» »

Poslavljanje od domace zivali

Poslavljanje od domace zivali

Temo vidijo: vsi

Buggy ::

Brez zamere, trenutno sem malce custven. Nemska ovcarka, ki se je igrala z obemi mojimi sinovi in jih varovala, ko sta bila se majhna se sedaj v 15-tem letu poslavlja.
Cez noc je dobila tvorbo pod rebri, ki jo je veterinar okarakteiziral kot rakovo in neozdravljivo. Ze prej ni vec slisala a je bila vseeno zivahna. Ne morem verjet kako zival cuti, da se ji bliza konec.

To je zame ze tretje soocenje s psom, ki je v zadnjih dneh vedel kaj je na stvari in zacutil sem poslavljanje tudi z njegove strani.

Hvaleznost za toplino, ki jim jo dajes ta cas je enormna, edino kar me trenutno veseli je, da se ob tebi umiri in morda za trenutek cuti doloceno lagodje :(

Imamo se 10 let staro macko, ki smo jo tudi ze komaj resili in obcutki trenutno res niso prijetni.

Sicer sta otroka ze skoraj odrasla, a jih je vseeno prizadelo.

Gre zgolj za neko navezanost na stare lepe case, ki minejo ko je bila ta zival tvoj sopotnik in nam je iskreno zal za njo ali smo tako egoisticni in v takih trenutkih pomislimo morda na svojo minljivost, ter se zalost odraza iz tega?

Kako vi dojemate te zadeve?

JeBelaCesta ::

Smrt je del življenja...
lep pozdrav iz višav ;-)

Buggy ::

JeBelaCesta je izjavil:

Smrt je del življenja...

vsekakor, to je seveda naravno in nas vse caka. Bolj me zanimajo izkusnje ostalih a zival dejansko cuti ta trenutek konca, ker sedaj sem ga, kot receno dozivel ze tretjic. Je isto tudi pri ljudeh?

Dimnik ::

Po mojih izkušnjah, gre za navezanost.

Sem imel podoben primer pred leti, hasky star 7let, nenadoma postal shiran, brez moči, brez volje, po dveh tednih antibiotikov in infuzij, sledilo slikanje, v glavnem rakave tvorbe na več mestih, operacija možna, ampak brez kakšnega zagotovila, da bo boljše. Veterinar predlagal evtanazijo, sem ga odpeljal domov, da sta se otroka in partnerka poslovili tjsti dan,, zjutraj sva pa šla na zadnjo pot, hoditi več ni mogel, sem ga dvignil v prtljažnik, na pol poti, se postavi na noge in nekakšno jokanje, zavijanje, sem rekel, še malo pa sva tam, boš rešen muk, z njim sem bil do konca, mu snel oprsnik se zjokal in šel.

Pa ceprav imamo sedaj nemško ovčarko že 6 let, vmes smo bili brez, še sedaj, ko pogledamo slike, ko se igra z otrokoma, pritečejo solze, jebi ga, navezanost in lepi trenutki.

Buggy ::

@Dimnik: Tnx! Tudi sam sumim, da je moja trenutna zalost zgolj slaba vest, ker jo nisem veckrat peljal na sprehod ali ji metal aporta, ceprav se je zaganjala za njim tudi, ko se nebi smela zaradi kolkov, ki jih je imela tudi slabe in so ji zadnje noge na trenutke nehale poslusati. Navkljub moledujocim ocem ji ga nisem zelel metat, ker bi ji skodilo.

Sam sem zgolj presenecen kako zivali vedo. Otroci pa dozivljajo prvic pa je zame kot fotra malce tezko kej dost pametnega in smiselnega povedat. Verjetno morata sama skozi to izkusnjo.

enemon ::

Sam ravno zato nočem imeti živali, ker zaradi njihove relativno kratke življenjske dobe je slovo neizbežno. Preveč bi se navezal nanje in težko bi preboleval njihov odhod. Še za bratovo psičko, ki je že kar v letih in precej bolna, mi je zelo hudo, čeprav sem bil samo nadomestni skrbnik, ko on ni imel časa.

