» »

Izdelava spletne strani za interno uporabo

Izdelava spletne strani za interno uporabo

twom ::

Čist za hoby,
za hec sem si naredil opombe v obliki spletne strani (ki sem jo nehal spreminjat in sem se vrnil na papir in svinčnik), vsaka opomba v svoji vrstici, pa linki na podstrani v enaki obliki, sem ter tja kakšna razpredelnica.

Ni ravno prijetno za delat spremembe, niti ne izgleda lepo...
Zanima me kako čim bolj enostavno naredtiti stran, ki bi bila podobna, npr rtvslo.com, se pravi da imaš na prvi strani kratke povzetke z linki do cele vsebine.

Muči me kako po strani razporediti vnose (npr. kaj imam za narediti, načrti za dopust, spisek kaj želim nabavit - to bi linkal na podstran, kaj imam pa nujno za narediti bi bilo pa na prvi strani)

Ali raje ostanem na dobrem starem papirju in svinčniku? Al obstaja kakšen drug tool za urejat taske po prioritetah in grupah?

dorje ::

twom je izjavil:

Čist za hoby,
za hec sem si naredil opombe v obliki spletne strani (ki sem jo nehal spreminjat in sem se vrnil na papir in svinčnik), vsaka opomba v svoji vrstici, pa linki na podstrani v enaki obliki, sem ter tja kakšna razpredelnica.

Ni ravno prijetno za delat spremembe, niti ne izgleda lepo...
Zanima me kako čim bolj enostavno naredtiti stran, ki bi bila podobna, npr rtvslo.com, se pravi da imaš na prvi strani kratke povzetke z linki do cele vsebine.

Muči me kako po strani razporediti vnose (npr. kaj imam za narediti, načrti za dopust, spisek kaj želim nabavit - to bi linkal na podstran, kaj imam pa nujno za narediti bi bilo pa na prvi strani)

Ali raje ostanem na dobrem starem papirju in svinčniku? Al obstaja kakšen drug tool za urejat taske po prioritetah in grupah?


Da bi ti lahko odgovorili malce bolj smiselno bi bilo potrebno, da vsaj v grobem poveš kako si to prvo stran naredil (se pravi, katere tehnologije vsaj malo znaš uporabljati)...
dorje --- 31 oct = 25 dec

Tody ::

rawlit ::

Kak poseben razlog, da mora biti to webpage? Zakaj ne uporabiš npr. Notion ali kaj podobnega?

Karen ::

Malo zmedeno napisano sicer, težko razumet kaj imaš sedaj. Če imaš bookmarke v wordu potem ti zna word shranit v HTML (save as html) in boš imel to že narejeno (ista stran, bookmarki na isti strani so reference znotraj istega dokumenta). Drugače si pa poglej osnovno HTML sintakso, sploh ni težka, hello world narediš v notepadu v pol minute.

Ales ::

twom je izjavil:

Muči me kako po strani razporediti vnose (npr. kaj imam za narediti, načrti za dopust, spisek kaj želim nabavit - to bi linkal na podstran, kaj imam pa nujno za narediti bi bilo pa na prvi strani)

Ali raje ostanem na dobrem starem papirju in svinčniku? Al obstaja kakšen drug tool za urejat taske po prioritetah in grupah?

Če prav razumem, gre za strukturirani task manager / todo list, po možnosti s spletnim vmesnikom. Obstoječih programov za to je kar veliko.


Ogromno izbire je tu, od takih, ki delujejo samo v ukazni vrstici, do celih GUI šklopocij. Morda bi ti bil všeč kak, ki uporablja enostavne txt/markup/nekaj datoteke in jih strukturira v celoto, pa ponuja še GUI za povrh.

Eni se potem fokusirajo na spremljanje in optimizacijo porabljenega časa, eni na delitev dela, eni na to, eni na drugo...

Po drugi strani pa, če hočeš izdelati kaj takega na novo, zakaj pa ne. Ampak morda prej preglej obstoječe in strukturiraj, kaj bi rad imel.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prilagajanje izobraževalnega sistema v današnjem hitrem rač . in informacijskem razvo

Oddelek: Loža
313765 (2972) kuglvinkl
»

Apple mora zaradi nakupov virtualnih dobrin v igrah vrniti vsaj 32 milijonov dolarjev

Oddelek: Novice / Tožbe
2010874 (7482) BigWhale
»

Font: matematični simboli

Oddelek: Pomoč in nasveti
314312 (4010) Mavrik
»

Katere strani stalno obiskujete

Oddelek: Loža
121627 (1286) Zheegec
»

Program za planiranje spletnih strani ?

Oddelek: Izdelava spletišč
111467 (1330) Tody

Več podobnih tem