» »

Spam - neusmiljeno zasipavanje

Spam - neusmiljeno zasipavanje

lolipop2 ::

Hej.

Eno vprašanje, mogoče ima kdo kako pametno rešitev.
Zadnje leto se je pojavilo enormne količin spama na moj poslovni mail. Račun imam na Hostagtorju, na spletni strani pa kontaktni obrazec s Captcha kodo. Ampak ti maili so neumorni. 5-10 na dan, vsak je*eni dan. Ne vem, kako sploh pride mimo Hostgator spam filtra, ampak pride.

Vse v smislu takšnih mailov:

Name: Steven Ross
Email: rosssteven045@gmail.com
Phone Number: +1-332-900-4889
Messages: Hi,
Do you want to learn to scale you reach to as many leads as possible?
Learn advanced paid ad strategies to drive targeted traffic and conversions with our intermediate and advanced course.
Don\'t miss this opportunity to scale your business and see real results.
Keep in mind, you may end up in a different tax bracket after successfully implementing what you have learned from this course.
Click my link here: https://cutt.ly/SAS-LP where you can sign up for a free 3-hour webinar!
If you prefer working for a 9-5, for until you’re old and grey then DELETE this message.
Best wishes,
Steven Ross


ali pa takole:

Name: Hollie Porras
Email: porras.hollie75@gmail.com

Messages: Business Owners, tired of struggling to increase revenue? The Fortune Bots Course can help.
I currently make about 200 000 USD per month with this method. (proof is in the link)
You can completely automate your income, and generate over 6 figures per month using bots and AI.
Click here to learn more and enroll: http://bit.ly/3HMpX2p


ali...

Name: Bill Toryson
Email: optouttoday100@gmail.com
Phone Number: 0711 35 39 93
Messages: Hello,
Are you struggling to generate leads and sales for your business?
Video marketing can be a game-changer, but creating videos manually can be time-consuming and overwhelming.
With Pictory, you can easily create professional-quality videos using AI technology, with minimal time and effort.
Don\'t miss out on the benefits of video marketing - try Pictory today and see the results for yourself!
Click here to learn more and start your free trial.\"
simplevideobot.com

Regards, Bill


Ali obstaja kakšna rešitev? Ker vnašanje vseh teh mailov v spam filtre je zamudno, pa tako ali tako si nove zmišljujejo.

Hvala

WizzardOfOZ ::

Blokiraš vse mejle, ki imajo gmail.com
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

lolipop2 ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Blokiraš vse mejle, ki imajo gmail.com


ni ravno najbolj optimalna rešitev ;((

WizzardOfOZ ::

Zakaj ne? Normalna firma ne uporablja gmail accounta, tako da od njih itak ne boš dobil iz tega maila, ostala poslovna sporočila pa bodo šla mimo.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

dunda ::

Že, že, če pa podjetje posluje s strankami, je pa gmaila krepko več kot polovica.
https://www.kacnje.eu

delavec44 ::

Odvisno kdo so njegove stranke. Če fizične osebe, potem ta rešitev ne pije vode.

Karen ::

Zamenjaj mail providerja.

lolipop2 ::

dunda je izjavil:

Že, že, če pa podjetje posluje s strankami, je pa gmaila krepko več kot polovica.


Exactly. Večinoma fizične...

Menjal ne bom providerja, bi pa probal s kakšno rešitvijo. Sicer ne vem, kaj bi šlo skozi kot rešitev :|

Furbo ::

Če še ti preideš na gmail, bo vse to obtičalo v spamu.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC

b3D_950 ::

Zamenjaj Captcha s čim novejšim ali boljšim, ker je očitno preveč 'luknjasta'...
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

lolipop2 ::

b3D_950 je izjavil:

Zamenjaj Captcha s čim novejšim ali boljšim, ker je očitno preveč 'luknjasta'...


a je kakšen priporočljiv WP contact form, ki je s Captcha bolj napreden? Contact form 7?

