» »

Kriptovalute so se odbile od dna

Kriptovalute so se odbile od dna

Slo-Tech - Kriptovalute so od novembra 2021 vztrajno izgubljale vrednost, čeprav je bilo vmes nekaj skokov, ki pa so se vsi izkazali za odboje mrtve mačke. Po dveh mesecih vztrajnega preizkušanja dna, ki se je izoblikovalo med 15.000 in 16.000 evri za bitcoin, so v zadnjem tednu kriptovalute znatno pridobivale. Bitcoin je 25 odstotkov više, še nekoliko več je pridobil ether. Kriptoborze so v glavnem obarvane zeleno.

Vrednosti so še vedno precej pod vrhovi iz novembra 2021, a zadnje dogajanje igralcem na trgu vliva optimizem. Po letu 2022, ko je precej borz propadlo, med škandali pa prvo mesto zaseda spektakularni potop FTX zaradi poneverb, smo tudi v letu 2023 pričakovali negativne trende. Zakaj so se kriptovalute odbile prav sedaj, ne ve nihče, analitiki pa ponujajo celo paleto razlag. Med njimi najdemo možnost za znižanje obrestnih mer v ZDA, umiranje inflacije v ZDA in nakupe velikih lastnikov (whales). Dogajanje na svetovnih trgih kriptovalut v največji meri določata ZDA in Kitajska.

Dvigi tečajev seveda spet povečujejo tržno kapitalizacijo vseh kriptovalut, ki se je v minulem koncu tedna spet povzpela prek 1000 milijard dolarjev. Znaten porast vrednosti kriptovalut je presenetila tudi medvede, ki so stavili na njihov padec. Samo v petek se je prisilno zaprlo za 500 milijonov dolarjev kratkih pozicij, kar je dodatno podžgalo tečaje. Povečuje se tudi število sklenjenih poslov.

Čeprav so kriptovalute svoj čas veljale kot ščit pred inflacijo in pretresi na finančnih trgih, se je izkazalo ravno obratno. Ko gre gospodarstvu odlično, rastejo tudi kriptovalute, in obratno. Če je najnovejši optimizem trajnejši, lahko to kaže tudi na svetlejše gospodarske čase. Prihodnost pa žal ne pozna nihče.

38 komentarjev

WhiteAngel ::

Čak, a ni bitcoin umrl? Saj sta tista dva štručkota iz ECB-ja tako rekla. Sem gledal danes po Tedniku, majkemi.

Spura ::

Dokler bo wash trading legalen za kriptovalute tukaj ni za pricakovat transparentnosti s ceno.

Riff ::

še malo pa bodo zopet cene rabljenih grafičnih kartic zopet narasle :D

LeQuack ::

Zdaj je čas da se zapufate in vse premoženje vložite v kripto. Rizika ni, ker če ne gre dol potem gre lahko samo gor.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

mtosev ::

Sem opazil, da sem manj v minusu pri ETH.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Avenger ::

Dno je še daleč.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

PacificBlue ::

Avenger je izjavil:

Dno je že daleč.


Fixed:D

LeQuack ::

Avenger je izjavil:

Dno je še daleč.


Quack !

Ledstorm ::

Po mojem je vse to padalo, ker se je Kitajska umaknila in uvedli svoj digitalni Juan. In tako vse do danes, upam da bo rastlo zdaj :D
Narava je najboljše zdravilo.

Gregor P ::

Zakaj so se kriptovalute odbile prav sedaj?

... ker pohlep8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

PacificBlue ::

Money don't jiggle jiggle, it's fold..

Oh wait..

MrStein ::

Hmm, ve kdo katera spletna stran je (in še vedno?) je prikazovala graf cene BTC, podobno kot https://bitcoinity.org/markets ?

Le da je imela črno ozadje, barve pa predvsem pastelno/neonsko modro in rdeče. Graf je bil tipa candle stick. V sosednjem bloku je kazal trenutne transakcije na borzi (ne vem kateri), pa en blok je imel podatkov oblike (ime:vrednost).

Tak sem se spomnil tega, pa me zanima, če še obstaja.
Pred leti je bil nekje popularen kot omenjeni bitcoinity.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

mr_chai ::

Pri vseh teh norostih ala kripto valute se je treba vprašati, če je zadeva kdaj sploh lahko stabilna. Odgovor je odločen NE. In ko govorim o stabilnosti, mislim na stabilnost denarja in ne delnic. Predno mi boste pa utrujali z inflacijo, pa se prosim spomnite 75% dropa lansko leto, potem pa mi utrujajte o 15% inflaciji.

