» »

Kateri Rocni Nogomet

Kateri Rocni Nogomet

DaLemuroso ::

Glede na to, da se forumasi spoznajo na vse bi vprasal, ce kdo malo pokomentira katerega kupiti. Sam sem vecinoma igral na Garlandu, nimam po pojma kaj kupiti za doma. Kateri so kakovostni, ali se izplaca rabljene?
Butalci se pritozujejo, pametni obvozijo.

Kamion ::

Če hočeš, da je kvaliteten, vzemi proizvajalca FABI.
(Primer: https://igralni-aparati.si/trgovina/izd... )

Drugače pa glej, da imajo ročice prave ležaje, ne samo plastične puše.

DaLemuroso ::

V bistvu gledam te in Garlando. Palice morajo biti teleskopske, da nam prezivi mini mularija. :)

Preferenca je tudi peskano steklo. Ampak glede stakla v bistvu sploh me vem v cem je fora, ce je sploh. Morda ve kdo.


Kako so drugace FABI? Je to profi roba?
Butalci se pritozujejo, pametni obvozijo.

</head> ::

FABI je top za vsakdanjo rabo in zabavno igro - nažiganje.

Garlando je dober za tekmovalni nivo, ker omočoga veliko več kontrole nad žogico in ima večje gole, tako da ne pride do težave, da ti dober golman ubije igro.

Obstaja pa še par zabavnih miz, ampak so cene različne - tornado, leonhart, roberto sport itd..

Za domačo ali gostilniško rabo je FABI top. Tudi dele se dobi in koga da ti reč poservisira, če gre kaj narobe.

Kar se kvalitete in vzdržljivosti tiče ga ni čez FABI. Poleg tega je to tudi miza, ki je narejena za teleskopske ročke. Pri ostalih je mišljeno da imaš polne ročke in ti teleskopske ročke povsem spremenijo (uničijo) mizo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: </head> ()

kamiKaZaA ::

Na tej strani jih prodajajo od 500€ do 1500€.
https://www.biljardshop.eu/rocni-nogomet

Sam se ne spoznam na kvaliteto, če bi pa že vzel bi tegale za 900€, ker se mi dizajn mize dopade in bi lepo popestril prostor:
https://www.biljardshop.eu/rocni-nogome...

DaLemuroso ::

</head> je izjavil:

FABI je top za vsakdanjo rabo in zabavno igro - nažiganje.

Garlando je dober za tekmovalni nivo, ker omočoga veliko več kontrole nad žogico in ima večje gole, tako da ne pride do težave, da ti dober golman ubije igro.

Obstaja pa še par zabavnih miz, ampak so cene različne - tornado, leonhart, roberto sport itd..

Za domačo ali gostilniško rabo je FABI top. Tudi dele se dobi in koga da ti reč poservisira, če gre kaj narobe.

Kar se kvalitete in vzdržljivosti tiče ga ni čez FABI. Poleg tega je to tudi miza, ki je narejena za teleskopske ročke. Pri ostalih je mišljeno da imaš polne ročke in ti teleskopske ročke povsem spremenijo (uničijo) mizo.


So Fabi po dimenzijah enaki kot Garlando? Goli enako veliki? Je Garlando naceloma boljsi? Sem pa opazil, da Garlando pravtako nudi teleskopske palice.

Stima seznam po kakovost:
-Garlando
-Fabi
- ....
Butalci se pritozujejo, pametni obvozijo.

GregiB ::

Že deset let imam doma Garlandov G-2000 s teleskopskimi palicami... Edino vzdrževanje predstavlja silikonski sprej za podmazovanje ročk (po potrebi, a redko) in enkrat sem kupil set žogic... sicer bp, zelo zadovoljen.
Garlando ima PMSM to prednost, da je najbolj razširjen po gostilnah, pa tudi tam lažje odigraš partijo...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

</head> ::

Ne vem s katerega konca si GregiB, ampak v gostilnah je DALEČ najbolj razširjena miza FABI.

DaLemuroso: Garlando je bolj profesionalna miza - na njej (in še na parih mizah) se tekmuje. Garlando ima večji kvadraten gol, FABI pa manjšega polkrožnega. Pri garlandu golman stoji dlje od gol črte in je zato težje pokrivati gol.
Teleskopske palice delujejo ampak imajo to slabost, da se pri močnejših strelih zvijajo in ne omogočajo dobre izvedbe "pro" strelov, "pin shot", "snake shot". Se da pa super igrat tudi na takih mizah.

Verjetno ne veste, da imamo v sloveniji zvezo namiznega nogometa. :D Tule nekaj piše o mizah: https://namizninogomet.si/uradne-mize/
Če vas kaj več zanima je najlažje prit na en turnir. Po mojem objavljajo datume na facebooku.

