ju.Zdej imam zalmana 6000 al-cu.Katerega od teh mi priporočate:
THERMALRIGHT SK7
THERMALRIGHT SLK947U
ZALMAN CNPS7000A-Cu
THERMALRIGHT SLK900U
THERMALRIGHT sp 97.Najraje bi uzel zalmana 7000 samo mislim da je samo za intelove procesorje?Ta sk7 se mi pa zdi najboljši hladilnik kar ponuja za to ceno.15 ksit za sp 97 se mi pa zdi malo preveč?Kaj mi svetujete?

boštjan ::

za sk7 hitro pokliči na cool pc in vprašaj če ga še majo,dugač pa je alternativa tudi Thermalright ALX800. če pa nič od tega,pa vzami kar zalmana 7000A ALCu bo čisto dovolj.

DjTonic ::

ZALMAN CNPS7000A-Cu je več kot odličen cooler za procesor (Paše tudi na AMD-je). V nekem testu je celo premagal Thermalrighta sp 97. Razlika je ceni dokaj očitna (Okrog 10k) in je za premislit kaj kupiti. Če ti je važna pa le zmogljivost pa SP 97 s Tornadom ali Delto >:D.

boris22 ::

Ja vem da je zalman 7000 dober v testih in predusem je o.k. to,da je izredno tih hladilnik.samo kaj ki ne vem če paše na mojo ploščo.Sem gledal listo kompatibilnosti na uradni strani od od zalmana, samo tam so opisane samo plošče za pentium 4.Kaj je ful razlika med sk7 in sp97 glede učinkovitosti hlajenja?Kaj če bi dal na sk7 92 mm ventilator od zalmana in bi ga priščvrstu z kovinskim nosilcem (kot zalman cnps6000) bi blo kej narobe ali je boljše da dam gor kakšen 80 mm hladilnik.

boštjan ::

frenk ::

v BOF-u v Lj je SK7 v izložbi, če je pa na zalogi pa ne vem...to je pomoje best cooler, sploh pa za ta dnar;)

boris22 ::

Boštjan hvala za link. Ugotovil sem da sp 97 odpade,za zalmana 7000 velja enako.Za sk7 in SLK947 U pa nisem našel podatkov o kompatibilnosti niti na uradni strani od THERMALRIGHT.

lali12 ::

Thermaltake Silent Boost A1889-01 21dBA.Super zadeva. klik

boris22 ::

Če bi mi plošča podpirala bi vzel sigurno zalmana cnps7000 cu za hlajenje bi riskiral 10 ksit.Samo kaj ki ne gre gor.Tudi vsi boljši modeli od THERMALRIGHT ne pašejo.Ostanejo le modeli:
1.THERMALRIGHT SK7 (samo baje se ga ne da več dobit ne v mlacomu ne v cool pc)
2.Thermalright ALX800
3.TT volcano 12
Thermaltake Silent Boost pa se mi zdi malo prešvoh,thermallight sk7 in alx 800 sta sigurno bolša po mojem.Katerega od teh treh bi izbrali vi?

kuglvinkl ::

Let v BOF, menda je še nekaj SK7 kosov na zalogi.
Your focus determines your reallity

Tic ::

Mislm da jih ni več ;)

Kupi ALXa.
persona civitas ;>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tic ()

kuglvinkl ::

Mislm da jih ni več

Hehe.
Your focus determines your reallity

morphling1 ::

Dans je en tip tri odnesel, pred pol ure je bil še en kos, v KR imajo pa še vse tri, tako da se jih bo dalo dobit v soboto :)
Sicer pa to res ni edini socket A cooler. ALX800 je skoraj tako dober in cenejši, Vantec Aeroflow je pa s tihim TMD ventom tudi odličen.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

shuttle ::

Priporočam ti vodno hlajenje!Bolj je tiho in bolj hladi!

boris22 ::

Ja valda je boljše vodno samo tolko ne dam za hlajenje.Zdej mi je prišla še ena ideja na misel.Kaj če bi pustu hladilnik zalman cnps 6000 al-cu isti in bi zamenjal 92 mm ventilator zalman f2 z YS-Tech NFD1212389B-2F - 120x120x38mm.S tem da bi vmes dal 3 pinski adapter in fan mate1 tako da bi lahko reguliral vrtljaje Ys-tech ventilatorja.Kaj se to da?

kuglvinkl ::

Hehe, ta vent. si stopi Fanmate še preden se zažene. ;)
Your focus determines your reallity

Tic ::

Da. Fan mate lahko obremeniš 6W, tvoj ventilator pa jih za delovanje potrebuje 10 in še nekaj malega ;)
persona civitas ;>

boris22 ::

