» »

Kdaj ste začeli varčevati za hišo/stanovanje?

Kdaj ste začeli varčevati za hišo/stanovanje?

1
2
3

floyd1 ::

zobnik je izjavil:

floyd1 je izjavil:

pa nabavila staro hišo (okrog 100k) iz 30-ih let prejšnjega stoletja.


Tako je za podret, nikakor pa ne rihtat. Mi mamo gozda velika, žago in lahko tud se postav lesno hišo....sam noben nima dejavnosti reg. pa tud preveč podje*avanja je s tem.


Argumenti za nakup in obnovo so bili:
- razmeroma poceni
- staromeščanska hiša mi je po obliki všeč
- rušitev bi takrat po mojem prišla vsaj 20k, pol pa še spet vse nazaj pozidat. Tako pa smo že imeli vsaj postavljeno klet, pritličje, mansardo in ostrešje. Ostalo je itak šlo ven. Z našimi financami je bilo to nek maksimum za vloženo.
- obnavljal sem lahko ogromno sam, denarja za novo "na ključ" nismo imeli še leta
- Po samo 2 letih smo se lahko preselili v zgornji del, potem smo lahko v miru končali še pritličje.
- hoteli smo biti blizu centra MB
- samo parcele tu ne moreš več dobiti, verjetno bi bila precej dražja kot hiša

Veliko jih je res reklo "samo ruši". A večinoma kavč strokovnjaki. Če pa imaš denar in hočeš moderno bajturino - sigurno.

darksamurai ::

Mato989 je izjavil:

darksamurai je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Ce gres v petek zvecer ven porabis 50 ne 10eur zdaj pa ponovi izracun

Vseeno ima prav. Komunalni prispevek je več kot 10kEUR, temeljna je že blizu 20kEUR… parcele, to pa je zgodba zase. Cene so podivjale in tudi 20kEUR ni nič.

Vsi ki ste kupili hišo z manj kot 50% kredita ste hišo kupili v drugih časih ali pa ste veliko podedovali.


Moj point je da ce nekomu 12.5k nic ne pomeni mi lahko senka in daruje

Meni je 12.5k ogromno denarja...

In to samo na tem da vsak petek das za rundo ali 2 pivc v lokalu s 6 timi kolegi in da si pijan


Se strinjam, da je 12.5k veliko, ampak pri trenutnem balončku nepremičnin še parkplaca v LJ ne dobiš za takšno ceno. Da ne omenjam kako inflacija požira prihranke. Nisem računal ampak trenutno mi izgleda, da je bolj konomično vzeti kredit, kot pa dolgo časa varčevati.

Alayne ::

Ne nujno za stanovanje...

V srednji in med faksom sem z lagodnim življenjem (veliko potovanj, žurke...) prihranila cca 10k. To je bila zoisova + pocitnisko kelnarjenje + leto dela med absolventom. Familija je med rednim študijem krila strošek študentakega doma in računa za telefon.

Potem je bilo malo minusa, ker sem se selila v najem in potem te kavcije, pohistvo (germanske države...). Nato sem v dveh letih prisla pocasi na isto raven. Spet življenje brez nekih odrekanj. Potem sem skeširala poroko. Cca 10k. Sva dobila not z darili (mogoče celo malenkost več) in šla na ornk medene tedne.
Konec istega leta sem vrgla v nlb sklade 8k (zdaj je vredno še vedno 12k - hvala kovid in farmacija!)

Naslednjo leto sem šla v US, kjer sem zarad stroškov nič prihranila sem pa dobila naknadno neke štipendije in povrnitev stroškov. Sem vrgla 6k v ETFe in 3k v p2p.
Potem je prisel otrok - izpad mojih dohodkov in vecji stroski a hkrati sluzba mojega, ki je prej zivotaril brez ali na fejk napotnice.

Potem moje napredovanje cez 1 leto in sedaj ravno napredovanje mojega.
Rada bi letos kupila. Vlak sva lani zamudila, a se vedno ne veva cisto kje se bova ustalila. Malo je zdaj odvec teh 400 eur vrtca

Trenutno stanje je cca 30k v kesu in 40k v skladih/ posamicnih delnica/ etfih. Ni dobro,ni pa cisto sranje, gleda na to, da sem lepo prezivela mlada leta. Dovolj bo za polog, potem pa pač čim hitreje odplačevat.
Aja, polog za rabljen flet v V SLO, ne gradiva bajte v LJ :)

zobnik ::

floyd1 je izjavil:

zobnik je izjavil:

floyd1 je izjavil:

pa nabavila staro hišo (okrog 100k) iz 30-ih let prejšnjega stoletja.


Tako je za podret, nikakor pa ne rihtat. Mi mamo gozda velika, žago in lahko tud se postav lesno hišo....sam noben nima dejavnosti reg. pa tud preveč podje*avanja je s tem.




