» »

Kako dolgo od nesreče - cenilca - popravila

Kako dolgo od nesreče - cenilca - popravila

Malcolm_Y ::

Kako dolgo traja v praksi, odkar se nekdo zaleti vate in pošteno razturi avto, do popravila oz. izplačila škode?

Recimo, danes se nekdo zaleti vame, avto ni vozen in avtovleka ga nekam odpelje.

Kako dolgo do cenilca? Kako dolgo potem do popravljenega avta oz. izplačila?

Ima kdo kake izkušnje?

forplan ::

Odvisno od zavarovalnic/škode

Pri očetu 1,5 meseca...

Avto se je zaletel od zadaj, zadnja os počena, avto nevozen.

Avto takoj odpeljali na uraden servis
Isti dan delal sem online prijavo škode.
Po dveh dneh servis podal oceno škode.
Zavarovalnica povzročitelja se ni strinjala s oceno, Čez 2 dni poslali svojega cenilca
Čakali 3 dni da je povzročitelj "priznal" krivdo (kljub policijskemu zapisniku)
Čez kak dan servis začne razdirati in najdejo več napak. Spet 3 dni čakajo da pride njihov cenilec in se strinja s novo oceno.
Ugotovijo da v evropi ni na zalogi celotne zadnje osi, čakajo 3 tedne iz tovarne.
Da končno dobijo in naredijo pa spet par dni...

To je mogoče slab primer extrema...

Za ta čas je bil nadomestni avto, sicer neustrezen (beri ogaben navznoter)
da se strinjam

IL_DIAVOLO ::

2-3 tedne zagotovo.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Malcolm_Y ::

Hvala. Kako pa je z nadomestnim avtom, komu je treba reči? A avtomatsko pripada?

PacificBlue ::

Odvisno od zavarovalne police, za nadomestno vozilo reces na servisu, ki ima servisno pogodbo z doticno zavarovalnico

delavec44 ::

Kako je lahko odvisno od police, če se pogovarjamo o AO? Menda ne koristiš kaska za nadomestni avto, če nisi kriv.

Malcolm_Y ::

Mogoče kdo ve, kako je z nadomestnim avtom, če je kriv drug voznik, moj avto pa 2-3 tedne nevozen?

ZveeZ ::

Malcolm_Y je izjavil:

Mogoče kdo ve, kako je z nadomestnim avtom, če je kriv drug voznik, moj avto pa 2-3 tedne nevozen?

Meni so na zavarovalnici trdili, da niso dolzni kriti rezervnega avtomobila. Ko sem jih vprasal zakaj, se je cenilec zgovarjal na obligacijski zakonik. Ampak mi ga je "zrihtal" vseeno (pravi, da je njegova dobra volja). Dalje nisem vrtal saj sem dosegel svoje.
No popravilo avta se je vleklo. Potrebna je bila menjava vrat in vseh malenkosti zraven (gumice, letvice, blablabla..). Dele so narocili takoj. Dobili pa so jih.. no se danes (6. mesec) cakam dekorativno letvico..
Glavne dele, da so lahko opravili popravilo so dobili po cca mesecu in pol. Samo popravilo pa je trajalo par dni. Sedaj ko si me spomnil, bom sel jutri na servis povprasat po mojih letvicah:)

kriptobog ::

Jaz sem bil vedno isti dan ze pri cenilcu. Zavarovalnica je odobrila v istem tednu, popravilo pa odvisno od skode. Nazadnje ko sem nabaal kosuto, se je avto odslepalo na uraden servis, tam imajo svojega cenilca, so takoj naredili cenitev in oddali na zavarovalnico. Po nekaj dneh je bilo vse odobreno in so priceli popravljati avto. Popravilo je pa trajalo 3 mesece, predvsem, ker so cakali se voznikova vrata, ker jih niso mogli dobiti prej :8)

PacificBlue ::

Malcolm_Y je izjavil:

Mogoče kdo ve, kako je z nadomestnim avtom, če je kriv drug voznik, moj avto pa 2-3 tedne nevozen?


Ce imas kasko je to lazje. Ne glede na kdo je kriv. Ce imas AO in je kriv drug voznik, je odvisno od zavarovalne police te osebe.
Koliko casa lahk imas avto je vcasih tudi odvisno od delovnih ur, ki so bile namenjene za popravilo, ne tudi, da se je cakalo na rezervne dele..so kar neke cake vmes.
Najlazje je ce imas kasko.

