» »

Artic Silver

Artic Silver

Gandalfar ::

Sicer iztrgano iz konteksta vendar bi vseeno prosil za komentar na naslednjo trditev:

Hvalijo tudi npr arctic silver termalno pasto, noben ti pa ne pove da če jo uporabljaš ni garancije na procesor (AMD) --> (pasta vsebuje 90% srebra in tako prevaja elektriko).


Hvala.

frenk ::

fajn bi blo če bi poznal garancijske pogoje oz. garancijsko pogodbo za AMD:\

ali3n ::

buče - če namažeš tko kot je TREBA namazat.. nima kej prebijat
sem pa mel par dni nazaj na mizi proc.. okol jedra cca 2mm paste - do cca 5mm od jedra stran - tak "knedl" paste... fant je mislu, da več ko je paste, bolj hladi (moj komentar - RTFM - so lepa navodila na netu - slikce...)

sicer pa itak ni ves trik v pasti... trik je v debelini namazane paste:\
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Vikking ::

1. vsebuje polisintetično srebro, kar ni isto kot pravo srebro.

pa da ti direkt v angl. skopiram za artic silver 5:

Caution:
While much safer than silver greases engineered for high electrical conductivity, Arctic Silver thermal compound should be kept away from electrical traces, pins, and leads. The compound is slightly capacitive and could cause problems if it bridged two close-proximity electrical paths.

če se pa že bojiš pa nabavi Artic CERAMIQUE

če pa pravilno namažeš, moreš si prej prebratnavodila, ni to da napackaš pasto gor pa si opravil, če skrbno pregledaš navodila: http://www.arcticsilver.com/arctic_silv...

boš vidu da je celoten postopek kako moraš namazat svoj cpu in hladilnik.

sicer pa kot ponavadi, delajo eni, da prvo nardijo, potem se bunjo, potem pa pogledajo navodila, pa so čist mim delal kot piše v navodilih. Navodila so zato da se preberejo, ne zarad lepšga.

lp

c3R4R ::

sicer pa itak ni ves trik v pasti... trik je v debelini namazane paste
Seveda ni trik samo v pasti. Trik je v stiku med jedrom in procesorjem.

Recimo jst namažen jedro z AS3 na tanko pol pa rebra od SLK900U našraufam čist do konca navoja, pa hladi dobr. Slišu sm če celo, daš še kakšen distančnik vmes, da ŠE boljš hladi-> to ti pove, da je stik bolj važn k pasta.;)
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

kuglvinkl ::

Če AMD v garancijskih pogojih navede, da ni garancije, če se uporabi pasta X, potem je ni.

+ workaround: zbrišeš dol, popolnoma, stroški za odkrivanje katera točno pasta je bila so seveda previsoki. Niso zagovedni kreteni, samo gledajo skozi price performance.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

kuglvinkl ::

Med nami. AS ne delajo v garaži za OC populacijo. Delajo za US: Army, NASA, Boeing, ... :)
Your focus determines your reallity

burkiburke ::

Mogoče se prav zaradi tega Boeingi in Nasina vesoljska letala sasuvajo:D !

Keyser Soze ::

Itak prikriješ dokaze oz. bolje rečeno jih uničiš. Malo alkohola oz. podobnega čistila, sčistiš procesor pa je.

Sicer pa ne verjamem, da bi kar tako prekuril proc s to pasto. Pač trgovine so včasih čudne. Jaz sem v Mleku kupil Shim za procesor. Distančnik oz. ploščico za CPU. Bartona 2500 da ne bo pomote. In mi je niso hoteli prodati, češ da ne paše na procesor in ga bom skuril. Zato so na račun pripisali, da je bila stranka opozorjena, da ni izdelke ni primeren za uporabo na Bartonih. V primeru garancije.

In glej ga zlomka. Izgleda, da so mi dali napačni izdelek, saj brezhibno paše na moj procesor.:\ Čemu vse tisto prepričevanje ter opozarjanje?

KAr se pa tiče Keramike od AS. Ne kupujte. Nasvet "nasankane stranke". Pa je bilo nanešeno po principu prakse ter po navodilih AS hompagea. Vedno isto slabi rezultati.
OM, F, G!

The B ::

Men se zdi da sm v eni temi tuki prebral da je nekdo probu na listu papirja najprej ce svincnik prevaja pol pa se ce prevaja AS. Pa svincnik je AS pa ni. Sploh pa men se zdi da sm prebral nekje na netu (mogoce na njihovi strani) da prevaja samo pod dolocenmi pogoji (velikim pritiskom). B
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

boštjan ::

sicer pa itak ni ves trik v pasti... trik je v debelini namazane paste

pa glede debeline namazane paste sem se glih s kolegom krego.on meni da je treba vso pasto na jedro proca stisnit(AS3 ma 3g paste.),a jaz njemu,da je treba na tanko in da pol samo s koščkom bančne kartice razmažeš po jedru.a si ni človek dal dopovedat,pa še nekaj cajta je delal v rač.firmi. na tanko sem vedno sam namazal in nikdar problemov,da se mi je pasta po procu razpotegnila,temperature pa so tudi ble take kot je treba.

boštjan ::

aja,pa s čem je najbolje obrisat jedro proca.bo aceton v redu?

tiborrr ::

Operi ga pod vodo in posusi z susulnikom za lase. Tako delam sam... Pa pazi, da se ne opeces.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

frenk ::

jest uporabljam bencin:)

CashMAN1 ::

Paste se namaže toliko da se pod pritiskom coolerja razmaže SAMO po jedru! Nič več. Na JAE-tu ti garancije na procesor NE dajo če pasto dol zbrišeš. Cooler na jedro pritiska z veliko silo, zadosti veliko da AS prevaja! Probajte, jas sem z njo atlona navil (povezal pine) torej prevaja. Procesor se zčisti dobro z acetonom, ne pozna se nič, zčisti pa v nulo! Pazit je treba da se pasta ne razmaže (srebrne se rade).

lp
Cash


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odstranjevanje termalne paste

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
255514 (4623) Pyr0Beast
»

nov hladilnik za CPU

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
352141 (1606) PINki
»

Razlike termalnih past v praksi

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
201881 (1493) Vexto
»

Arctic silver Ceramique hladi slabše kot... (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
655945 (4537) Keyser Soze
»

S cim odstraniti termalno pasto?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
291782 (1524) Morpheus

Več podobnih tem