» »

Koliko prihrankov imate?

Koliko prihrankov imate?

««
2 / 13
»»

Cupakabra123 ::

Imam dve hisi in trenutno cca 20k na racunu, ker sem letos dosti renoviral. Nimam kredita.

DeeJay ::

Crypto mi je omogočil finančno svobodo.
Don't f with me.

Map ::

Vprasanje, a se splaca cakat na morebitno krizo in padec cen skladov, al se ne bo kaj dosti poznalo, pred vlaganjem?

matic492 ::

Pri takšnih vprašanjih vedno manjka ogromno konteksta.. ne more ti nobeden dati generalnega odgovora.

Na 10-20 let se ti sigurno ne bo preveč poznalo. Če pa rabiš denar čez 1 leto pa noben ne ve kam bo šlo.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Map ::

Na dolgi rok se strinjam.

Sicer bi pa vlozil v kak sklad za nekaj let, da lahko se mlad izkoristim morebiten zasluzek, pa tudi v kak sklad na dolgi rok, da bo za stara leta nekaj nasparano. Ampak nimam kaj dosti pojma o tem in za kaj/ce se za kaj odlocit. Tudi o zlatu sem razmisljal, ampak tam moras kupovat vecje gramaze, da se splaca. In spet ne ves komu verjet, ker vsak vlece na svoj mlin. Vcasih se zdi Rolex se najboljsa investicija.

matic492 ::

Tu je spet odvisno o kakih vsotah govorimo... če je nek "drobiž", recimo 5 jurjev, potem je potencial izgube prehude (mentalno), pa še upside je tudi dokaj majhen, vsaj pomojem. Pa še, brez zamere, ponavadi če nekdo sprašuje o takih zadevah na nekem forumu, nekako nisi tip človeka, ki bi reskiral :D

Tako da razen če je govora o par deset jurjih, potem najboljše da pustiš na TRRju pa imaš mir.

Če si pa malo gemblerja pa vrži 10-20% v kripto, zdaj ko je vse dokaj nizko :)
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Map ::

Na kratek rok sem pripravljen reskirat, na dolgi rok pac malo manj.

Govorimo pa zaenkrat o 100-300 eur/mesec. Mesecno mogoce res ni kaj dosti, ampak z leti se nabere.

mirator ::

Varčevanje posameznika je odvisno od njegovih dohodkov in obveznih stroškov. Potem je treba vedeti za kaj hočeš varčevati:
- za nakup stanovanja (tukaj verjetno brez kredita ne bo šlo, ker ne moreš za stanovanje v doglednem roku privarčevati dovolj),
- za težke čase (to je pač nekaj denarja na varčevalnih računih, nekaj v štumfu doma, nekaj pa naložba v kakšen investicijski sklad)
- za pokojnino
Na varčevalnih računih in v štumfu ti vrednost privarčevanega denarja z leti upada, na banki nekoliko počasneje, kot v štumfu. Investicijski skladi so pa tvegane naložbe, kjer sicer lahko zaslužiš oz. privarčuješ zelo veliko, lahko pa tudi izgubiš vse. Takšno varčevanje za finančnega laika prav gotovo ni primerno. Potem pa so tu še kriptovalute, ki pa so za nepoznavalca tudi tvegane.

Bl4ckSw4n ::

OP, jaz ti svetujem da zategneš pas.

Sam sem po študiju naredil prav to. Po nekaj letih imam našparano za "neko" stanovanje, ki še ni idealno, ampak se zna dokaj hitro spremenit v dokaj dobro/odlično, tudi z vložkom v različne investicije (dodaten bonus je, če vmes spoznaš nekoga).

Po drugi strani poznam in opazujem ljudi, ki potujejo, in večinoma gre za ljudi z "dobrim" ozadjem. Določeni te možnosti nimamo in gremo po "frugal" poti.

Meni ni noben nič šenkal, pa se kar dobro počutim ob trenutnem stanju. Raje sedaj, kot star in brez denarja.