Malcolm_Y ::

Ja, imam kasko, ampak tudi krivda je nedvoumna in priznana - drug voznik.

A sem lahko kasneje kaj na slabšem, če koristim nad. avto iz svoje police?

(Saj jutri pokličem svojo zavarovalnico in mi bojo pojasnili, ampak ne škodi če se že prej oborožim s par smernicami...)

PacificBlue ::

Triglav tudi pri delnem kasku nima izgube premijskega razreda v primeru uporabe nadomestnega vozila.
Ne vem pa kako je drugje. Najboljs da vprasas.

Eh to za Triglav je misljeno sam za krajo vozila. Ne bi tocno vedel

Zgodovina sprememb…

delavec44 ::

Seveda si na slabšem saj izgubiš popuste za brezškodno dogajanje.

Kako je pa lahko nadomestno vozilo odvisno od tega kako polico ima povzročitelj je pa meni malce za lase privlečeno. Kolikor vem AO določa zakon in so povsod enaka kritja. Lahko imaš povišano ZV ampak tu to ni relevantno.

PacificBlue ::

Izgleda da tole ne drzi:
Pri zavarovanju avtomobilske odgovornosti je položaj že bolj zapleten, saj je pomembno, kdo je povzročitelj škode. Če je krivda jasna, lahko oškodovanec pričakuje tudi nadomestni avto - a to ni odvisno od njega, temveč od zavarovalnih pogojev zavarovalnice, pri kateri ima zavarovanje sklenjeno povzročitelj nesreče.

https://www.amzs.si/motorevija/v-zarome...

Bolj podrobno tukaj:
https://www.avtoakademija.si/novica/pos...

Zgodovina sprememb…

delavec44 ::

Jaz iz tega razberem, da ti iz AO vedno pripada nadomestno vozilo samo so ene zavarovalnice pač smotane in jih moraš tožit.

Badwolff ::

Moja zgodba.

Pred Kolosejem je ena živčna ženska zapanicirala in zapeljala nazaj, jaz sem stal, preden sem uspel potrobit, me je naguzila. Škode na uč ene 500-1000 evrov. Pokliče tipa, mutita in mutita, jaz večkrat ponudim, da pokličemo policijo, a na koncu vendarle podpišeta poročilo.

Grem na njihovo zavarovalnico, ocenijo, vprašam koliko bo trajalo. Mi reče, da morajo dobiti od tipa potrdilo, da je res bilo tako. Mislim wtf, sej je podpisal.

Tip se jim sploh ni oglasil. Na moje kliče so rekli, da se jim zdi zadeva sumljiva, da poškodbe niso pričakovane, da bo odločala komisija.

Po mesecu in pol so na srečo odločili, da mi povrnejo popravilo. Če se ne bi, bi si ga lahko gladko našibal na roko, dosegel namreč ne bi nič.

delavec44 ::

PacificBlue je izjavil:

Izgleda da tole ne drzi:
Pri zavarovanju avtomobilske odgovornosti je položaj že bolj zapleten, saj je pomembno, kdo je povzročitelj škode. Če je krivda jasna, lahko oškodovanec pričakuje tudi nadomestni avto - a to ni odvisno od njega, temveč od zavarovalnih pogojev zavarovalnice, pri kateri ima zavarovanje sklenjeno povzročitelj nesreče.

https://www.amzs.si/motorevija/v-zarome...

Bolj podrobno tukaj:
https://www.avtoakademija.si/novica/pos...


Še to. Citiran del članka je čista neumnost AMZSjevega novinarja kjer prepleta tako AO kot kasko. Kasneje v članku pogoje omenja le v kasko delu, v AO jih začuda ni nikjer več.

feryz ::

Klasičen primer nategatorstva.
Za moj avto moram dati 6 jurjev in pol za zavarovanje (zanemarimo zdaj popuste, ki so taki kot so, odvisno od mojih dejanj in zvestobe, taka je pač polna cena).
In zdaj mene nabasa neki lolek, z eno podrto kripo, za katero plača najmanj kar se da zavarovanja, v najbolj zakotni zavarovalnici.
Škode bo, seveda, takoj za par ali par deset jurjev in, ne glede na to, da plačujem kot magarac, bom nazadnje izvisel, ker sem odvisen od dobre volje neke nategatorske zavarovalnice, s katero nimam popolnoma nič.

delavec44 ::

Lahko se edino tolažiš, da so vse zavarovalnice podobno nategatorske. Plačaš sam in jih potem tožiš.

