» »

razdelilec za 2 euro vticnice tip C

razdelilec za 2 euro vticnice tip C

aleksander4u ::

zdravo,
mogoče kdo ve kje v SLO bi lahko kupil TOČNO tak razdelilec/podaljšek:

https://www.amazon.de/dp/B0BFF42W85/ref...

da ima 2 ženski vtičnici, kot na sliki, in en moški vtič za dovod elektrike. Take dolžine kot na sliki.(kratek). Mora biti pa za Europske moške type C vtikače (ne tiste klasične Šuko okrogle, ampak te ozke trapezne/diamantne oblike).... vse skupaj mora zavzeti "ČIM MANJ prostora".

Če ni drugega, jih bi pa poskusil narediti..
2 diamantna ženska vtikača, žico da jih povežem....Le sredinski del bi nekje moral dobiti za vezavo....TO bi bil edino lahko problem....

Kak predlog? verjetno nima nobena slo trgovina tega na zalogi, da ne čakam mesec dni iz tujine.

hvala

starfotr ::

Nikjer.

Si pa lahko narediš, material imaš tak:

https://www.tritech.si/elektro-izdelki


To dobiš v vsaki tehnični trgovini.

Vrvico pa tudi kupiš tam.

mihagr ::

pozdravljen
v merkurju, metalki, bauhaus, pa še kje dobiš vtikač, vtičnici, kabel 0,75mm2, povežeš, nato pa zaliješ stik -povezavo s pištolo za vroče lepljenje z uhu lepilom.

starfotr ::

Nikakor ne upoštevat tega nasveta. Oba kabla se zaključi v vtikač.

mirator ::

starfotr ima prav.
Kaj pa je s tem narobe?
https://www.techtrade.si/razdelilec-ada...

mihagr ::

Imate prav!
Pozabil sem na varnost! Seveda sem mislil, nisem pa napisal, da mora spoje najprej izolirati s samo skrčljivo bužirko, nato narediti nekakšen kalup, v katerega bi dal spoj in ga zalil tako kot sem rekel. to bi bilo dovolj varno in zanesljivo.

aleksander4u ::

@starfotr hvala, a od delov tistega sredinskega dela, kjer bi zvezal vse ni. stičišče 3 kablov.
@mihagr kaj glede varnosti? žico ko bi združil bi ovil v "bulžirko" in segrel z pistolo za vroči zrak. Ste to imeli v mislih? ne zalivati z uhu lepilom z vročim lepilom.
@mirator, imam kabel in na ta kabel bi zvezal ta podaljsek (trenutno ni tam vticnice). V bistvu bom naredil "podaljsano" vticnico oz. razdelilec.

hvala

Baja ::

sredinskega dela ne rabiš. kable od vticnic povezes direktno na vtikač.

starfotr ::

Če že hočeš škatlo, potem si poglej ta video.



Vzameš Wago 221 in ustrezno škatlico, kjer povežeš vse 3 skupaj.

mihagr ::

kar se tiče varnosti. mimogrede se lahko pojavi kakšna napakica, ki lahko povzroči stik z visoko napetostjo. recimo pri načinu, ki sem ga opisal lahko otrok pride v stik z golo žico pod napetostjo, domači pes lahko grize spoj, itd... pri izvedbi tega spoja sem mislil, da se najprej s spjkalnikom naredi spoj, potem z bužirkami izolira ta spoj, na koncu pa še zalije z vročim uhu lepilom.
kakorkoli že, tako bi naredil jaz, če pa niste navajeni takšnega dela, potem pa tak način odsvetujem, naredite tako kot so vam drugi svetovali.

Tidule ::

Zakaj bi kdo pri zdravi pameti sel delat spoj sredi 30 cm kabla? Povezes v vtikacu in to je to. Za brezveze delat spoj sredi kabla kar prosi, da gre kaj narobe. Da ne govorimo o tem da rabis kup materiala in opreme za brezveze (spojke, spajkalnik, buzirke, glue gun...)

joze67 ::

Točno tak kabel dobiš na ... Amazonu.

Sicer pa, kot so rekli, v Merkurju (ali podobnih) kupiš vtikač, dve vtičnici in nekaj kabla. Vtičnica prenese 2,5A, torej ni potrebe po debelem kablu in lahko v vtikaču povežeš oba kabla v nogico.

kajtimara ::

starfotr je izjavil:

Če že hočeš škatlo, potem si poglej ta video.

