» »

Čiščenje avto klime oz ventilacije

Čiščenje avto klime oz ventilacije

yansek ::

Pozdravljeni,

bil sem na daljši službeni poti in sem avto med potjo dobro grel in tudi prižgal klimo, naknadno pa šele po nekaj dnevih ugotovil, da je z ventilacijo oz klimo nekaj narobe.

Kmalu sem zaznal, da tale zrak, ki sem ga kar nekaj dni vdihaval ni najboljši.


Ima kdo izkušnje s tem? Je potrebno kakšno čiščenje klime? Ali tudi same ventilacije?

Hvala
  • spremenilo: yansek ()

dunda ::

Težko je kar na pamet odgovoriti. Vsekakor pride lahko v poštev menjava kabinskega filtra in kakšna dezinfekcija ventilacijskih kanalov.
https://www.kacnje.eu

BlaY0 ::

Filter potniške kabine je dobro menjati, več kot se voziš, bolj pogosto (jaz ga na dve leti, serviser bi mi ga rad vsako leto). Ampak le ta nima toliko veze z vonjem. Do slabega vonja pride zaradi ugodnih pogojev (vlaga/kondenz) za razvoj bakterij in plesni. Dezinfekcijo ventilacijskih kanalov in klime lahko narediš sam z aktivno dezinfekcijsko peno, ki jo s pomočjo daljše cevke (običajno je priložena) apliciraš na željeno mesto in z različnih koncev. Lahko pa pelješ na servis, kjer ti bodo naredili enako (nič bolje, kvečjemu slabše) in fino zaračunali. Za primer, filter potniške kabine ti računajo 15 EUR plus montažo nadaljnih 15 EUR. Filter sam lahko kupiš za 7,5 EUR zamenjaš ga pa točno v petih minutah.

yansek ::

Hvala lepa za napotke

Ganon ::

In kaj si ugotovil? Je smrdelo po zatohlem?

Kot prvo, zamenjaj filter. Kot drugo, lahko se trudiš s peno, ampak ključnih delov z njo ne boš dosegel. Poišči nekoga z generatorjem ozona, da ti naredi dezinfekcijo sistema.

yansek ::

Nič še zaenkrat, ko bom imel kakšen prost dan se bom šel pozanimati.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Polnenje avtoklime (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8128571 (11224) WizzardOfOZ
»

smrad po klimi

Oddelek: Na cesti
379776 (7249) TheBlueOne
»

Potrebnost menjave filtrov v avtu (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15123637 (19122) hojnikb
»

Nasveti glede klime (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5117882 (14417) konspirator
»

Smrad iz klime

Oddelek: Na cesti
146449 (6117) alexa-lol

Več podobnih tem