» »

Prometna nesreča, zavarovalnica

Prometna nesreča, zavarovalnica

F0cus ::

Imel sem prometno nesrečo. Vame se je nenadno zaletela voznica iz nasprotne smeri. Krivda na njeni strani kar je tudi priznala.


Avto so odpeljali do najbližjega servisa. Tam mi so mi "na oko" povedali, da je totalka. Oz "ekonomska totalka" Uradno dobim oceno v torek. Imel sem polni kasko.

Avto je star 5 let. Ford focus. V nulo ohranjen, samo 80k prevoženih, kar seveda sedaj ne bo pomenilo nič D: Ocenjen bo po eurotaxu. Tam vemo kakšne cene so.

veliko sem prebral po raznih forumih, kjer so ljudje dobivali za podobno vredne avte smešno nizke cene.

Bil je en primer, kjer so ji za avto vreden 6k€ ponudili 1700 + avto ostane njej... kje je tu logika?

Recimo da meni ponudijo podobno, se lahko pritožim? Je imel kdo podoben primer?

Kaj lahko storim?


Jaz kot nič kriv dobim lepo prst v rit.

Invictus ::

Za take stvari obstaja dober zavarovalniški agent. On ti lahko največ uredi ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Aston_11 ::

Če ti priznajo iz njenega obveznega totalko, pomeni,da se te nategnili - totalko ti bodo priznali samo v primeru, da boš uveljavljal iz svojega kaska.

dj_uro ::

na žalost je tako, da če imaš avto star cca 5 let, ne-nemške znamke z uničenimi xenon(led) žarometi in sproženimi airbagi, je po navadi ekonomska totalka...

je pa res, da je najbolje, če se obrneš na zav. agenta ali morda tudi na odvetnika?
vw-klub.si

TOP ::

Lahko se obrneš kamor češ razen to da za tele agente boš moral toliko plačat. Zdej enostavno na pamet povedano. Če ti je avto vreden cirka 6k ti toliko ne boš dobil niti slučajno, recimo dobiš lahko največ tam 3k dosti več ne. Ko si mel prometno si bil kaj na bolovanju, če si zaposlen. Potem greš do agenta tožiš od povzročitelja zavarovalnico za poškodbe, recimo bolečine v glavi hrbtu in oni ti ponudijo nek znesek za poravnavo in potem vidiš ali ti je toli realna cena ali bi lahko še kaj več iztržil, to ti svetuje tvoj agent. No in s tem denarjam plus od totalke lahko prideš na ceno realne vrednosti avta, kot se prodajajo recimo na avto. Net. Tak primer sem jaz imel in tako dobil enako vrednost drugače tam ene 2k ziher popušiš.

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

Mare2 ::

F0cus je izjavil:



Bil je en primer, kjer so ji za avto vreden 6k€ ponudili 1700 + avto ostane njej... kje je tu logika?

Koliko je tvoj avto vreden po eurotaxu, izveš na http://www.eurotax.si/.

Za forda boš dobil več od zavarovalnice, kot če bi ga prodajal, saj niso ravno vroča roba. Razbitino - daš v salomonca, postavi dobro ceno. Eni se ravno s tem ukvarjajo.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

TOP ::

Ja se ukvarjajo sam fora je kaj je celo in kaj ne,kako prometno si imel,če čelno potem je motor fuč airbegi odrti in kaj ostane zadnja havba vrata.Odvisno kaj je celo.Moj oče je starega forda Focusa 2 leti razbitega prodal za 1800e,odvisno kaj je celo.

MadMicka ::

Kasko tu ne igra nobene vloge. Stroške plača zavarovalnica vozila, ki je povzročilo nesrečo. Ponavadi prideš v redu skozi.

joze67 ::

Se da popraviti? Naj ga popravijo.
Se ne da popraviti (ne ali se splača - ampak ali se ne da)? Poročaj, kako si prišel skozi. Če ti avto ocenijo na 5-6k€, je to še daleč od tega, da boš cca na istem, kot pred nesrečo. Ker denar moraš šele pretopiti v avto. Če si si tako ali tako želel menjati avto, ali pa če si izurjen mešetar z avti, je to lahko priložnost. V vseh ostalih primerih pa je to nepotrebna nadloga (čas, tveganje natega...)

