» »

Rdeča zvezda in narodnoosvobodilni boj

Rdeča zvezda in narodnoosvobodilni boj

««
5 / 10
»»

132932 ::

WizzardOfOZ je izjavil:

jaz bom pa svoj denar ven iz države preselil, ker hočem več za otroka kot pa idiote, ki živijo v preteklosti. pa bom od daleč gledal, kako boste živeli.

Kaj spet jamras, nabijas o tem kako se bos preselil iz drzave ze ~8 let, preseli se ze enkrat in daj mir. Bos vsaj videl, kako izgleda zivljenje onkraj Dalmacije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 132932 ()

Utk ::

Prvič, niso pobili samo tistih, ki so bežali, drugič, vsak razumen, ki ve kakšni so komunisti, bi bežal, tudi če ne bi bil ničesar kriv. Sploh če bi bil večji kmet, tovarnar, itd.

nightrage ::

132932 je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

jaz bom pa svoj denar ven iz države preselil, ker hočem več za otroka kot pa idiote, ki živijo v preteklosti. pa bom od daleč gledal, kako boste živeli.

Kaj spet jamras, nabijas o tem kako se bos preselil iz drzave ze ~8 let, preseli se ze enkrat in daj mir. Bos vsaj videl, kako izgleda zivljenje onkraj Dalmacije.


No no, ne se kregati, menda nas ja ne bo ena rdeča zvezda zje**la. Važn, da smo sedaj vsi na isti strani, za Goloba in proti Janši, ker vsaj tako ima samostojna Slovenija prihodnost. :D:):))8-)
Alex Jernej Würtz -> teži ti terminator.

WizzardOfOZ ::

132932 je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

jaz bom pa svoj denar ven iz države preselil, ker hočem več za otroka kot pa idiote, ki živijo v preteklosti. pa bom od daleč gledal, kako boste živeli.

Kaj spet jamras, nabijas o tem kako se bos preselil iz drzave ze ~8 let, preseli se ze enkrat in daj mir. Bos vsaj videl, kako izgleda zivljenje onkraj Dalmacije.


A mate že komunizem? Ko boste v komunizmu. Takrat vas bom od daleč gledal.

Dokler me pa za moje znanje plačujete preko 7k€ na mesec, pa lepo uživam tukaj.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Unchancy ::

se posebaj, ce s tem americane, ki so vojno zakuhali, s tem postavljas v boljsi polozaj.


hahahahaha, tavariš Lavrov, eto ti?
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

132932 ::

WizzardOfOZ je izjavil:

132932 je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

jaz bom pa svoj denar ven iz države preselil, ker hočem več za otroka kot pa idiote, ki živijo v preteklosti. pa bom od daleč gledal, kako boste živeli.

Kaj spet jamras, nabijas o tem kako se bos preselil iz drzave ze ~8 let, preseli se ze enkrat in daj mir. Bos vsaj videl, kako izgleda zivljenje onkraj Dalmacije.


A mate že komunizem? Ko boste v komunizmu. Takrat vas bom od daleč gledal.

Dokler me pa za moje znanje plačujete preko 7kEUR na mesec, pa lepo uživam tukaj.

Potem se opravicujem, sem prebral drugace. Komunizem sicer nikogar ne zanima, bomo pa imeli slej ko prej soft obliko socializma, ki bo prisla postopoma. Pa kamorkoli se bos hotel preseliti tudi, mogoce ti bojo ostali na voljo kaksna Rusija, Severna Koreja, Kitajska, za ZDA nisem cisto preprican, je mularija ugotovila, da jih nategujejo, vprasanje kaj se bo zgodilo...

Unchancy je izjavil:

se posebaj, ce s tem americane, ki so vojno zakuhali, s tem postavljas v boljsi polozaj.


hahahahaha, tavariš Lavrov, eto ti?


Ne vem sicer kdo je to, ampak Ukrajina je cista ameriska proxy vojna od katere nimamo nic, samo skodo (vsaj vecina ne, ti in tebi podobni imate neko infantilno, brain dead navijanje). In ne vidim nobenega razloga, da bi mi imeli inflacijo zaradi njihovih spletk.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 132932 ()

dexterboy ::

Matr vola, tale ST pa postaja epicenter troll tem za tiste s Pingo sokom in sendvičem :))
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

132932 ::

dexterboy je izjavil:

Matr vola, tale ST pa postaja epicenter troll tem za tiste s Pingo sokom in sendvičem :))

Ja, SDSovci so se kar razrasli po njemu... pac bolj je drzava v kurcu, bolj fasisem in populizem uspevajo. Razen tega, imajo americani rek, da je idiot kdor ni demokrat v mladosti in konzervativec v starosti... Ocitno se populacija slo-techa stara.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 132932 ()

nevone ::

A ti se pa znaš postavit na drugi stran?


