» »

Kam z gotovino

Kam z gotovino

«
1
2

Samo1122 ::

Pozdravljeni,

Ker dobim nekaj gotovine pri prodaji (ne želim pa da se to vidi na računu (CSD) me zanima kam z gotovino, da ni vidno CSD-ju. Ker ta denar je od prodaje rabljenega izdelka in ne želim biti "kaznovan" ker sem to prodal. Ne želim pa tudi doma imeti gotovine saj vem da ni varno..

5erson ::

Malo bolj razloži. Ali si mladoleten? Zaradi otroških dodatkov?

Če zaradi otroških dodatkov, se od zneska na računu izračuna fiktivne obresti v višini 0,5% celotnega zneska, ta se deli na število družinskih članov.
Težava je res samo takrat, ko si čisto na robu med razredi, drugače se ne sekiraš.

Samo1122 ::

Zaradi otroških, da recimo da naložim 20 k € koliko je to potem na družinskega člana ?

user4683 ::

Ocitno je lazje skrivati premozenje kot se nauciti osnove matematike. 20k na racunu bo skupni letni dohodek gospodinjstva povecalo za 100eur. 1eur na osebo, ce vas je v gospodinjstvu 100.

kixs ::

Samo1122 je izjavil:

Zaradi otroških, da recimo da naložim 20 k € koliko je to potem na družinskega člana ?


Ne znas izracunat?

20000 * 0,005 = 100 na leto. 100/12 = 8,33 na mesec. To delis s st. druzinskih clanov in dodas k mesecni vsoti po glavi. Ta koncna vsota potem pade v nek razred, ki doloca kaj dobis.

Samo1122 ::

ali ni nekaj odšteto/se ne upošteva 20 k € ali je tisto drugo ?

GregiB ::

Samo1122 je izjavil:

Zaradi otroških, da recimo da naložim 20 k € koliko je to potem na družinskega člana ?


Narobe svet... Davkoplačevalci, ki nimajo premoženja morajo sofinancirati rojake, katerih osebna bilanca ima v aktivi 20K+ €.

Izogibanje davčnim obveznostim... Nacionalni šport južno od Donave... Svetovni prvaki sicer v okolici Aten...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

c3p0 ::

Seveda, kaj bo delal za minimalca, če pa doma leži in dobi 400€ od države, poštene državljane pa se nagrajuje z vedno novimi davki.

LapD ::

Če nimaš par sto jurjev na računu se ne sekiraj za CSD, ker oni ti gledajo samo plačo/prihodke, ostalo premoženje pa zanemarljivo vpliva na dodatke.
web&motion designer

Samo1122 ::

gre se za 20 k, prodaja stare dedkove ure....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samo1122 ()

FrRoSt ::



:)):)):))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

GregiB ::

Samo1122 je izjavil:

gre se za 20 k, prodaja stare dedkove ure....


So what? Nelikvidno sredstvo si pretopil v likvidno, no biggy. Zdej pa sprašuješ, kam s premoženjem, da te bodo še naprej drugi podpirali...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Baja ::

me zanima kam z gotovino


sem ti poslal TRR na ZS. Hvala!

gruntfürmich ::

Samo1122 je izjavil:

Ne želim pa tudi doma imeti gotovine saj vem da ni varno..
če boš vso žlahto spraševal kam z gotovino potem hranjenje doma res ni varno.
drugače pa kdo bi te okradel, če vedo da si socialec?
ti jaz povem? samo žlahta in tisti ki vedo da imaš denar. nobeden drug na tem svetu ne bo naključno prišel k tebi in ti vzel ta denar.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

OutOfTheBox ::

Brezvezna misel ki ne drži:

Mene bolj skrbi, da prodaja dedkovo uro ki je bila v družini generacije, medtem ko potencialno doma za to ne ve noben :P

A. Smith ::

Samo1122 je izjavil:

Pozdravljeni,

Ker dobim nekaj gotovine pri prodaji (ne želim pa da se to vidi na računu (CSD) me zanima kam z gotovino, da ni vidno CSD-ju. Ker ta denar je od prodaje rabljenega izdelka in ne želim biti "kaznovan" ker sem to prodal. Ne želim pa tudi doma imeti gotovine saj vem da ni varno..

Najameš bančni sef in spraviš not. Letne najemnine so ralične, nekje 60-100€. Bo pa treba malo naokrog poklicat, ker je teh sefov precej zasedenih.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Sparkxl ::

Imaš zastonj online "sefe", ki jih csd ne vidi. Imenujejo se revolut, n26, kripto menjalnice, brokerji,... tega je koliko hočeš

kixs ::

Temu seveda ni res.