Veliko jih je res reklo "samo ruši". A večinoma kavč strokovnjaki. Če pa imaš denar in hočeš moderno bajturino - sigurno.


No, no to ni kavč strokovnjaki, ampak kar pravilna ocena, da se ruši in sezida novo.

matic492 ::

Če bi blo po vaše bi zrušili večino centrov skoraj vseh mest.. v centru maribora so redke stavbe mlajše od 80-100 let, pa živi tam ogromno ljudi.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

floyd1 ::

No, no to ni kavč strokovnjaki, ampak kar pravilna ocena, da se ruši in sezida novo.

Saj sem napisal, da če imaš denar, potem ni problema in imaš več opcij. Ampak mi jih niti nismo imeli. Pa še hiša mi je bila res všeč.

matic492 je izjavil:

Če bi blo po vaše bi zrušili večino centrov skoraj vseh mest.. v centru maribora so redke stavbe mlajše od 80-100 let, pa živi tam ogromno ljudi.

Točno tako.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: floyd1 ()

boitch ::

Prvo stanovanje za 80k sva kupila s 40k "dote" in 60k kredita. 20k je slo za obnovo. Po petih letih prodala za 130k in kupila na boljsi lokaciji za 170k. Tokrat z 90k kredita. Spet je slo cca 20k za obnovo. Prodala lani za 240k in kupila parcelo za 150 ter placala 200 za montažno na kljuc. Novih 190 kredita. Bajta bo z malo srece do konca leta postavljena, se cakamo GD.

Tistih 40 v startu je precej pomagalo, bi slo pa tudi brez. Ko sem sel po prvi kredit me je kar stiskalo.. Pol place vsak mesec za obrok. Pol se pa navadis :)

FireSnack ::

Težko je s prihranki karkoli kupiti ob taki inflaciji. Primer.

Želim stanovanje za 100k. Imam privarčevano 88k in rabim še 12k. Vsak mesec lahko dam na stran 1k. Po temtakem bi moral imeti svoje stanovanje točno čez eno leto. Zgodba se tu začne zapletat, kajti zaradi hitre rasti cene bom vsak mesec lahko dal na stran nekoliko manj, stavovanje pa bo istočasno stalo nekoliko več. Recimo da bom sredi leta lahko deval na stran samo 0.8k in sem tako kratek za 2k, stanovanje pa bo namesto 100k kakšnih 105k. Skupaj sem kratek za 7k, torej je moj denar zaradi inflacije vreden skoraj polovico manj. Če bo tole trajalo do leta 2028, bomo vsi malo kratki še kakšnih 5 let.
Preprodajalec NFT umetnin

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnack ()

matic492 ::

Ja, zato ker nismo več v fevdalnem srednjem veku, ker smo v kapitalizmu z namensko in umetno inflacijo, pač vsak, ki ni butast, vzame za razliko kredit.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

l0g1t3ch ::

Od 2018 pa do 2022, so šle oglaševane cene hiš tule okoli gor za 100 do 200k€.
Začetek 2018ga je bila rabljena hiša iz 80ih malo pod 200k. V 2022 sta se praktično v isti ulici prodajali hiši iz 60ih za ~350k€.

Te podražitve ne premaga 99% ljudi, v smislu da se jim dohodki hitreje večajo kot se je dražilo.
In poznam nekaj ljudi, ki je melo solidne prihranke v letih 2016, 17, 18 pa so rekli da bodo še malo varčevali da bo manjši kredit... ;((

deco16 ::

Dokler boste hotli kupovat hiše za vsak denar bo pač šlo gor. Ko bodo krediti predragi in folk ne bo več mel za burek bodo cene začele padati. Prodaja je že padla, samo mi smo trmasti, bo preteklo še kako leto prej kot bodo začeli nižat cene.

Point je da ne gre sam gor. Niso več obrestne mere v minusi ...

teslam2 ::

Alayne je izjavil:

Ne nujno za stanovanje...

V srednji in med faksom sem z lagodnim življenjem (veliko potovanj, žurke...) prihranila cca 10k. To je bila zoisova + pocitnisko kelnarjenje + leto dela med absolventom. Familija je med rednim študijem krila strošek študentakega doma in računa za telefon.

Potem je bilo malo minusa, ker sem se selila v najem in potem te kavcije, pohistvo (germanske države...). Nato sem v dveh letih prisla pocasi na isto raven. Spet življenje brez nekih odrekanj. Potem sem skeširala poroko. Cca 10k. Sva dobila not z darili (mogoče celo malenkost več) in šla na ornk medene tedne.
Konec istega leta sem vrgla v nlb sklade 8k (zdaj je vredno še vedno 12k - hvala kovid in farmacija!)