Za razliko od tebe se znam ja.

In predvsem nista tu bili samo 2 strani, ampak jih je več. Eni so bili tisti, ki so vodili revolucijo in v imenu tega delali tudi zločine, drugi so bili tisti, ki so jim sledili, ker so v tem videli neko svetlejšo prihodnost zase, tretji so bili tisti, ki enostavno niso želeli živeti pod Italijani ali Nemci in so se predvsem zato borili v vrstah NOB, četrti so bili tisti, ki so morali v partizane ali v nemško vojsko, ker druge opcije ni bilo, in so prav tako tvegali življenje če niso šli v vojno, peti so bili tisti, ki so se revoluciji upirali, ker je to zanje pomenilo, da bodo izgubili svoje imetje, in še šesti in sedmi obstajajo. No in od teh sedmih, so ravno peti tisti, ki se najtežje postavijo v kožo od kateregakoli drugega in v bistvu zelo zavirajo umiritev stanja. Tudi če imajo iz nekega vidika prav, ni to edini vidik, ki ga je vzeti v obzir.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

PovemVfaco ::

Utk je izjavil:

Prvič, niso pobili samo tistih, ki so bežali, drugič, vsak razumen, ki ve kakšni so komunisti, bi bežal, tudi če ne bi bil ničesar kriv. Sploh če bi bil večji kmet, tovarnar, itd.


1. Res niso, pobili so jih še 9000 med vojno, po vojni pa v veliki večini pobegle in vrnjene. Niso pa pobili 30000+ Slovencev kot Nemci oz. 42000 kot vsi okupatorji in kolaborantje skupaj

2. Takih razumnežev je bilo nekje 15000 od več kot milijona Slovencev, je pa zanimivo, da so šli k večjim morilcem, tisto jih pa ni motilo, mogoče so bili res ekonomski motivi tako močni, da se niso sekirali glede največjega morjenja oz. jih to ni zanimalo. Mogoče so imeli tudi delno nemške korenine, tega ni bilo malo. Težko bodo pa slovenski heroji, domoljubi ali kaj podobnega, ko je bilo pa večjih herojev in domoljubov več kot milijon, ki pač ni bežal.

Zgodovina sprememb…

WizzardOfOZ ::

domobranci niso mogli biti domoljubi v nobenem pogledu. hitler je nareč izjavil, da je treba to deželo čimprej narest spet zeljarsko. torej ponemčit slovence. in če takemu debilu prisežeš, potem ne moreš biti domoljub
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

132932 ::

Mimogrede, Nemci so tudi nabrali na Gorenjskem, Štajerskem in Koroškem okrog 2800 slovenskih fantov in jih mobilizirali v Wehrmacht, vecina jih je koncalo v Normandiji. Med invazijo so prebegnili, bili ujeti (seveda tudi pobiti), do dolocitve njihovega statusa so bili POW v UK, potem pa so dobili na izbiro ali se bojo vrnili ali ostali v UK, 2100 se jih je vrnilo v obliki 5. prekomorske brigade in pomagalo osvobajati Slovenijo/Jugoslavijo. V vseh petih Prekomorskih brigadah se je iz udobne tujine vrnilo tvegati glavo in osvobojevati drzavo izpod nacizma med 18.000 in 27.000 prebivalcev ozemlja Jugoslavije.

Toliko, da da strahopetnost, egoizem in "domoljubnost" domacih izdajalcev v kontekst, skupaj z vso domobransko propagando, ki jo siri SDS in RKC/NSi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 132932 ()

132932 ::

Pa se malo konteksta (ce boste sli nazaj po postih desnih nakladacev, boste videli, da so se vsakemu mojemu omenjanju Francije izognili), v prvem letu osvoboditve Francije, enote ZDA navajajo 80.000, prvi francoski povojni notranji minister pa 105.000 pobitih nacisticnih kolaborantov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 132932 ()

Socrates ::

Zdaj smo ugotovili:

1. Osvobodilno fronto si je podredila komunistična stranka, zato tudi rdeče značke na kapi.
2. Komuniste so vodili iz Kominterne, vaške straže in domobrance pa so si podredili Nemci in Italijani. Oboji so imeli torej zunanje gospodarje.
3. V Sloveniji je zaradi vojne umrlo 5-6 x več ljudi na prebivalca, kot v Franciji.
4. V Franciji, ki je 30x večja država, so po vojni pobili manj Francozov kot Slovenci Slovencev. V Franciji so povojne žrtve predstavljale 2 % vseh žrtev, v Sloveniji pa več kot 15 %.

Ostaja še eno vprašanje. Koliko je na Slovenskih tleh umrlo Nemcev in Italijanov?

Jaz sem našel tale vir:

http://www.vojska.net/eng/world-war-2/g...

