» »

V nesreči razbit avto in elektronska vinjeta

V nesreči razbit avto in elektronska vinjeta

«
1
2

Malcolm_Y ::

Lahko vložimo vlogo za povrnitev dela vrednosti vinjete, če je vozilo udeleženo v prometni nesreči in bo nekaj dni/tednov na servisu?

V tem času smo primorani uporabljati drugi avto in posledično kupiti vinjeto za ta avto.

Tidule ::

Nope, to se nikoli ni dalo.

Malcolm_Y ::

Jap, bo menda držalo.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Apofis ()

kloko ::

Ne. DARS vrača le, če vozilo odjaviš ali menjaš tablice. Lahko pa vprašaš na svoji zavarovalnici, če ti povrnejo tudi tovrstno škodo...

111111111111 ::

kloko je izjavil:

Ne. DARS vrača le, če vozilo odjaviš ali menjaš tablice. Lahko pa vprašaš na svoji zavarovalnici, če ti povrnejo tudi tovrstno škodo...

Nisem siguren, da vrača če menjaš tablice?
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

starfotr ::

Tidule ::

111111111111 je izjavil:

kloko je izjavil:

Ne. DARS vrača le, če vozilo odjaviš ali menjaš tablice. Lahko pa vprašaš na svoji zavarovalnici, če ti povrnejo tudi tovrstno škodo...

Nisem siguren, da vrača če menjaš tablice?

Odvisno zakaj menjas tablice.

111111111111 ::

starfotr je izjavil:

https://evinjeta.dars.si/pravila-uvelja...

A je težko prebrat?

Hja, jaz sem zamenjal tablico pri registraciji, pa so mi na šalterju rekli, da ne povrnejo vinjete. Niso mi jih ukradli.

Tidule je izjavil:


Odvisno zakaj menjas tablice.

Mi smo jih samo zato, da imamo sedaj lokalne. :)
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

LukiYo ::

Kolk bi sploh dobil povrnjeno za par dni/tednov, da je vredno odpirat temo?

Tidule ::

111111111111 je izjavil:

starfotr je izjavil:

https://evinjeta.dars.si/pravila-uvelja...

A je težko prebrat?

Hja, jaz sem zamenjal tablico pri registraciji, pa so mi na šalterju rekli, da ne povrnejo vinjete. Niso mi jih ukradli.

Tidule je izjavil:


Odvisno zakaj menjas tablice.

Mi smo jih samo zato, da imamo sedaj lokalne. :)


to ni razlog, da bi ti pripadala nova vinjeta oziroma povračilo. Lepo piše na linku.

profii ::

LukiYo je izjavil:

Kolk bi sploh dobil povrnjeno za par dni/tednov, da je vredno odpirat temo?


30 centov na dan. Po enem tednu se splača še mamo prodat, po dveh pa v koleno vrtat. Keš je keš.

Malcolm_Y ::

LukiYo je izjavil:

Kolk bi sploh dobil povrnjeno za par dni/tednov, da je vredno odpirat temo?


Imamo dva avta, boljšega in mestnega. Boljši ima vinjeto, mestni ne. Boljši je po nesreči za par tednov izločen iz prometa.

Posledično moramo kupiti vinjeto za mestnega, ki je zdaj prevzel vlogo "glavnega".

Torej imamo plačani dve vinjeti in prvo bi "vrnil" in vzel razliko, mestnega z vinjeto pa uporabljal do preteka, potem pa kupil novo vinjeto za boljši avto. OK? Ne gre za bajne zneske, gre pa za nepotreben strošek.

Tidule ::

Imamo dva avta in eno vinjeto. Zena se zjutraj pelje v sluzbo, potem pa glavni avto stoji 8 ur, a lahlo vmes vrnem vinjeto in jo vzamem za drug avto? A pa ko smo 14 dni na morju, a jo lahko na soseda prenesemo, da se se on malo vozi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

Malcolm_Y ::

Pri nas je šlo za prometno nesrečo, pri kateri nismo bili nič krivi. Razumem, da ne morejo dovoliti takega seljenja vinjete levo in desno. Ampak v primeru, ko je tvoj glavni avto onemogočen, bi morala obstajati možnosti vrnitve vinjete.

Ne vem, podobno je mogoče da kupiš sezonsko smučarsko vozovnico, pa si sredi zime polomiš obe nogi. A je pol karta prenosljiva, oz. jo je mogoče proporcionalno vrnit?

Tidule ::

Odgovor je enak. Praviloma ne. Tudi letalske karte ti ne bo letalski prevoznik vrnil, ce si zlomis nogo in ne mores na pot.