Skozi leta sem skozi "shajal" predvsem z investiranjem v zadeve, ob katerih sem preživel največ časa, da ti zapolnijo čas po delu.

mr_chai ::

Moraš razmisliti in upoštevati tudi zdravje. Mi ne bomo živeli več tako dolgo, kot so naše babice. Glej, zdravstvo imamo v razsulu in ne verjamem, da se bo v enem življenskem obdobju vse uredilo. Torej upoštevaj tudi, da je možno, da boš šel v žaro že v poznih srednjih letih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mr_chai ()

Grizzly ::

Veste, kaj je meni pomembnejše kot evri na računu? Da lahko rečem, da sem vse ustvaril sam: nisem podedoval nepremičnine, nista mi jo podarila starša, nisem in ne bom se dogato oženil, ne stanujem v mama hotelu, nisem za easy money (kripto); primarna družina je nižjega sloja - oba starša tik nad minimalcem. Vse je bilo odvisno izključno od mene (koliko bom zaslužil in koliko od tega privarčeval). Temu se reče uspeh.

WizzardOfOZ ::

en ata mi je sredi maroka nekoč dal nasvet: potuj dokler si mlad, ko boš star pa raziskuj lastno državo, ker je zdravnik blizu.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Mato989 ::

Grizzly je izjavil:

Veste, kaj je meni pomembnejše kot evri na računu? Da lahko rečem, da sem vse ustvaril sam: nisem podedoval nepremičnine, nista mi jo podarila starša, nisem in ne bom se dogato oženil, ne stanujem v mama hotelu, nisem za easy money (kripto); primarna družina je nižjega sloja - oba starša tik nad minimalcem. Vse je bilo odvisno izključno od mene (koliko bom zaslužil in koliko od tega privarčeval). Temu se reče uspeh.


A so ti že postavili spomenik? Na koncu nič od tega kar si napisal ne šteje, razen to da si se mel fajn... čese nisi si zapravil lajf.


Drugače pa on topic imam cca 20k prihrankov (crypto + keš na TRR) in mesečno kupujem po 1 delnico za dividende za dodatek k penziji. (UPAM)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

Grizzly je izjavil:

Veste, kaj je meni pomembnejše kot evri na računu? Da lahko rečem, da sem vse ustvaril sam: nisem podedoval nepremičnine, nista mi jo podarila starša, nisem in ne bom se dogato oženil, ne stanujem v mama hotelu, nisem za easy money (kripto); primarna družina je nižjega sloja - oba starša tik nad minimalcem. Vse je bilo odvisno izključno od mene (koliko bom zaslužil in koliko od tega privarčeval). Temu se reče uspeh.

Ja to je vse super, ampak če bi karkoli še dobil povrh, bi še zmeraj imel možnost tisto podvojit, potrojit, itd. In sigurno bi bilo lažje. Če dobiš 2-3 hiše, ni zelo težko kupit še 2-3. Če nimaš nobene, boš že za svojo prvo dal "vse".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

kriptobog ::

WizzardOfOZ je izjavil:

en ata mi je sredi maroka nekoč dal nasvet: potuj dokler si mlad, ko boš star pa raziskuj lastno državo, ker je zdravnik blizu.


Pameten nasvet.
Sicer pa ena hiska, ocenjena na 450k, sicer kostala me je cca 260k, parcela je bila 50k, sosednje so se lani in letos prodale po 300e/m2 kar je pac dvignilo vrednost ko so delali cenitev. :)) Ena parcela v Rovinju za 48k, na TRRju 430k in se priblizno toliko investiranega.

CiClon ::

Met več kot, recimo, 20k v kešu/na banki je zapravljanje denarja, ker je oportunitetni strošek ogromen.

kriptobog ::

Naceloma ne zelim drzati vec kot 100k likvidnih sredstev, ampka trenutno cakam se z nadaljnimi investicijami. 20k pa sicer lahko zelo hitro zapravis. En konkreten dopust pa gre 20k...