Navaja, da je v obdobju April 1941 do november 1944 na celotnem Balkanu, vključno z Grčijo umrlo 24.000 nemških vojakov. Če to razdelimo proporcionalno, glede na število prebivalcev, dobimo nekje 1.500 ubitih nemških vojakov na Slovenskih tleh.

Šokantno nizke številke.

https://forum.axishistory.com/viewtopic...

Na tem forumu nekdo navaja, da so Nemci na Balkanu in v Grčiji do 20. aprila 1945 izgubili 22.370 in pogrešali 24.620 vojakov. Če tudi pogrešane štejemo kot žrtve, pride na Slovenijo nekje 3.000 ubitih Nemških vojakov v celotni vojni. Pa sem vzel najvišje ocene.

Torej, dame in gospodje:

ZA 100.000 POBITIH SLOVENCEV, JE NARODNOOSVOBODILNI BOJ ONESPOSOBIL 3.000 NEMŠKIH VOJAKOV.
Mac Mini, 4x3.2 GHz + 4x2.064 GHz, 8 GB LPDDR4X, 256 SSD. Ventura.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Socrates ()

132932 ::

Socrates je izjavil:

Zdaj smo ugotovili:

1. Osvobodilno fronto si je podredila komunistična stranka, zato tudi rdeče značke na kapi.
2. Komuniste so vodili iz Kominterne, vaške straže in domobrance pa so si podredili Nemci in Italijani. Oboji so imeli torej zunanje gospodarje.
3. V Sloveniji je zaradi vojne umrlo 5-6 x več ljudi na prebivalca, kot v Franciji.
4. V Franciji, ki je 30x večja država, so po vojni pobili manj Francozov kot Slovenci Slovencev. V Franciji so povojne žrtve predstavljale 2 % vseh žrtev, v Sloveniji pa več kot 15 %.

Ostaja še eno vprašanje. Koliko je na Slovenskih tleh umrlo Nemcev in Italijanov?

Jaz sem našel tale vir:

http://www.vojska.net/eng/world-war-2/g...

Navaja, da je v obdobju April 1941 do november 1944 na celotnem Balkanu, vključno z Grčijo umrlo 24.000 nemških vojakov. Če to razdelimo proporcionalno, glede na število prebivalcev, dobimo nekje 1.500 ubitih nemških vojakov na Slovenskih tleh.

Šokantno nizke številke.


Aja, to si se eno fake news domobransko propagando nasel? :)) Si ravnokar sestavil vsebino?

PacificBlue ::

Socrates je izjavil:

Zdaj smo ugotovili:

1. Osvobodilno fronto si je podredila komunistična stranka, zato tudi rdeče značke na kapi.
2. Komuniste so vodili iz Kominterne, vaške straže in domobrance pa so si podredili Nemci in Italijani. Oboji so imeli torej zunanje gospodarje.
3. V Sloveniji je zaradi vojne umrlo 5-6 x več ljudi na prebivalca, kot v Franciji.
4. V Franciji, ki je 30x večja država, so po vojni pobili manj Francozov kot Slovenci Slovencev. V Franciji so povojne žrtve predstavljale 2 % vseh žrtev, v Sloveniji pa več kot 15 %.

Ostaja še eno vprašanje. Koliko je na Slovenskih tleh umrlo Nemcev in Italijanov?

Jaz sem našel tale vir:

http://www.vojska.net/eng/world-war-2/g...

Navaja, da je v obdobju April 1941 do november 1944 na celotnem Balkanu, vključno z Grčijo umrlo 24.000 nemških vojakov. Če to razdelimo proporcionalno, glede na število prebivalcev, dobimo nekje 1.500 ubitih nemških vojakov na Slovenskih tleh.

Šokantno nizke številke.


V Franciji je bilo 220.000 zrtev samo med vojaki. Tvoje cifre so zelo verjetno napacne
I’m out.
:3

132932 ::

PacificBlue je izjavil:

V Franciji je bilo 220.000 zrtev samo med vojaki. Tvoje cifre so zelo verjetno napacne


Nalasc napacne, pac se en del domobranske propagande in RKC prikrivanja njihovih zlocinov. Razen tega ni zraven stel se vseh Domobrancev (15.000), Ustasev (100,000) - ter sorodnih izdajalskih gibanj organiziranih s strani RKC - in italianov, s katerimi so se morali partizani tudi boriti.

According to German researcher Rüdiger Overmans, German losses in the Balkans were more than three times higher – 103,693 during the course of the war, and some 11,000 who died as Yugoslav prisoners of war


The Italians incurred 30,531 casualties during their occupation of Yugoslavia (9,065 killed, 15,160 wounded, 6,306 missing).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 132932 ()

PacificBlue ::

132932 je izjavil:

PacificBlue je izjavil:

V Franciji je bilo 220.000 zrtev samo med vojaki. Tvoje cifre so zelo verjetno napacne


Nalasc napacne, pac se en del domobranske propagande in RKC prikrivanja njihovih zlocinov. Razen tega ni zraven stel se vseh domacih izdajalcev in italianov, s katerimi so se morali partizani tudi boriti.