Kako tocno ie Dars ali pa upravljatelj smucisca odgovoren za tvojo nesreco? To moras razcistit s tistim, ki ti je skodo povzrocil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

Malcolm_Y ::

Ja, ja, saj razumem. Ampak čisto mimo pa ni ideja, da bi v upravičenih razlogih kaj takega omogočali.

GupeM ::

Malcolm_Y je izjavil:

Pri nas je šlo za prometno nesrečo, pri kateri nismo bili nič krivi.

To ni problem DARS-a. To je izključno tvoj problem, ki pa ga lahko poskusiš prenesti na zavarovalnico povzročitelja nesreče, če se ti da s tem ukvarjat za nekaj evrov. Zato poznamo obvezno zavarovanje avtomobilske odgovornosti. Zavarovalnica vedno vpraša, če je ob tem nastalo kaj dodatnih stroškov in tam lahko napišeš nakup mesečne vinjete za drugi avto. Letne ti zagotovo ne bojo plačali, razen če bo tvoj avto celo leto ne vozen. Mesečno pa mogoče celo bi. Če je ne bojo, obstaja možnost pritožbe ali celo tožbe.

Saj ti tudi dela letne dajatve in dela zavarovanja ne vrnejo, če avta ne moreš uporabljat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

blaz5 ::

Malcolm_Y je izjavil:

Ja, ja, saj razumem. Ampak čisto mimo pa ni ideja, da bi v upravičenih razlogih kaj takega omogočali.


Seveda da je popolnoma mimo. Ne more neka firma odgovarjat za tvoje probleme. To je problem med tabo in povzročiteljem.

Machete ::

Ne vem kaj ti ni jasno? Kupil si storitev oz. bolje dovolilnico za 1 leto. Kaj sedaj ti počneš v tem letu ne zanima nikogar.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

MIHAc27 ::

Jaz bi se probal dogovorit za nadomestni avto... ki bo verjetno vinjeto že imel.

Pa računaj dars vzame za obdelavo zahtevkov 6€. Torej če vrnejo 30c na dan... se pod 20 dni ne splača ker dobiš 0.

Leko ::

To ni res :|
Jaz imam tudi dva avtomobila. Ta boljšga in ta slabšga :| Ta slabšga ima in vozi več ali manj moja:))
Na avtocesto gre-va mogoče, mogoče enkrat na mesec. Pa sem kupil za oba vinjeto.
Kaj bi sedaj rad, da ti dars vrne 5€ zato ker se vmes 14dni ne boš vozil LOL
Jaz ti priporočam, da glede na napisano prodaš oba avtomobila in hodiš peš oziroma pojdi na vlak ali avtobus, ker očitno si avtomobilov ne moreš privoščit.

starfotr ::

OP, predlagam da isto poskusiš še za zavarovanje, cestnino, obroke kredita/lizinga in posledično obresti ipd.

In če bi se vse te zadeve plačevalo po porabi, bi bil znesek 0.

GregiB ::

Boš strošek registracije in zavarovanj tudi terjal za teh par tednov? aj gre vendar za upravičene razloge...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

AndrejS ::

Daj tablico na drug avto pa ne jokaj

mugen999 ::

AndrejS je izjavil:

Daj tablico na drug avto pa ne jokaj

pol bo šele jokanje k ga bojo kapsi ustavili....

delavec44 ::

Verjetnost tega je manjša kot da bo imel še en karambol kjer bo druga tablica na avtu večji problem.

River0123 ::

Malcolm_Y je izjavil:

LukiYo je izjavil:

Kolk bi sploh dobil povrnjeno za par dni/tednov, da je vredno odpirat temo?


Imamo dva avta, boljšega in mestnega. Boljši ima vinjeto, mestni ne. Boljši je po nesreči za par tednov izločen iz prometa.

Posledično moramo kupiti vinjeto za mestnega, ki je zdaj prevzel vlogo "glavnega".

Torej imamo plačani dve vinjeti in prvo bi "vrnil" in vzel razliko, mestnega z vinjeto pa uporabljal do preteka, potem pa kupil novo vinjeto za boljši avto. OK? Ne gre za bajne zneske, gre pa za nepotreben strošek.


Če te skrbi zaradi teh 3,85 eura, ti predlagam, da si najdeš novo službo.
Resno? Avto bo 3 tedne na servisu pa bi šel komplicirat in terjat vrnitev dela vinjete?

starfotr ::

Glej. Folk nima keša, ker si kupuje predrage dobrine. Ali pa je preprosto škrt.

Potem pa vidiš take izzume in celo leto zimske gume in podobne fore škrtic.