Naslednjo leto sem šla v US, kjer sem zarad stroškov nič prihranila sem pa dobila naknadno neke štipendije in povrnitev stroškov. Sem vrgla 6k v ETFe in 3k v p2p.
Potem je prisel otrok - izpad mojih dohodkov in vecji stroski a hkrati sluzba mojega, ki je prej zivotaril brez ali na fejk napotnice.

Potem moje napredovanje cez 1 leto in sedaj ravno napredovanje mojega.
Rada bi letos kupila. Vlak sva lani zamudila, a se vedno ne veva cisto kje se bova ustalila. Malo je zdaj odvec teh 400 eur vrtca

Trenutno stanje je cca 30k v kesu in 40k v skladih/ posamicnih delnica/ etfih. Ni dobro,ni pa cisto sranje, gleda na to, da sem lepo prezivela mlada leta. Dovolj bo za polog, potem pa pač čim hitreje odplačevat.
Aja, polog za rabljen flet v V SLO, ne gradiva bajte v LJ :)


isto me bremzajo s stroski vrtca, ja nic se enga bo treba nardit, pa bo pol vrtec manj =)

l0g1t3ch ::

deco16 je izjavil:

Dokler boste hotli kupovat hiše za vsak denar bo pač šlo gor. Ko bodo krediti predragi in folk ne bo več mel za burek bodo cene začele padati. Prodaja je že padla, samo mi smo trmasti, bo preteklo še kako leto prej kot bodo začeli nižat cene.

Point je da ne gre sam gor. Niso več obrestne mere v minusi ...


Par let je inercije.
Kriza se je tudi začela 2008, pa so cene nepremičnin začele resno padat šele 2013ga.

FireSnack ::

5-7 let bo še težko, potem bo pa že bolje. Se strinjam.
Preprodajalec NFT umetnin

Mato989 ::

l0g1t3ch je izjavil:

Od 2018 pa do 2022, so šle oglaševane cene hiš tule okoli gor za 100 do 200k€.
Začetek 2018ga je bila rabljena hiša iz 80ih malo pod 200k. V 2022 sta se praktično v isti ulici prodajali hiši iz 60ih za ~350k€.

Te podražitve ne premaga 99% ljudi, v smislu da se jim dohodki hitreje večajo kot se je dražilo.
In poznam nekaj ljudi, ki je melo solidne prihranke v letih 2016, 17, 18 pa so rekli da bodo še malo varčevali da bo manjši kredit... ;((



Saj ne rabi premagat nihče skoraj tega, to pa ne pomeni da ni dobro privarčevat da imaš za kaj slabšega polog...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kixs ::

boitch je izjavil:

Prvo stanovanje za 80k sva kupila s 40k "dote" in 60k kredita. 20k je slo za obnovo. Po petih letih prodala za 130k in kupila na boljsi lokaciji za 170k. Tokrat z 90k kredita. Spet je slo cca 20k za obnovo. Prodala lani za 240k in kupila parcelo za 150 ter placala 200 za montažno na kljuc. Novih 190 kredita. Bajta bo z malo srece do konca leta postavljena, se cakamo GD.

Tistih 40 v startu je precej pomagalo, bi slo pa tudi brez. Ko sem sel po prvi kredit me je kar stiskalo.. Pol place vsak mesec za obrok. Pol se pa navadis :)


Tole ne gre ravno skupaj. Brez 40K ti ne bi dobil kredita in stanovanja se naslednjih nekaj let. Kar bi celotno racunico podrlo. Ocitno se ne zavedas, kaj ti je bilo podarjeno.

l0g1t3ch ::

Mato989 je izjavil:

l0g1t3ch je izjavil:

Od 2018 pa do 2022, so šle oglaševane cene hiš tule okoli gor za 100 do 200k€.
Začetek 2018ga je bila rabljena hiša iz 80ih malo pod 200k. V 2022 sta se praktično v isti ulici prodajali hiši iz 60ih za ~350k€.

Te podražitve ne premaga 99% ljudi, v smislu da se jim dohodki hitreje večajo kot se je dražilo.
In poznam nekaj ljudi, ki je melo solidne prihranke v letih 2016, 17, 18 pa so rekli da bodo še malo varčevali da bo manjši kredit... ;((



Saj ne rabi premagat nihče skoraj tega, to pa ne pomeni da ni dobro privarčevat da imaš za kaj slabšega polog...


Nisem rekel da ne varčevat.
Rekel sem da če imaš smolo, se ti lahko zgodi da dodatno leto ali dve varčevanja pomeni da si na slabšem kot bi bil.

kriptobog ::

darksamurai je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Ce gres v petek zvecer ven porabis 50 ne 10eur zdaj pa ponovi izracun

Vseeno ima prav. Komunalni prispevek je več kot 10kEUR, temeljna je že blizu 20kEUR… parcele, to pa je zgodba zase. Cene so podivjale in tudi 20kEUR ni nič.

Vsi ki ste kupili hišo z manj kot 50% kredita ste hišo kupili v drugih časih ali pa ste veliko podedovali.