According to German researcher Rüdiger Overmans, German losses in the Balkans were more than three times higher – 103,693 during the course of the war, and some 11,000 who died as Yugoslav prisoners of war


The Italians incurred 30,531 casualties during their occupation of Yugoslavia (9,065 killed, 15,160 wounded, 6,306 missing).


Socrates, Endivja itd so najbrz razlicni accounti enega trola.
Samo dejstva in data govorijo zase. Resnice ne mores zanikat.
I’m out.
:3

132932 ::

PacificBlue je izjavil:

132932 je izjavil:

PacificBlue je izjavil:

V Franciji je bilo 220.000 zrtev samo med vojaki. Tvoje cifre so zelo verjetno napacne


Nalasc napacne, pac se en del domobranske propagande in RKC prikrivanja njihovih zlocinov. Razen tega ni zraven stel se vseh domacih izdajalcev in italianov, s katerimi so se morali partizani tudi boriti.

According to German researcher Rüdiger Overmans, German losses in the Balkans were more than three times higher – 103,693 during the course of the war, and some 11,000 who died as Yugoslav prisoners of war


The Italians incurred 30,531 casualties during their occupation of Yugoslavia (9,065 killed, 15,160 wounded, 6,306 missing).


Socrates, Endivja itd so najbrz razlicni accounti enega trola.
Samo dejstva in data govorijo zase. Resnice ne mores zanikat.


Se Hypathia si pozabil. Isti kreten, samo tam orientiran na sirjenje sovraznosti proti zenskam, z izdajanjem za feministko z nazori njegovih najhujsih nocnih mor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 132932 ()

Socrates ::

132932 je izjavil:



The Italians incurred 30,531 casualties during their occupation of Yugoslavia (9,065 killed, 15,160 wounded, 6,306 missing).


Hvala še za podatek o Italijanskih žrtvah. Daš prosim še povezavo do vira? Torej 15.000 mrtvih in pogrešanih, kar proporcionalno na Slovenijo znese 1.500.

Torej, čez palec, na ozemlju Slovenije je bilo ubitih cca 4.500 okupatorjevih vojakov. Na vsakega okupatorja je padlo 22 Slovencev.

Zdaj sem še pogledal, koliko Nemcev je umrlo med samo invazijo Jugoslavije. Podatek je prav tako šokanten. 151. Že pri sami invaziji je bilo razmerje med žrtvami okupatorja in Jugoslovani 1:70.

Invasion of Yugoslavia @ Wikipedia

Torej moram prejšnjim ugotovitvam prišteti še najpomembnejšo:

UPOR OKUPATORJU NA SLOVENSKIH TLEH JE BIL IZJEMNO NEUČINKOVIT IN KRVAV. ZA VSAKEGA UBITEGA OKUPATORJA, SO SLOVENCI ŽRTVOVALI VEČ KOT 20 LJUDI.
Mac Mini, 4x3.2 GHz + 4x2.064 GHz, 8 GB LPDDR4X, 256 SSD. Ventura.

132932 ::

Socrates je izjavil:

132932 je izjavil:



The Italians incurred 30,531 casualties during their occupation of Yugoslavia (9,065 killed, 15,160 wounded, 6,306 missing).


Hvala še za podatek o Italijanskih žrtvah. Daš prosim še povezavo do vira? Torej 15.000 mrtvih in pogrešanih, kar proporcionalno na Slovenijo znese 1.500.

Torej, čez palec, na ozemlju Slovenije je bilo ubitih cca 4.500 okupatorjevih vojakov. Na vsakega okupatorja je padlo 22 Slovencev.

Zdaj sem še pogledal, koliko Nemcev je umrlo med samo invazijo Jugoslavije. Podatek je prav tako šokanten. 151. Že pri sami invaziji je bilo razmerje med žrtvami okupatorja in Jugoslovani 1:70.

Invasion of Yugoslavia @ Wikipedia

Torej moram prejšnjim ugotovitvam prišteti še najpomembnejšo:

UPOR OKUPATORJU NA SLOVENSKIH TLEH JE BIL IZJEMNO NEUČINKOVIT IN KRVAV. ZA VSAKEGA UBITEGA OKUPATORJA, SO SLOVENCI ŽRTVOVALI VEČ KOT 20 LJUDI.


Skratka nalasc si spregledal 103.693 nemskih zrtev namesto tvoje zlagane stevilke. + 11.000 umrlih nemcev v ujetnistvu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 132932 ()

Socrates ::

132932 je izjavil:



Skratka nalasc si spregledal 103.693 nemskih zrtev namesto tvoje zlagane stevilke.