Da bi pa bila zadeva bolj stabilna, bi morala biti regulirana. Če je pa regulirana, se pa izgubi point kripto valut, ki za libertarce pomeni ne-kontroliran denar. Ampak koncept nekontroliranega denarja je neki tko zgrešenga, da je (skoraj) vsakemu jasno, da ne more funkcionirati.

Vse kar bi ti libtardi radi dosegl je to, da so "early" in da se čez nekaj let zgodi masovni adoption, ki bi BTC porinila na vrednos 1 BTC = 1 mio. Oni pa bi bili veliki zmagovalci ker so "verjeli" in bi njihov trud "HODLANJA" bil poplačan in bi se lahko smejali na poti v banko. To je vse, to je njihov cilj. Njihov cilj ni neka bol poštena družba ali karkoli...ne, oni bi samo radi bili svinjsko bogati.


Kot valuta BTC itak nikoli ne bo moral funkcionirati, ker ima neko fix ekspanzijsko politiko definirano v kodi. Seveda se tisti del kode lahko updejta preko BIP procesa glasovanja, ampak glede na število libtardov v tem projektu, ki ne razumejo osnov ekonomije, se ni za bati, da bi se to kdaj zgodilo. Pa tudi če se, ima BTC kup drugih problemov, ki mu preprečuje, da bi postal prava valuta.

Predstavljajte si, da obstaja samo ena svetovna valuta, ki je BTC. Kaj se zgodi, ko imamo naravne katastrofe, poplave, potresi, masovna uničenja kmetijskih pridelkov, vojne...

MaticSLO ::

MrStein je izjavil:

Hmm, ve kdo katera spletna stran je (in še vedno?) je prikazovala graf cene BTC, podobno kot https://bitcoinity.org/markets ?

Le da je imela črno ozadje, barve pa predvsem pastelno/neonsko modro in rdeče. Graf je bil tipa candle stick. V sosednjem bloku je kazal trenutne transakcije na borzi (ne vem kateri), pa en blok je imel podatkov oblike (ime:vrednost).

Tak sem se spomnil tega, pa me zanima, če še obstaja.
Pred leti je bil nekje popularen kot omenjeni bitcoinity.


https://aggr.trade
https://charts.aggr.trade

Samo trejdi/likvidacije https://corn.lol/
Personaliziras kako zelis da displaya http://corn.tools/

tikitoki ::

Prodaja hiso, se zakredititati in v nakup gpujev in kriptovalut! Zahvalite se mi lahko xec eno Leto.

GregiB ::

Striženje shorterjev...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

dronyx ::

tikitoki je izjavil:

Prodaja hiso, se zakredititati in v nakup gpujev in kriptovalut! Zahvalite se mi lahko xec eno Leto.

Izjemen nasvet. Če uspe dobiš 20% profita. Če ne uspe pa dobiš... :D

gruntfürmich ::

Avenger je izjavil:

Dno je še daleč.

po zgodovini sodeč niti ne:
 BTC HI-LOW periodika

BTC HI-LOW periodika

"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

LeQuack ::

Zaupajte grafom, vložite vse v kripto!
Quack !

Nikonja ::

Prodam ženo in otroke za kripto.... zdj bo šel BTC do 200t in to v 2 mesecih. Samo nakažite meni dnar in ga jaz vložim za vas, izguba garantirana :)

Melanholija ::

To je za to, da tisti ki še niso izgubili vseh prihrankov jih bojo pa sedaj.

link_up ::

baje nek robot bere in se potem odloca.

In mi seveda pricakujemo najvecjo recesijo ever...kot Sahara pricakuje vesoljni potop.
In and Out

gruntfürmich ::

Melanholija je izjavil:

To je za to, da tisti ki še niso izgubili vseh prihrankov jih bojo pa sedaj.

torej boš stavil na propad bitcoina in lepo zaslužil...

aja ne, ker si revni bedak, ki nima pojma in ga je stah vsega kar ne pozna.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

dronyx ::

Melanholija je izjavil:

To je za to, da tisti ki še niso izgubili vseh prihrankov jih bojo pa sedaj.