Malcolm_Y ::

Še podvprašanje - kdo je pravi naslov, da se mu teži? Servis, cenilec, zavarovalnica, kdo četrti?

AndrejS ::

Odvisno od zavarovalnice povzročitelja. Ponavadi se norca delajo - zela slabe izkušnje z Triglav in še slabše z Generali. Moral sem jim dobesedno J***** da so se premaknili. Lagali da se povzročitelj ne oglasi pri njih.

Malcolm_Y ::

Očitno bom moral tudi jaz nekomu j****, ker je danes 9. dan od prijave, pa se še ni nič premaknilo.

A je kaka ustanova, na katero se lahko obrnem, če menim, da se zavarovalnica dela norca? Konec koncev je to zavarovalnica povzročitelja, s katero jaz nimam nič. Nisem si jih jaz izbral, for f*** sake.

APPluk ::

To bi moralo biti urejeno tako, da tvoja zavarovalnica plača "stoške", pol se pa naj ona zajebava s povzročiteljevo zavarovalnico, ne pa da se moraš sam zajebavati.

fikus_ ::

Če je povzročitelj drugi voznik, ti nimaš s svojo zavarovalnico nič opravka, ampak s povzročiteljevo zavarovalnico (razen če imata zavarovanje pri isti).
In pri svoji zavarovalnici mora povzročitelj še naknadno opisati situacijo (četudi je izpolnjen in z obeh strani podpisan obrazec ob nesreči. Nekateri povzročitelji potem spreminjajo zgodbo in tukaj se zapleta ter zavleče.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Malcolm_Y ::

OK, v vednost vsem:

- prvi teden po nesreči se ni zgodilo nič. Avto je stal pri kleparju, ki ga je določila zavarovalnica,
- drugi teden je naprej zavarovalnica prejela neko izjavo povzročitelja in policijski zapisnik, in začeli so migati,
- tretji teden smo dobili mail cenilca, da je škoda ocenjena kot popolna in popravilo ni upravičeno,
- četrti teden, 26 dni po nesreči, pa smo po pošti dobili predlog odškodnine oz. 'poravnalno pogodbo'.

In še zanimivost - za rabljen avto, kupljen pred slabim letom, nam je ponujeno malo manj kot 60 % zneska, ki smo ga plačali takrat. Nekaj sicer še dobimo za razbitino, ampak skupno smo v precejšnjem minusu.

Verjetno se postopki v primeru pritožbe zavlečejo do nezavesti.

zobnik ::

Badwolff je izjavil:

Moja zgodba.

Pred Kolosejem je ena živčna ženska zapanicirala in zapeljala nazaj, jaz sem stal, preden sem uspel potrobit, me je naguzila. Škode na uč ene 500-1000 evrov. Pokliče tipa, mutita in mutita, jaz večkrat ponudim, da pokličemo policijo, a na koncu vendarle podpišeta poročilo.

Grem na njihovo zavarovalnico, ocenijo, vprašam koliko bo trajalo. Mi reče, da morajo dobiti od tipa potrdilo, da je res bilo tako. Mislim wtf, sej je podpisal.

Tip se jim sploh ni oglasil. Na moje kliče so rekli, da se jim zdi zadeva sumljiva, da poškodbe niso pričakovane, da bo odločala komisija.

Po mesecu in pol so na srečo odločili, da mi povrnejo popravilo. Če se ne bi, bi si ga lahko gladko našibal na roko, dosegel namreč ne bi nič.


Točno tako, povzročitelj se mora še naknadno izjasnt, da je povzročil nesrečo in če se ne strinja so problemi, se zavleče....zato pa mam šipe vedno spucane in špegle nastavljene in parkiram vedno tako, da te pol kdo ne nabaše...ker men se je podobno zgodil, ženska me je s terencom in s tisto gumo zadaj nabasala, poču blatnik, udrta vrata, ocenil totalko, dobil dobrih 300 evrov na avtu vrednem 800 evrov. Popravljal nisem. Ko sem avto prodajal sem dobil toliko manj, lahko bid obil 700, dobil sem 300 za cel avto,
še vedno v minusu torej te zavarovalnice so sam za skubljenje. kje pa so stroški, da si tist čas brez avta oz. da se moraš vozit s takim okol, in stroški ko moraš vozit k cenilcu, ti gre čas, urejat papirje....to bi moral bit vse plačan. Pa popravilo niti pdo razno ni samo 300 kolikor ocenil. Tolk je sam štrihanje, kje je menjava blatnika, ogledala, in klepanje vrate.....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

kamiKaZaA ::