Kje sem spregledal 100.000 nemških žrtev? Pa zakaj bi spregledal zanalašč? Misliš, da je meni fino, da je bil odpor tako neučinkovit, da ni naredil praktično nobene škode?

Prosil bi za nek kulturen dialog. O zgodovini se poskusimo pogovarjati čimbolj na podlagi dejstev in številk. Ne pa ideologije in propagande. Tudi ni treba vedno citirati celotnega besedila, ker s tem debata postaja nepregledna.
Mac Mini, 4x3.2 GHz + 4x2.064 GHz, 8 GB LPDDR4X, 256 SSD. Ventura.

132932 ::

Socrates je izjavil:

132932 je izjavil:



Skratka nalasc si spregledal 103.693 nemskih zrtev namesto tvoje zlagane stevilke.


Kje sem spregledal 100.000 nemških žrtev? Pa zakaj bi spregledal zanalašč? Misliš, da je meni fino, da je bil odpor tako neučinkovit, da ni naredil praktično nobene škode?

Prosil bi za nek kulturen dialog. O zgodovini se poskusimo pogovarjati čimbolj na podlagi dejstev in številk. Ne pa ideologije in propagande. Tudi ni treba vedno citirati celotnega besedila, ker s tem debata postaja nepregledna.


Nocem kulturnega dialoga s tabo. Z laznjivci se ne da pogovarjati, jaz samo drugim razlagam kje vse lazes.

Razen tega je prikladno spregledal, da so hoteli nemci Slovenijo sprazniti in narediti prostor za nemce, kar pomeni, da se ti zdi upor, da ne zradirajo miljon slovencev (zraven ne stejemo domacih izdajalcev - to niso Slovenci) nesmiselen.

Pa se "manjse" zgodovinske detajle, kjer je stala, ki je bila narejena v Jugoslaviji zamaknila operacijo Barbarossa zaradi cesar so nemci padli v rusko zimo zaradi katere so zelo verjetno popusili v Rusiji.

Skratka fasisticne prilagoditve zgodovine, kjer morajo za opravicevanje svoje familije izvajati razne mentalne akrobacije in marsikaj spregledati, prirediti, naloziti,...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 132932 ()

Socrates ::

Kakšne fašistične prilagoditve? Vire sem ti navedel, če najdeš druge, pa na plano z njimi.

Nisem jaz kriv, če ti mit herojske narodnoosvobodilne fronte razpada pred očmi.

Karkoli se je že dogajalo med vojno, okupatorju nismo naredili praktično nobene škode. Je pa okupator pobil 7.000 Slovencev več kot so jih pobili komunisti in kolaboracija skupaj. Okupator cca 37.000, komunisti in protikomunisti pa cca 30.000.

Kot Slovenec, si imel torej skoraj enako verjetnost, da te je počil okupator ali pa Slovenec.

Moderatorja pa prosim, da ne zaklene teme zaradi peščice fanatikov. Želim si kulturen pogovor na podlagi številk. Ker na ta način pač lahko pridemo do resnice. Ne pa z ideologijo in zmerjanjem. In ljudje si želimo na podlagi dejstev sami ustvariti mnenje o pomembnih temah.
Mac Mini, 4x3.2 GHz + 4x2.064 GHz, 8 GB LPDDR4X, 256 SSD. Ventura.

132932 ::

Socrates je izjavil:

Kot Slovenec, si imel torej skoraj enako verjetnost, da te je počil okupator ali pa Slovenec.


Nicesar ti ne bom dajal, najdi si jih sam.

Ker je prislo do upora. Vmes so pa 60.000 Slovencev zbasali v koncentracijska taborisca, ce vso lokalno stalo zanemarimo. Verjetno se strinjas tudi, da se morajo Ukrajinci vdati in takoj sprejeti novega vladarja Putina? Rusofil? Ali samo kontradiktoren samemu sebi?

Socrates je izjavil:

Ker na ta način pač lahko pridemo do resnice.


Resnica je znana in je zagovornik fasizma pac ne bo nasel, pa naj se se tako dela, da se trudi. Bo pa vnasal meglo.

Socrates je izjavil:

Kot Slovenec, si imel torej skoraj enako verjetnost, da te je počil okupator ali pa Slovenec.

Tule manjka "takrat" v okoliscinah, ki so se odvile skozi oci fasista zivecega v 2023, ki je pameten po bitki, glede na Hitlerjeve izjave pa lahko gladko sklepamo, da brez upora Slovencev ne bi vec bilo. Bi jih zradirali in razselili.

Pa ne zanemarimo, da nemskim enotam ni pristel prave stevilke in da ni uposteval kolaboratorje zbrane pod okriljem RKC, od domobrancev do ustasev. Ker po kolaboristicni logiki so oni so samo stali in gledali v zrak ter si zvizgali cerkvene napeve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 132932 ()

Socrates ::

@lyssa, ne ti meni fašist bedak.