Še enkrat - če se ne gre za resno tekmovanje in trening, priporočam FABI mizo. Veliko bolj zabavna miza. Drugače je pa garlando top. Kar se kvalitete tiče - je FABI neuničljiv (zato popularen v gostilnah), garlando pa odvisno od modela. Model ki je včasih stal 1000€ je bil zelo trdoživ, imaš pa tudi model za pol cene, ki je pa bolj občutljiv. Pri fuzbal mizi je en glavnih parametrov teža mize. Tu sta fabi in garlando višjega ranga primerljiva.

link_up ::

trening je reku. :D A to so tekmovanja iz tega al kaj?
In and Out

GregiB ::

</head> je izjavil:

Ne vem s katerega konca si GregiB, ampak v gostilnah je DALEČ najbolj razširjena miza FABI.


Zna bit, sem že v letih... Ko sem bil mlajši, je bil povsod, vsaj na Štajerskem Garlando po gostilnah...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

</head> ::

iz vsake reči se da narest tekmovanje:

GregiB, ja to je zato, ker je bilo na štajerskem kar nekaj aktivnih članov ZNNS (zveze namiznega nogometa Slovenije), ki so želeli v Sloveniji narest Garlando mizo bolj main stream, da bi lahko dobili več dobrih igralcev fuzbala.
Poleg tega je Avstrija blizu, kjer je Garlando klasičen barski fuzbal.

DaLemuroso ::

</head> je izjavil:

iz vsake reči se da narest tekmovanje:

GregiB, ja to je zato, ker je bilo na štajerskem kar nekaj aktivnih članov ZNNS (zveze namiznega nogometa Slovenije), ki so želeli v Sloveniji narest Garlando mizo bolj main stream, da bi lahko dobili več dobrih igralcev fuzbala.
Poleg tega je Avstrija blizu, kjer je Garlando klasičen barski fuzbal.



Koliksna je dejansko razlika med med teleskopskimi in klasicnimi?

Potem pa se Fabi Garlando dilema. Zakaj je Fabi bolj zabaven, Garlando pa boljsi za trening? Kaj pomeni bolj profesionalna miza? S katerim Garlandom bi primerjal te klasicne Fabi za doma, ki stanejo dobre 600€? Sem gledal Garlandote in so vecinoma med 800€ in 1200€, zakaj je Fabi toliko cenejsi?

In pa se podlaga. Jaz sem vedno igral na peskanem steklu. Je dosti razlike, ce ni peskano?

Drugace hvala za informacije. :)
Butalci se pritozujejo, pametni obvozijo.

BorutO ::

GregiB je izjavil:

</head> je izjavil:

Ne vem s katerega konca si GregiB, ampak v gostilnah je DALEČ najbolj razširjena miza FABI.


Zna bit, sem že v letih... Ko sem bil mlajši, je bil povsod, vsaj na Štajerskem Garlando po gostilnah...

Na štajerskem sem se ga napil zaradi teh fuzbalskih miz kot ne vem kaj. Tam za runde pijejo ... če zmagaš piješ, pa če zgubiš, piješ ... pol pa igraj trezen :D

GregiB ::

BorutO je izjavil:


Na štajerskem sem se ga napil zaradi teh fuzbalskih miz kot ne vem kaj. Tam za runde pijejo ... če zmagaš piješ, pa če zgubiš, piješ ... pol pa igraj trezen :D


Yep, good ol' days!
Razlika je bila le v tem, da je poraženec plačal rundo... Pa je zgledalo tako, da če je bil nasprotnik malo boljši, si pač dal za prvih par rund, da se ga je tolk napil, da si začel zmagovat...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

</head> ::

DaLemuroso je izjavil:

Koliksna je dejansko razlika med med teleskopskimi in klasicnimi?

Potem pa se Fabi Garlando dilema. Zakaj je Fabi bolj zabaven, Garlando pa boljsi za trening? Kaj pomeni bolj profesionalna miza? S katerim Garlandom bi primerjal te klasicne Fabi za doma, ki stanejo dobre 600€? Sem gledal Garlandote in so vecinoma med 800€ in 1200€, zakaj je Fabi toliko cenejsi?

In pa se podlaga. Jaz sem vedno igral na peskanem steklu. Je dosti razlike, ce ni peskano?

Drugace hvala za informacije. :)


Fabi nudi manj kontrole nad žogo in s tem forsira hitrejšo in bolj zanimivo igro.
Tekmovalna igra je veliko počasnejša in manj zanimiva.
Tako se tudi skill set med tema mizama zelo razlikuje. Imaš ljudi, ki so dobri v enem ali drugem načinu igre, redki pa so zares dobri v obeh.