Malcolm_Y je izjavil:


In še zanimivost - za rabljen avto, kupljen pred slabim letom, nam je ponujeno malo manj kot 60 % zneska, ki smo ga plačali takrat. Nekaj sicer še dobimo za razbitino, ampak skupno smo v precejšnjem minusu.

Verjetno se postopki v primeru pritožbe zavlečejo do nezavesti.

Imel sem podoben primer in so mi takrat odkupili avto za 60% ali 70% cene po Eurotax-u. Baje, da ti odkupijo tudi razbitino in potem dobiš 100%? Nikoli nisem tega preveril, koristil, se je pa v tej temi pisalo o tem, če ti bo kaj koristilo:

https://slo-tech.com/forum/t813002/p785...

pero50 je izjavil:


Kolikor sem slišal lahko v takih primerih zahtevaš odkup totalke, in ti odkupijo avto in dajo 100% evrotaksa.


https://slo-tech.com/forum/t813002/p785...

fikus_ je izjavil:


"Totalke" ti ne odkupijo več. To je bilo aktualno pred davnimi leti, sedaj dobiš samo ; ocenjena vrednost pred nesrečo - ocenjena vrednost razbitine = denar, ki ga dobiš kot povračilo škode.


Pa lepo, da si vse opisal kako so postopki stekli na koncu, ker eni po navadi odprejo temo, sprašujejo in potem sploh več ne pišejo, kako so zadeve uredili. Tebi pa vsaka čast, da si na koncu vseeno spisal te koristne informacije za druge uporabnike, če bi se slučajno kdaj znašli v tej neprijetni situaciji.

GupeM ::

kamiKaZaA je izjavil:

https://slo-tech.com/forum/t813002/p785...

fikus_ je izjavil:


"Totalke" ti ne odkupijo več. To je bilo aktualno pred davnimi leti, sedaj dobiš samo ; ocenjena vrednost pred nesrečo - ocenjena vrednost razbitine = denar, ki ga dobiš kot povračilo škode.

To ni res. Partnerki so odkupili totalko lani poleti. Ne spomnim se točnih zneskov, ampak takšni rabljeni avti, kot je bil njen, so se na bolhi prodajali za cca. 8000 €. Zavarovalnica ji je ponudila cca. 4500 € za totalko in razbitina ostane njej, ali pa ji dajo cca 8000 €, pa oni obdržijo razbitino. Seveda je vzela celoten znesek.

So pa pred ponudbo razbitino dali na "ogled in dražbo," in je nekdo očitno dovolj ponudil za razbitino, da se jim je izplačalo. Je pa res, da gre za zelo pogost avto (Clio), pa da se je na rezervne dele takrat čakalo tudi po več mesecev/pol leta. Lahko da so zaradi tega ponudlili nekoliko več, ker so s tem imeli rezervne dele takoj na zalogi.

joze67 ::

Sicer še vedno mislim, da bi po OZ avto pač morali popraviti, ampak bi pa moral v tožbo, morda celo do evropskega sodišča.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: joze67 ()

fikus_ ::

GupeM je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:

https://slo-tech.com/forum/t813002/p785...

fikus_ je izjavil:


"Totalke" ti ne odkupijo več. To je bilo aktualno pred davnimi leti, sedaj dobiš samo ; ocenjena vrednost pred nesrečo - ocenjena vrednost razbitine = denar, ki ga dobiš kot povračilo škode.

To ni res. Partnerki so odkupili totalko lani poleti. Ne spomnim se točnih zneskov, ampak takšni rabljeni avti, kot je bil njen, so se na bolhi prodajali za cca. 8000 €. Zavarovalnica ji je ponudila cca. 4500 € za totalko in razbitina ostane njej, ali pa ji dajo cca 8000 €, pa oni obdržijo razbitino. Seveda je vzela celoten znesek.