Wrop ::

Jaz sem pri totalki dobil malo manj kot 4000 €, po avto.net pa je bil tudi že po 3500 € z boljšo opremo. Precej avtov je bilo med 3800-4200 €. Po eurotaxu pa je bil vreden mogoče 3000 €. Bilo pa je tako, da me je vprašal koliko želim za njega. Celo za školjko so našli kupca in razliko do 4000 € so dali oni. Sem prišel dobro skozi, ker za tak denar ga ne bi mogel prodat.

jalovec09 ::

Odvisno od povzročiteljeve zavarovalnice, drugače če ti v prvo dajo premal se pritožiš.

twom ::

Sam sem najprej urejal sam, in brez izkušenj, seveda potegnil kratko.
Jaz bi se na tvojem mestu obrnil na npr. poravnava.si.
Pri meni so pomagali kolikor so še lahko.
Oni se s tem ukvarjajo vsakodnevo, poznajo postopke in vse trike.
Veliko sreče,
Lp

SendID ::

Tukaj je vse odvisno od vrste škode.
Nekateri zgubijo nekateri dobijo, kot jaz pred leti:
Avto je bil vreden cca 6K, potolčenga od toče mi ocenijo totalko.
Dobim 4K + avto, ki pa sem ga pobuškanega prodal za 3K.

kalorijagr ::

peter nn

Zakaj bi se obrnil na poravnavo? Zagotovo je marsikateri odvetnik veliko cenejši od njih :).

F0cus ::

Torej uradne cifre:

Povprečna tržna vredno avta je 7500€.

Znesek izplačila, ki mi ga ponujajo je 4350€.

Rešeni deli ostanejo meni, katerih je vrednost 3150€, ki jih ne bom nikoli dobil....

največ kaj sem dobil ponujeno za razbitine je 500-1000€ od raznih mešetarjev.

Ker z razbitino si nimam kaj začet. Za drobiž pa tudi ne mislim dajat. Motor je ok. 80k prevoženih. menjalnik ok. Računalnik ok. Sprožila sta se oba airbaga, kar je uradno ful drago.... neuradno, pa bi ga poprabili za par sto €€€.

Se lahko pritožim? Lahko izterjam kaj več?

nekikr ::

Kako si dobil povprečno tržno vrednost? Ker to ni vrednost, ki jo hočeš ampak vrednost, ki jo na koncu dobiš.
Oz. še bolje, če poveš točno kakšen avto je bil itd. Brze tega težko kdo pametno svetuje, mogoče si še dobro dobil...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nekikr ()

F0cus ::

... v zapisniku zavarovalnice..

"izračunana vrednost 7500EUR" povprečna tržna vrednost pred škodnim dogodkom.

Ford focus mk 2.5 2010 letnik 1.6 bencinar

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: F0cus ()

nekikr ::

Pojdi do njih in se zmeni, da obdržijo razbitino, tebi pa dajo poln znesek, se pravi 7.500EUR. Večina zavarovalnic ima to možnost. 7.500EUR je poštena vrednost (gledena avto.net in eurotax) in boš v plusu za neko malenkost.
Katera zavarovalnica je to?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nekikr ()

F0cus ::

Mariborska

nekikr ::

To ne bi smel biti problem. Prva ponudba je pač taka. Zdaj pa pojdi na njihovo izpostavo oz. se preko maila/pošte pritoži. Lahko počakaš, da ti dajo drugo ponudbo ali pa jim sam predlagaj, da ponujeno ne ustreza in da pristaneš na izplačilo tržne vrednosti, oni pa naj razbitino prodajo sami. Nekje vmes se boste pa našli, samo trajati zna kak teden ali dva. Sporoči, kaj boš izpogajal.

St235 ::

F0cus je izjavil:

Torej uradne cifre:

Povprečna tržna vredno avta je 7500€.

Znesek izplačila, ki mi ga ponujajo je 4350€.

