» »

Najbolj bolani oglasi na avtonet

Najbolj bolani oglasi na avtonet

River0123 ::

Vsi vemo, da so mnogi prodajalci izgubili stik z realnostjo. Ampak eni vedno znova sokirajo. Namen teme je izpostavit take. Bom jaz zacel:

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

Tile bi 5 cukov za avto, ki je tako razbit, da niti brisalca ne mores uporabit kot rezervni del


https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

2,5 jurja za popolnoma zgorel avto haha
Imenujejo se pa avtovleka burek hahaha xD

radmansdorf ::

Priporočam screenshote, če ne bo šlo vse v franže, slej ko prej.

MadMax ::

Če rabiš papirje za ukraden avto tole niti ni tako drago...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Redkvica77 ::

Julio mencaca sp

Kawl6 ::

MadMax je izjavil:

Če rabiš papirje za ukraden avto tole niti ni tako drago...


Za eno leto staro pokurjeno opelico so se mi skoraj stepli na dvorišču.

zobnik ::

Najbolj žalostno je da se imajo eni za poštene potem pa vidiš kako so čudežno svoj star avto podražil za 100% pri tem sodobnem nate*u očitno veliko ljudi sodeluje medtem ko se bodo hotel dokazt kot najbolj pošteni. Drhal pokvarjena.

solatko ::

zobnik - Če imaš srečo, lahko kupiš svoj rabljeni avto, ki ima kar naenkrat 200k manj prevoženih za 2x-no ceno.:D
Delo krepa človeka

starfotr ::

Kaj se sekiraš? Greš pač mimo in ne kupiš. Dovolj ljudi to naredi in bodo cene padle. Dokler pa ovce kupijo vse kar se samo malo izgleda kot avto, bo pa tako, da bodo tudi cene visoke.

zobnik ::

Da bodo cene dol padle lahko pozabiš, vedno več je tujcev tle dajo za avto 3000 evrov, ko bi dol dal 5000 evrov. Izpadeš ti in podobni,. ko se jim zdi predrago. Če boš hotel met boš moral sčasoma kupit po še 1x višji ceni

hojnikb ::

Just fyi, ponabavte fiat multiple, ker je z letosnjim letom legal za import v USofA :))
#brezpodpisa

c3p0 ::

Ko bo diler z enim dokazano ogoljufanim primerom dobil 50k kazni in izgubo pravice do prodajanja rabljenih avtomobilov, bo tega konec. Z denarnico pa ne bo nihče nič izglasoval v tej državi.

GupeM ::

c3p0 je izjavil:

Ko bo diler z enim dokazano ogoljufanim primerom dobil 50k kazni in izgubo pravice do prodajanja rabljenih avtomobilov, bo tega konec. Z denarnico pa ne bo nihče nič izglasoval v tej državi.

Točno tako. Kazen 3x za kolikor je bil avto prodan. Ne glede na to a gre za dilerja ali za fizično osebo.

mr_chai ::

Drugi oglas, prodaja jo Avtovleka Burek. Mislim, da ime podjetja pove vse :)

Drugače pa so vsi avti na avto.net precenjeni. Najdi mi enga ki ni !

Utk ::

mr_chai je izjavil:


Drugače pa so vsi avti na avto.net precenjeni. Najdi mi enga ki ni !

Jaz sem dal gor avto za realno ceno, so i thought... Ponujali so mi potem 20, tudi 30% manj. Potem sem ga dal kolegu v avtohišo, on ga je prodal za mojo ceno v parih dneh. Nekaj je seveda obdržal zase.
Ljudje niti avtov več ne znajo kupovat. Pri meni ga bi dobili 10% cenejše. 20 pa pač ne.

delavec44 ::

V avtohiši so dobili pa garancijo.

Utk ::

Je bil še v tovarniški.

delavec44 ::

Potem se pa strinjam s tabo. Jaz bi kupil od fizične osebe.

zobnik ::

Zato ker kilometri nima veze tolk, lahko ima avto 400.000km pa je vizualno kot mehansko v odličnem stanju, imaš pa gajbe s 180.000km ko je že napol uničen.
Najboljš so bli suzukiji, XX.XXX kilometri, vsakih 99.999 je šlo nazaj na 0

Ahim ::

mr_chai je izjavil:

Drugi oglas, prodaja jo Avtovleka Burek. Mislim, da ime podjetja pove vse :)

Drugače pa so vsi avti na avto.net precenjeni. Najdi mi enga ki ni !

Bom napisal izkusnjo (kot prodajalec), zneske pa malo zaokrozil na najblizjih 100 EUR - konec maja 2022 je sel v prodajo stari avto, poseben "pogoj" (no, zelja) je bil da bi ga prepisali ravno na dan, ko bi registrirali novega, zaradi zavarovanja itd. Najprej sem dal na ANet ceno, ki je bila priblizno povprecje ostalih podobnih istega modela, seveda z "rezervo za glihanje", malo nad 3K. Kontaktiral sem tudi kolega, ki dela pri firmi, ki preprodaja rabljena vozila, in mi je omenil, da bi tam ponudili samo 1.5K, ker je avto imel nekaj kozmeticnih poskodb (pocena plastika enega stranskega ogledala, skrivljen/podrgnjen zadnji blatnik na eni strani), in da naj raje dam sam nizjo ceno (~2.5K) pa bo sel hitro, ali pa par sto evrov vec ce se zelim jajcati se nekaj casa. Popravil sem oglas na 2.6K, se isti dan je poklical mozak (z naglasakom in precej cudno zgodbo o regresu :)) ), ki je prisel cez par ur tudi na ogled, poskusal se malo zglihat (2.5K na koncu "zadnja cena", kolikor je bil tudi ves cas plan), cez dva dni pa tudi placal in prevzel avto, kot smo zeleli.