Pat_MaGroin ::

enemon je izjavil:

Sam ravno zato nočem imeti živali, ker zaradi njihove relativno kratke življenjske dobe je slovo neizbežno. Preveč bi se navezal nanje in težko bi preboleval njihov odhod. Še za bratovo psičko, ki je že kar v letih in precej bolna, mi je zelo hudo, čeprav sem bil samo nadomestni skrbnik, ko on ni imel časa.


Škoda. Pes ti da 10+ nepozabnih let, ko ga ni vec, je hudo, ampak verjemi, da ti ni zal, da si ga imel.

Zgodovina sprememb…

Buggy ::

Sam ravno zato nočem imeti živali, ker zaradi njihove relativno kratke življenjske dobe je slovo neizbežno. Preveč bi se navezal nanje in težko bi preboleval njihov odhod. Še za bratovo psičko, ki je že kar v letih in precej bolna, mi je zelo hudo, čeprav sem bil samo nadomestni skrbnik, ko on ni imel časa.


Tvoje stalisce popolnoma razumem. Izkusenj, ljubezni in zaupanja, ki ti jo zival da nekako ne mores razumeti, ce tega ne dozivis. Zivali imamo pri nas predvsem zaradi otrok, navezala sva se pa starsa morda se bolj kot otroci. Moram povedati, da pri nas je tudi po 10-tih letih skrb za dobrobit zivali v domeni otrok...sicer zadnje case zgolj mlajsega ker je starejsi na studiju. Vedno ko starejsi pride s studenta je od vseh prostorov v hisi vedno pri njemu.
Brezpogojna ljubezen in zvestoba!

enemon ::

Pat_MaGroin je izjavil:

enemon je izjavil:

Sam ravno zato nočem imeti živali, ker zaradi njihove relativno kratke življenjske dobe je slovo neizbežno. Preveč bi se navezal nanje in težko bi preboleval njihov odhod. Še za bratovo psičko, ki je že kar v letih in precej bolna, mi je zelo hudo, čeprav sem bil samo nadomestni skrbnik, ko on ni imel časa.


Škoda. Pes ti da 10+ nepozabnih let, ko ga ni vec, je hudo, ampak verjemi, da ti ni zal, da si ga imel.


Verjamem... Mogoče pa vseeno kdaj...

Buggy ::

Ta nenavadna sprejetost stanja, umirjenost in hvaleznost, ko sem jo prisel tolazit me je sokirala. Skoraj sem se pocutil, da zeli psicka v svojih bolecinah meni prisparati gnev :8)

OutOfTheBox ::

Buggy je izjavil:


Kako vi dojemate te zadeve?


Imel nemško ovčkarko, poginila je za tumorjem v 12 letu starosti (leta 2019). Psa zaenkrat nočem imet ker je z njim preveč obveznosti, če mu želiš nuditi kvalitetno življenje, jaz pa za to nimam časa.

Je pa letos konec maja prišla k nam muca, stara cca 5 mesecev, v zelo slabem stanju. Vzeli smo jo domov, jo sterilizirali in v roku 2 mesecev je bila popolnoma zdrava in živahna. Celo tako je prišlo daleč da sem jo imel vedno tukaj na stolu zraven sebe, medtem ko sem delal, ona je pa spala.

Septembra sem jo dobil poginulo pri bližnjih kontejnerjih. Nočem imet več živali, čeprav se čudnežno zadnje čase spet neka muca zadržuje okoli naše hiše in prosi pomoči, ampak ne grem več skozi to.

Zgodovina sprememb…

enemon ::

OutOfTheBox je izjavil:

Buggy je izjavil:


Kako vi dojemate te zadeve?