Mato989 ::

V takih temah se vidi vedno kako neteguni podpirajo DARS pri popolnoma neživljenskih zadevah...

Glavni problem pa je kot zmeraj to, da se Vinjeta ne uredi na način da bi pripadala tablici, tablica pa LASTNIKU (namesto avtu) v takem primeru bi lahko z 1 tablico vozil 100 avtov z letno vinjeto v 1 letu, ali pa 200 ali pa 300...

Ker je DARS pohlepna svinja hoče da za 200 avtov ista oseba kupi 200 vinjet, čeprav je vedno z 1 hkrati na cesti ne 200timi
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

starfotr ::

Ko bi pa uvedli bolj pravičen sistem po porabi oz. prevoženih km, bi pa skakali v luft, kako drago je.

profii ::

Mato989 je izjavil:

V takih temah se vidi vedno kako neteguni podpirajo DARS pri popolnoma neživljenskih zadevah...

Glavni problem pa je kot zmeraj to, da se Vinjeta ne uredi na način da bi pripadala tablici, tablica pa LASTNIKU (namesto avtu) v takem primeru bi lahko z 1 tablico vozil 100 avtov z letno vinjeto v 1 letu, ali pa 200 ali pa 300...

Ker je DARS pohlepna svinja hoče da za 200 avtov ista oseba kupi 200 vinjet, čeprav je vedno z 1 hkrati na cesti ne 200timi



Mato, a po tvoje bi bilo dovolj, da ima samo ena oseba vinjeto v avtu?
Torej ti bi tam k Avstrijc pride pri Gornji Radgoni skozi mejo, se usedel k njemu v avto in bi te zategnil do Krka, potem pa hop k njegovemu kolegu v njegov avto in zastnoj do doma. Dober poslovni model.

Mato989 ::

Zakaj pa ne? Bistvo je da čeje kupljenih 100 vinjet, je lahko HKRATI na cesti 100 vozil s temi 100 vinjetami
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

profii ::

Mato989 je izjavil:

Zakaj pa ne? Bistvo je da čeje kupljenih 100 vinjet, je lahko HKRATI na cesti 100 vozil s temi 100 vinjetami


Saj so lahko. Noben avto nima dveh vinjet.

Mato989 ::

profii je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Zakaj pa ne? Bistvo je da čeje kupljenih 100 vinjet, je lahko HKRATI na cesti 100 vozil s temi 100 vinjetami


Saj so lahko. Noben avto nima dveh vinjet.


Seveda so, samo se jim otežuje da se vinjeta izkoristi z istim voznikom v drugem vozilu... Vinjeta mora bit na osebo oz. registrsko ki mora bit prosto prenosljiva, vse ostalo je pač pohlepna kraja DARSa

Če se ne motim imaš lahko v Avstriji 1 registrsko na 2 različnih avtih in 1 vinjeto kajne?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Tidule ::

Osnovna napaka v tvoji logiki je da bi bilo vinjeto kakorkoli treba v celoti izkoristit. Sistem vinjet pac ne temelji na temu, da je vsaka vinjeta 24/7 na cesti. Kot je zgoraj napisano ce se hocemo it pravicen sistem rabimo placilo po kilometru, sam pol bodo freeloaderji tvojega kova najbolj jokali.

bbbbbb2015 ::

kloko je izjavil:

Ne. DARS vrača le, če vozilo odjaviš ali menjaš tablice. Lahko pa vprašaš na svoji zavarovalnici, če ti povrnejo tudi tovrstno škodo...


Ahahah, nazadnje, ko sem se ukvarjal z DARSom, so me odpikali. Ni dovolj, da *ODJAVIŠ* vozilo (ker ga, seveda lahko znova prijaviš na deponirane tablice, ahaha). Certificirano mora iti na odpad, oz. uničenje.

Jaz sem en avto prodal za dele enemu vunderkindu, ki šiba odpad za avte in šraufa dele ven, pa mi niso hoteli dati neporabljen del vinjete nazaj.

Mato989 ::

Tidule je izjavil:

Osnovna napaka v tvoji logiki je da bi bilo vinjeto kakorkoli treba v celoti izkoristit. Sistem vinjet pac ne temelji na temu, da je vsaka vinjeta 24/7 na cesti. Kot je zgoraj napisano ce se hocemo it pravicen sistem rabimo placilo po kilometru, sam pol bodo freeloaderji tvojega kova najbolj jokali.


Glede na to da delam od doma močno dvomim...

Ne govorim o izkoriščanju 24/7 govorim o brezveznih restrikcijah kot je primer zgoraj... Če ima oseba Janez Novak 2 avta, ni nobenega dobrega razloga (razen pohlep) da ne bi mogel z 1 vinjeto uporabljat na avtocesti OBA svoja avta...