Sparkxl ::

O ja pa še kako. Testirano več krat in test vedno pozitivno opravljen

Aja pozabil sem na razne p2p platforme. Tam tudi parkiraš koliko hočeš in cesar tega nikoli ne bo videl

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sparkxl ()

A. Smith ::

Če o računih na tujih bankah ne poročate FURSu, ste v prekršku.
https://denar.svetidej.com/sl/money-inf...

https://www.finance.si/8985940/Racuni-v...
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

estons ::

Samo1122 je izjavil:

ali ni nekaj odšteto/se ne upošteva 20 k € ali je tisto drugo ?


Ne upošteva se avta do vrednosti semizdi 8 jurjev.

Koliko pa dobivaš ti otroških, da te skrbi, da ti jih bodo za 20 evrov znižali, če pa imaš v žepu 20k???

c3p0 ::

A. Smith je izjavil:

Če o računih na tujih bankah ne poročate FURSu, ste v prekršku.
https://denar.svetidej.com/sl/money-inf...

https://www.finance.si/8985940/Racuni-v...


To je res, a verjetno bo težje prišel do tujega sefa, kot v domači banki.

Machete ::

Gotovino se da fino prodati. Pozanimajte se pri svojih lokalnih podjetnikih.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

energetik ::

Sparkxl je izjavil:

Imaš zastonj online "sefe", ki jih csd ne vidi. Imenujejo se revolut, n26, kripto menjalnice, brokerji,... tega je koliko hočeš
Če hoče tja spravit gotovino, jo mora najprej naložit na TRR. In že tam se bo verjetno zataknilo, če je znesek velik.
Kot rečeno, doma "pod povšter" ali v najeti sef. Še bolje, pa da prej te papirčke zamenja za rumene cegle.
vires in numeris

darkolord ::

Tut v cegle je težko zamenjat ...

energetik ::

Hja, očitno poročajo plačila z gotovino...

Plačilo lahko izvedete preko transakcijskega računa družbe Moro. Plačilo z gotovino je v okviru ZPPDFT-2.


Torej je izbira jasna, najet sef in spravit papirčke.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

5erson ::

- Fizične osebe med seboj lahko poslujejo v gotovini do 5.000 EUR.

- Prodaja stvari večje vrednosti se po navadi naredi s kupoprodajno pogodbo.

jest10 ::

darkolord je izjavil:

Tut v cegle je težko zamenjat ...

Niti ne

delavec44 ::

5erson je izjavil:

- Fizične osebe med seboj lahko poslujejo v gotovini do 5.000 EUR.


Misliš fizična s pravno. 2 fizični lahko poslujeta v gotovini do kjer želita.

LeQuack ::

jest10 je izjavil:

darkolord je izjavil:

Tut v cegle je težko zamenjat ...

Niti ne


Kak je smisel kupit nepremično na viški cen je vprašljivo, vsaj če hočeš ohranit vrednost denarja. Razen če je kdo optimističen da bo še raslo.
Quack !

asdf_jklc ::

Js mislim da je tip pameten - zakaj zaboga bi denar p?laga na račun, glede nato, da država samo davke pobira in odira. Najami sef in parkiraj gotovino tam, problem rešen. Vedi le, da ne boš mogel enostavno spravit te gotovine v promet - like bi kupu nov Avto, pa bi dal 10kEUR pologa iz kesa v sefa. Ne bo slo,... to je edini drawback tega postopka. S FURSom lahko pa imaš težave že, če ti 10 jurjev deigns in jih cez teden polozis nazaj. Lahko te vprasajo za izvor denarja in obdavcijo ce je treba...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: asdf_jklc ()

kow ::

Ce bi ugibal, je edina resna nevarnost za gotovino doma:
- pozar
- s starostjo pozabis kje imas denar

Dokler nihce ne ve, da doma drzis vecje kolicine denarja, ti ne nihce na slepo vlamljal v bajto in iskal denar. To je popolnoma nerealno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

delavec44 ::

Ne vem no, dnevno berem črno kroniko in so vsakič vlomi in kraje gotovine in zlatnine. Drugo popularno je pa zgleda orodje (predvsem baterijsko) iz gradbišč, lop in kombijev.

kow ::

