» »

Zavarovanje drugega avtomobila

Zavarovanje drugega avtomobila

NightHawk ::

Kupil bi si drugi avto in me zanima ali katera zavarovalnica ponuja isto bonusa, kot ga imam na prvem avtomobilu? Sepravi max, 50 oz 55%.
Moj agent pri Triglavu pravi da ne. Da se samo za motor dobi takoj popust.
Je to res? Zanima me samo za osnovno zavarovanje.

Utk ::

Poglej na g24.si kolk te pride.

wcpapir ::

Lahko dobis 50% popusta, bonusa pa nikakor, ce potrebujes ponudbo Save lahko pises ZS.

blink ::

wcpapir je izjavil:

Lahko dobis 50% popusta, bonusa pa nikakor, ce potrebujes ponudbo Save lahko pises ZS.


V cem je razlika med popust ali bonus?

Mare2 ::

blink je izjavil:

wcpapir je izjavil:

Lahko dobis 50% popusta, bonusa pa nikakor, ce potrebujes ponudbo Save lahko pises ZS.


V cem je razlika med popust ali bonus?


Na kratko: Bonus je tudi popust oz. znižanje premije, ki si ga zavarovanec pridobi z leti vožnje brez povzročene škode. Npr. vsako leto pridobiš 5% bonusa.

Popust pa odobri zavarovalni zastopnik v skladu s smernicami zavarovalnice. Običajno ga odobrijo vse zavarovalnice. Ta popust lahko dobiš poleg prej omenjenega bonusa. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

wcpapir ::

Točno tako. Obstajajo se razni družinski bonusi ki so interne zadeve zavarovalnic in jih ne gre prenašati ko menjaš zavarovalnico ampak se prav si izključujejo z popusti, tako da so bolj tržna niša kot karkoli drugega.

bauci ::

Včeraj govoril z agentom. Grem iz službenega vozila po 15 letih na privat. Popust dobil zaradi vseh zavarovanj, ki jih imam sklenjenih (nepremičnine, žena avto, hči ...). Bonusa pa ni šans, da bi dobil. Včasih je bilo mogoče, danes pa ne več.
Tako da začenjam zavarovanje za avto z bonusom 0. Kljub popustom a brez bonisa kasko in obvezno zavarovanje zelo drago. Za avto v vrednosti cca 35.000€ cca 1.200€. A brez popustov bi bilo cca 2000€.

Mare2 ::

bauci je izjavil:

Včeraj govoril z agentom. Grem iz službenega vozila po 15 letih na privat. Popust dobil zaradi vseh zavarovanj, ki jih imam sklenjenih (nepremičnine, žena avto, hči ...). Bonusa pa ni šans, da bi dobil. Včasih je bilo mogoče, danes pa ne več.
Tako da začenjam zavarovanje za avto z bonusom 0. Kljub popustom a brez bonisa kasko in obvezno zavarovanje zelo drago. Za avto v vrednosti cca 35.000€ cca 1.200€. A brez popustov bi bilo cca 2000€.


Popust dobi vsak normalen državljan. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

XIIT ::

bauci je izjavil:

Včeraj govoril z agentom. Grem iz službenega vozila po 15 letih na privat. Popust dobil zaradi vseh zavarovanj, ki jih imam sklenjenih (nepremičnine, žena avto, hči ...). Bonusa pa ni šans, da bi dobil. Včasih je bilo mogoče, danes pa ne več.
Tako da začenjam zavarovanje za avto z bonusom 0. Kljub popustom a brez bonisa kasko in obvezno zavarovanje zelo drago. Za avto v vrednosti cca 35.000€ cca 1.200€. A brez popustov bi bilo cca 2000€.


Menjaj agenta. Kolegu je agent vedno dal tak popust, da je na koncu bilo enako kot da bi imel max. bonus. Ko mu je šel bonus gor, je bil popust toliko nižji (skupni popust pa ostal enak).
"Only physical beauty is the foundation for a true higher culture of
the mind and spirit as well. Only sun and steel will show you the path."
Beauty is absolutely terrifying to people because it highlights what is ugly.

solatko ::

Vse je odvisno od zgodovine zavarovanj zadnjih 15-20 let. Na zavarovalnici (sedežu) se moraš pogovarjat s kakšnim vodjem osebno, sploh, kadar gre za drugo vozilo in imaš na prvem že nekaj desetletij polni bonus, ni problema se zment. Imel sem tudi tri vozila + motor s polnim bonusom, ko sem rabil in, če bi sedaj kupil drugi avto imam takoj polni bonus, če prav nimam dveh vozil že deset let. Popusti so komercialna poteza za pridobivanje novih zavarovancev, običajno do 50%, ampak tudi pri polnem bonusu.
Delo krepa človeka

bambam20 ::

NightHawk je izjavil:

Kupil bi si drugi avto in me zanima ali katera zavarovalnica ponuja isto bonusa, kot ga imam na prvem avtomobilu? Sepravi max, 50 oz 55%.
Moj agent pri Triglavu pravi da ne. Da se samo za motor dobi takoj popust.
Je to res? Zanima me samo za osnovno zavarovanje.


