» »

katero novo zvočno kartico za star računalnik?

katero novo zvočno kartico za star računalnik?

ferdo ::

P100MHz
32MB ram
2.5GB disk
Win98se

Morem kupit novo zvočno.
Cene sem vidu cca 4000,ooSIT

pa me zanima, če so te nove zvočne kompatibilne za tako star hardware?
  • spremenil: ferdo ()

perci ::

PCI (to so vse novejše) zvočne kartice ne bodo OK, ker skor zihr nimas PCI slotov na plati. Kupi ISA zvočno, ni druge.

ferdo ::

ima 3x ISA in 3x PCI .

Sumo ::

Še nisem videl pentium plate brez vsaj enega pci slota...

perci ::

SUmo: no, jst sem jih ;) - ampak imaš prav, večina pentium plat ima pci slote, moj zajeb :)) - sem narobe prebral, sem avtomatično mislil, da ima DX4, ko je napisal da je 100Mhz

ferdo ::

tuki greb počasi...mene zanim, če grem zdej kupit eno PCI zvočno za 4.000,ooSIT, če bo to delalo na tej mašini?

ali naj raje kupim rableno, sm to je pa tut teško dobit. ne splača se po pošti kupovat;(

Azrael ::

Jest bi rekel dobi kakšno Creative, ESS ali Opti zvočno, PCI ali ISA, rabljeno. Glej, da so driverji zraven, če jih slučajno na netu ne bo. Današnje kartice imajo lahko probleme zaradi driverjev, ki imajo prehude strojne zahteve za to tvojo konfiguracijo. Če boš že kupil kaj novega, se raje izogni karticam s Cmedia čipovjem. Imel sem eno tako in ni prav nič delalo, tako kot je treba. Ne DOS, ne Win 95, 98, 98SE in XP. Povsod so bili neki problemi ali pa sploh ni delalo.

Kupovanje po pošti, pa ne hvala, samo osebno, ker bo v vsaskem primeru poštnina večja kot je vrednost pošiljke. Nova pa samo v primeru, da se da zmeniti, da jo lahko prineseš nazaj, če ne bo vredu. Zmogljivost mlinčka je majhna, zahteve driverjev pa so lahko velike.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

ferdo ::

najbrš bom tako naredu, najprej probu, če dela, in če NE, potem vrnu nazaj.
iz okolice nikogar ne najdem, ki bi prodau kako staro zvočno.

nove pa nevem, kako se odnesejo v tako stari mašini. to je ta problem.
hvala vsem sodelujočim za pomoč.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sempron ali Celeron???????

Oddelek: Strojna oprema
201879 (1360) Spajky
»

WIRELES home edition

Oddelek: Strojna oprema
292254 (1748) Spajky
»

Katero od teh dveh EPOX plat? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
535131 (4495) krucymucy
»

FSB in grafična.......!

Oddelek: Navijanje
271120 (839) ferdo
»

nVIDIA vs. ATi

Oddelek: Kaj kupiti
191481 (1187) Lime

Več podobnih tem