Imel nemško ovčkarko, poginila je za tumorjem v 12 letu starosti (leta 2019). Psa zaenkrat nočem imet ker je z njim preveč obveznosti, če mu želiš nuditi kvalitetno življenje, jaz pa za to nimam časa.

Je pa letos konec maja prišla k nam muca, stara cca 5 mesecev, v zelo slabem stanju. Vzeli smo jo domov, jo sterilizirali in v roku 2 mesecev je bila popolnoma zdrava in živahna. Celo tako je prišlo daleč da sem jo imel vedno tukaj na stolu zraven sebe, medtem ko sem delal, ona je pa spala.

Septembra sem jo dobil poginulo pri bližnjih kontejnerjih. Nočem imet več živali, čeprav se čudnežno zadnje čase spet neka muca zadržuje okoli naše hiše in prosi pomoči, ampak ne grem več skozi to.


Misliš, da jo je kdo zastrupil? Tu pri nas okoli je tudi kar nekaj takih, ki zastrupljajo mačke...

Buggy ::

Mi smo naso muco tudi "potegnili" od lokalnega kmeta, ki jih je hotel v gnezdu pobiti.
Fante napada, ko niso v copatih - ne zajebam vas drugace pa uziva lagodno zivljenje. Smo jo pa resevali in je bila na kisikovi terapiji pa neka zdravila skupaj racun skoraj 300€.

OutOfTheBox ::

enemon je izjavil:

OutOfTheBox je izjavil:

Buggy je izjavil:


Kako vi dojemate te zadeve?


Imel nemško ovčkarko, poginila je za tumorjem v 12 letu starosti (leta 2019). Psa zaenkrat nočem imet ker je z njim preveč obveznosti, če mu želiš nuditi kvalitetno življenje, jaz pa za to nimam časa.

Je pa letos konec maja prišla k nam muca, stara cca 5 mesecev, v zelo slabem stanju. Vzeli smo jo domov, jo sterilizirali in v roku 2 mesecev je bila popolnoma zdrava in živahna. Celo tako je prišlo daleč da sem jo imel vedno tukaj na stolu zraven sebe, medtem ko sem delal, ona je pa spala.

Septembra sem jo dobil poginulo pri bližnjih kontejnerjih. Nočem imet več živali, čeprav se čudnežno zadnje čase spet neka muca zadržuje okoli naše hiše in prosi pomoči, ampak ne grem več skozi to.


Misliš, da jo je kdo zastrupil? Tu pri nas okoli je tudi kar nekaj takih, ki zastrupljajo mačke...


Moja teorija je bolj da jo je avto povozil. Predvsem ker je njen zvonček imel udrtino, tako da je nekaj moralo iti čez njo ali jo pa tja zadet. Je pa res da ni bilo nič krvi. Prav tako sem jo že večkrat opazil, da je preveč brez skrbi hodila po cesti, ki je tu blizu zelo prometna, tako da je bila na koncu samo igra številk oz. statistike.

Sicer pa nočem niti vedeti, zato nisem niti spraševal okoli če je kdo kaj videl. S tem sem zaključil in grem naprej.

Zgodovina sprememb…

Buggy ::

Mi imamo tudi cesto blizu. Macka je poleti "zunanja" pozimi "notranja". Sedaj je v 10-tem letu in na cesto je pozorna, kot smo jo spremljali. Seveda gre vedno prvo cez cesto a recimo da je previdna.

Psicka je bila pa vedno spuscena in okrog hise, na stara leta pa zal privezana, ker je odtavala v vas in sem jo parkrat z avtom iskal po okolici jo natovoril in odpeljal domov.

OutOfTheBox ::

Pes sicer nesme sam lutat okol, sem pa jaz svoji mački dal gor AirTag, ker sem jo tako poklical domov ali pa videl njeno lokacijo (ne vedno). Tako da mogoče ideja tudi za psa :)

Zgodovina sprememb…

PacificBlue ::

Meni je lovec ustrelil psico. Sam to je ze kakih 20let nazaj, zdaj so tu vsaj bolj normalni lovci..
I’m out.
:3

Buggy ::

Pes sicer nesme sam lutat okol..


se popolnoma strinjam...