Teleskopske ročke se upogibajo med močnejšimi streli. Pri fabiju to celo pomaga pri določenih strelih (pull shot), pri garlandu pa te to ovira pri izvajanju strelov ki so specifični za mize z visoko mero kontrole (snake shot, pin shot).
Imajo pa polne palice seveda slabosti - so veliko težje in je zato določene strele težje izvajati (pull, push itd). Pa glavna težava - zasedejo več prostora in možnost, da nasprotnika udariš z njo.

Kar se tiče primerjave modelov, cene in kvalitete:

- oba FABI in Garlando sta kvalitetna
- FABI je cenejši ampak po vzdržljivosti nima konkurence. To je miza ki je že 30+ let identična in imaš mize ki so preživele 20 let gostilniškega nažiganja.
- Garlando ima ful modelov, ampak jaz bi se izogibal vsega kar je ceneje kot Evolution model. Paziti moraš, da nima vzmeti na palicah ampak gumo. To je možno samo pri "celih" palicah. https://www.garlando-shop.com/en/Soccer...
- torej pri Garlandu obvezno model ki ima navpične noge.
- glavni podatek je teža mize. Gleda se nekje okrog 60-80kg. Več je boljše.

Če je budžet neomejen in hočeš nabavit zares bombo od mize, potem bi jaz kupil Tornado. Ameriška miza (to vidiš tudi po tem, k je 13 igralcev v vsaki ekipi :))) ki združuje zabavo in dinamiko FABIja in kontrolo Garlanda. Ampak mislim da do 2000€ nove ne dobiš.

Vse tele podatke pišem mal po spominu, ker je že ene 10 let odkar smo brcali. Lahko, da je kaj novega, ampak klasiki sta še vedno fabi in gralando. Imaš pa zdaj več novih miz ki so minimalno drugačne - roberto sport,
Vidim pa da je slovenska zveza še živa in res priporočam obisk enega turnirja. Samo tam lahko vidiš, kakšen stil te zanima in dobiš ogromno nasvetov. Poleg tega se par članov ukvarja z uvozom ali distibucijo miz in lahko dobijo kako ugodno ponudbo, ali pa vejo za dobro rabljeno mizo.
Najboljš bi bilo obiskat turnir, ki se vsako leto dogaja v gostili Potrbin na Trojanah, ker ima tip enih 5 različnih miz. Je turnir zabavne sorte, kjer se igra multi table - moraš biti dober na vseh mizah. Vem da ima FABI, Garlando, Roberto sport, pa skoraj zihr tudi Tornado. Kdaj se je tam videlo tudi mizo Bonzini - francosko čudo.

Klube imaš v Kopru, Ajdovščini, Trojanah, Slovenj Gradcu, Cerknem, slovenskih goricah in na Jesenicah.

Povzetek:
- fabi al garladno ne moreš zgrešit
- če misliš kdaj tekmovat potem garlando, drugače fabi
- če garlando, potem zares svetujem polne ročke in ITSF model. https://www.garlando-shop.com/en/Soccer...
- težja miza je boljša
- pejte pogledat kak turnir. Dogajajo se v kafičih, tako da se lahko pride pivo spit, podebatirat in pogledat, kako se zares igra. :)
- na turnirju vprašte kdo kakega rabljenega garlanda prodaja.

BorutO ::

GregiB je izjavil:

BorutO je izjavil:


Na štajerskem sem se ga napil zaradi teh fuzbalskih miz kot ne vem kaj. Tam za runde pijejo ... če zmagaš piješ, pa če zgubiš, piješ ... pol pa igraj trezen :D


Yep, good ol' days!
Razlika je bila le v tem, da je poraženec plačal rundo... Pa je zgledalo tako, da če je bil nasprotnik malo boljši, si pač dal za prvih par rund, da se ga je tolk napil, da si začel zmagovat...

Nekako tako je bilo, ja. Kdor je izgubil, je plačal, kdor pa zmagal, pa pil zastonj ... in potem sva jaz in sosed bila najboljša v tem, pa sva skoraj cel čas v gostilni pila zastonj :D

</head> ::

Večina nas je tako začela, pol si pa prišel na turnir, pa je bilo tam nekaj parov, ki so pili izključno vodo.
In če ti je slučajno uspelo prit do polfinala ali finala, je bila ura dve ponoči, ti pijan ko cura, nasprotniku se pa mudi zmagat, da gre lahko čim prej domov :D

Moja nogometna forma je bila vedno najboljša med tretjim in petim pivom :))


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

28 Months Later

Oddelek: Sedem umetnosti
324608 (91) oo7
»

Annihilation (2018) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
11012895 (4392) yayo
»

EU do leta 2030 s proizvodnjo čipov v 5 nm (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
6711380 (7872) Zimonem
»

Intel še vedno brez direktorja, iskanje od začetka

Oddelek: Novice / Ostale najave
73432 (2769) bbbbbb2015
»

Tablični računalnik za filme do 100€

Oddelek: Kaj kupiti
284775 (4396) lovro535

Več podobnih tem