To lahko nalepiš kot slogan na vhode komercialnih bank in pred banko slovenije.

Nikonja ::

dronyx je izjavil:

Melanholija je izjavil:

To je za to, da tisti ki še niso izgubili vseh prihrankov jih bojo pa sedaj.

To lahko nalepiš kot slogan na vhode komercialnih bank in pred banko slovenije.

Slučajev da je kdo zgubil denar pri komercijalni banki je, razen tistega sranja z Ljubljansko banko ko je propadla med vojno, skoraj pa ni bilo ker je vsak znesek zavarovan do 100t eur. Banka Slovenije pa itak ne posoja denar fizičnim osebam. Ampak očitno je da bluziš in nekaj pač moraš napisat.

gruntfürmich je izjavil:

Melanholija je izjavil:

To je za to, da tisti ki še niso izgubili vseh prihrankov jih bojo pa sedaj.

torej boš stavil na propad bitcoina in lepo zaslužil...

aja ne, ker si revni bedak, ki nima pojma in ga je stah vsega kar ne pozna.

A ti pa veliki strokovnjak za blokchain ane, trikrat trejdal in zdaj vse pozna. Kriptovalute so bile zanimiv poskus decentralizacije ampak se zgodila piramidna shema, kje je 5% zaslužilo, 95% zgubilo ves denar. Ampak ja, seveda še vedno se da zaslužit ampak je veliko večja šansa da boš ostal brez vsega.

Ampak je tvoj je dnar, delaj z njim kaj želiš!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nikonja ()

dronyx ::

Nikonja je izjavil:

Slučajev da je kdo zgubil denar pri komercijalni banki je, razen tistega sranja z Ljubljansko banko ko je propadla med vojno, skoraj pa ni bilo ker je vsak znesek zavarovan do 100t eur. Banka Slovenije pa itak ne posoja denar fizičnim osebam. Ampak očitno je da bluziš in nekaj pač moraš napisat.

Več kot 10% letna inflacija, obresti na depozite pa 0,00001%...kaj pa tebi tu ni jasno?

c3p0 ::

Ne še, vstop je še daleč, tako da še ne kupujte, prodal vam bom na vrhu.

Mato989 ::

Slučajev da je kdo zgubil denar pri komercijalni banki je, razen tistega sranja z Ljubljansko banko ko je propadla med vojno, skoraj pa ni bilo ker je vsak znesek zavarovan do 100t eur. Banka Slovenije pa itak ne posoja denar fizičnim osebam. Ampak očitno je da bluziš in nekaj pač moraš napisat.


Vprašaj one na Cipru ko jim niso dovolili dvignit NJIHOVEGA DENARJA itd...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kamiKaZaA ::

Mato989 je izjavil:

Slučajev da je kdo zgubil denar pri komercijalni banki je, razen tistega sranja z Ljubljansko banko ko je propadla med vojno, skoraj pa ni bilo ker je vsak znesek zavarovan do 100t eur. Banka Slovenije pa itak ne posoja denar fizičnim osebam. Ampak očitno je da bluziš in nekaj pač moraš napisat.


Vprašaj one na Cipru ko jim niso dovolili dvignit NJIHOVEGA DENARJA itd...

Da dodam: Ali pa Grčija z omejitvijo 100€ na dan. Ali pa blokada računov tovornjakarjem v Kanadi, ker več niso vedeli kako jih na odvrnejo od protestiranja s katerim so fajn na žulj stopili politikom.

PrihajaNodi ::

Dejansko se splača sedaj vse prodat, hišo, ženo, otroke pa 50 posto vržt v btc 50 pa v alte. Mooon!
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

hujsk1999 ::

Tisti, ki ste BTC kupovali med 1$ in 150$ ste še vedno v relativno zavidljivi situaciji. Ni vam hudega.
Intel Core i9-13900KS/MSI GeForce RTX 4090 SUPRIM X 24G/EKWB Custom

ginekk ::

hujsk1999 je izjavil:

Tisti, ki ste BTC kupovali med 1$ in 150$ ste še vedno v relativno zavidljivi situaciji. Ni vam hudega.