Te diskreditacije so morda pile vodo pred 50 leti. Z dejstvi sem pač prišel do zaključka, da je bil odpor ena velika katastrofa.

Glede taborišč in 37.000 žrtev okupatorja pa bi bilo tudi zanimivo videti, koliko teh je bilo žrtev povračilnih ukrepov. Pa še prilepim vir za prejšnji izračun:

Druga svetovna vojna na Slovenskem @ Wikipedia

Tabela: žrtve po povzročitelju.

Torej jaz govorim dejsta in prilepim vir, ti pa nekaj po gostilniško nakladaš.
Mac Mini, 4x3.2 GHz + 4x2.064 GHz, 8 GB LPDDR4X, 256 SSD. Ventura.

132932 ::

Socrates je izjavil:

@lyssa, ne ti meni fašist bedak.


Pripadnik SDS je po vseh definicijah fasist, SDS pa fasisticna stranka. Tako, da te gladko lahko imenujem po pravem imenu: fasist. Oz., ce se bos kaj bolje pocutil - neofasist.

Socrates je izjavil:

Torej jaz govorim dejsta in prilepim vir, ti pa nekaj po gostilniško nakladaš.

Ti prilepis vir, na katerem se pasejo tvoji neofasisticni kolegi in editirajo wikipedijo malo po svoje. Ce se bos malo bolje potrudil po Slovenski wikipediji, bos nasel se vecje nebuloze.

---

Da ne bova predolgo tavala po tvoji fasisticni megli, brez upora fasizmu v Jugoslaviji, bi lahko Hitler zradiral Slovenijo, kar je bil njegov namen. Kdorkoli mu je pri tem pomagal je zagresil high-treason (sem ti v anglescini napisal, da bos lazje iskal), kazni za njo si pa lahko gres pogledat v zakonike iz tistega casa (ne danasnje ;), kar se ze hitis storiti), zaradi mene lahko tudi od Anglezev in Americanov. Mogoce najdes v kaksnem angleskem se vedno "hanged, drawn and quartered".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 132932 ()

Endivja ::

132932 je izjavil:

PacificBlue je izjavil:

132932 je izjavil:

PacificBlue je izjavil:

V Franciji je bilo 220.000 zrtev samo med vojaki. Tvoje cifre so zelo verjetno napacne


Nalasc napacne, pac se en del domobranske propagande in RKC prikrivanja njihovih zlocinov. Razen tega ni zraven stel se vseh domacih izdajalcev in italianov, s katerimi so se morali partizani tudi boriti.

According to German researcher Rüdiger Overmans, German losses in the Balkans were more than three times higher – 103,693 during the course of the war, and some 11,000 who died as Yugoslav prisoners of war


The Italians incurred 30,531 casualties during their occupation of Yugoslavia (9,065 killed, 15,160 wounded, 6,306 missing).


Socrates, Endivja itd so najbrz razlicni accounti enega trola.
Samo dejstva in data govorijo zase. Resnice ne mores zanikat.


Se Hypathia si pozabil. Isti kreten, samo tam orientiran na sirjenje sovraznosti proti zenskam, z izdajanjem za feministko z nazori njegovih najhujsih nocnih mor.


Seveda, ko vam je servirana drugačna resnica, kot ste je vajeni in vam jo heroji filajo v vaše glave gre pa za trolle. Tipičen komunajzarski modus operandi. Bi nas kar v jamo pometali, si preveč dovolimo kajne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Endivja ()

132932 ::

Endivja je izjavil:

Seveda, ko vam je servirana drugačna resnica, kot ste je vajeni in vam jo heroji filajo v vaše glave gre pa za trolle. Tipičen komunajzarski modus operandi.


Mhm, heroji :), ki cakajo na posmrtno beatifikacijo, ker se je pogumno boril, da resnica o izdajstvu RKC med ww2 ne bi bila preveckrat omenjena. >:D

Endivja je izjavil:

Bi nas kar v jamo pometali, si preveč dovolimo kajne?


Laznjivi, neumni, nerazgledani,... Zakaj bi vas kdo v jame metal, sami sebi ste najvecja kazen. Mogoce vas bo pa vas najboljsi rdeci prijatelj z rogovi, globok "nekje" spodaj, ocvirkal na vse vecne case. >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 132932 ()

Endivja ::

Nemogoče grem vsako nedeljo h spovedi.

Šimpanz ::

Tisti trenutek ko so domobranci, vaške straže in ostala svojat prisegli da se bodo borili pod vodstvom Musilinija ali kasneje Hitlerja so za vse normalne slovence postali izdajalci in pika. Razni SDS troli tega dejstva ne morejo spremeniti.

