» »

S cim odstraniti termalno pasto?

S cim odstraniti termalno pasto?

Sumo ::

Zanima me s cim smem odstraniti termalno pasto iz procesorja? Lahko z alkoholom?

element ::

Najboljša kombinacija je bencin+skret paper. Alkoho preslabo hlapi, pa ne puca tok dobr. Uporabi benzin za čiščenje... ;)


Aja, po pravici povedano sm jest z encijanom dol brisu, dokler nism bencina nabavu, se prav šnops, sam je težje dol spravt, pa bl nevarn je. Z bencinom gre rado dol... :D

Paramedic ::

Hm... sej ni težko, če kr sam cekret papir:)). Sam mal bolj drk...ups...drgneš.:D
End transmission.

Pretorijanec ::

Če ap res kej profi delaš popa se da kupt ena posebna tekočina samo za čiščenje termalne paste.

SaTaNIsT ::

Čisti bencin al pa aceton-sam ne tist k si mama z njim nohte čisti, ker tisti so ponavadi oljni! Rabiš čisti aceton pa gre super!

ChiefThunder ::

bencin, alkohol, razrečilo...
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

Huey P ::

Zdaj, ko je (mislim, da) dobu odgovore pa še meni tole povejte;
-A lahko termalno pasto razmažen po celem procesorju. Se pravi tudi čez vse L mostičke. Pa povejte mi za oba primera; če je pasta prevodna in, če ni.-

Hvala!


..::DOOM III: The Legacy::..

YiMMi ::

em jaz sem uporabo kar wd 40 ni blo drugega pri roki .....:D
-------------------------------------------------------------
Jebeees Olimpijo ...jaz ljubim Maribor..
Jaz ljubim Maribor.....Jebes Olimpijo.......

ChiefThunder ::

Huey: zakva bi pa pasto po celem procesorju mazal, sej stična površina je samo na jedru proca. Sicer ne bi smelo bit nič narobe (če je pasta neprevodna), če bi bila pa prevodna pa ne bi blo dobr. ;)
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

SkIDiver ::

Huey jz na tvojem mestu tega nebi naredu, ker se zna zgodit da bi vseen pršlo do kšnga stika. Konc koncev nikol ne veš kaj je notr lahko-v pasti seveda.

Binji ::

Jst sm kr z enim navadnim acetonom (za nohte) delal pa je slo dol ko namazano. Ce je bil oljen pa ne vem.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Sumo ::

Ok, hvala za pomoc, zdej me pa sam se neki zanima:
Kupil bom volcano2 in sedaj ne vem ali naj pustim tisto pasto ki je na njem gor, ali pa naj jo spucam dol in uporabim termalno pasto, ki sem jo zelo poceni kupil v Conradu in se mi nekako ne zdi ravno kvalitetna (kr nekak preredka je). Torej ali je KATERAKOLI termalna pasta boljsa od tistega "čigumija" na volcano2 ?
Hvala za odgovore

Huey P ::

Termalno pasto odConrada vrži v smeti, ker sem od tistih, ki so jo kupili, slišal, da ti čez nekaj časapasta odteče oziroma postane tekoča pri večji (toplejši) temperaturi. nekdo pa mi je svetoval, da raje naj dam Conradovo pasto na en papir, potem pa s sušilcem za lase en čas sušim, da tista tekoča snov odteče pol pa tisto kaj ostane od paste daš na procesor.

Samo jaz nebi kaj podobnega delal, raje bi si nabavil boljšo termalno pasto.

..::DOOM III: The Legacy::..

Sumo ::

Kje pa naj dobim kaksno boljso pasto? Ampak res boljso, ne da bom pac v drugi trgovini kupil pa bo cist ista, sam v drugi embalazi...

Nemelk ::

jst sm proti vsem tekočinam!!! če je proc gladk dej z žiletko in krpo! ni 100% ampak gre
Nemelk ™

Yohan del Sud ::

jogurt al pa kefir :D

Pretorijanec ::

Fino pasto boš pa našel samo v kakšni tuji trgovini. Jst mam Artic Silver II pa sm ful zadovoln. Sam ta je res neki special.

VASkO ::

Nemelk, hahaha...

pobrises z WC papirjem pa je, ma komplicirate nekaj da me ze glava pece.

S cim naj zbrisem svincnik z lista papirja? Bo radirka dovolj ali priporocate kako drugo KEMIKALIJO?!?!:D:D:D

krucymucy ::

Res je Vasko ce mas mehko pasto (tako k se sploh ne posusi), sam na enih kulerjih je ful trda pasta.

Jest sm pucu tisto nesnago s proca z TRIKLOROM ( kok se mu rece praviln pa ne vem k sm ga fotru z ene zarjavele kanglce prelil)
Bols je slo dol k z acetonom, bencina pa nism probu!

VASkO ::

ah tisti cigumi, ki je na hladilnikih gor, pa ni pasta. tisto je neki kurcev termalni trak. najlazje gre dol z bencinom, se samo stopi in kliznee na papir.

-Nevsky- ::

Ko sem na svojem chrom orbu zamenjal tist roza čigumi za termalno pasto (conrad), se mi je temperatura procesorja povečala za 5 stopinj;((

ChiefThunder ::

A si prav namazau? Ne bi smel predebelo, nekako v debelini lista...
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

VASkO ::

moral bi spucati tudi procesor, ker se oni roza cigumi prilepi tudi na procesor in ko pol hladilnik dol vzames, ga nekaj ostane na procesorju in zaradi tega pol vec hladilnik nima stika z jedrom.

msmiha ::

Naj boljš se da to dol spucat z ACETONOM
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

-Nevsky- ::

Ščistil sem tako orba kot procesor (z nekim odstranjevalcem laka za nohte), pasto pa sem namazal tako na tanko da se je skoznjo še vedno videla oznaka procesorja. Res pa je, da sem jo namazal kar z prstom. Ali bi lahko maščoba z roke vplivala na poslabšanje hlajenja???

Opkow ::

Mascoba z rok .. hm... 100x vec svinarije mas v uni tekocini za nohte pucat .. k je neko olje not, pa modr stuff..

Pretorijanec ::

Najbolj easy way (usaj men se zdi) je da šici od keme rečš, če ti da mal etanola, metanola,... Če prnes šlaško s sabo pa jo zlo lep prosš boš dobu. Pa še zastonj bo.

Morpheus ::

Niso usi prfoksi keme tok prjazni k najina šička. :)
I too shall be brought low by death, but until then, let me win glory!

Pretorijanec ::

Če lepo proste pa daste še kkšn piškot za podkupnino... Boste dobil.

Morpheus ::

Al pa pecivo, pa skos more bit sok zravn! pa use to morte narest pr gospodinjstvu!
I too shall be brought low by death, but until then, let me win glory!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Termalna pasta (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
11824664 (4424) Valvoline
»

S čim očistiti termalno pasto s procesorja?

Oddelek: Pomoč in nasveti
474944 (3856) opeter
»

Termalna pasta koliko?

Oddelek: Pomoč in nasveti
386305 (5302) Pentium
»

odstranjevanje paste

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
424472 (3153) Jigssaw

Več podobnih tem