» »

Namestitev Windowsov problem

Namestitev Windowsov problem

«
1
2

Laki_ laik ::

V računalnik sem vgradil drugo matično,procesor in rame in sedaj sem hotel naložit Windows in mi izpiše sledečo napako: https://ibb.co/bLFrByk
Disk sem formatiral izbrisal particijo in ponovno ustvaril vendar se napaka še naprej pojavlja in ne gre naložit Windowsa.
Kaj lahko še poskusim?A naj odstranimo drug disk in pustim le tega na katerega poskušam naložit Windowsa?

Jarno ::

Poskusi najprej brez pogona0 (fizično odstrani disk).
Lahko preveriš še boot priority v bios-u.
#65W!

Laki_ laik ::

Uspel sem namestit win. Sedaj pa je en problem in sicer mi net preko kabla ne dela preko wi fi-ja pa je počasen ko polž. Kaj bi bilo treba naštelat? Plata je gigabyte ga-z270x-gaming k5 ključek za wifi je Asus wireless-N150. Če priklopim UTP kabel v plato o internetu ne duha ne sluha. Če pa dam ta ključek pa je povezava a gre le z 1/5 hitrosti. Kje sem ga zastal da mi z kablom ne dela internet? Je treba kaj nastavit? Pri prejšnji matični je to šlo vse samodejno le geslo sem moral vpisati in je delovalo.Tu ko priklopim kabel se nič ne dogaja.
Kaj je treba storiti?

Runner71 ::

Pa si siguren, da si naložil vse gonilnike???


Laki_ laik je izjavil:

Uspel sem namestit win. Sedaj pa je en problem in sicer mi net preko kabla ne dela preko wi fi-ja pa je počasen ko polž. Kaj bi bilo treba naštelat? Plata je gigabyte ga-z270x-gaming k5 ključek za wifi je Asus wireless-N150. Če priklopim UTP kabel v plato o internetu ne duha ne sluha. Če pa dam ta ključek pa je povezava a gre le z 1/5 hitrosti. Kje sem ga zastal da mi z kablom ne dela internet? Je treba kaj nastavit? Pri prejšnji matični je to šlo vse samodejno le geslo sem moral vpisati in je delovalo.Tu ko priklopim kabel se nič ne dogaja.
Kaj je treba storiti?

Vuli ::

driverje za mrežno pober dol iz uradne strani ali pa CD ki je bil zravem matične den not.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|64GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vuli ()

Laki_ laik ::

Runner71 je izjavil:

Pa si siguren, da si naložil vse gonilnike???


Laki_ laik je izjavil:

Uspel sem namestit win. Sedaj pa je en problem in sicer mi net preko kabla ne dela preko wi fi-ja pa je počasen ko polž. Kaj bi bilo treba naštelat? Plata je gigabyte ga-z270x-gaming k5 ključek za wifi je Asus wireless-N150. Če priklopim UTP kabel v plato o internetu ne duha ne sluha. Če pa dam ta ključek pa je povezava a gre le z 1/5 hitrosti. Kje sem ga zastal da mi z kablom ne dela internet? Je treba kaj nastavit? Pri prejšnji matični je to šlo vse samodejno le geslo sem moral vpisati in je delovalo.Tu ko priklopim kabel se nič ne dogaja.
Kaj je treba storiti?

Naloženoje tokar si winsi sami naložijo. Do sedaj nikoli ni bilo problemov z tem.

Vuli je izjavil:

driverje za mrežno pober dol iz uradne strani ali pa CD ki je bil zravem matične den not.

Cd sem dal not in zagnal pa mi izpiše "Open driver handle failure"

Zgodovina sprememb…

Han ::

Si namestil Windows 10 ali 11 22H2?

Laki_ laik ::

Han je izjavil:

Si namestil Windows 10 ali 11 22H2?

Windows 11 22H2.

Han ::

Intel Killer LAN šoferji...

https://www.intel.com/content/www/us/en...

Laki_ laik ::

Han je izjavil:

Intel Killer LAN šoferji...

https://www.intel.com/content/www/us/en...

Ne pomaga nič.

Han ::

BIOS je zadnji, LAN vklopljen, kabel ima kontakt?

Laki_ laik ::

Han je izjavil:

BIOS je zadnji, LAN vklopljen, kabel ima kontakt?