So pa pred ponudbo razbitino dali na "ogled in dražbo," in je nekdo očitno dovolj ponudil za razbitino, da se jim je izplačalo. Je pa res, da gre za zelo pogost avto (Clio), pa da se je na rezervne dele takrat čakalo tudi po več mesecev/pol leta. Lahko da so zaradi tega ponudlili nekoliko več, ker so s tem imeli rezervne dele takoj na zalogi.



Ok, potem sem imel napačne info.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Cupakabra123 ::

Malcolm_Y je izjavil:

Kako dolgo traja v praksi, odkar se nekdo zaleti vate in pošteno razturi avto, do popravila oz. izplačila škode?

Recimo, danes se nekdo zaleti vame, avto ni vozen in avtovleka ga nekam odpelje.

Kako dolgo do cenilca? Kako dolgo potem do popravljenega avta oz. izplačila?

Ima kdo kake izkušnje?

Pri meni je bilo cca 14 dni. S tem da sem v casu popravila dobil nadomestni avto.

nanoleet ::

7 tednov and counting. Sava.

ZveeZ ::

Malcolm_Y je izjavil:

OK, v vednost vsem:

- prvi teden po nesreči se ni zgodilo nič. Avto je stal pri kleparju, ki ga je določila zavarovalnica,
- drugi teden je naprej zavarovalnica prejela neko izjavo povzročitelja in policijski zapisnik, in začeli so migati,
- tretji teden smo dobili mail cenilca, da je škoda ocenjena kot popolna in popravilo ni upravičeno,
- četrti teden, 26 dni po nesreči, pa smo po pošti dobili predlog odškodnine oz. 'poravnalno pogodbo'.

In še zanimivost - za rabljen avto, kupljen pred slabim letom, nam je ponujeno malo manj kot 60 % zneska, ki smo ga plačali takrat. Nekaj sicer še dobimo za razbitino, ampak skupno smo v precejšnjem minusu.

Verjetno se postopki v primeru pritožbe zavlečejo do nezavesti.

Ali ti ponujen znesek zadostuje za povrnitev avta v stanje pred nesreco?
Ce ja in ce cenis svoj cas, bi jaz sprejel ponudbo in pozabil na vse skupaj.
Ce ne, pa bi si prebral OZ in ce bi ocenil, da mi pripada vec, bi stopil do odvetnika in mu placal, da spise pritozbo.

Malcolm_Y ::

Ponujeni znesek + prodaja razbitine je manj od tistega, kar bi si želel. Je pa ravno dovolj, da se ne bom šel pritoževat, čeprav bi morda (po še nekaj tednih nategovanja) dobil par stotakov več.

GupeM ::

joze67 je izjavil:

Sicer še vedno mislim, da bi po OZ avto pač morali popraviti, ampak bi pa moral v tožbo, morda celo do evropskega sodišča.

Avto sva imela itak namen prodat, ker sva rabila večjega. Sicer sva ga zato morala kupiti nekaj mesecev prej, ampak jebiga.

Aja, še to sem pozabil povedat. Rešilo se je dokaj hitro. Bi rekel da niti en mesec. S tem da so sprva ponudili cca 5000 EUR za popravilo. Ko so na popravilu avto "odprli," so ugotovili, da je več škode, kot je izgledalo. Še enkrat cenilec, potem so pa rekli da je totalka in da dajo 4500 EUR ali "dražba." Čez nekaj dni pa že končna ponudba, ki jo je partnerka seveda sprejela. Tako da pri manjših popravilih bi bila zadeva rešena v kakšnem tednu, dveh, pomoje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

mitoess ::

Obujam temo.
Sicer sem že prebral, pa ugotovil, da bo za nadomestni avto težava, me pa zanima, če ima kdo še kakšne dodatne info.
Na avtu smo imeli prometno nesrečo, kjer se nam je povzročiteljica, zaradi premajhne varnostne razdalje zabila zadnji del avtomobila pri višjih hitrosti (cca 50-60 kmh). Avto bo nekaj tednov na popravilu, pri čemer smo si za začetek nadomestno vozilo priskrbeli iz lastnega avtomobilskega kaska, po tem pa smo si trenutno uspeli izboriti še cca teden dni (po urah dela servisa) od AO povzročiteljice (generali). Popravilo bo seveda trajalo veliko dlje in bomo brez avta preostali čas, zato me zanima, kako si bi lahko izborili nadomestni avto do konca popravila avta? Na zavarovalnici povzročiteljice smo bili kar vztrajni, vendar nočejo zagotoviti daljšega najema.
Drugo vprašanje je pa vezano na sam avto, ki je v popravljanju. Zanima me, če servis kaj preverja, če je bil od udarca poškodovan še kakšen sklop, ki se ga ne vidi že pa prvi uč?

fikus_ ::

Ko bodo razkopali avto, bodo dopolnili zahtevek s seznamom dodatnih delov za popravilo, to ne rabiš skrbeti.