Neon87 ::

Mato989 je izjavil:


Drugače pa on topic imam cca 20k prihrankov (crypto + keš na TRR) in mesečno kupujem po 1 delnico za dividende za dodatek k penziji. (UPAM)


Katero delnico mesečno kupiš?

FireSnack ::

Crypto mi je omogočil da si lahko kupim kar želim in se ne rabim zapufavat preveč, niti šparat. S trdim delom in pametnimi potezami se da narediti vse. Še vedno pa je >90% kriptovlagateljev finančno nesvobodnih. Večinoma zaradi prevelikega pohlepa.
Preprodajalec NFT umetnin

IL_DIAVOLO ::

mr_chai je izjavil:

Moraš razmisliti in upoštevati tudi zdravje. Mi ne bomo živeli več tako dolgo, kot so naše babice. Glej, zdravstvo imamo v razsulu in ne verjamem, da se bo v enem življenskem obdobju vse uredilo. Torej upoštevaj tudi, da je možno, da boš šel v žaro že v poznih srednjih letih.


Ce boste se naprej delali vec za vec imetja, dodatnih stroskov in stresa, potem res ne.

Treba bi bilo delati vec za cimmanj skrbi in stresa. Ne pa vedno vec in vec.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

StevicaM ::

Zlato pravilo, ki se ga drzim od studentskih dni... 1k je treba met skos v zepu/pistolski torbici/pederusi, 5k v svoji blizini. Tam nekje cca 6 plac je treba met skos ob sebi ostalo je lahko po racunih, v raznorazni robi, plemenitih kovinah, valutah, premicninah in nepremicnimah. So me kolegi skos imeli za paranoika ko smo kot komaj polnoletni mulci letali po zagrebskih in beograjskih kockarnciah, sem imel vedno polne zepe denarja. Se ne pocutim uredu, da grem ven iz bajte brez denarja, ker vem da selesteci papir resuje ogromno tezav. Pa kar me je izucilo, da imam vedno polnilnik za telefon v pistolski torbici, ko sem pred kratkim koncal na travmatologiji v UKC, mi je nek zemo bolnicar naredil ogromno uslugo, ko je sredi noci po drugih bolniskih sobah iskal polnilnik od drugih pacientov za moj telefon in ga prinesel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: StevicaM ()

c3p0 ::

Reševal sem problem inflacije z nakupom nepremičnin, ki so zdaj moje (morje, pisarne), zdaj se pa spet nabira denar... Ne vem kaj naj, spet problemi.

jest10 ::

Trenutno ene 200k v denarju, ter okoli 200k v ostalih finančnih zadevah(skladi, rente, kovine).

Ne vem no, kar čakam. Trenutno mi ni za kakšno vlaganje, ker ni nobene sigurnosti, kam bodo šli trgi. Da bi pa kar tako nekaj vlagal ali zapravljal, mi pa tudi ni.

CiClon ::

200k v denarju je metanje denarja proč. Vsaj da bi dobil najbolj ziher market return...

To je še za kriptoboga, ki spiči 20k za dopust, preveč lol

delavec44 ::

In kater je ziher market return? 2% na banki?

c3p0 ::

2% na banki? Where, where!!?

IL_DIAVOLO ::

Kaksen btc bi pa lahko kupil :)
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

CiClon ::

Poglej si returne sp500 v zadnjih 10 letih. Pa odbiješ par procentov, da bo bolj "ziher".

Pa 2% return bi bil pri recimo 150k tri jurčke, ki grejo njemu v luft lol

delavec44 ::

Ja, sp500. Vstopiš na napačni točki in imaš -20%, v 10 letih na 0 upoštevajoč inflacijo. Še obvezniške in zajamčene sklade jebe.

2% imajo pa recimo nkbm na 6 mesečnem euriborju, addiko, unicredit. Pač kakšno akcijo ujameš.

matic492 ::

delavec44 je izjavil:

Ja, sp500. Vstopiš na napačni točki in imaš -20%, v 10 letih na 0 upoštevajoč inflacijo. Še obvezniške in zajamčene sklade jebe.