WizzardOfOZ ::

Endivja je izjavil:

Nemogoče grem vsako nedeljo h spovedi.


Dva izmed smrtnih grehov sta zavist in izdajalstvo. Tega dvojega te pri spovedi ne more očistit. To pomeni, da greš sigurno "dol" in ne "gor". Zdej se pa samo odloči ali v vice ali v pekel. Zavistneži gredo v drugi krog vic, izdajalci pa v deveti krog pekla. Deveti krog je najgloblji del pekla z bivališčem njegovega vladarja.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

Endivja ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Endivja je izjavil:

Nemogoče grem vsako nedeljo h spovedi.


Dva izmed smrtnih grehov sta zavist in izdajalstvo. Tega dvojega te pri spovedi ne more očistit. To pomeni, da greš sigurno "dol" in ne "gor". Zdej se pa samo odloči ali v vice ali v pekel. Zavistneži gredo v drugi krog vic, izdajalci pa v deveti krog pekla. Deveti krog je najgloblji del pekla z bivališčem njegovega vladarja.


Izdajstvo koga komunistov? Ma za to ne greš v pekel, samo metek dobiš v čelo, če imaš srečo. Za boga ne obstajajo narodi. In kdo je določal katera je prava stran? Dule pijan v hosti? Kmetje so se obrnili za pomoč h okupatorju, ker so komunisti izvajali teror nad lastnimi brati. To je izdajstvo prve vrste. In kakorkoli obračate in se sprenevedate, danes poznamo resnico, če jo hočeš spoznat je pa treba prebrat še kaj drugega kot propagando vaših herojev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Endivja ()

mtosev ::

Meni je zanimivo, da se še vedno prerekamo o komunizmu in podobnih rečeh. Mene polpretekla zgodovina ne zanima.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

132932 ::

mtosev je izjavil:

Meni je zanimivo, da se še vedno prerekamo o komunizmu in podobnih rečeh. Mene polpretekla zgodovina ne zanima.

Mene tudi ne. Me pa zanimajo pizduni, ki jo bi radi za svoje koristi spreminjali in zlocinske organizacije, ki se danes obstajajo, recimo RKC. Ker to pa ni polpretekla zgodovina ampak kar sedanjost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 132932 ()

Endivja ::

Škoda ker ni več Yuge kajne? šmrk 50 let so prikrivali in lagali in zdaj boš pameten, pa saj je vse dokazano bebček.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Endivja ()

132932 ::

Endivja je izjavil:

Škoda ker ni več Yuge kajne? šmrk

Endivja, moras malo bolj inteligentno trolat, ce ne bi kozlarije izrekel o spovedi, bi se lahko se malo prerekala, zdaj si pa zahebal. ;) Ampak nice try.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 132932 ()

WizzardOfOZ ::

Endivja je izjavil:

Kmetje so se obrnili za pomoč h okupatorju, ker so komunisti izvajali teror nad lastnimi brati.


Zgodovine pa res ne poznaš dovolj.

Niso vaške straže nastale zaradi komunistov, ampak zaradi razbojnikov, ki so kradli hrano in živino. Pred vojno je bilo v sloveniji kr hudo obdobje lakote, ker ni bilo služb, kralj je imel vse, ljudje pa lačni (kako znano). In mnogi so pobegnili v hosto, ker drugega jim niti ni preostalo. In po hostah so se zato klatile bande. In te bande so v začetku vojne ropale posamezne kmetije.
Seveda pa so po vaseh bili glavni župniki. In župniki, ki so prisegli okupatorju, so strašili kmete, da so ti razbojniki ravno komunisti, ki jedo otroke in da bodo kmetom vzeli zemljo in da jih bodo vse pobili. (zato gredo vsi župniki v vice, ker so se ustrašili še ene religije zraven, ki bi jim odvzela ovce.) Zato so se kmetje tudi že pred vojno organizirali v vaške straže, da so preganjal in streljali na lačne slovence, ki takrat še niso bili niti k od komunistov. (v bistvu so kmetje izvajali teror nad lastnimi lačnimi brati.)
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

Endivja ::

Kakšne pravljice ne me jebat. Razbojniki in tolpe haha
Vaška straža je bila ustanovljena 6.8 1942. Pravljice...
A to ti je deda povedal? lmfao

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Endivja ()

WizzardOfOZ ::

uradno so bile takrat ustanovljene milice pod italjani. oziroma grupirane, pred tem se je pa vsaka vas sama branila pred razbojniki.
malo pa vseeno preveri zgodovino. niso za vse samo komunisti krivi. je bil kralj tudi svojega denarja vreden.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Endivja ::

WizzardOfOZ je izjavil:

uradno so bile takrat ustanovljene milice pod italjani. oziroma grupirane, pred tem se je pa vsaka vas sama branila pred razbojniki.
malo pa vseeno preveri zgodovino. niso za vse samo komunisti krivi. je bil kralj tudi svojega denarja vreden.