Lonsarg ::

Žal velikim enterprise firmam ni v interesu email standard narediti bolj zanesljiv in spam-free ker s tem izgubijo biznis. Zato si žal trenutno prisiljen velike monopolne providerje uporabljat če hočeš dobro izkušnjo.

Ločena kontakt forma namesto emaila bi sicer bila lahko rešitev/workaround ja. Pač ker narediš custom formo to že apriori pomeni da ne bo toliko spama kot email ki je standarden (bolj kot je standardno več napadalcev/spamerjev dobiš). Že osnovne captcha rešitve bi morale zagotoviti precej manj spama kot email. Problem pa je, da boš najbrž email kljub formi še vedno moral spremljat :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

xseki ::

Zgleda kot da imaš preslabo Captcho. Katero uporabljaš? To so GSA spammerji, ki uporabljajo Captcha resolverje, znaki, matematika ipd. se resolvajo brez problema.

b3D_950 ::

Testiraj s Contact Form 7 + Honeypot for Contact Form 7.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: b3D_950 ()

FrRoSt ::

Furbo je izjavil:

Če še ti preideš na gmail, bo vse to obtičalo v spamu.


:)):)):))

Nič ne bo obtičalo v smetek, ker ima gmail čisto iste probleme! ;)

Že nekaj dni prijavljam vsiljeno pošto, pa še vedno ne odreagirajo!! :))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

lolipop2 ::

xseki je izjavil:

Zgleda kot da imaš preslabo Captcho. Katero uporabljaš? To so GSA spammerji, ki uporabljajo Captcha resolverje, znaki, matematika ipd. se resolvajo brez problema.


tole imam:



b3D_950 je izjavil:

Testiraj s Contact Form 7 + Honeypot for Contact Form 7.


Hmm, tole bi mogoče izboljšalo situacijo. Bom testiral. Hvala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lolipop2 ()

Senzor ::

Na WP-ju lahko s Contact form 7 narediš obrazec s custom "varnostnim vprašanjem". Jaz imam recimo na eni spletni strani vprašanje tipa "Katera reka teče skozi Maribor". Ni več spama.

lolipop2 ::

Senzor je izjavil:

Na WP-ju lahko s Contact form 7 narediš obrazec s custom "varnostnim vprašanjem". Jaz imam recimo na eni spletni strani vprašanje tipa "Katera reka teče skozi Maribor". Ni več spama.


Tudi to sem razmišljal. V vsakem primeru je CF7 boljša opcija, kot moj native kontaktni obrazec. Imaš poleg tega custom vprašanja še captcho?

Senzor ::

Samo custom vprašanje, captche nimam.

lolipop2 ::

Senzor je izjavil:

Samo custom vprašanje, captche nimam.


Edino vprašanje je, kako narediti, da tudi tuje stranke to razumejo oz. znajo odgovoriti :)

lolipop2 ::

Sem probal najprej reCaptcha v3. Vidim,d a imam to opcijo pri sedanjem builderju. Bom videl, če bo kaj manj spama. Če ne, grem pa na "dodatno vprašanje". :D

lolipop2 ::

Evo, update po današnjem dnevu:

imel sem en plačljiv plugin, s katerim sem že kreiral obrazce na spletni strani in preko njega sem lahko tudi kreiral kontaktni obrazec. Le-ta ima opcijo reCaptcha v3 in presenetljivo, danes nobenega spama več. Uff, kakšno olajšanje. Vsem hvala za pomoč.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Wordpress -specialni znaki(@)

Oddelek: Omrežja in internet
183344 (1636) nerd4jobrace
»

Wordpress - child theme (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
5614548 (10736) Mitja358
»

Joomla contact form

Oddelek: Pomoč in nasveti
5766 (726) vsiponudniki
»

Nov CAPTCHA: Nisem robot

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
3012427 (8398) Ganon
»

[PHP] Uporaba ReCaptcha

Oddelek: Programiranje
152464 (2119) Blisk

Več podobnih tem