2% imajo pa recimo nkbm na 6 mesečnem euriborju, addiko, unicredit. Pač kakšno akcijo ujameš.


Če je z SP500 na nuli, je z držanjem na banki v minusu (upoštevajoč inflacijo) :D
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

jest10 ::

CiClon je izjavil:

200k v denarju je metanje denarja proč. Vsaj da bi dobil najbolj ziher market return...


Metanje denarja proč je kakršnokoli nepotrebno nakupovanje/zapravljanje. V kar se ta trenutek z lahkoto štejejo praktično vsi skladi, indeksi in podobno.

Sicer pa po drugi strani... Zakaj bi imel še več, če že sedaj ne morem smiselno zapraviti?

njyngs ::

V kar se ta trenutek z lahkoto štejejo praktično vsi skladi, indeksi in podobno.

Lol. Tako razmišljajo tisti, ki kupujejo na vrhu, potem pa v paniki z veliko izgubo prodajajo pri prostem padu.

Ljudje s slabo samokontrolo pač niso za vrednostne papirje. Letos in drugo leto je absolutno zelo ugoden čas za kupovanje vrednostnih papirjev. Najslabši pa za "vlaganje" v avtomobile in druge potrošniške luksuzne kozlarije (joj kar na glasen krohot mi potegne, ko nekdo reče da VLAGA v avto).
KHM https://www.youtube.com/watch?v=dQw4w9WgXcQ

user4683 ::

matic492 je izjavil:

delavec44 je izjavil:

Ja, sp500. Vstopiš na napačni točki in imaš -20%, v 10 letih na 0 upoštevajoč inflacijo. Še obvezniške in zajamčene sklade jebe.

2% imajo pa recimo nkbm na 6 mesečnem euriborju, addiko, unicredit. Pač kakšno akcijo ujameš.


Če je z SP500 na nuli, je z držanjem na banki v minusu (upoštevajoč inflacijo) :D

Saj ni napisal da bo 10 let drzal gotovino. Da si (bil) pa v tem obdobju bolj previden in obzical z viskom fiata ni pa nic narobe. Je pa odlicna priloznost sedaj it v kaksen index, ko smo ze lep cas kar precej pod ATH. Boljsih opcij pa tako ali tako niste nasli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: user4683 ()

jest10 ::

njyngs je izjavil:

V kar se ta trenutek z lahkoto štejejo praktično vsi skladi, indeksi in podobno.

Lol. Tako razmišljajo tisti, ki kupujejo na vrhu, potem pa v paniki z veliko izgubo prodajajo pri prostem padu.

Ljudje s slabo samokontrolo pač niso za vrednostne papirje. Letos in drugo leto je absolutno zelo ugoden čas za kupovanje vrednostnih papirjev.


Ne, letos še ni bil ugoden čas. Mogoče bo v prihajajočem letu.

matic492 ::

njyngs je izjavil:

Ljudje s slabo samokontrolo pač niso za vrednostne papirje. Letos in drugo leto je absolutno zelo ugoden čas za kupovanje vrednostnih papirjev. Najslabši pa za "vlaganje" v avtomobile in druge potrošniške luksuzne kozlarije (joj kar na glasen krohot mi potegne, ko nekdo reče da VLAGA v avto).



Jah, če voziš staro kanto in natankaš poln tank je to vložek v avto :))
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

njyngs ::

jest10 je izjavil:

njyngs je izjavil:

V kar se ta trenutek z lahkoto štejejo praktično vsi skladi, indeksi in podobno.

Lol. Tako razmišljajo tisti, ki kupujejo na vrhu, potem pa v paniki z veliko izgubo prodajajo pri prostem padu.

Ljudje s slabo samokontrolo pač niso za vrednostne papirje. Letos in drugo leto je absolutno zelo ugoden čas za kupovanje vrednostnih papirjev.


Ne, letos še ni bil ugoden čas. Mogoče bo v prihajajočem letu.