Glede nadomestnega vozila ti pa ne vem povedat.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

mn ::

Zanima me, če servis kaj preverja, če je bil od udarca poškodovan še kakšen sklop, ki se ga ne vidi že pa prvi uč?


Ja, v tem primeru se serviser zmeni s cenilcem da se doda k ceni popravila. Mora pa cenilec seveda popravilo odobriti.


Pa še povezano s starimi posti in čakanjem na priznanje povzročitelja, tokrat govorim kot povzročitelj. V mojem primeru je šla oškodovanca na cenitev v ponedeljek, v četrtek zvečer me kliče in prosi da preverim pošto, ker ji na zavarovalnici (Sava) trdijo da čakajo na mojo izjavo. Te pošte pri meni ni bilo. Kličem potem jaz na mojo zavarovalnico ene parkrat da pridem do nekoga, ki mi je predlagal naj izpolnim izjavo in posljem preko emaila. Sicer sem med iskanjem obrazca opazil, da to lahko naredim online, kar sem nemudoma tudi izpolnil. Zavarovalnica ima moj email, ker sem prijavljen na online poslovanje - torej račun in vso dokumentacijo so mi poslali preko maila. Na email mi poziva za prijavo škode niso poslali.
Fizična pošta je potem prišla naslednji teden.

Samo v opozorilo vsem, da ni nujno da nateguje povzročitelj, v mojem primeru je za zamudo bila kriva zavarovalnica, ne jaz! Oškodovanki so trdili, da sem jaz tisti ki zavlačuje.

tomaz- ::

glede nadomestnega avta ob nesreči, kjer nisi kriv, neupravičeno komplicirajo. Sam sem moral poslat dopis odvetnika, nato pa sem kaj hitro dobil nadomestni avto za ves čas popravila - Brez odvetnika niso sploh hoteli nič slišat...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tomaz- ()

IL_DIAVOLO ::

Nekaj tednov? Lol

Koliko pa traja da vzamejo stari del dol in novega strihanega gor. Ne vec kot par dni

Sicer pa, nadomestno vozilo ti pripada(brezplačno), dokler ti ga ne popravijo.

Sicer se lahko s poskodovanim prav tako voziš, dokler nisi na vrsti, ce je ro razlog.

Ps: Avto, ki je enkrat konkretno rukjen, ni nikoli vec isti.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

mitoess ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Nekaj tednov? Lol

Koliko pa traja da vzamejo stari del dol in novega strihanega gor. Ne vec kot par dni

Sicer pa, nadomestno vozilo ti pripada(brezplačno), dokler ti ga ne popravijo.

Sicer se lahko s poskodovanim prav tako voziš, dokler nisi na vrsti, ce je ro razlog.

Ps: Avto, ki je enkrat konkretno rukjen, ni nikoli vec isti.


Tako mi je bilo rečeno. Dela za 7 dni, plus čakanje na dele + mrtvi tek med fazami ...

S čigave strani mi pripada? Servis pravi, da oni nimajo nič s tem. Zavarovalnica povzročiteljice tudi pravi, da ne več kot toliko, kolikor porabi servis ur ...

Kako to misliš? S kakšnega vidika? V mojem primeru je bil udarec v prljažnik, se pravi se je poškodoval zadek avtomobila (ni prišlo do koles). Kaj bi lahko bilo poškodovanega od "vitalnih delov"?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj lahko pričakujem od zavarovalnice ?

Oddelek: Na cesti
362817 (1514) RED_line
»

Manjša prometna nesreča, nič kriv

Oddelek: Na cesti
368701 (3677) DiDo
»

Zavarovalnica Sava - nadomestno vozilo

Oddelek: Na cesti
3813074 (10969) koyotee
»

Vprašanje glede pritožbe oz. izpodbijanja zavarovalnega zahtevka.

Oddelek: Loža
395165 (4201) Mare2
»

Prometna nesreča, zavarovalnica

Oddelek: Na cesti
274016 (2454) RED_line

Več podobnih tem