Vzameš Wago 221 in ustrezno škatlico, kjer povežeš vse 3 skupaj.


H V A L A!!

starfotr ::

Pri videih od Vesića je treba biti previden. Model nima ravno strokovne podlage in izkušenj, posledica je da kdaj svetuje in dela povsem nepotrebne zadeve in veliko napak.

Pri teh wago sponkah nimaš v bistvu kaj narobe naredit.

mirator ::

Nisem želel komplicirati, vendar bom vseeno malo zatežil.
Prvič predlog @mihagr je nesprejemljiv in nevaren in bi lahko ta dva posta moderatorji mirno izbrisali.
Drugič, takšen razdelilec kot ga je prilinkal OP, gre v vsako šuko vtičnico, ki je v inštalacijah običajno varovana s 16 A inštalacijskim odklopnikom ali varovalko, medtem ko je pri tehničnih podatkih za linkani razdelilec navedena moč 2500 W pri 250 V in 2,5 A. Torej se že tukaj nekaj ne sklada.
Tretjič, če že dela sam takšen radelilec, čeprav pri tem ne vidim nobenega smisla, ker lahko uporabi podaljšek s šuko vtičnico in EU rezdelilec, kot sem ga v prejšnjem postu linkal.
Četrtič, lahko si tudi naredi sam podoben razelilec, vendar mora za skupni kabel uporabiti presek, ki je ustrezen za 16 A varovanje, spoje pa narediti obvezno z mehanskim stikom (spajkanje ni dovoljeno).

GupeM ::

mirator je izjavil:

spoje pa narediti obvezno z mehanskim stikom (spajkanje ni dovoljeno).

Zakaj pa ne? Zaradi segrevanja? Nisem vedel, da ni dovoljeno.

nejc_nejc ::

Kolikor se jaz laično zavedam, lahko tudi narobe, so preseki in amperaže izven slo.juge drugačne ????

starfotr ::

Spajkanje seveda ni dovoljeno v inštalacijah.

Vklop razdelilca oziroma podaljška ni več inštalacija. Europlug Tip C ima maksimalen nazivni tok 2,5 A in se ga uporablja za napajanje naprav, kot je brivnik, radio, TV, mikser in podobno. Presek vodnikov je 0,75 ali 1 mm^2.

Seveda se vse te naprave lahko vključi v schuko, kateri je varovan s 16 A in ima presek 2,5 mm^2.

Varovalka varuje inštalacijo in ne naprav.

Naprave imajo v sebi pogosto tiskano vezje ali pa npr. vodnike do zunanjega priključka, kjer je spajka s katero so spojeni napajalni vodniki. Slej ko prej pridemo do spajke in fazne ali medfazne napetosti.

mirator ::

Vklop razdelilca oziroma podaljška ni več inštalacija

To že drži vendar je pa podaljšek inštalacije in ker nima lastnega zaščitnega elementa je treba upoštevati tudi kratkostične oz. okvarne tokove in karakteristiko inštalacijskega odklopnika.
Pri teh tokovih je vprašanje kaj se dogaja s spajko.
Naprave imajo v sebi pogosto tiskano vezje ali pa npr. vodnike do zunanjega priključka, kjer je spajka s katero so spojeni napajalni vodniki

Običajno so takšni stiki narejeni preko vijačnih konektorjev, ki so prispajkani na tiskano vezje kjer spajka ni natezno obremenjena.
Sicer pa takšen način izdelave spojev odsvetujem, ne pa prepovedujem. Je pač vsak svoje sreče ali nesreče kovač.

misek ::

Glede spajkanja: Ravno danes sem odprl en pokvarjen razdelilec s tremi vtičnicami. In žice so bile prispajkane na dvopolno stikalo :( Je pa to bil razdelilec za nekaj eur iz špara.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pralni stroj priklop na podaljšek (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
506297 (4829) Invictus
»

Razdelilec in vunmetanje varovalke (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
728656 (6598) UganiKdo
»

Stuklanje kabla (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5212378 (10660) SaXsIm
»

Računalnik se ne prižge - težave z elektriko (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
555466 (4714) Bostyan007
»

štukanje kabla od razdelilca

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
171900 (1767) Pyr0Beast

Več podobnih tem