Rešeni deli ostanejo meni, katerih je vrednost 3150€, ki jih ne bom nikoli dobil....

največ kaj sem dobil ponujeno za razbitine je 500-1000€ od raznih mešetarjev.

Ker z razbitino si nimam kaj začet. Za drobiž pa tudi ne mislim dajat. Motor je ok. 80k prevoženih. menjalnik ok. Računalnik ok. Sprožila sta se oba airbaga, kar je uradno ful drago.... neuradno, pa bi ga poprabili za par sto €€€.

Se lahko pritožim? Lahko izterjam kaj več?


zahtevaj da odkupijo razbitino, če ne misliš prodajat po delih ali popravljat in je to to.

jalovec09 ::

Pritoži se

MadMicka ::

In za kok bi "neuradno" popravil razbitino?

AndrejO ::

St235 je izjavil:

zahtevaj da odkupijo razbitino, če ne misliš prodajat po delih ali popravljat in je to to.

Se odkup lahko "zahteva" ali "poskusi dogovoriti"? Je možnost zahtevati odkupa nekaj, kar je predpisano (zakon ali podzakonski akt) ali nekaj, kar je stvar zavarovalne pogodbe? Se je to pred kratkim kaj spreminjalo?

Vprašam, ker so mi nekaj let nazaj na Triglavu rekli, da jih odkup razbitine preprosto ne zanima. Sicer me to ni za nič prikrajšalo, ampak še vedno zanima kaj je res in kaj je zgolj pogojno res.

fosil ::

Pri obveznem lahko zahtevaš odkup, pri kasku ne, oziroma odvisno od pogojev.
Pri obveznem, kjer ti nisi kriv so ti dolžni poravnat vso škodo, če so se odločili da ti ne bodo plačali popravila, potem so te dolžni izplačat.
Tako je!

AndrejO ::

Ah, ok. Spregledal sem, da je tukaj govora o obveznem. Jaz sem uveljavljal kasko.

F0cus ::

nekikr je izjavil:

To ne bi smel biti problem. Prva ponudba je pač taka. Zdaj pa pojdi na njihovo izpostavo oz. se preko maila/pošte pritoži. Lahko počakaš, da ti dajo drugo ponudbo ali pa jim sam predlagaj, da ponujeno ne ustreza in da pristaneš na izplačilo tržne vrednosti, oni pa naj razbitino prodajo sami. Nekje vmes se boste pa našli, samo trajati zna kak teden ali dva. Sporoči, kaj boš izpogajal.




Pravkar bil na zavarovalnici. Razbitin ne odkupujejo vec. To je bilo aktualno 5 let nazaj. Za ostale stvari se morem osebno pogovarjat s cenilcem ki je vodil zadevo.

Oni mi ne morejo konkretne zadeve komentirat.


Javim ko zvem kaj vec

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: F0cus ()

RED_line ::

Ne se hecat. Če ti avta ne vzamejo, ti morajo izplačati toliko kot je njena tržna vrednost, torej 7500€ če se ne motim. Lahko ti avto tudi pustijo, samo ta denar ti morajo izplačat. V zavarovalni klavzuli jasno in glasno piše, da ti morajo izplačat vrednost, ali avto popravit. Če jim kaj ne paše, jim vrži ključe na mizo in jim reči naj ga dajo v stanje kot je bilo prej. Pa se bodo tako hitro zbrihtali. In tudi to, totalka ne obstaja. To je samo fora da te oskubijo. Pa ne pozabit vložit odškodnino za strah ki ti ga je povzročila. Če si bil še kaj poškodovan pa še toliko boljše (iz vidika odškodnine). Ne se pustit

Lp

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Totalka pri avtomobilu

Oddelek: Loža
206600 (1444) xda develope
»

Zavarovanje na dogovorjeno vrednost ... (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5910459 (9115) AndrejO
»

kasko-totalka?

Oddelek: Na cesti
255678 (4719) D3m
»

Uveljavljanje škode iz KASKO police- podrobnosti....

Oddelek: Loža
317352 (6105) St235
»

Prometna nesreča, informacije

Oddelek: Na cesti
163285 (2548) SkIDiver

Več podobnih tem