Se pravi cena po popravku je ze morala biti dovolj razumna, da tip ni sel nizat za 20%, s tistimi nekaj procenti je se zadovoljil, prvotna je pa res imela dovolj rezerve tudi ce bi se kak navdusen pogajalec oglasil ;) Mogoce pa res vsi ne zelijo prodaje takoj oziroma na dolocen datum, ampak jim je vazno da zasluzijo tiste svoje procente ...

MIHAc27 ::

c3p0 je izjavil:

Ko bo diler z enim dokazano ogoljufanim primerom dobil 50k kazni in izgubo pravice do prodajanja rabljenih avtomobilov, bo tega konec. Z denarnico pa ne bo nihče nič izglasoval v tej državi.

Se čist strinjam. Jaz sem 1 dan po prepisu ugotovil, da ima avto še enkrat več prevoženih. Vprašal na AMZS kaj mi je naredit...pa je rekel da nimam kaj. Prodajalec se je nekaj izgovarjal, da je bil števec pokvarjen in menjan. Ker je bil fizični prodajalec nisem imel kej.

mn ::

Meni izgleda kot da nikomur ni v interesu urediti področja. Recimo za popolne totalke, kot sta avta zgoraj, ne bi več smelo biti možno opraviti registracije. Ti papirji bi morali iti v uničenje! Oziroma vsaj urediti kot imajo nekje v ZDA, da dobiš potem nove papirje iz katerih je razvidno, da je bil avto nekoč totalka. Ker tista dva oglasa zgoraj sta namenjena nekomu, ki bo nekje poceni prišel do delov (saj vemo kako), samo papirje rabi.

Ravno tako s kilometri. Povsod jih pišemo, a še vedno se gremo kot da je povsem nedokazljivo kdo jih je prevtrtel. Pa na vsaki pogodbi jih imaš. Recimo, vem za primer ko je lastnik prodal avto z 200.000 km, čez pol leta pa je bil ta avto naprej prodan s 100.000 km. To so (sicer izmišljene) številke iz pogodb. Ko je šel zadnji lastnik do odvetnika, da mu malce pojasni opcije, mu je odvetnik odsvetoval tožbo, ker da nima možnosti da uspe. Namreč, naj ne bi bilo mogoče dokazati kdo je prevrtel kilometre.

Invictus ::

Ja, ker so poslanci pač male ribice, ki ravno tako vrtijo kilometre...

Cel kup takih malih pizdrarij obstaja, kjer se ve, da je prepovedano, zadeve so lahko dokazljive (kot tukaj pogodba), to najde že referentka pri registraciji, če malo softversko podpreš. Dobi alam, ko prepiše podatke iz pogodbe.

Ampak avto industrija je pač mali Balkan v svojem. Potem ni več možnsoti za mutenje...

Kolikor sem slišal, imajo ful dobro poštimano Belgijci.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

feryz ::

Nihče nima poštimano, ne sanjajte.
Avti javljajo kilometre v tovarne, ko želiš pa izpisek za svoj novi - rabljen avto, se zabiješ v kvazi GDPR.
Kot da je tam katerikoli osebni podatek. Zgolj VIN (ki je popolnoma javen) in kilometri.
Ne gre, pa konec. Kar probajte enkrat.

MIHAc27 ::

Ok, to če gredo km v negativno smer bi se verjetno dalo uredit... ampak vedno se najde način goljufanja. Tisti, ki bi imel namen bi pa potem vsako leto pred tehničnem prevrtil. Namesto 50k prevrti za 25k pa ima avto namesto 200k ob prodaji samo 100k.
Je pa res da bi vsaj dilerčke z tem mal po prstih, ker imam občutek da 80% ljudi ne bi prevrtavali. To je seveda zlo groba ocena... mislim da so mi še pri čisto vsakem avtu marsikaj zamolčali. Včasih so to lepotne napake, drugič tudi kritične (in drage za popravit).

Glede avtohiš... Pri Renoju mi še pred GDPR niso hoteli kaj dosti povedat. Pri Oplu se je pa razgovoril še 5x bolj kot kar sem želel vedeti. Ampak to je po moje čist odvisno, na koga naletiš.

WizzardOfOZ ::

GupeM je izjavil:

c3p0 je izjavil:

Ko bo diler z enim dokazano ogoljufanim primerom dobil 50k kazni in izgubo pravice do prodajanja rabljenih avtomobilov, bo tega konec. Z denarnico pa ne bo nihče nič izglasoval v tej državi.

Točno tako. Kazen 3x za kolikor je bil avto prodan. Ne glede na to a gre za dilerja ali za fizično osebo.

En prevrten kilometer == 1€, pa naj za 100 ali 200k zavrtijo števec, če imajo jajca.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

hojnikb ::

karkoli diskutirat okol kilometrov je brezveze; skoraj vsi to počnejo in to dovolj pretkano, da niti izpis iz originalnih servisov ne pomaga kaj dost.

Case in point; precej pogost pojav pri lizing flotnih vozilih. En takle gadget v obdju pa nebos vedu nic
https://superkilometerfilter.com/
#brezpodpisa


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zaupanja NEVREDNI prodajalci rabljenih avtomobilov (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8445909 (16384) mr_chai
»

Uvoz avtomobila iz tujine

Oddelek: Na cesti
4524399 (4470) benjaminp
»

Prevrteni km na avtu (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6210454 (6463) Kron
»

goljufije z prikazom prevoženih kilometrov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12639538 (34936) imagodei
»

Uvoz rabljenega avtomobila iz EU

Oddelek: Na cesti
178025 (4135) Vikking

Več podobnih tem