» »

Najboljša vrtna kosilnica

Najboljša vrtna kosilnica

nekoman ::

Bo treba kupiti novo vrtno kosilnico.
Dosedanja je odslužila. Terena je okoli 1500 m2.
Vrtni traktor odpade; mislim da je dražje vzdrževanje, pa še premalo fitnesa bi bilo potem če bi imel traktor:)

Iščem kosilnico: bencinska, vsi izmeti, širina med 50-60 cm, do 1000€.
Gledal to 4x4:
https://zak-ljubljana.si/vrtna-kosilnic...

Ima kdo izkušnje s tako, ali pa kak predlog...
To haskvarno mi je priporočal prodajalec. Res je, za neko obično s sprednjim pogonom bi dal 500€, ta je pa malo več.

shark_nm ::

Kolikor imam jaz izkušenj je Honda Honda, vse ostalo pa pride potem. Mislim da iam tale Husqvarna LC 353 tudi Hondin motor, tako da ne bo nekih težav. Edino kar je dobro upoštevati je zapiranje bencina po končanem delu. Tak da moj žegen imate. Je pa res, da če bi danes kupoval novo bi premislil če ne bi raje vzel kar električno. Morda zato ker sončna dela na polno in je nedelja malo tišja :)

Sem pa našel tole, če bo vam kaj v poštev prišlo

"Pozdravljeni,

prve kosilnice, ki jo navajate, ne poznam. S kosilnico LC 356 AWD pa nisem bil zadovoljen. V času uporabe sem odkril kar nekaj pomanjkljivosti. Največja je bila ta, da kosilnica nima fiksnega prestavnega razmerja. Za mojo uporabo je bila prehitra in se je pri pobiranju v koš začela mašiti. Sistem variabilne hitrosti, ki jo uravnavaš s stiskanjem ročk, je praktičen le za krajšo spremembo hitrosti. Še posebej se je to dogajalo, če je bila trava nekoliko višja / gosta / vlažna. Mogoče bo kdo rekel, da se visoke in vlažne trave s takšno kosilnico ne kosi. Lahko povem samo to, da sem enako travo kosil z 12 let staro kosilnico Raser LS 45, ki pa jo je brez težav pokosila in spravila v koš.
Menim, da je za to kosilnico moč motorja prešibka. Kosilnica je s stranskim izmetom odlično kosila, pri pobiranju v koš in mulčenju so pa bile precejšnje težave z mašenjem in ustavljanjem.

Imel sem jo 2-krat na servisu zaradi mašenja, vendar niso nič odkrili. Drugič so jo celo imeli več kot 45 dni, zato sem zahteval, da mi dajo novo, kar so brez besed storili.

Novo kosilnico sem takoj prodal, tako da sedaj kupujem novo. Odločil sem se za znamko Honda, s hidrostatičnim pogonom. Se pa še odločam med širšim in ožjim modelom (Honda HRX537 HYE in HRX476 HYE). Ima mogoče kdo izkušnje s tema modeloma?

LP, Jože"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shark_nm ()

nekoman ::

phnj90 ::

Yakomashi!

nekoman ::

phnj90 je izjavil:

Yakomashi!


a?

forplan ::

Kupil lani HUSQVARNO LC 353AWD. 4x4 kosilnic je sila malo. 2,3 modele zato izbire ni veliko

S kosilnico sem zaenkrat srednje zadovoljen.
Primerjam jo lahko s prejšnjo navadno AL-KO, bila je enkrat šibkejša.

Zame plusi:
- Po strmem terenu problem s Al-Ko da si jo moral zraven potiskat, tale 4x4 pa gre sama.
- Veliko močnejši motor kosi tudi večjo travo

Zame minusi:
- Težja, bolj okorna
- Koš iz blaga mi ni všeč
- Tale sistem twin control se mi ne zdi posrečen, mi je boljše da imam eno ročico iz celega
- Mogoče moteče blokiranje koles (kao da ne ugre nazaj) vendar včasih rabiš spustiti nazaj
-
Po 4 mesecih je na kosilnici poknila zadnja os in kolesa so se povesila. Popravili pod garancijo

V glavnem je bolje kot prejšnja le zaradi tega ker ko jo obračaš v strmini sama začne it, prejšnjo je pa bilo treba dodatno potisnit.
da se strinjam

nekoman ::

Lahko gremo tudi proti takim, katere nimajo 4x4.
Kaj imate in kako se obnese...

twom ::

shark_nm je izjavil:

Novo kosilnico sem takoj prodal, tako da sedaj kupujem novo. Odločil sem se za znamko Honda, s hidrostatičnim pogonom. Se pa še odločam med širšim in ožjim modelom (Honda HRX537 HYE in HRX476 HYE). Ima mogoče kdo izkušnje s tema modeloma?
Plastika za jurja?

ToniT ::

nekoman je izjavil:

phnj90 je izjavil:

Yakomashi!


a?


Preberi na glas in ti bo vse jasno.

M-XXXX ::

Če želiš res dobro kosilnico priporočam nekaj v smislu: AS-Motor AS 53


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vrtna kosilnica (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
39569476 (629) toyotarav4
»

Vrtna kosilnica 4x4

Oddelek: Loža
61471 (1183) nekoman
»

Vrtna kosilnica (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13438776 (16154) urosh
»

Nakup vrtne kosilnice (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7639778 (20858) forplan
»

katero motorno kosilnico?

Oddelek: Loža
2718841 (17674) kiFni

Več podobnih tem