Postavil hiso v 2020, dedoval nic. Zdaj imam ze odplacano. Se da tudi zasluzit, ne samo dedovati.

FireSnack ::

Ti si tudi prodal 600 Bitcoinov? Pa saj to je večina naredila, razen ovce so popušile s kriptom. Glavno da si postavil bajto ane.
Preprodajalec NFT umetnin

l0g1t3ch ::

kriptobog je izjavil:

darksamurai je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Ce gres v petek zvecer ven porabis 50 ne 10eur zdaj pa ponovi izracun

Vseeno ima prav. Komunalni prispevek je več kot 10kEUR, temeljna je že blizu 20kEUR… parcele, to pa je zgodba zase. Cene so podivjale in tudi 20kEUR ni nič.

Vsi ki ste kupili hišo z manj kot 50% kredita ste hišo kupili v drugih časih ali pa ste veliko podedovali.


Postavil hiso v 2020, dedoval nic. Zdaj imam ze odplacano. Se da tudi zasluzit, ne samo dedovati.


Nismo vsi kriptobogovi, da bi šlo tako hitro. Žal. :)

Vseeno pa je hiša kupljena brez pomoči staršev ali sorodnikov. Kredit bo pa tudi odplačan, se ne mudi.
Dedovanju sem se pa že odpovedal. Naj posestvo ostane v enem kosu tistemu ki se bo nadalje ukvarjal s kmetijstvom. Če bodo starši dočakali neko povprečno starost bom jaz takrat star 60+ let in moji otroci okoli 30. Kaj mi bo takrat dediščina, s sabo ne bom ničesar nesel :D

Bom pa upam da lahko sam otrokom nudil več, kot so lahko starši meni. V smislu začetnega kapitala. Če bodo hoteli oz. rabili seveda.

boitch ::

kixs je izjavil:

boitch je izjavil:

Prvo stanovanje za 80k sva kupila s 40k "dote" in 60k kredita. 20k je slo za obnovo. Po petih letih prodala za 130k in kupila na boljsi lokaciji za 170k. Tokrat z 90k kredita. Spet je slo cca 20k za obnovo. Prodala lani za 240k in kupila parcelo za 150 ter placala 200 za montažno na kljuc. Novih 190 kredita. Bajta bo z malo srece do konca leta postavljena, se cakamo GD.

Tistih 40 v startu je precej pomagalo, bi slo pa tudi brez. Ko sem sel po prvi kredit me je kar stiskalo.. Pol place vsak mesec za obrok. Pol se pa navadis :)


Tole ne gre ravno skupaj. Brez 40K ti ne bi dobil kredita in stanovanja se naslednjih nekaj let. Kar bi celotno racunico podrlo. Ocitno se ne zavedas, kaj ti je bilo podarjeno.



Seveda bi šlo. Bi šla pa gospa po stanovanjski kredit z zavarovanjem (brez hipoteke) ali potrošniški kredit.

Mato989 ::

l0g1t3ch je izjavil:

Mato989 je izjavil:

l0g1t3ch je izjavil:

Od 2018 pa do 2022, so šle oglaševane cene hiš tule okoli gor za 100 do 200k€.
Začetek 2018ga je bila rabljena hiša iz 80ih malo pod 200k. V 2022 sta se praktično v isti ulici prodajali hiši iz 60ih za ~350k€.

Te podražitve ne premaga 99% ljudi, v smislu da se jim dohodki hitreje večajo kot se je dražilo.
In poznam nekaj ljudi, ki je melo solidne prihranke v letih 2016, 17, 18 pa so rekli da bodo še malo varčevali da bo manjši kredit... ;((



Saj ne rabi premagat nihče skoraj tega, to pa ne pomeni da ni dobro privarčevat da imaš za kaj slabšega polog...


Nisem rekel da ne varčevat.
Rekel sem da če imaš smolo, se ti lahko zgodi da dodatno leto ali dve varčevanja pomeni da si na slabšem kot bi bil.


Seveda lahko... ampak na rok 10 let pa je z varčevanjem le redkokdo na slabšem kot tisti ki ne privarčuje 0 8-)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kriptobog ::

FireSnack je izjavil:

Ti si tudi prodal 600 Bitcoinov? Pa saj to je večina naredila, razen ovce so popušile s kriptom. Glavno da si postavil bajto ane.


Ne. Z bitcoinom sem naredil borih 20k. Za bajto sem varceval in lepo vzel kredo. Kasneje sem jo pac odplacal, ker sem lahko.

floyd1 ::

l0g1t3ch je izjavil:

deco16 je izjavil:

Dokler boste hotli kupovat hiše za vsak denar bo pač šlo gor. Ko bodo krediti predragi in folk ne bo več mel za burek bodo cene začele padati. Prodaja je že padla, samo mi smo trmasti, bo preteklo še kako leto prej kot bodo začeli nižat cene.

