» »

Tih in poceni strežnik

Tih in poceni strežnik

photot ::

Živjo,
dalj časa že spremljam slo-tech, a šele sedaj sem se spravil spisat tudi eno vprašanje:
Doma si bom postavil strežnik, ki bo imel nekaj takega:
- Linux OS
- Apache, MySQL, PHP
-FTP in mail strežnik
-file server za domače 2 do 4 odjemalce
itn itn ....

Trenutno se s temi nalogami muči moj stari PII 266 (vsi ventilatorji že malo ropotajo, disk tudi ni prav tih)

Kupujem torej eno novo kišto, ki ma mora zadostiti mojim zahtevam:
-- kišta mora biti skoraj neslišna (nameščena bo v sobi kjer nekajkrat na leto tudi kdo prespi ....) To je pri tej kišti najpomembnejše
-- zmogljivosti morajo biti v rangu: procesor P3 700 MHZ do recimo AMD XP 2000 (z drugimi besedami-sama moč mi sploh ni pomembna), kvaliteten RAM 256 MB, kvalitetna stabilna matična, grafična nepomembna, disk ATA 7200 med 80 in 120 GB
-- sistem mora biti glede komponent zelo stabilen
-- cena do 110.000 SIT
-- kišta mora biti neslišna

Torej sestaviti si hočem konfiguracijo ki bo v sobi neopazno stala v kotu.
Nekaj sem že gladal VIA C3 procesor, ki sploh ne potrebuje aktivnega hlajenja, pa ohišja z oblogami itn itn

Katere komponente svetujete:
-ohišje s tihim napajalnikom
-matična
-tih procesor (+ kateri hladilnik)
-tih disk

Vem, da bi se dalo z dodatnimi 50 tisočaki naredit precej neslišen sistem, ampak jaz hočem to skup spravit za 110.000

Hvala za odgovore,

Tadej

iskra ::

Mene so za strežnik že ful matrale te mini-ITX plošče. So majhne in ravno prave za ez variante serverjev, imajo vse on-board in za server več kot to itak ne rabiš ... cena take plošče z vgrajenim C3 procesorjem 833MHz ali 1GHz pa je med 30 in 50kSIT (če se ne motim). To prodaja firma Avtera (PCX computers pa še en par drugih bivših vele računalniških trgovin) - glede imena trgovine (firme) nism lih sigurn.

Na to ploščo lahko pol daš še eno PCI kartico in eno ploščico DDR PC2100 RAM, kar bi moralo zadostovat tvojim potrebam.

Glede glasnosti diska ne vem kaj preveč povedat ampak že tako ali drugače jih je zelo enostavno utišati (samo da niso pršraufani direkt na ohišje, kaka guma mora bit umes). Pa čimvečjega kupi, konc koncev lahko na tem računalniku laufaš e-mule in daš pol usem na share ... al pa ne ;) Pa na CDRko ne pozabit - da boš lahko tudi kej inštaliral na ta računalnik al pa kej zapeku v sili! 8-)

Ohišje za tako enostavno zadevščino pa lahko narediš sam, po možnosti iz lesa al plexija (kolkr keša imaš). Da pa bo res neslišno, priporočam, da ga oblečeš v kako kožuhasto zadevo (je že blo nekje na S-T objavljeno, pa ne vem kje ... sori).

A drugi odjemalci bojo tudi meli Linux(tm) al bojo na MaloMehkih(tm) sistemih? U mojem študentskem stanovanju smo teli laufat Linux strežnik in Windows odjemalcih pa nekako ni šlo preveč skupi ...:\

Law_Enforcer ::

Priporočam ti cpu fan "Glacialtech Silent Breeze II", ki naj bi od sebe oddajal le 19dB, hladil pa do XP 2700+. Več informacij najdeš tukaj http://www.glacialtech.com/pdf/Silent%20Breeze462.pdf.

Disk: Moj Samsung Spinpoint 80GB je pojem tišine glede na 80 Maxtorja, ki sem ga imel prej - priporočam. So pa baje zelo tihi Seagate-i.

Napajalnik: Enermax ali Chieftec.

In imaš praktično neslišno škatlo (brez vodnega hlajenja).

P.S.: Za to, kar si opisal, ti svetujem Clarkconnect-a. Par dni nazaj sem ga inštaliral na starega Celerona 633 z 64 mega rama in zadeva dobro opravlja svoje delo (predvsem je v funkciji routerja).

LP

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Zračno hlajenje] Kateri hladilnik za Socket A (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
9418793 (15916) Wofk
»

hladilnik za bartona

Oddelek: Kaj kupiti
191702 (1369) kuglvinkl
»

kaksen hladilnik

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
171160 (1002) mloncar
»

Katero plato-NUJNO

Oddelek: Kaj kupiti
231358 (1025) boštjan
»

Kaj mi proporočate za hlajenje Athlona XP+ 2500 Barton jedro??

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
282212 (1479) Ted

Več podobnih tem