Imamo kar veliko parcelo sredi vukojebine in kot receno je bila vedno okoli his, nikoli da bi odsla s parcele. Tudi za srnami se ni zagnjala, se je pa borila z medvedom na nasi parceli. Na stara leta pa jo je zacelo "odnasati po svoje", zato smo jo priklenili v pesjak.

OutOfTheBox ::

Imamo kar veliko parcelo sredi vukojebine


Aja to je druga zgodba, sploh če ni hodila okol. V tem primeru je še bolš da ima pes več svobode.

Buggy ::

torej moja predpostavka je, da zival tocno ve kdaj se bliza njen cas. Tisti pogled v oceh in spokojnost, ko smo k njej prisli posamicno je nekaj kar tezko izrazis z besedami, vseeno pa ti da nek nenavaden obcutek, predvsem pa si na zivljenje kot tako prisiljen pogledati se z drugega zornega kota.

Master_Yoda ::

What an effing coincidence ... Pravkar prisel domov od veterinarja kjer so nam uspavali psa. :'(

Deep sadness, da me ne bo vec nikoli veselo pozdravil ko stopim skozi vrata, se hotel stisniti k meni da ga naj coham, njegov nasmesek ko je prosil za korencek iz juhe in ga dobil, ter "strazo" (sedel zraven in gledal okoli) ko sem na straniscu tako kot sem jaz "strazil" ko je on zunaj opravljal svoje.
Dovie'andi se tovya sagain.

Buggy ::

@Master_Yoda: moje iskreno sozalje in spominjaj se teh lepih trenutkov, ki ti jih je domaca zival dala. Vcasih celo vec dobis od njih kod od dolocenih ljudi. Zival nikoli ni hinavska zgolj pristna.

cekr ::

Če pričakuješ, da te bo kdo oblajal, te bo to človek. Živali gredo mimo.
Žival te bo vesela.

Nekako takšen je tudi afriški pregovor.

Se mi je že zgodilo, da se je pes prišel pokazat preden je šel na zadnjo pot.
Žival ve, kdaj je konec. Tako se tudi poslovi.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

mailer ::

Psi nebi smeli biti privezani na verigi, ker jim to vzame veliko samozavesti. Bolj primeren je ograjen prostor. Tudi naš pes se je zadnji dan prišel poslovit k babici v kuhinjo. Nazaj ni več zmogel in je točno vedel, da umira. Ko umre hišni ljubljenček se ne poslavljamo samo od živali ampak predvsem od družinskega člana. To je tisto kar boli.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

IL_DIAVOLO ::

Velik vpliv ima tudi, da so vse preveč vpeti v vsakdanjo zivljenje.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

karafeka ::

Nekdo v kakšni drugi temi bi rekel, da ste same snežinkice in woke mentalitete.
Seveda si nesrečen, če ti neki hišni ljubljenčki vsakih 15 let poginejo. Če bi ti vsako leto, bi ti bilo pa normalno. Podobo kot na kmetih (kjer je klanje živali normalno in bistveno za preživetje). Ali pa v vojni, če na ljudi preslikam, kjer dnevno umirajo. Ti pride v podzavest, da se več ne čustveno navezuješ.
Če pa živali čutijo? Ja, če jih kaj boli ziher. Kdaj točno pa prihaja konec, pa živ bog ne ve.

Fury ::

Buggy, ignoriraj debile. Ocitno je pravilo, da je na vsakem forumu za vsako temo nekdo, ki bo zlil zolc ven in zagnojil vse skupaj :)

Imam 11 let starega kuzkga, kar je za bokserja ze kar veliko in vem da lahko gre any time. Ko bo umrl, bo grozna zalost, ker je definitivno nas druzinski clan.

