» »

Podpisovanje dokumentov .doc ali .pdf

Podpisovanje dokumentov .doc ali .pdf

sonyTV ::

Pozdravljeni,
iščem za GSM in za računalnik aplikacijo ali program za digitalno podpisovanje dokumentov, kjer se prav, ob urejanju dokumenta podpišem in to vnese v .doc ali .pdf

Sem že pregledala kar nekaj takih aplikacij ali programov, vendar je po poskusnem obdobju ali določenem št. podpisov, plačljiva.

Obstaja kakšna free varianta v vseh pomenih?

Ali kako vi to urejate? Vsak konstruktiven nasvet bo dobrodošel.

In ne mi zdaj o varnosti ali kaj od tega pametovat. Hvala

uvodV?? ::

Govoriš o digitalnih podpisih?

sonyTV ::

uvodV?? je izjavil:

Govoriš o digitalnih podpisih?


Ja, tako.

rkobarov ::

microsoft edge je odlicen za pdf
Ryzen 5800x AIO280 32gb 16c3200 3080ti Msi b550 tomahawk Samsung 970 1Tb M27q

sonyTV ::

rkobarov je izjavil:

microsoft edge je odlicen za pdf


Hvala za namig. Microsoft Edge je brskalnik. Torej, preiskal sem že xy strani a vsi ponujajo plačljive storitve po preteku nekega obdobja.

Ali je v brskalniku kakšna možnost digitalnega podpisovanja? Ne poznam tega brskalnika, ker delam v drugem.

phnj90 ::

Acrobat Reader ima podpisovanje .pdf-jev

bemfa ::

Za PDF uporabljam foxit, na PC in mobile, oboje free. Doc pa ne podpisujem, ker itak nima smisla, če lahko vsak spreminja. Tam edino prilepim scan svojega podpisa, če kje hočejo da printam+podpišem+skeniram kak dokument. Če podpisujem s cert, pa vedno PDF/A.

Zimonem ::

bemfa je izjavil:

Za PDF uporabljam foxit, na PC in mobile, oboje free. Doc pa ne podpisujem, ker itak nima smisla, če lahko vsak spreminja. Tam edino prilepim scan svojega podpisa, če kje hočejo da printam+podpišem+skeniram kak dokument. Če podpisujem s cert, pa vedno PDF/A.

Očitno ti ni jasno kako digitalni podpis deluje. Niti za kaj se uporablja.
PDF se ravno tako lahko spreminja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

phnj90 ::

Sem šel preverit glede Foxit - je možno podpisati digitalno .pdf dokument s certifikatom, vendar rabiš docusign addon (pričakovano enostavna instalacija), tudi Adobe Acrobat javi "Signed and all signatures are valid."...

starfotr ::

Zimonem je izjavil:

bemfa je izjavil:

Za PDF uporabljam foxit, na PC in mobile, oboje free. Doc pa ne podpisujem, ker itak nima smisla, če lahko vsak spreminja. Tam edino prilepim scan svojega podpisa, če kje hočejo da printam+podpišem+skeniram kak dokument. Če podpisujem s cert, pa vedno PDF/A.

Očitno ti ni jasno kako digitalni podpis deluje. Niti za kaj se uporablja.
PDF se ravno tako lahko spreminja.


Pdf/a ne.

johanblond ::

Zimonem je izjavil:

Očitno ti ni jasno kako digitalni podpis deluje. Niti za kaj se uporablja.
PDF se ravno tako lahko spreminja.

Kaj točno imaš v mislih.

Če popravljaš digitalno podpisan pdf, popravljanje dokumenta rezultira v neveljavljosti digitalnega podpisa, kar je (poleg same identifikacije) tudi glavna poanta digitalnega podpisovanja.

Zimonem ::

Prav to kar navajaš, in je vseeno ali je Word ali PDF. Heši ne štimajo več.

bemfa ::

Zimonem je izjavil:

bemfa je izjavil:

Za PDF uporabljam foxit, na PC in mobile, oboje free. Doc pa ne podpisujem, ker itak nima smisla, če lahko vsak spreminja. Tam edino prilepim scan svojega podpisa, če kje hočejo da printam+podpišem+skeniram kak dokument. Če podpisujem s cert, pa vedno PDF/A.

Očitno ti ni jasno kako digitalni podpis deluje. Niti za kaj se uporablja.
PDF se ravno tako lahko spreminja.

Ne se smešit ;)

Zimonem ::

Seveda je kopiranje jpega v paintu bolj varno od izračunavanja hasha od dokumenta in vajeti overitelju , da gre za pravi ključ. Poznamo take pocarje.

brbr21 ::

Kaj pa je s samim Wordom narobe?

Insert -> Signature line, podpišeš, OK, desni klik na podpis -> Sign... -> izbereš cert in OK.
Ja?