Raje povej, koliko km boš delal na letni ravni. Pri spletnih zavarovanjih tipa G24 ali wiz , če boš delal z drugim avtomobilom malo km, bo tud osnovno zelo nizko.

Kolega plačuje za drugi avto 50EUR osnovno zavarovanej. Dela pa z avtom nekje 5000 km letno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

starfotr ::

Tilia je imela včasih nekaj takega, da si plačal po prevoženih km.

bambam20 ::

starfotr je izjavil:

Tilia je imela včasih nekaj takega, da si plačal po prevoženih km.


Wiz ali G24 ( ne vem točno ) imata še vedno. Manjša kot je kilometrina na letni ravni, manj plačaš, seveda pa moraš imeti visok zavarovalni bonus.


Kolega plačuje za drugi avto 50€ letnega zavarovanja. Z njim pa dela približno 5000 km.

wcpapir ::

solatko je izjavil:

Vse je odvisno od zgodovine zavarovanj zadnjih 15-20 let. Na zavarovalnici (sedežu) se moraš pogovarjat s kakšnim vodjem osebno, sploh, kadar gre za drugo vozilo in imaš na prvem že nekaj desetletij polni bonus, ni problema se zment. Imel sem tudi tri vozila + motor s polnim bonusom, ko sem rabil in, če bi sedaj kupil drugi avto imam takoj polni bonus, če prav nimam dveh vozil že deset let. Popusti so komercialna poteza za pridobivanje novih zavarovancev, običajno do 50%, ampak tudi pri polnem bonusu.


Kateri vodja pa se bo pogovarjal s tabo za 1000eur zavarovanja, ne ga srat no. Povprečna cena police v Sloveniji je tam 2200 eur. Vodje niti ne sklepajo zavarovanj, ker to ni v opisu njihovih del niti ponavadi nimajo licenc.

Brez skrbi, da bonusa ne boš dobil iz nič oziroma, da bi se ti bonus kakorkoli zgeneriral iz enega na dva je nemogoče. To ni v moči zavarovalnic, ker je zadaj zakon.

Lonsarg ::

Zakon samo pravi da morajo evidenco vodit glede bonusov in malusov, cenike pa postavljajo svobodno, vcasih Wiz ni uposteval bonus/malus, sedaj sicer upostevajo.

Formula za bonus malus je sicer precej glupa, kazen za skodo bi morala biti vecja (trenutno to zavarovalnice tako korigirajo da tistim ki so imeli skodo dajejo se 5 let veliko slabse popuste), po drugi strani pa bi izhodisce moralo biti boljse, ne pa da rabis 10 let lol (tudi to dolocene zavarovalnice korigirajo tako da dajejo vecje popuste tistim ki so v slabsem bonus razredu).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

zobnik ::

Kakšni so pogoji za popust avta 2 poleg bonusa (3-4 pr.razred oz -50%) na avto 1, moraš met sklenjeno 1 leto al lahko prekineš po 2-5 mesecih.

solatko ::

wcpapir - Sam sem se nekaj časa igral kot zavarovalni agent pri Primi (Grave), zato ne preveč pribijat okoli zavarovanj, ker to na nivoju agentov ni neka znanost. Različne bonuse lahko potrdijo samo komercialni vodje zavarovanj pri posamičnih zavarovalnicah. Ti seveda nisi riba, ki bi imela to pravico, lahko pa povprašaš svojega šefa za posamične primere.

Kdaj se bo zavarovanje glasilo na voznike in ne vozilo, tako, kot imajo to v Italiji in imaš lahko ne eno zavarovanje več vozil, saj več kot enega ne moreš upravljat?
V A lahko imaš ene tablice za dve vozili, pri nas pa ne moreš na drugem vozilu uporabljat bonusa, ki ga ni prislužilo vozilo, temveč voznik.
Delo krepa človeka

starfotr ::

A lahko prosim ne tlačite tujine noter, ker so navadno zunaj cene višje. In tudi z dvemi našimi registracijami ne dosežeš take cene za en avto pri zahodnjakih in severnjakih.

XIIT ::

starfotr je izjavil:

A lahko prosim ne tlačite tujine noter, ker so navadno zunaj cene višje.

Plače in kakovost storitev tudi.
"Only physical beauty is the foundation for a true higher culture of
the mind and spirit as well. Only sun and steel will show you the path."
Beauty is absolutely terrifying to people because it highlights what is ugly.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najcenejše Avtomobilsko Zavarovanje - KJE? (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Na cesti
859220176 (2123) Hudobec82
»

Najcenejše avtomobilsko zavarovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6917182 (2449) 2dark
»

Najboljše zavarovanje za avtomobil (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16842754 (8820) Mateja88
»

2 avta 1 lastnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5918599 (6124) dunda

Več podobnih tem