Point je da ne gre sam gor. Niso več obrestne mere v minusi ...


Par let je inercije.
Kriza se je tudi začela 2008, pa so cene nepremičnin začele resno padat šele 2013ga.

Res je. Hišico smo nabavili ravno sredi 2013 za 100k. Še 2 leti prej so to starino prodajali za 60k več. Mi je enkrat razložil sosed, ki je tudi bil interesent za nakup, a ne za tako ceno.

l0g1t3ch ::

Me zanima kolk časa bo sedaj inercija, 2,3,5 let ?

zobnik ::

Za 100.000 evrov danes dobiš vikend, malo staro stanovanje, al pa parcelo na nekoliko boljši lokaciji.
Cene bodo šle še gor, ker sodeč po pisanju, 90% ljudi noče ostat doma in bi se zapufala tudi za 40 let, sam da so pod svojo streho. Pač tastari ali kdo drug tečen pri hiši.
V naši občini (Polhov Gradec) ni več parcel ki bi se javno prodajale in tud domačini nočejo več prodajat, ekr s epotem naselju NESlovenci..., kar se prodaja pa tud če za 300-400-500 jurjev gre v parih dneh....če se je 500m stran prodala 5 let stara hiša, okol še nekaj parcele z robido, gozdom in travnikom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

m0LN4r ::

Full zanimivo, ampak verjetno tudi razlicno od tega ali se govori o 1980, 1990, 2000, 2010, novo, staro, podezelje, kotlina.

Pa eni ste se ze pri 25 porocil za vedno in potem ziveli za bajto. Vsaka vam cast.

Danes do 30. leta clovek on eni resni zvezi sploh ne razmislja, tudi o hisi v LJ ne, razen, ce...

Glede obrestnih mer se je v 3 letih ogromno spremenilo.

Z letom 2022/23 se je trend tako obrnil, da zivim v najemu cel lajf pa se vedno placam manj, kot za ekvivalentno stanovanje.
Tako da nevem kak bo v prihodnje. Opcije so 1000€ za najem ali 3000€ za Kredit na mesec zaenkrat tu kjer stanujem. Sicer cene ze neki padajo, ampak premalo zaenkrat.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

velikBrokoli ::

Jaz bi bil z veseljem še naprej v najemu, pa se hiše preprosto ne oddajajo na Gorenjskem. Tistih nekaj plesnivih lukenj za 1000eur+ pa nihče ne želi. Večjih stanovanj pa tudi ni na voljo, ali pa so po absurdnih cenah (4-sobno, novogradnja za 2300eur na mesec v gorenjski vukojebini, ne hvala).

Zgodovina sprememb…

Pat_MaGroin ::

zobnik ::

m0LN4r je izjavil:



Danes do 30. leta clovek on eni resni zvezi sploh ne razmislja, tudi o hisi v LJ ne, razen, ce...



Na podeželju so stari 28-33 let ko so že pod svojo streho in s tamalimi. Okoliščine so jih prislil, da so pohitel.

l0g1t3ch ::

Kdaj pa boš imel otroke če ne ko si mlad ?

Potem pa gledaš take ki gredo proti 40ih pa imajo prvega otroka in so vsi naveličani, zmatrani in nasploh ubogi.

borut_p ::

15 let nazaj imel ravno dovolj da sem saniral mansardo. Po 15let z zeno koncala hiso (gradnja slabi dve leti), se preselila. Cca 15% kredita, ostalo iz racunov.

D3m ::

l0g1t3ch je izjavil:

Kdaj pa boš imel otroke če ne ko si mlad ?

Potem pa gledaš take ki gredo proti 40ih pa imajo prvega otroka in so vsi naveličani, zmatrani in nasploh ubogi.


To Logi.
|HP EliteBook|R5 6650U|

IL_DIAVOLO ::

l0g1t3ch je izjavil:

Kdaj pa boš imel otroke če ne ko si mlad ?

Potem pa gledaš take ki gredo proti 40ih pa imajo prvega otroka in so vsi naveličani, zmatrani in nasploh ubogi.


Ali pa z zelo trdno zvezo in dobrimi finančnimi temelji.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

l0g1t3ch ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

l0g1t3ch je izjavil:

Kdaj pa boš imel otroke če ne ko si mlad ?

Potem pa gledaš take ki gredo proti 40ih pa imajo prvega otroka in so vsi naveličani, zmatrani in nasploh ubogi.


Ali pa z zelo trdno zvezo in dobrimi finančnimi temelji.


Otrokom več pomeni da se oba starša z njim ukvarjata kot, pa to da se vozijo v BMW-ju in da imajo 65" TV.

Pa ne zagovarjam nobene skrajnosti na enem ali drugem koncu.

ZveeZ ::

l0g1t3ch je izjavil:



Otrokom več pomeni da se oba starša z njim ukvarjata kot, pa to da se vozijo v BMW-ju in da imajo 65" TV.