LOL. No daj nam pojasni koliko vrednostnih papirjev si lastiš in kateri to so.

matic492 je izjavil:

njyngs je izjavil:

Ljudje s slabo samokontrolo pač niso za vrednostne papirje. Letos in drugo leto je absolutno zelo ugoden čas za kupovanje vrednostnih papirjev. Najslabši pa za "vlaganje" v avtomobile in druge potrošniške luksuzne kozlarije (joj kar na glasen krohot mi potegne, ko nekdo reče da VLAGA v avto).



Jah, če voziš staro kanto in natankaš poln tank je to vložek v avto :))

Oja, podvojena vrednost avtomobila instantno. Dodaš še dišečo smrekico za 2% rast. :))
KHM https://www.youtube.com/watch?v=dQw4w9WgXcQ

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: njyngs ()

Old Spice ::

Se pravi suma sumarum je povprečje prihrankov osebkov v tej temi 200k keša na računu + 200-300k v investicijah. Pa seveda še ene 2-3 nepremičnine. Pred časom so banke objavile koliko oseb ima nad 100k keša na računu. Če se ne motim je bila številka kar nizka. Zanimivo, da je relativno velika skupina le-teh, prebrala ravno to temo :D

njyngs ::

Old Spice je izjavil:

Se pravi suma sumarum je povprečje prihrankov osebkov v tej temi 200k keša na računu + 200-300k v investicijah. Pa seveda še ene 2-3 nepremičnine. Pred časom so banke objavile koliko oseb ima nad 100k keša na računu. Če se ne motim je bila številka kar nizka. Zanimivo, da je relativno velika skupina le-teh, prebrala ravno to temo :D

Dobrodošel na Slo-Tech. Vsi imajo 100k+ plače, 200k+ prihrankov, 6 hiš, ampak so se odločili živet pri starših, da prišparajo v naslednjih 10 letih še za 1 dodatno mestno stanovanje ;)
KHM https://www.youtube.com/watch?v=dQw4w9WgXcQ

Invictus ::

- Eno 2 sobno stanvoanje, sicer še pod pufom, ki ga pa plačuje najemnik
- Ena bajta, kjer živim
- Nekih 130k keša, ga bo treba porabit, pa ni garsonjer...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Miki N ::

njyngs je izjavil:

Old Spice je izjavil:

Se pravi suma sumarum je povprečje prihrankov osebkov v tej temi 200k keša na računu + 200-300k v investicijah. Pa seveda še ene 2-3 nepremičnine. Pred časom so banke objavile koliko oseb ima nad 100k keša na računu. Če se ne motim je bila številka kar nizka. Zanimivo, da je relativno velika skupina le-teh, prebrala ravno to temo :D

Dobrodošel na Slo-Tech. Vsi imajo 100k+ plače, 200k+ prihrankov, 6 hiš, ampak so se odločili živet pri starših, da prišparajo v naslednjih 10 letih še za 1 dodatno mestno stanovanje ;)


"Lambo pred prizidkom" scena. :))

kriptobog ::

CiClon je izjavil:

200k v denarju je metanje denarja proč. Vsaj da bi dobil najbolj ziher market return...

To je še za kriptoboga, ki spiči 20k za dopust, preveč lol


To so sami prihranki, ki se visajo hitreje kot inflacija... Pocasi bom se kam investiral, ker se prihodki visajo, ampak moram se precej privarcevati, ker za zeleno nepremicnino sem se kak M prekratek ;)

delavec44 ::

njyngs je izjavil:

V kar se ta trenutek z lahkoto štejejo praktično vsi skladi, indeksi in podobno.

Lol. Tako razmišljajo tisti, ki kupujejo na vrhu, potem pa v paniki z veliko izgubo prodajajo pri prostem padu.

Ljudje s slabo samokontrolo pač niso za vrednostne papirje. Letos in drugo leto je absolutno zelo ugoden čas za kupovanje vrednostnih papirjev. Najslabši pa za "vlaganje" v avtomobile in druge potrošniške luksuzne kozlarije (joj kar na glasen krohot mi potegne, ko nekdo reče da VLAGA v avto).