Z mano je vsak dan v sluzbi in doma. Skupaj gremo na morje in na vsa potovanja, ki niso z letalom. Z nami gre v gostilne itd. Pac, druzinski clan. Starejsi kot je, bolj je crkljiv. No pa pozresen tudi :)

Prinesel nam je toliko srece in norcij itd, da je IMO definitivno vredno pretrpeti izgubo.

Si v stresu? Pobozas kuzka par minut in si kot nov.
Imas blokado v sluzbi? Peljem kuzga en krog, se nadihas in resetiras.
Hcerko (2.5 let) je ze 100x zbil po tleh z ritjo, pa opalil z repom, pa pohodil po nogi s krempeljckom, ampak ga ima se vedno zelo rada in se hodi k njemu stiskat.

Pac moras met psa, da to stekas. Eni ne bodo nikoli, their loss :)

Skratka, obcutek izgube in zalosti pac je, ampak to traja kratek cas, veselje z njimi pa 10+ let!
Naj vam cimprej mine, pa ostanejo lepi spomini (in verjetno se kaksen kuza :))

MIHAc27 ::

Mene so otroci dolgo masirali, preden sem popustil, da nabavimo domačo žival. Psa nisem hotel, ker je pač vseeno veliko dela z njem.
V glavnem potem smo malce razmišljali a bi zajca ali mačka, pa je imela ena prijateljica problem, ker se je selila in v novem stanovanju ni smela imeti mačka. Pa smo ga vzel.
Po samo treh mesecih je zbolel, bil pri veterinarju ene 2x ampak na koncu ni bilo drugega kot ga uspavat. Je bilo vsem zelo hudo. Še jaz sem imel vse solzne oči.
Ker nam je bilo hudo, smo pač šli v zavetišče po novega mladega muca. Pa smo imeli spet smolo. Spet po 3 mesecih je čisto shirala in spet smo morali uspavat.
Pol smo naredil malo pavze..kake pol leta. Sestra je rekla za kolega, ki tudi ni več mogel imeti mačka pa smo ga vzeli... no ta je po 3 letih še veselo z nami.

Enim je žival družinski član, enim je samo stvar kot plišasta igračka... kakor hočejo, važno da se z njo lepo dela.

WizzardOfOZ ::

Dimnik je izjavil:

Po mojih izkušnjah, gre za navezanost.

Sem imel podoben primer pred leti, hasky star 7let, nenadoma postal shiran, brez moči, brez volje, ..., v glavnem rakave tvorbe na več mestih, operacija možna,


Enak primer, leta 2015. Operacija možna, ampak naš je bil star čez 10 let in bi to pomenilo samo z lokalno anastezijo, ker če bi ga uspavali, se nebi več zbudil (trditev živinozdravnika). Sem se odločil, da na živo ga pa ne bodo rezal.
Potem je celo noč zavijal od bolečin na terasi, zjutraj je skočil v prtljažnik, na mizo pri veterinarju ni mogel več, sem ga dvignil, potem je pa samo še čakal na injekcijo, ko jo je dobil, je dobil pa tisti srečen pogled, veselje, knčno konec muk.

Dal smo ga na obdukcijo, ker so v naselju v enem tednu trije imeli enake probleme in so ugotovili, da je vse v črevesju rakavo zelo verjetno od ene kemikalije, ki so jo par let pred tem še lahko polivali po travnikih. Vsi trije psi so imeli enake simptome, samo naš je bil najmanjši, pa je šel 2 dni pred ostalima. Vsi trije so se par let skupaj igrali na istem travniku vsak večer. (in seveda prežvekoval tisto travo iz tega travnika)
Sedanja haskica pa je bila takrat že zraven, ampak po pregledih ni imela teh problemov, ker smo jo vzeli iz zavetišča po tem, ko so s to kemikalijo nehal špricat po travnikih.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

IL_DIAVOLO ::

Ne razumem ljudi, ki spijo skupaj s hisnimi ljubljencki in jih tako ali drugače vlačijo vsepovsod zraven. Seveda je potem 10x bolj hudo. Sploh za otroke.

