» »

Kako zvezati električno napeljavo na Gorenje štedilniku?

Kako zvezati električno napeljavo na Gorenje štedilniku?

Scaramouche3 ::

Sem že probal kar nekaj kombinacij, enkrat dela pečica, pa ne dela električni kuhalnik, ali pa samo ura dela...
To je povezava..

Stara napeljava



Nov


Shema

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Sodeč po prvi sliki imaš enofazni priklop. Torej moraš novo pečico zvezati tako, kot kaže slika na shemi, nad katero piše 230V~ (druga od desne proti levi). Mostički za kratkostične povezave so vtaknjeni zgoraj v priklopni plošči. Jih vzameš ven ter zvežeš - privijačiš, kot je prikazano na sliki, pritrdiš napajalni kabel in zadeva bi morala delovati...

Lp

Jože

IL_DIAVOLO ::

Naslednjic ko bos probal, poklici gasilce pa panek.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

link_up ::

vse faze skupaj in nule skupaj. zemlja gre spodaj desno. Shema tri. Varovalke vrzi prej ven.
In and Out

Senzor ::

Najprej pomeri s fazenbriferjem, kje imaš fazo. Po pravilih je faza na rjavem vodniku, ampak tule na sliki stare vezave, gre rjava na nulo (N)???

Če so slučajno barve zamenjane, bi bilo fajn, da preveriš še na stenski dozi, kako je tam zvezano. Da ne bo kaj v črni kroniki.

Alec999 ::

Pa glede na to, da je kabel na sliki mehko žilni, bi jaz uporabil votlice.

Nujno preveri zakaj imaš napačno obarvane žice!

Scaramouche3 ::

Še en problem, zraven nisem dobil cev za plin, jo res moram od plinarne dobiti, ali se kje prodaja,Merkur sem poklical, pa nimajo...

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Njihova internetna stran trdi, da imajo....

https://www.merkur.si/del-za-kuhanje-si...

Lp

Jože.

koyotee ::

Scaramouche3 je izjavil:

Še en problem, zraven nisem dobil cev za plin, jo res moram od plinarne dobiti, ali se kje prodaja,Merkur sem poklical, pa nimajo...


Kupi štedilnik na drva, tisti je zate bolj primeren.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

V-i-p ::

koyotee je izjavil:

Scaramouche3 je izjavil:

Še en problem, zraven nisem dobil cev za plin, jo res moram od plinarne dobiti, ali se kje prodaja,Merkur sem poklical, pa nimajo...


Kupi štedilnik na drva, tisti je zate bolj primeren.

Nekaj takega. Zgrozim se, ko vidim kako se eni igrajo z življenjem. Spomnim se, ko sem nekje leta 2001 najel svoje prvo stanovanje in prvič dal kovinsko posodo na štedilnik. Me je orng "požgečkal" po celem telesu, testiram s tistim faznim po loncu in na polno sveti lučka. Niti varovalk ni vrglo ven, nič. Zraven pa radiator. Sicer nimam pojma o štromu pa raje vprašam: bi bil še živ, če bi se takrat ob enem naslonil še na radiator recimo?
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

ToniT ::

Rjavo žico daš na L1, modro na N, rumeno na ozemljitev. Kot so ti napisali, najprej preveri, če rjava res faza in nista žici v dozi zamenjani, ker imaš na starem štedilniku kontra zvezano.
Potem pa uporabiš kovinske "U" spojke in jih daš med 1 in 2, 2 in 3 in tretjo med zgornji dve na desni strani.

A. Smith ::

V-i-p je izjavil:

Me je orng "požgečkal" po celem telesu, testiram s tistim faznim po loncu in na polno sveti lučka. Niti varovalk ni vrglo ven, nič. Zraven pa radiator. Sicer nimam pojma o štromu pa raje vprašam: bi bil še živ, če bi se takrat ob enem naslonil še na radiator recimo?

Če bi se hkrati naslonil na radiator, bi dokaj verjetno dobil smrtno dozo (ni sicer nujno).

Seveda varovalke ne letijo ven, če te strese. Varovalke so namenjene zaščiti inštalacije, ne uporabnika. Tipične gospodinjske varovalke izklopijo tokokrog pri 10 ali 16A. Ubije te pa lahko 10mA.

Uporabnika ščiti FID stikalo, ki pa ga v tvojem stanovanju zelo verjetno nisi imel, saj bi moralo reagirati, če je stedilnik "tresel".
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Miha 333 ::

Pokliči električarja. Da ne bomo brali kaj takšnega.. https://www.dnevnik.si/1042760610

Scaramouche3 ::

Barbarpapa2 je izjavil:

Pozdrav

Njihova internetna stran trdi, da imajo....

https://www.merkur.si/del-za-kuhanje-si...

Lp

Jože.


Ja meni je rekel da je samo za na plinsko jeklenko...

starfotr ::

Pokliči električarja, da ti uredi zadeve, kot se spodobi.

V-i-p ::

A. Smith je izjavil:

V-i-p je izjavil:

Me je orng "požgečkal" po celem telesu, testiram s tistim faznim po loncu in na polno sveti lučka. Niti varovalk ni vrglo ven, nič. Zraven pa radiator. Sicer nimam pojma o štromu pa raje vprašam: bi bil še živ, če bi se takrat ob enem naslonil še na radiator recimo?

Če bi se hkrati naslonil na radiator, bi dokaj verjetno dobil smrtno dozo (ni sicer nujno).

Seveda varovalke ne letijo ven, če te strese. Varovalke so namenjene zaščiti inštalacije, ne uporabnika. Tipične gospodinjske varovalke izklopijo tokokrog pri 10 ali 16A. Ubije te pa lahko 10mA.

Uporabnika ščiti FID stikalo, ki pa ga v tvojem stanovanju zelo verjetno nisi imel, saj bi moralo reagirati, če je stedilnik "tresel".

Bože mili :]. Thx.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Crknila mi je plinska peč (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7413895 (2811) mason6
»

Elektrika (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5712809 (4132) Ganon
»

Koliko plina porabi plinska peč?

Oddelek: Loža
398066 (3429) m0LN4r
»

Okvirna poraba v kw

Oddelek: Loža
3413603 (12483) energetik
»

Priklop steklokeramične kuhalne plošče (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
8646099 (42500) Volk|

Več podobnih tem