Pa ne zagovarjam nobene skrajnosti na enem ali drugem koncu.

Da se oba starsa ukvarjata z otrokom potrebujeta cas. Tega si lahko starejsi par praviloma lazje privosci (sluzba/posel na stranski tir).
Midva z zeno bova do hcerkinega 4.-5. leta delala minimalno. Ravno toliko, da bomo udobno shajali cez mesec. Investirala bova svoj cas v vzgojo hcerke in upala, da se bo to nekoc obrestovalo (ne v financnem smislu).

m0LN4r ::

zobnik je izjavil:

m0LN4r je izjavil:



Danes do 30. leta clovek on eni resni zvezi sploh ne razmislja, tudi o hisi v LJ ne, razen, ce...



Na podeželju so stari 28-33 let ko so že pod svojo streho in s tamalimi. Okoliščine so jih prislil, da so pohitel.

Ja z in v mama hotelih. Drugace ne.

Ne vidim fore, pr 20ih ne ves uporabit kondoma in potem je kar je, kar bog da da, potem pa so pozneje locitve in skregani vsi.

Vsaka cast izjemam, ki so se z partnerji iz studentskih let ali pa se prehitro spustili v to in vztrajate pri tem.

Jaz otrokov nisem hotel imeti pred 30 ravno zaradi tega, ko sem videl ostale pr 20ih, kak so se prehitr zajebal. Ne vsi, nekateri.

ZveeZ je izjavil:

l0g1t3ch je izjavil:



Otrokom več pomeni da se oba starša z njim ukvarjata kot, pa to da se vozijo v BMW-ju in da imajo 65" TV.

Pa ne zagovarjam nobene skrajnosti na enem ali drugem koncu.

Da se oba starsa ukvarjata z otrokom potrebujeta cas. Tega si lahko starejsi par praviloma lazje privosci (sluzba/posel na stranski tir).
Midva z zeno bova do hcerkinega 4.-5. leta delala minimalno. Ravno toliko, da bomo udobno shajali cez mesec. Investirala bova svoj cas v vzgojo hcerke in upala, da se bo to nekoc obrestovalo (ne v financnem smislu).

Tako mislim tudi jaz. Ajd ne recem, nekoc je bla mentaliteta pac taka, srednja sola in froce delat. Ni druge realnosti.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Bostjan_321 ::

SŠ končaš pri 19ih.
Faks pri 23ih, 24ih.

Torej če proti koncu faksa spoznaš resno punco imaš brez težav otroke pri 27, 28 letih.

Če človeka ne spoznaš v parih letih ga tudi v 10ih ne boš.

zobnik ::

Na podeželju, v hribih je miselnost drugačna kot v dolini. Tukaj so ljudje huje kot biki na pašniku, k mu pokažeš rdečo majco pa že koplje....garači, izobraženi, resni, skoraj noben ni len, ampak so pridni in sposobni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

l0g1t3ch ::

zobnik je izjavil:

Na podeželju, v hribih je miselnost drugačna kot v dolini. Tukaj so ljudje huje kot biki na pašniku, k mu pokažeš rdečo majco pa že koplje....garači, izobraženi, resni, skoraj noben ni len, ampak so pridni in sposobni.


Lahko potrdim.

Poljanska dolina >> vse ostalo.

Bostjan_321 je izjavil:

SŠ končaš pri 19ih.
Faks pri 23ih, 24ih.

Torej če proti koncu faksa spoznaš resno punco imaš brez težav otroke pri 27, 28 letih.

Če človeka ne spoznaš v parih letih ga tudi v 10ih ne boš.


Tako nekako.
Da bodo 30+ čakajo samo razni luzerji, ki se tolažijo da bodo takrat resni, finančno stabilni, ...

Potem pa ima ženska prvega otroka pri 35ih in po porodu začne dec gledat za drugimi, ker ženska ni več tako lepo seksi saj se telo pri teh letih ne sestavi več tako nazaj kot se je pri 25 letni kolegici.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: l0g1t3ch ()

sci3nc3 ::

Bostjan_321 je izjavil:

Torej če proti koncu faksa spoznaš resno punco imaš brez težav otroke pri 27, 28 letih.

Če človeka ne spoznaš v parih letih ga tudi v 10ih ne boš.


Ni težko spoznati punce - težko je vzdrževati vezo.
Ni težko poročiti se - težko je vzdrževati zakon.
Ni težko narediti otroka - težko ga je vzgajati.

Še najlažje je pri 23-ih spoznati punco, pri 26-ih planirati poroko in pri 28-ih imeti otroka. Taki ponavadi končajo pod streho njegovih/njenih staršev. Ker se poznata zelo kratek čas in nista navajena odrekanju, je potem samo vprašanje, koliko časa bosta ostala skupaj.