Drugače so investicije v avtomobile v zadnjem času prekašale vse borze. Samo vedeti moraš kater avto nabaviti.

njyngs ::

Nauk zgodbe: namesto VW Passata raje kupite Pagani Zondo.

In ko več ne boste imeli za kruh pač jejte potico.
KHM https://www.youtube.com/watch?v=dQw4w9WgXcQ

matic492 ::

njyngs je izjavil:

Dobrodošel na Slo-Tech. Vsi imajo 100k+ plače, 200k+ prihrankov, 6 hiš, ampak so se odločili živet pri starših, da prišparajo v naslednjih 10 letih še za 1 dodatno mestno stanovanje ;)


Saj je res težko verjet, tudi meni je včasih bilo nepojmljivo, samo če si zadaš to kot cilj in si sposoben ni problema.

Jaz sem ta mesec naredil 7254€ dohodkov (neto na TRR, skupaj z najemnino in nekje 300-400€ kar sem prodal na bolhi, ker sem menjal monitorje in še par komponent, prispevke/davke plačam iz TRRja SPja, ni všteto), pa še en račun za 900€ bom izdal danes, za nekaj malega dela zadnja 2 tedna za najnovejšo stranki. Porabil sem do danes 6811€, skupaj z nakazilom na varčevalni račun in investicije v kripto.

Če vlečeš 100k+ na leto na normiranca in živiš normalno (torej z 1-2 jurja na mesec) našparaš takšne cifre v par letih, tako da tudi če je raziskava bila iz leta 2021 je lahko konkretno narobe.

Sicer mi je pa čisto vseeno, če kdo ne verjame, ker nič ne pridobim, če nekdo verjame ali ne verjame. Napišem pač v pozitivnem smislu, da mogoče kdo, ki je na meji, se odloči in bo pač probal.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

IL_DIAVOLO ::

Old Spice je izjavil:

Se pravi suma sumarum je povprečje prihrankov osebkov v tej temi 200k keša na računu + 200-300k v investicijah. Pa seveda še ene 2-3 nepremičnine. Pred časom so banke objavile koliko oseb ima nad 100k keša na računu. Če se ne motim je bila številka kar nizka. Zanimivo, da je relativno velika skupina le-teh, prebrala ravno to temo :D


Določeni uporabniki na slotech so vsekakor zelo premožni, pa tudi precej sposobni, tako da ne vem zakaj ne bi bilo mozno.

Ljubosumje je sicer druga stvar, ki pa ne spremeni dejstva.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Utk ::

Jaz imam praktično vse v nepremičninah, ni ne vem kaj, se pa množi samo od sebe. Kolk bi bilo vredno če bi prodal me niti ne zanima, ker ne bi nič prodal, ampak še kaj kupil. Cilj je, da sem zmeraj vsaj za 2x tolk zapufan kot pa "imam". Zakaj bi dobival obresti samo na svoj denar, če lahko še na tujega.

rezator ::

dfgdfg je izjavil:

No,...jest povem, da nimam nič. Varčevanje je največja bedarija možna, v teh cajtih pa sploh. Jst sm ves dnar, k sm ga zaslužu sprot vložu v bajto. Delal bom, dokler se mi bo dalo. Treba mi ni več. Str sm 40. Itak je pa nakonc vse samo vprašanje al si kreditno sposoben al nisi? Če si,...maš dnarja na razpolago več kot dovolj.



Mi lahko prosim poveš, kako boš lahko delal dokler se ti bo dalo? Se pravi, da lahko takoj nehaš. Penzije ne boš dobival, ker si star 40. Našparano nimaš nič, saj si vse vložil v bajto. Se pravi nimaš nikjer vloženo. Nimaš cashflow-a, ker si vlagal samo v bajto. Po nobeni moji logiki ne moreš kar nehati. Te bo prehranjevala žena? Resno mislim, lahko razložiš? Še enkrat na kratko se povzamem: imaš samo bajto, pd katere se pa pač ne da živeti!?
Some people feel the rain. Others just get wet.

gojira ::

qwertyy je izjavil:

Kot že naslov pove, me zanima koliko imate kaj našparano in koliko ste stari.