Imamo macke v hisi, ampak zvečer grejo ven, tudi na wc, niti nikoli ne grejo na pot kamorkoli.

Zakaj si otezujete zivljenje?
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Alien123 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ne razumem ljudi, ki spijo skupaj s hisnimi ljubljencki in jih tako ali drugače vlačijo vsepovsod zraven. Seveda je potem 10x bolj hudo. Sploh za otroke.

Imamo macke v hisi, ampak zvečer grejo ven, tudi na wc, niti nikoli ne grejo na pot kamorkoli.

Zakaj si otezujete zivljenje?


" Dogs might be in just a small part of our lives, but to them, we are their whole life "

Zaradi tega.
Kaj se briše komentarje?

WizzardOfOZ ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ne razumem ljudi, ki spijo skupaj s hisnimi ljubljencki


Tega tudi jaz ne razumem, ampak ajde, pusti ljudem veselje.

IL_DIAVOLO je izjavil:


in jih tako ali drugače vlačijo vsepovsod zraven. Seveda je potem 10x bolj hudo. Sploh za otroke.

Seveda vzameš psa s sabo kamorkoli greš, na dopust, v hribe,... Na dopustu privežeš visečo mrežo med 2 drevesa, spodaj v senco se pes uleže in oba lepo počivata.
Je pa zanimivo če imaš več haskijev. Jih vprežeš na sani in se končno znorijo, ker ti sam jih ne moreš toliko znoret, da bi bili vsaj malo zmatrani. Na žalost imamo sedaj samo še enega, pa še ta je konkretno stara, tako da sani ne vleče več.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Colt1911 ::

enemon je izjavil:

Sam ravno zato nočem imeti živali, ker zaradi njihove relativno kratke življenjske dobe je slovo neizbežno. Preveč bi se navezal nanje in težko bi preboleval njihov odhod. Še za bratovo psičko, ki je že kar v letih in precej bolna, mi je zelo hudo, čeprav sem bil samo nadomestni skrbnik, ko on ni imel časa.


Nabavi si želvo.:P

Kvinta ::

Mi zmeraj nabavimo še enega psa ,ko je prvi star 8 let je prehod lažji za vse :P
A.C.A.B

TheBlueOne ::

Buggy je izjavil:



Gre zgolj za neko navezanost na stare lepe case, ki minejo ko je bila ta zival tvoj sopotnik in nam je iskreno zal za njo ali smo tako egoisticni in v takih trenutkih pomislimo morda na svojo minljivost, ter se zalost odraza iz tega?

Kako vi dojemate te zadeve?


Jaz bi rekel, da imas v grobem dve skupini. Prva je taka, kjer je vse OK, kjer so psihicno stabilni, uzivajo v zivljenju itn. Pri teh je vsaka taka izguba zelo boleca, ker je zivljenje praviloma lepo.

Druga skupina so bolj zagrenjeni, morda trdi realisti, morda depresivni itn. Taki zivljenja ne vidijo tako pozitivno in so bolj pripravljeni na taka obdobja. Nekateri ne cenijo niti svojega zivljenja, kaj sele psa in so oboje pripravljeni izgubiti.

Tako da ti odgovori bolj kot neko resnico ali nacin razmisljanja pokazejo lastnosti tistega, ki odgovarja. Se kaksno vprasanje, pa morda lahko naprej razbijes skupine.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zavetišča za živali: Popolnoma zdrave pse, ki jim v 30 dneh ne najdejo lastnika, lahk (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10217632 (14944) Invictus
»

Pes izbruha vse (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8411292 (9071) jype
»

Lajanje psov - rešitev? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8024311 (22552) joze67
»

Resen problem s psičkom (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6812905 (11018) koyotee

Več podobnih tem