Kabel je ok ker na drugem računalniko na tem kablu dela internet. Za bios in lan pa ti ne vem povedat. Bios bi lahko pogledal za lan pa ne vem kje to videt.V glavnem ko vtaknem kabel v priklop zasveti oranžna lučka.Pri dozdajšnjih računalnikih je vedno bila ta lučka zelena.Če to kaj pomeni nevem.

Zgodovina sprememb…

Han ::

Če je gonilnik v upravitelju naprav nameščen in če LAN v sistemu ni izklopljen, bi zadeva morala delovati.

Laki_ laik ::

Se da kje videt če je lan izklopljen?

Han ::

11-ka ima to malo skrito, zato predlagam, da naložiš StartAllBack, ki "odklene" staro nadzorno ploščo in še nekaj drugih funkcij. Tam greš na omrežje in preveriš stanje kartice...

https://www.startallback.com/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Laki_ laik ::

Sem uspel porihtat z pomočjo odpravi težavo in je win sam porihtal
Hvala za pomoč
Lp

Laki_ laik ::

Ponovno so se mi pojavile težave z internetom.Sedaj je dva dni internet delal bo danes zjutraj pa zopet ni povezave. Sedaj jo niti Windows ne more odpraviti. Pri kartici piše da je omogočena. Ima kdo kako rešitev kaj bi bilo krivo?

Han ::

Kaj piše v Upravitelju naprav za mrežne priključke? Katere verzije šoferjev so nameščene?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Laki_ laik ::

To je v upravitelju naprav: https://ibb.co/G5NmcsS

Laki_ laik ::

Pozabil prilimat gonilnike: https://ibb.co/SKCTPnF

Han ::

M$ ti verjetno povozi novejši Intelov gonilnik. Slednjega še enkrat naloži tako, da desno klikneš na exe datoteko in izbereš "Zaženi kot skrbnik". Če je možno, po tem blokiraj namestitev M$ verzije šoferja s strani Windows Update.

Laki_ laik ::

Hvala.Sedaj zopet dela.Upam da sedaj za stalno in da ni zopet za dva dni :))

Laki_ laik ::

Evo danes zopet isti problem ob prvem prižigu zjutraj je vse delovalo potem pa ob ponovnem zagonu zopet brez interneta. Gonilnik je ostal od river netvorksa torej jih winsi niso povozili. Kaj še sploh lahko poskusim?

Laki_ laik ::

A je mogoče da mi windows defender blokira povezavo? Ker če izklopim defenderja in ponovno zaženem računalnik mi dela internet ?

raceboy ::

Laki_ laik je izjavil:

A je mogoče da mi windows defender blokira povezavo? Ker če izklopim defenderja in ponovno zaženem računalnik mi dela internet ?


potem bi ti blokiralo tudi na wifijuu

Han ::

Če imaš Ethernet nastavljen na Public, preklopi na Private network. Pa nastavitve požarnega zidu preveri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Laki_ laik ::

raceboy je izjavil:

Laki_ laik je izjavil:

A je mogoče da mi windows defender blokira povezavo? Ker če izklopim defenderja in ponovno zaženem računalnik mi dela internet ?


potem bi ti blokiralo tudi na wifijuu

Nevem to je pač moje opažanje in sem zato vprašal.

Han je izjavil:

Če imaš Ethernet nastavljen na Public, preklopi na Private network. Pa nastavitve požarnega zidu preveri.

Imam nastavljeno na private

Zgodovina sprememb…

Laki_ laik ::

Če smo že pri internetni povezavi bi obenem izkoristil in vprašal zakaj mi preko wifi-ja gre hitrost le 1 petino celotne hitrosti downloada? Torej imam hitrost 50/10 Mb/s meni pa preko wifija gre download le 10/10 Mb/s. Kaj bi lahko bil vzrok? Komponente so sledeče proc. Intel Core i5 7600K, matična gigabyte Z270X-Gaming K5 ključek pa je Asus wireless-N150.