To da mora janez Novak ki ima 2 avta, kupit 2 vinjeti da lahko z katerimkoli avtom pelje po avtocesti je pač pohlepnost brez meja in težko me kdorkoli prepriča z logičnimi argumenti zakaj je to bolje... Cesto poškoduje oseba ki se vozi po njej, ne glede na to s katerim avtom...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

bbbbbb2015 ::

Mato989 je izjavil:

Tidule je izjavil:

Osnovna napaka v tvoji logiki je da bi bilo vinjeto kakorkoli treba v celoti izkoristit. Sistem vinjet pac ne temelji na temu, da je vsaka vinjeta 24/7 na cesti. Kot je zgoraj napisano ce se hocemo it pravicen sistem rabimo placilo po kilometru, sam pol bodo freeloaderji tvojega kova najbolj jokali.


Glede na to da delam od doma močno dvomim...

Ne govorim o izkoriščanju 24/7 govorim o brezveznih restrikcijah kot je primer zgoraj... Če ima oseba Janez Novak 2 avta, ni nobenega dobrega razloga (razen pohlep) da ne bi mogel z 1 vinjeto uporabljat na avtocesti OBA svoja avta...


Bravo Mato, care. To mi deli.

Manjka še en micen preskok, da si bodo eno legalno kupljeno vinjeto šerali vsi vaščani/meščani. Ali pa danes vinjete ne rabiš, pa jo posojaš na Internetu.

Mah, DARS ima v mislih 100 scenarijev, kako preostanek kupnine ne bi dal nazaj, pa če se valaš v grobu (in očitno ne moreš voziti avta).

Meni je vinjeta izjemno super. Svojčas smo dobivali od DARS na firmo eno debelejšo kuverto in tam je bil noter orenk račun. Tega, hvalabogu več ni.

Zgodovina sprememb…

starfotr ::

Če ima Janez za 2 avta, ima tudi za 2 vinjeti.

XIIT ::

starfotr je izjavil:

Če ima Janez za 2 avta, ima tudi za 2 vinjeti.

Če ima Janez za 2 televiziji, ma tudi za 2 RTV prispevka.
"Only physical beauty is the foundation for a true higher culture of
the mind and spirit as well. Only sun and steel will show you the path."
Beauty is absolutely terrifying to people because it highlights what is ugly.

Mato989 ::

XIIT je izjavil:

starfotr je izjavil:

Če ima Janez za 2 avta, ima tudi za 2 vinjeti.

Če ima Janez za 2 televiziji, ma tudi za 2 RTV prispevka.



Točno, če bi to uvedli bi pa se tu vsi pizdili kako itak ne morš bit hkrati pred dvema televizorjema v 2 nadstropjih in gledat RTV (čeprav je bistveno lažje izvedljivo da gledaš na 2 TVjih rtv eden ob drugem!)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

bbbbbb2015 ::

starfotr je izjavil:

Če ima Janez za 2 avta, ima tudi za 2 vinjeti.


Torej, glej, ni tako iz trte zvito to vprašanje. Recimo, da smo vsaj rešili (z elektronsko vinjeto) vprašanje, da avto prodaš, tablice pa preneseš na nov avto.

Osebno menim, da bi bilo v redu, da je vinjeta vezana na eno ali več tablic (istega lastnika), s tem, da je na cesti lahko hkrati en sam avto. To se mi zdi odlična rešitev za točno problem, ki je opisan zgoraj.

Če je glavni avto defekten, na servisu ali kaj, greš na avtocesto s pomožnim.

starfotr ::

Glej. Hoteli ste vinjete. Imate baje ogromne prihranke. In sedaj bi še malo več prihrankov?

Nočete pa pravičnega sistema po porabi, ker bi potem preveč plačali.

Vinjeta ni pravičen sistem. In vi bi radi nepravičen sistem imeli pravičen.

v zaporu tudi nimaš možnosti, da greš malo ven. Pač tak sistem je.

Potem pa se že fucking odločite kaj bi radi.

Glugy ::

Res je vinjetni sistem je zastarel. Rabimo dobit sistem po porabi.

111111111111 ::

Mato989 je izjavil:

V takih temah se vidi vedno kako neteguni podpirajo DARS pri popolnoma neživljenskih zadevah...

Glavni problem pa je kot zmeraj to, da se Vinjeta ne uredi na način da bi pripadala tablici, tablica pa LASTNIKU (namesto avtu) v takem primeru bi lahko z 1 tablico vozil 100 avtov z letno vinjeto v 1 letu, ali pa 200 ali pa 300...

