» »

Kaj delam narobe pri izdelavi (S)VCD filma? :(

Kaj delam narobe pri izdelavi (S)VCD filma? :(

V-i-p ::

V VirtualDUB-u lepo odprem divx film, priložim podnapise in zaženem frame server. Potem pa z TMPGEnc-jem ta server odprem in začnem konvertat SVCD. Po končanem postopku je slika oz. film za moje pojme narejen zelo lepo, tudi podnapisi so notri, skratka z narejenim SVCD-jem sem izredno zadovoljen, moti pa me edino to, da TMPGEnc zadevo konverta kakih (!!!) 13, 15 ur. Je to normalno? Mogoče je problem v temle? Ker ne vem kako bi narejen SVCD razdelil na dva dela, zaženem dva TMPGEnc-ja in naenkrat odprem isti fajl iz DUB-ovega serverja, s tem da v enem TMPGEncju dam konvertat prvo polovico filma, istočano pa zaženem še en TMPGEnc in dam prav tako iz istega DUBovega serverja konvertat zadnjo polovico filma. Bi bilo bolje da bi zagnal samo enkrat TMPGEnc in konvertal cel film in potem razdelil le tega? Ampak kako? Hvala lepa za morebitne odgovore.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

V-i-p ::

Aja, čeprav dvomim, da je problem v tem, pa vseeno. Mašino imam: procesor 1.5ghz, 640mb rama, 80gb diska...:\
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

motorist ::

Brez skrbi, težava sploh ni v zaporedju uporabe programov, ampak samo v hitrosti računalnika. Sam mam P4 2,4Ghz, 512 DDR 333Mhz, 120Gb disk 7200rpm, in mi prav tako pretvarja fime kaih 10 ur.
Nasvet: Navij računalnik, pa boš "prišparal", kakih 30 do 60 min.

Alan Ford ::

Mam Athlona 2000+ 256DDR rama in mi pretvarja najvec dve uri.:)

Alan Ford ::

Kaj ko bi zagnal 2 virtualduba in ustvaril dve datoteki *.vdr za isti film in potem v TPGEnc-ju vsako zalavfu zase. Eno do polovice in drugo naprej.

motorist ::

2 uri praviš? Jaz sem sprobal že več programov, pa noben ni nadero v manj kot 8 urah.
Daj prosim točno opiši postopek, kaj narediš in s katerim programom. Pa po možnosti priloži kakšno sliko.
Hvala!

V-i-p ::

Saj, to tudi mene čudi. Po forumih slišim, da narod potrebuje za pretvorbo spodobnega muvija cca. urco in pol do dve uri. Pri meni je zadnjega (sicer ga je res dobro) naredil v 12-ih urah.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

CaqKa ::

kaj pa delaš takrat ko računalnik kodira?
pa z taskmanagerjom poglej če ti še kaj drugega kuri cpu razn tmpeg medtem ko kodiraš.
12 ur meni kodira na c566 tak da bi verjel onemu ko je reko atlon okrog 2 ure.

Alan Ford ::

Uporabljam VirtualDub in TMPGEnc (standard) medtem mi obcasno lavfa DC++ ali pa vse ugasnem , tako da je proc razbremenjen in mi resno pretvori v cdveh urcah , včasih tudi manj. Obstajajo pa tudi izjeme pri nekaterih filmih ko pretvarjam malo dlje , ampak nikoli nisem dlje kot 3,5 h. Na drugi mašini Celeron 366 64 rama pa rabim okoli 10 - 12 h.

CaqKa ::

ja to so menda realni cajti kaj jih je alan ford napisal... vsaj kolko se jaz spomnim.

ninbus ::

doma imam 14 filmov svcd. izdelani so bili na dveh compih. hitrost je odvisna od resolucije (vcd ali svcd ali xsvcd) in od bitrate-a. hitroat je tudi počasnejša zaradi fremeserve-a. hitrosti so od 2h pa do 20h za 100min filma. vse je odvisno od prej omenjenih zadev in seveda procesorja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pretvorba DIVX v KVCD (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
11927968 (7404) LexLuthor
»

montiranje podnapisov

Oddelek: Programska oprema
182310 (2105) Fr33man
»

VCD-podnapisi pomoč

Oddelek: Zvok in slika
61501 (1423) snoopy20
»

Podnapise v divx, alternative?

Oddelek: Zvok in slika
122496 (2347) Reny111

Več podobnih tem