Sam sem v sredini dvajsetih in imam na varčevalcu cca 5000€. Stanovanjska problematika za silo rešena, vendar bi rad šel s časom na svoje.

Sem v letih, ko nevem a naj zategnem pas in varčujem vse kar se da, ali pa naj šparam kolikor lahko in gledam tudi na to, da v mladosti doživim čim več stvari ter denar porabljam za izkušnje in spomine (potovanja, smučanje, izleti itd).


Jaz oz. midva s partnerico sva pri tvojih letih imela podobno stanje. Odločila sva se za nekaj srednjega. Torej varčevanje oz. pazila sva da nisva zapravljala za nepotrebne materialne dobrine - beri: takrat slab avto, v najemu v majhnem stanovanje etc. Vsekakor potovanja in izleti so bili ampak brez posebnega preseravanja.

Sedaj cca 10 let kasneje se je marsikar spremenilo in imava odplačano stanovanje (vredno nekje ~ 230 - 250k), nekje ~50k na računu ter lasten avto. Kar se tiče investicij jih nažalost nimava ker noben od naju nima dovolj znanja o tem :)).

Če pogledam za nazaj bi ponovil isto, saj ničesar ne obžalujeva. Predvsem sva se pa naučila vsaj toliko delati z denarjem da kljub temu, da nama ni potrebno gledati na vsak cent, ne zapravljava po nepotrebnem (posledično se kupček lepo veča in naju nič ne srbi). In to se mi zdi, da je bila največja šola vseh preteklih let. To koliko ima kdo pri določenih letih je tudi velik faktor od službe, poklica etc. in realno ne igra glavne vloge pri dosegu cilja. Ravno včeraj smo bili z družbo na pijači in marsikdo jamra, da mu nič ne ostane konec meseca. Ampak to so ljudje z zelo dobrimi plačami, ki pa vsakič ko se pojavijo pridejo v novih cunjah pa nov avto na 3 leta itd...

Neon87 ::

Neverjetno kako premožni in uspešni ljudje so na tem forumu.
Jaz nimam skoraj nič, no, imam ženo in 2 otroka, torej skoraj vse.. Zdravje bi lahko bilo še malo boljše..
Bi pa bil vesel kakega nasveta kako do hiše, treh stanovanj, parcele na morju, jadrnice, avtodoma ter enkrat letno mesečno potovanje v eksotiko.
Prosim.

kriptobog ::

Neon87 je izjavil:

Neverjetno kako premožni in uspešni ljudje so na tem forumu.
Jaz nimam skoraj nič, no, imam ženo in 2 otroka, torej skoraj vse.. Zdravje bi lahko bilo še malo boljše..
Bi pa bil vesel kakega nasveta kako do hiše, treh stanovanj, parcele na morju, jadrnice, avtodoma ter enkrat letno mesečno potovanje v eksotiko.
Prosim.


Za hiso in enkrat letno potovanje v kesoticne kraje potrebujes dve dobri placi. Nic kaj ekstra. Potovanja v "eksoticne" dezele so lahko dokaj ugodna v lastni reziji. Hisa pa tudi ni problem, sploh ze ne isces na kaki kvazi elitni lokaciji. Kolega je ravnokar kupil v okolici Logatca hiso, 250m2 neto, 2006 letnik, 1000m2 parcele, 250keur. 50k je imel nasparenga, ostalo kredit.

Ce zelis vec, pa pac vec delas in se priucis kaksne bolj dobickonosne stvari, ampak v vsakem primeru bo kar nekaj let dela, preden bos imel ornk tarifo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kriptobog ()
««
2 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Onkološki inštitut (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12516408 (12561) K0l1br1

Sava Kranj ponuja za delavce 800 evrov bruto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12322754 (19481) BigWhale
»

Kljub napredku v Silicijevi dolini 90 odstotkov plač nižjih kot pred dvema desetletje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
11119490 (16264) D3m

Več podobnih tem