Ker je DARS pohlepna svinja hoče da za 200 avtov ista oseba kupi 200 vinjet, čeprav je vedno z 1 hkrati na cesti ne 200timi

Stari letna vinjeta je 120€ to je 32c na dan za cestnino. Špara se drugje. Za avto kupiš vinjeto in nasvidenje.

Tvoj predlog je bistveno težje nadzorovati, pa potem bi se pa bunil, ko ne bi mogel s svojo vinjeto vozit avta, ki je pisan na ženo.

bbbbbb2015 je izjavil:

Ahahah, nazadnje, ko sem se ukvarjal z DARSom, so me odpikali. Ni dovolj, da *ODJAVIŠ* vozilo (ker ga, seveda lahko znova prijaviš na deponirane tablice, ahaha). Certificirano mora iti na odpad, oz. uničenje.

Jaz sem en avto prodal za dele enemu vunderkindu, ki šiba odpad za avte in šraufa dele ven, pa mi niso hoteli dati neporabljen del vinjete nazaj.

Jaz pa nisem imel take izkušnje. Avto sem stolkel, ga odjavil iz prometa in dobil povrnjen delež vinjete brez težav.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

111111111111 ::

Glugy je izjavil:

Res je vinjetni sistem je zastarel. Rabimo dobit sistem po porabi.

POtem bi si uporabniki žile rezali. :D

Saj imajo na hrvaškem cestninske postaje, preko katerih se lahko pelješ s katerimkoli avtom. Do Splita te pride nekje okoli 50€, letos pa po moje še več. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Mato989 ::

111111111111 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

V takih temah se vidi vedno kako neteguni podpirajo DARS pri popolnoma neživljenskih zadevah...

Glavni problem pa je kot zmeraj to, da se Vinjeta ne uredi na način da bi pripadala tablici, tablica pa LASTNIKU (namesto avtu) v takem primeru bi lahko z 1 tablico vozil 100 avtov z letno vinjeto v 1 letu, ali pa 200 ali pa 300...

Ker je DARS pohlepna svinja hoče da za 200 avtov ista oseba kupi 200 vinjet, čeprav je vedno z 1 hkrati na cesti ne 200timi

Stari letna vinjeta je 120€ to je 32c na dan za cestnino. Špara se drugje. Za avto kupiš vinjeto in nasvidenje.

Tvoj predlog je bistveno težje nadzorovati, pa potem bi se pa bunil, ko ne bi mogel s svojo vinjeto vozit avta, ki je pisan na ženo.

bbbbbb2015 je izjavil:

Ahahah, nazadnje, ko sem se ukvarjal z DARSom, so me odpikali. Ni dovolj, da *ODJAVIŠ* vozilo (ker ga, seveda lahko znova prijaviš na deponirane tablice, ahaha). Certificirano mora iti na odpad, oz. uničenje.

Jaz sem en avto prodal za dele enemu vunderkindu, ki šiba odpad za avte in šraufa dele ven, pa mi niso hoteli dati neporabljen del vinjete nazaj.

Jaz pa nisem imel take izkušnje. Avto sem stolkel, ga odjavil iz prometa in dobil povrnjen delež vinjete brez težav.



Me zanima kaj bi rekel ce bi rtv narocnino pobiral po tvju ne po domu... Verjetno bi se strinjal z mojo logiko kajne

Zakaj je torej za rtv dovolj 1 narocnina na dom tudi ce imas 5 tvjev za avto in vinjete pa kupi pol 5 vinjet
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

starfotr ::

Zakaj mora blok z 20 stanovanji plačevat 20 RTV prispevkov? Zakaj ne samo enega?

Zakaj nekdo, ki je sam v stanovanju plačuje isto, kot družina v kateri je npr. 5 otrok in 3 generacije v hiši?

Mato989 ::

starfotr je izjavil:

Zakaj mora blok z 20 stanovanji plačevat 20 RTV prispevkov? Zakaj ne samo enega?

Zakaj nekdo, ki je sam v stanovanju plačuje isto, kot družina v kateri je npr. 5 otrok in 3 generacije v hiši?


Saj pravim dajmo RTV prispevek po TVju, tako kot je za avte
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

starfotr ::

Saj 1 TV lahko gleda več ljudi. Dajmo po ljudeh. Vsak 40 eur na leto pa je.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dars in vnos registerskih številk za vinjete (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
828104988 (1983) Gregor P
»

Vinjeta (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
22351154 (34751) Mare2
»

Odstranitev letne vinjete? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5011249 (9749) steklo
»

Folija za vinjeto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10636921 (34083) pegaso

Več podobnih tem