Bostjan_321 ::

In če boš čakal še 3 ali 5 let bo pa zares boljše ?

Sej jo ne napadeš na prvem zmenku ali bi imela otroke in koliko. Pa ali kaj varčuje in kako misli reševati stanovanski problem.
Ko/če pa sta skupaj eno leto se pa lahko pogovorita tudi take bolj resne in odrasle teme.

Danes ste vsi otroci do 30ga ?

m0LN4r ::

Bostjan_321 je izjavil:

SŠ končaš pri 19ih.
Faks pri 23ih, 24ih.

Torej če proti koncu faksa spoznaš resno punco imaš brez težav otroke pri 27, 28 letih.

Če človeka ne spoznaš v parih letih ga tudi v 10ih ne boš.

Kako pa to ves, da je resna? Po enem tednu, enem mescu, enem letu? 5 let?

Vecina zvez, ki so jih imeli v mojih cajtih kot studenti so se po koncu faksa skoraj vsi razsli, ce ne takoj pa cez 1-2 leti in si nasli druge partnerje v okolisu od kod so doma ali kjer delajo.

Bostjan_321 je izjavil:

In če boš čakal še 3 ali 5 let bo pa zares boljše ?

Sej jo ne napadeš na prvem zmenku ali bi imela otroke in koliko. Pa ali kaj varčuje in kako misli reševati stanovanski problem.
Ko/če pa sta skupaj eno leto se pa lahko pogovorita tudi take bolj resne in odrasle teme.

Danes ste vsi otroci do 30ga ?

To se ti ze po enem letu fukarjenja gres pogovarjat? Ja okej. Hodis v cerkev?
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

matic492 ::

Povprečna starost pri prvem otroku je v Sloveniji za ženske okoli 30, za moške pa 34 (vsaj ko sem nazadnje to googlal)
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matic492 ()

Bostjan_321 ::

m0LN4r je izjavil:

Bostjan_321 je izjavil:

SŠ končaš pri 19ih.
Faks pri 23ih, 24ih.

Torej če proti koncu faksa spoznaš resno punco imaš brez težav otroke pri 27, 28 letih.

Če človeka ne spoznaš v parih letih ga tudi v 10ih ne boš.

Kako pa to ves, da je resna? Po enem tednu, enem mescu, enem letu? 5 let?

Vecina zvez, ki so jih imeli v mojih cajtih kot studenti so se po koncu faksa skoraj vsi razsli, ce ne takoj pa cez 1-2 leti in si nasli druge partnerje v okolisu od kod so doma ali kjer delajo.


Torej mamini sinkoti in očkove hčerke, ki so se takoj vrnili v domače gnezdo.
Druga opcija je pa da po faksu skupaj najameta stanovanje in začneta živet skupaj.

Kako veš da je resna ?
Ne znam odgovorit, pač veš. Če si pa pesimist pa vsaj upaš da veš :) Realno gledano lahko potem vsakič rečeš, dejva počakat še eno leto da zares vidiva če sva resna in za skupaj, pa potem še eno in še eno, dokler ne končata oba na pokopališču.

zobnik ::

l0g1t3ch je izjavil:

zobnik je izjavil:

Na podeželju, v hribih je miselnost drugačna kot v dolini. Tukaj so ljudje huje kot biki na pašniku, k mu pokažeš rdečo majco pa že koplje....garači, izobraženi, resni, skoraj noben ni len, ampak so pridni in sposobni.


Lahko potrdim.

Poljanska dolina >> vse ostalo.

Bostjan_321 je izjavil:

SŠ končaš pri 19ih.
Faks pri 23ih, 24ih.

Torej če proti koncu faksa spoznaš resno punco imaš brez težav otroke pri 27, 28 letih.

Če človeka ne spoznaš v parih letih ga tudi v 10ih ne boš.


Tako nekako.
Da bodo 30+ čakajo samo razni luzerji, ki se tolažijo da bodo takrat resni, finančno stabilni, ...

Potem pa ima ženska prvega otroka pri 35ih in po porodu začne dec gledat za drugimi, ker ženska ni več tako lepo seksi saj se telo pri teh letih ne sestavi več tako nazaj kot se je pri 25 letni kolegici.


Sam tam po Poljanski dolini so tud škrti v pravem pomenu, plače karkoli sam minimalna.....da bo več za njih ostal. Saj veš očka in sinček, hčerki treba pomagat da bo nova hiška. Delavci pa v nemogočih razmerah za miloščino, sam šefi pridni so res zelo, za delavce pa zelo slabo poskrbljeno.
No pa saj mamo tud jaz korist od tega, cesta po Poljanski dolini je super. Tud trgovine so, črpalka in druge zadeve se uredi pa tud službo se dobi. Ko pogledam Vrhniko je tam šele počas postaja boljš ma bo trajal še leta da bo en tako kot v Poljanski dolini.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

m0LN4r ::

Da bodo 30+ čakajo samo razni luzerji, ki se tolažijo da bodo takrat resni, finančno stabilni, ...