Že gledam. Preblizu je snemal seje stric zjezal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Endivja ()

PacificBlue ::

I’m out.
:3

WizzardOfOZ ::

endivja, namesto takih bedastih youtube filmčkov raje kje na dolenjskem vprašaj malo starejše ljudi, kdo je na vasi bil tisti, ki je vas čuval pred razbojniki že od leta 1939 naprej. Policaji to namreč niso bili. So prišli mogoče enkrat na mesec naokoli, nikoli pa ne takrat kot bi jih rabili (enako kot takrat ko so cigani po ambrusu ropali in ...).
Pa je bilo pred letom 1940 mogoče 5 komunistov nekje v ljubljani, pa še ti so bili skriti v kaki kleti (glej, glej, zgodovina se ponavlja, kdo je danes skrit v kleti (največji komunist, ki še sedaj ne more odpustiti, da so ga komunisti vrgli iz KP)).
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

PovemVfaco ::

Socrates je izjavil:


UPOR OKUPATORJU NA SLOVENSKIH TLEH JE BIL IZJEMNO NEUČINKOVIT IN KRVAV. ZA VSAKEGA UBITEGA OKUPATORJA, SO SLOVENCI ŽRTVOVALI VEČ KOT 20 LJUDI.


Kakšen tepec ne kapira niti tega, da je vojna bila med večimi stranmi? Ni bil samo odpor neučinkovit (po človeški plati), kolaboracija je bila še bolj neučinkovita, ker je žrtvovala tam od oka 20000 ljudi za končni poraz in nobenga ubitega okupatorja. Rezultati odpora pa niso samo človeški, so tudi teritoralni, in Slovenci so pridobili med WW2 proecntualno več teritorija kot npr. Francozi. Ne gre to z 10-dnevno vojno pa 200 umrlimi, s takim inputom si lahko srečen, da bolj ali manj ohraniš meje, ki so jih komunisti začrtali za Socialistično republiko Slovenijo.

Poleg tega je pa imel okupator živi ščit - partizani so morali pač tudi na njem delat in uspehi nad njim se tudi štejejo v kvoto uspeha. Saj so pa znane prisege in zavezništva.

Zgodovina sprememb…

WizzardOfOZ ::

A tega se zavedate, da bi v primeru WW3 bila prava meja v jugoslaviji šele na hrvaškem. Tam so bili pripravljeni, da se zaprejo napram zahodu. Slovenijo bi prepustili zahodu in jo dodobra zbombardirali, da zahod nebi imel koristi od nje. Tok o tem kako dobra država je bila SFRJ.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Colt1911 ::

Nič ne bi zbombandirali Slovenije. Z čim pa?
Bi pa napadali okupatorske enote v njej do končne zmage.
In seveda domače izdajalce!;)

WizzardOfOZ ::

Colt1911 je izjavil:

Nič ne bi zbombandirali Slovenije. Z čim pa?
Bi pa napadali okupatorske enote v njej do končne zmage.
In seveda domače izdajalce!;)


Govorim za WW3, ki bi se po večini podatkov začela nekje okol Kostanjevice na Krki.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

PovemVfaco ::

WizzardOfOZ je izjavil:

A tega se zavedate, da bi v primeru WW3 bila prava meja v jugoslaviji šele na hrvaškem. Tam so bili pripravljeni, da se zaprejo napram zahodu. Slovenijo bi prepustili zahodu in jo dodobra zbombardirali, da zahod nebi imel koristi od nje. Tok o tem kako dobra država je bila SFRJ.


Ravno neki fantazijski WW3 scenariji me zanimajo. Točno ene tolk kot kolaborantske sanje, kako bi fino skozi prišli brez borbe in upora, če bi le dovolj zavzeto glancali čevlje Nemcem in Italijanom, bi dobili lastno republiko, pa še nekaj dodatnega ozemlja bi nam sami prepisali, da bi bili na mejah iz 1946, če ne celo čez njih. Verjetno.

Colt1911 ::

Ja WW3 , tudi takrat JNA ni imela sredstev za zbombandirat slovenijo. Bombandirali bi le NATO okupatotja in domače izdajalce , na ozemlju Slo pa bi potekal Splošni ljudski upor in družbena samozaščita.

Truga ::

««
5 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Ali je Svoboda izdala ljudstvo in demokracijo? (strani: 1 2 3 418 19 20 21 )

Oddelek: Loža
1001115189 (73266) 111111111111
»

Dara iz Jasenovca (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
9311531 (7674) Reycis

Domobranstvo 2013 (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
6416530 (15058) Primoz

Evharistični kongres + mučenec Alojzij Grozde (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
24550763 (46300) kuglvinkl

Več podobnih tem