Zimonem ::

Nič ni narobe. Z vsakim podpisovanjem. Bolj , da je format slabo prenosljiv med platformami. Ampak sam podpis pač ni sporen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

brbr21 ::

Čemu potem OP potem išče plačiljive rešitve, drugi predlagajo Foxit...?

phnj90 ::

Verjetno nas heca, ja.

al1976 ::

Drzava ze dolgo omogoca zastonj pravi epodpis dokumentov na sipass storitvi:
https://sicas.gov.si/shibboleth-sp/abou...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: al1976 ()

APPluk ::

Kaj kdo mogoče ve, če je možno kako pri tem e-podpisu na SI-PASS določiti območje kjer naj bo "izpisan" podpis. Ker meni vedno podpiše v zgornjem kotu. Vem, da to ne vpliva na veljavnost podpisa, ampak me malo moti glede estetike.
Je pa to super, ker lahko podpisuješ na vseh napravah (telefon, tablica, PC) in brez certifikata, velja tudi SMS-PASS.

brbr21 ::

Mnja... mogoče če bi kaj državi pošiljal, drugače jih čisto nič ne briga vsebina mojih dokumentov.
Itak pa državi skorajda ne moreš ničesar digitalno podpisanega poslati, ker še vedno v 90% prisegajo na stari dobri papir kraco na njem in pošto. Digitalizacija my ass..

Malcolm_Y ::

al1976 je izjavil:

Drzava ze dolgo omogoca zastonj pravi epodpis dokumentov na sipass storitvi:
https://sicas.gov.si/shibboleth-sp/abou...

Hvalaaaaaaa!!!

Za to sploh nisem vedel, in deluje b.p. Zdaj lahko končno odstranim k****ev Adobe, da mi ne bo več na namizje skakal vsak drug dan.

Hvala!

darkolord ::

brbr21 je izjavil:

Itak pa državi skorajda ne moreš ničesar digitalno podpisanega poslati, ker še vedno v 90% prisegajo na stari dobri papir kraco na njem in pošto. Digitalizacija my ass..
Enkrat sem od države dobil pogodbo v podpis, kjer je uradnica digitalno podpisala dokument, ga sprintala in ga dala na pošto ....

Invictus ::

Abode Acrobat, podpis dela...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

c3p0 ::

Tudi na Acrobat readerju deluje bp.

sonyTV ::

Pozdravljeni,
hvala vsem za namige. Grem v akcijo, da ugotovim, kaj mi najbolj odgovarja.

THX

IL_DIAVOLO ::

Adobe fill and sign je odličen.

https://play.google.com/store/apps/deta...
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

ales85 ::

brbr21 je izjavil:

Mnja... mogoče če bi kaj državi pošiljal, drugače jih čisto nič ne briga vsebina mojih dokumentov.
Itak pa državi skorajda ne moreš ničesar digitalno podpisanega poslati, ker še vedno v 90% prisegajo na stari dobri papir kraco na njem in pošto. Digitalizacija my ass..

Kar sem jaz potreboval sem digitalno podpisal in jim poslal po eposti. Ce se ne motim, so dolzni sprejeti.

MrStein ::

brbr21 je izjavil:

Mnja... mogoče če bi kaj državi pošiljal, drugače jih čisto nič ne briga vsebina mojih dokumentov.
Itak pa državi skorajda ne moreš ničesar digitalno podpisanega poslati, ker še vedno v 90% prisegajo na stari dobri papir kraco na njem in pošto. Digitalizacija my ass..

Zmaga pa papir, ki ga lahko izpolniš in podpišeš zgolj osebno v njihovi pisarni...

Sorry za off topic.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

karafeka ::

al1976 je izjavil:

Drzava ze dolgo omogoca zastonj pravi epodpis dokumentov na sipass storitvi:
https://sicas.gov.si/shibboleth-sp/abou...


Do SI-PASS storitev vedno dostopam preko sigence. Ampak kolikor vidim, za e-podpisovanje preko SI-PASSa rabiš še dodatno digitalno potrdilo SI-PASS? Kakšna je razlika med obema? Do sedaj sem uradne dokumetne vedno samo s sigenco podpisoval lokalno.

MrStein ::

Certifikat za podpis ti tam kreirajo in dodelijo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

karafeka ::

Naj drugače vprašam. Kakšna je razlika, če podpisuješ z SI-PASSovim privatnim ključem ali pa s sigenco?

al1976 ::

Zate in dokument ni razlike razen tehnicnih detajlov v ozadju.
Login s potrdilom ali smspassom je samo razlicen tip idetifikacije. Smspass velja se za nivo visje. Da ga vklopis rabis na UE oseben dokument in ti povezejo identiteto z gsm steviko. Obstaja pa tudi pot z digitalnim potrdilom.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Digitalno podpisovanje dokumentov

Oddelek: Pomoč in nasveti
293500 (668) matevz1337
»

Europass in zaprtost sistema (samo še online)

Oddelek: Loža
191669 (922) garamond
»

Digitalni podpis dokumentov na Mac OS

Oddelek: Pomoč in nasveti
112210 (2015) noraguta
»

Skrivanje zlonamernih PDF dokumentov v "nedolžne" PDF dokumente

Oddelek: Novice / Zasebnost
294921 (3657) Brane2

Več podobnih tem