Se enkrat mene je do tega pripeljalo ravno to, ko sem videl kako nesamostojni so sovrstniki z otroci bili, mama hotel, skos se pr starih vlacili, kleli cez deco, za vse so bli otroci krivi pac.
Samo eno plat gledas. Jaz sem lajf pri 20ih uzival na polno in poslusal druge kako oni nic ne morejo, ker pac deca levo desno.
Ja pa si mislim, kdo te je pa silil. Lahk bi si se dal 5 let duska anje.
Jaz si otrok pac nisem zelel in moja tudi ne, razlog beri zgoraj, druzba z otroci prenaglih odlocitev.
Zdaj ko sem dal vse skozi kar sem hotel, pa zaradi mene, ce bo bo, ce ne pa tut nic hudga.
Ne mislim pa imeti otroke zaradi druzbenega pritiska iz neke zastarele konzervativne mentalitete povojnih casov.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Bostjan_321 ::

m0LN4r je izjavil:


Bostjan_321 je izjavil:

In če boš čakal še 3 ali 5 let bo pa zares boljše ?

Sej jo ne napadeš na prvem zmenku ali bi imela otroke in koliko. Pa ali kaj varčuje in kako misli reševati stanovanski problem.
Ko/če pa sta skupaj eno leto se pa lahko pogovorita tudi take bolj resne in odrasle teme.

Danes ste vsi otroci do 30ga ?

To se ti ze po enem letu fukarjenja gres pogovarjat? Ja okej. Hodis v cerkev?


Ne hodim v cerkev.

Ko sem bil star 16 se s takratno punco seveda tudi po enem letu nisem pogovarjal koliko otrok bova imela pa kako bova reševala stanovanski problem.
Pa potem z naslednjo pri 18ih tud ne.
Pa potem z parimi kratkotrajnimi tekom faksa tud ne.

Potem sem pa v četrtem letniku faksa spoznal sedanjo ženo, ki je bila tudi četrti letnik samo leto mlajša (mje bla bolj pridna) in sva se po enem letu pač pogovarjala tudi o tem. Pač ljudi spoznavaš tudi tako da se z njimi odkrito pogovarjaš in to tudi o odraslih temah.

m0LN4r ::

Bostjan_321 je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Bostjan_321 je izjavil:

SŠ končaš pri 19ih.
Faks pri 23ih, 24ih.

Torej če proti koncu faksa spoznaš resno punco imaš brez težav otroke pri 27, 28 letih.

Če človeka ne spoznaš v parih letih ga tudi v 10ih ne boš.

Kako pa to ves, da je resna? Po enem tednu, enem mescu, enem letu? 5 let?

Vecina zvez, ki so jih imeli v mojih cajtih kot studenti so se po koncu faksa skoraj vsi razsli, ce ne takoj pa cez 1-2 leti in si nasli druge partnerje v okolisu od kod so doma ali kjer delajo.


Torej mamini sinkoti in očkove hčerke, ki so se takoj vrnili v domače gnezdo.
Druga opcija je pa da po faksu skupaj najameta stanovanje in začneta živet skupaj.

Kako veš da je resna ?
Ne znam odgovorit, pač veš. Če si pa pesimist pa vsaj upaš da veš :) Realno gledano lahko potem vsakič rečeš, dejva počakat še eno leto da zares vidiva če sva resna in za skupaj, pa potem še eno in še eno, dokler ne končata oba na pokopališču.

Saj zato pa je toliko disfunkcionalnih druzin, ker je bog dal deco in zdaj je kar je.
Ni tako kot pravis. Par stvari se pokaze sele cez cas. Poznam se pa jos primerov, locenih otroci pa v bedu ali pa so bili otroci rezultat naivnih hormonov.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Bostjan_321 ::

In koliko časa rabiš, da boš pa RES, RES, ziher ?
Če hočeš bit 100% moreš počakat da vaju odnesejo na britof.

Če se pa s partnerjem odkrito pogovarjaš o svojih željah in pričakovanjih in daješ odkrite odgove in ne tisto kar misliš da bi partner rad slišal se pa pač precej bolje spoznaš že v parih letih, kot bi se sicer v 10ih letih.

Preden je zanosila sva bila par 4 leta.
2,5 leti sva živela skupaj.
Jaz sem bil 28 in ona 27.

Ti pa pišeš o hormonih kot da gre za najstnike :))
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

USTVARJANJE SVOJEGA PREBIVALIŠČA (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19519854 (11444) zobnik
»

Samski do lastnega stanovanja (strani: 1 2 3 439 40 41 42 )

Oddelek: Loža
2066216273 (82712) hujsk1999
»

Nakup stanovanja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30567883 (49124) Okapi

Več podobnih tem