Kaj to pomeni da se ne da ali kaj.Ma kaj misliš resno.To sem vidu da porabi 10,2 w-ta.Ja samo vmes bi obvezno mogu da kakšen kontroler vrtljajev ker nebi ga imel na 4100 obrati.Drugače piše da je možna tudi kontrola preko osnovne plošče.Kako to misli prko biosa ali kakšnega programa?Še zmeraj obstaja možnost da dam tt 12025a-1b1s ventilator ali pa titan tfd 12025m12b ki poramijo 5-6w edino ki mi moti je da pridejo samo do 2000 obratov,jaz pa bi rabu vsaj 2500-3000 za kakšne hude čase poleti.

frenk ::

boris22: v kranju mamo še sk7 v bofu, v ljubljan pa tud pomoje če ga je morph vzel:)...tega 10W ventilatorja ti pa ne predlagam...jest ga mam pa mi samo v omar leži...pač preglasen>:D

boštjan ::

boris22,pa jaz bom kmalu(naslednji teden) SK7+80mm vent prodajal.vse še v garanciji in 3 mesce rabljeno.

boris22 ::

Ja normalno da je preglasen če ga imaš na 4100 vrljajev,samo če mu znižaš vrtljaje nekje na 2500 potem bi se že dalo nekako.Kako to mislijo da je možna kontrola preko osnovne plošče.To me ful zanima ker se mi ne da dat za regulatr od revolteka 4600 sit,če pa je možno prit bolj poceni skozi.

kuglvinkl ::

boštjan, šaltaš na vodno? :)
Your focus determines your reallity

Tic ::

boris22: Naredi si preprost preklop med 5 in 7V in pomoje bi bila ta zadeva več kot odlična. Cena take zadeve je par sto tolerjev. Vse kar rabiš je eno pravo stikalo. (ic elektronika recimo).

Btw, prodam ti tak ventilator, če hočeš. Sem dobil za rojstni dan, pa ga nimam kam dat. ;)
persona civitas ;>

boštjan ::

boštjan, šaltaš na vodno?

ne,ne na tole+ tole;) . Za vodno pa še bom malo počakal.

boris22 ::

tic kateri ventilator si imel v mislih in kaj uno stikalo se da kupit celo ali ga moreš sam naredit.

Tic ::

Stikalo kupiš, potem pa samo še žičke pravinlo zvežeš in je.
Teoretično ti lahko pomagam :)

Ventilator.
persona civitas ;>

frenk ::

boris22: sem mel ta vent na vseh napetostih in pri nižjih napetostih, kjer se ga še da prenašat je prešvoh pretok zraka...sploh če ga imaš na cpu heatsinku, kjer je bolj pomemben pritisk, ki ga proizvede

kuglvinkl ::

Madona boštjan, si ziher, da si vse dobro premisil? >:D
Your focus determines your reallity

boštjan ::

aha,bom poročal za kolko bodo padle T

morphling1 ::

Boštjan če boš poročal samo o tem koliko so padle temperature nisi naredil nič. Moraš poročat koliko MHz si pridobil, ker drugače upgrade sploh nima smisla :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

boris22 ::

tic zdej vem kateri ventilator imaš doma za tisto stikalo ki pa ti govoriš je po mojem to TT A1268 CPU FAN SETTING ki ga imajo v mlakomu za 2520 sit.Zasede ti eno pci režo preklapljaš pa med low medium high.

Tic ::

boris22: Ne, jaz mislm doma narejeno. Stikalo si pa montiraš poljubno kam.
persona civitas ;>

boštjan ::

morphling1,ja maš prav,tudi to mislim.sicer pa je pri koči še en barton2500+ ,pa tudi mislim,da je odklenjen

Grimlord ::

Za obrate nastavjat si lahko kupiš tudi potenciometer, ki stane 890 sit.

Dobiš ga pa tule: klik!
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

boris22 ::

ta je pa prešvok za boljše ventilatorje.

Grimlord ::

Sem samo predlagal.
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vas nasvet hlajenja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
412078 (1455) delfinus
»

Tt Volcano 12 vs. Silent Boost

Oddelek: Kaj kupiti
402112 (1429) G@MER
»

ThermalRight SLK 900A in kateri vent priporocate?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
131400 (1207) delfinus
»

Kaj kupiti za hlajenje "vročega" Athlona???

Oddelek: Kaj kupiti
311615 (1065) Dr_M
»

Kateri cooler naj vzamem? ALX800, SK7 ali 7000A AlCu

Oddelek: Kaj kupiti
121255 (1088) BaRtMaN

Več podobnih tem