Vsak od teh ga je prodal, ko je narastel 10x, razen če je pozabil ključe (kar je še slabše seveda). Kateri idiot pa bi leta 2015 verjel, da lahko zraste 1000x in več? Dokler ni bilo prvega balona 2017, je BTC zanimal samo obskurno tech-hekersko sceno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ginekk ()

Mato989 ::

ginekk je izjavil:

hujsk1999 je izjavil:

Tisti, ki ste BTC kupovali med 1$ in 150$ ste še vedno v relativno zavidljivi situaciji. Ni vam hudega.


Vsak od teh ga je prodal, ko je narastel 10x, razen če je pozabil ključe (kar je še slabše seveda). Kateri idiot pa bi leta 2015 verjel, da lahko zraste 1000x in več? Dokler ni bilo prvega balona 2017, je BTC zanimal samo obskurno tech-hekersko sceno.



No jaz poznam osebo ki jih je kupil 20 po 500EUR in jih prodal pri 19k...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

c3p0 ::

Hmm, če pa sledi crash vseh crashov in pokop kripta. Kje so evangelisti crasha? Dajmo, vsi skupaj...

johnnyyy ::

Mato989 je izjavil:

No jaz poznam osebo ki jih je kupil 20 po 500EUR in jih prodal pri 19k...

Se spomnim debate iz 2014 nekje na IRCu (mogoče na #slo-tech) med idioterno (jype) in dvema (meni neznancema). No tarkrat je BTC padel iz 1200 na 600. In sta mu dva težila kako je neumen, ker ni prodal, "saj je imel prej za 2 stanovanji, sedaj pa ima samo še za eno". In če bo še čakal na koncu ne bo vredno nič. No njegova strategija je bila, da ima dovolj denarja za preživetje in da mu to ne pomeni veliko, zato bo raje obdržal.

Dario25 ::

Meni je čisto vseeno kam se obrne smernica, jaz sem svoje pokril, nato profitiral dovolj. Pohlepen nisem, milijonov nisem sanjal ali upal. Zadovoljen tudi z nekaj tisoči evri. Ostalo pa čaka na propad, spremembe ali pa višje cene. Popolnoma vseeno ;)

Avenger ::

gruntfürmich je izjavil:

Avenger je izjavil:

Dno je še daleč.

po zgodovini sodeč niti ne:
 BTC HI-LOW periodika

BTC HI-LOW periodika



Situacija ima novo spremenljivko. Amerika je "natisnila" ogromno količino denarja, kar je glavni razlog za inflacijo, kot protiutež inflaciji je FED višal obrestne mere z namenom bremzanja gospodarstva - z drugimi besedami: odpuščanja, bankrot nekaterih podjetij, predvsem zakreditiranih, obeta se ne samo recesija (kar imamo že nekaj časa), ampak depresija, ki trka na vrata. Folk, predvsem Američani, je zakreditiran, so v zamudi s plačili najemnin, kreditov, zamude se povečujejo, zaplenjujejo jim avtomobile, mečejo jih iz stanovanj in to se bo samo še stopnjevalo. Odpuščanj je bilo zaenkrat samo za vzorec, glavnina še pride. Pa nisem jaz tok pameten, da bi se to zmislil, poslušam par analitikov na YT in mi je zgoraj opisano povsem logično. Aja, kripto pa zelo dobro korelira z gospodarstvom, vsaj zaenkrat je. Če se torej ne bo spremenil nek osnoven faktor, ki je bil do sedaj popolnoma nevtralen, bo moral it tudi BTC dol, skupaj z gospodarstvom. Ta skrivnostni faktor pa je lahko npr. da večja država, ali več držav BTC sprejme kot rezervno valuto. V tem primeru bo šel BTC verjetno gor tudi če bo od danes gospodarstvo padlo za 70%. Ampak namesto BTC lahko sprejmejo ETH. Ali pa uvedejo svojo, morda skupno, CBDC ali pa klon/varianto ETH.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

sbawe64 ::

Avenger
Katere YT analitike spremljaš ?
2020 is new 1984
Corona World order


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kriptovalute še naprej padajo, podjetja odpuščajo (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
22931887 (17805) kow
»

Ruska centralna banka želi prepovedati uporabo kriptovalut (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
9715227 (7876) 05pOxP-1
»

Bitcoin je polovico pod vrhom (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
8012162 (7739) 49106
»

Od kod imajo kriptovalute vrednost (strani: 1 2 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
8919379 (16252) gruntfürmich

Več podobnih tem