Kaj pa vem. Ce mislis, da je verjetnost vloma, pac zaklenes en predalnik pa notri pustis jurja. Gotovino pa skrijes nekam manj ocitno - samo ne v spalnico. Ali vazo, lol. Verjetno je res odvisno lokacije in koliko je tvoja nepremicnina "zanimiva". Ampak, ce bi ugibal, imajo ljudje pod 40 let, zelo redko vecje kolicine gotovine doma. Priloznostni tat, bo iskal laptope ipd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

asdf_jklc ::

Mogoče še to - najemnina sefa bo bliže 150EUR / leto kot pa 50 EUR dalje. Ampak če imaš pomisleke s CSD, potem ne polagaj denarja na račun - glede na probleme s FURSom, pa sploh ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: asdf_jklc ()

kow ::

Tudi, ce je 150e, se to zdi zanemarljivo, ker 20k porabis v nekaj letih, ce ne prej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Glugy ::

Samo1122 je izjavil:

"kaznovan"

če ne bi bil noben v državi "kaznovan" ne bi imel ne sociale ne šolstva, sam divji zahod. ampak kaj čmo ..slovenska miselnost.

Kodrnusa ::

20k porabiš v enem letu ce imas druzino. Pac vse placujes s kešom.

CrniPanter ::

Je kdo ze najel sef v tujiji, na primer v Avstriji?

Sprasujem ker sem ravno prebral, da se ti drzava lahko "usede" na sef kadar se ji zahoce podobno kot pac na bancni racun. Sklepam, da je vseen to precej bolj zahtevno / zamudno za sefe v tujini.

Pa ne da bi sicer imel neko konkretno potrebo po taki vrsti skrivanja ampak me vseeno moti, da lahko nekdo kar tako poseže po moji lastnini, ker je pac nekje nek uradnik mnenja, da ga nekaj moti in potem ti dokazi da ni tako...

c3p0 ::

Imam ga v Avstriji, odpret moraš račun, vodenje je malo dražje kot pri nas. Ne, ker bi kaj skrival ali pričakujem težave, ampak našim ne zaupam.

feryz ::

Avstrijcem pa zaupaš?
Jej, jej, nekdo je zgodovino prespal, starejšo, novejšo in čisto frišno.
Najboljše, da v Švico nesete. Tam je šele denar na varnem.

energetik ::

Če je SHTF situacija, se ne moreš zanesti na nobenega ponudnika sefov... Zakaj bi te v taki situaciji ponudnik pustil do sefa, takrat bo sam odprl vse, dal delež varnostnikom in izginil.
Tako da ja, najbolj varno je verjetno doma, če si nevpadljiv, nesumljiv in imaš skrito na nekem povsem nelogičnem in random mestu.
vires in numeris

Utk ::

Če te je strah, da te bo doma nekdo oropal, potem nesi na banko, ker bo tam bolj na varnem.
Tistih, ki imajo velike količine gotovine in jih ne morejo nest na banko, ni ravno strah ropa... insured by mafia in te fore.

Go-ahead ::

BTC bo šel na 60.000 USD, ma ne upoštevat mojega mnenja.

delavec44 ::

Ker BTC pa lahko kupiš z gotovino kje? Povsod preverjajo pranje denarja.

energetik ::

delavec44 je izjavil:

Ker BTC pa lahko kupiš z gotovino kje? Povsod preverjajo pranje denarja.

Pri vsakemu, ki hoče gotovino in ima BTC za prodat. Kjerkoli.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Baja ::

mas tudi btc bankomate. ampak provizija ...

delavec44 ::

Sem vedno mislil da so bankomati za majhne zneske.

Baja ::

gres pač večkrat ;)

OutOfTheBox ::

Moj bog kot da bi bral črno kroniko. Namesto da bi se pogovarjali kako keš zaslužit, se pogovarjate o tem kako skrivat tistih nekaj cekinov drobiža pred oblastjo.

Zaslužit 40, 50 jurjev na mesec pa res ni znanstvena fantastika, pa sami računalničarji ste na tem forumu.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dvig prihrankov in hramba gotovine, kako zagotoviti sledljivost za FURS (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10016967 (8205) Mato989
»

Delavska hranilnica mi zapira račun (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11721397 (11985) Utk
»

Polog denarja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5016003 (10733) OZZY
»

Prenos denarja iz hčerke na mati - bo kaj obdavčeno? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5711615 (9059) Utk
»

Revež obdavčen za 55.000 evrov (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17141001 (34470) klihk

Več podobnih tem