Zgodovina sprememb…

Han ::

Ta K5 ključek je WiFi-N (150 Mbps), dejanska hitrost je kvečjemu 10 MB/s v eno smer. Rabiš torej hitrejši AC ali AX WiFi ključ, priporočljivo z zunanjo anteno.

https://www.shoppster.si/p/1479568

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Han ::

10 eur cenejši ASUS USB-AX56 AX1800.

https://eigre.si/asus-usb-ax56u-ax1800-...

raceboy ::

ja res bo sz ax wifi resu zadevo ku nima sploh takega modema. anyway. vem da te bo kostalo se nekaj. kupi tole in probej...usb3
https://www.pcplus.si/racunalnistvo/mre...

Laki_ laik ::

Evo saga se nadaljuje.Ko sem zjutraj prižgal računalnik zopet brez interneta!! To je za pop...it. Je pa očitno neglede na vse kar kdo reče kriv windows defender kajti ko izklopim "sprotno zaščito" in "zaščito pred nedovoljenim spreminjanjem" se mi internet vzpostavi in deluje in tako ostane tudi če oboje nazaj vklopim vse do ponovnega zagona. A je že kdo imel tak probem?

Zgodovina sprememb…

sbawe64 ::

2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

Han ::

Alternativa je namestitev druge protivirusne zaščite, ki tudi manj upočasni sistem. ESET Cyber Week s 50% popustom si žal zamudil, na Amazonu je od 25 eur naprej.

m0LN4r ::

https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

feryz ::

A imaš tako švoh internet ali ti tako švoh ključek vleče?

m0LN4r ::

Oboje
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Laki_ laik ::

Zaradi velike uspešnosti se saga nadaljuje ;(
Poskušal sem z drugim antivirusnim. V mojem primeru je to eset in rezultat je isti torej ob zagonu ni interneta. Poskušal sem tudi varianto ki jo je predlagal "sbawe64" vendar pri meni ne najdem ta "HSS DSS leak rule" prav tako ni nobenega "Hotspot Shield"-a med programi. Spodaj prilagam printscreen povezave.
Kaj naj še poskušam? A ima kdo to matično in je vse ok?
https://ibb.co/Z1Y5rpr

Lonsarg ::

To se ne resuje s poskusanjem na slepo ampak tako, da se pogleda kje tocno crkne ko crkne.

- Torej ali deluje driver za network, je kak klicaj, kak error v logu od driverja
- pogledas Event Log ce je kje kaka napaka
- Vpises ipconfig in pogledas kak IP imas dodeljen, je vse ok dodeljeno in gateway viden? Ce ni probas rocni ping do gateway (moras vedit kater IP ima ruter) in nato googlas ipconfig komande za nadaljne raziskave.

In tako dalje in glede na ugotovljeno dalje raziskujes.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Kurzweil ::

Laki_ laik je izjavil:

Uspel sem namestit win. Sedaj pa je en problem in sicer mi net preko kabla ne dela preko wi fi-ja pa je počasen ko polž. Kaj bi bilo treba naštelat? Plata je gigabyte ga-z270x-gaming k5 ključek za wifi je Asus wireless-N150. Če priklopim UTP kabel v plato o internetu ne duha ne sluha. Če pa dam ta ključek pa je povezava a gre le z 1/5 hitrosti. Kje sem ga zastal da mi z kablom ne dela internet? Je treba kaj nastavit? Pri prejšnji matični je to šlo vse samodejno le geslo sem moral vpisati in je delovalo.Tu ko priklopim kabel se nič ne dogaja.
Kaj je treba storiti?


Kako pa si rešil inštalacijo na disk, ki ti jo prej Windows setup ni dovolil?

Laki_ laik ::

Lonsarg je izjavil:

To se ne resuje s poskusanjem na slepo ampak tako, da se pogleda kje tocno crkne ko crkne.

- Torej ali deluje driver za network, je kak klicaj, kak error v logu od driverja
- pogledas Event Log ce je kje kaka napaka
- Vpises ipconfig in pogledas kak IP imas dodeljen, je vse ok dodeljeno in gateway viden? Ce ni probas rocni ping do gateway (moras vedit kater IP ima ruter) in nato googlas ipconfig komande za nadaljne raziskave.

In tako dalje in glede na ugotovljeno dalje raziskujes.

To je ok za nekoga ki se spozna jaz pač poskušam kar je v moji moči in mi kdo svetuje.

sbawe64 ::

rado7rado
Sedaj si povezan s kablom na router/modem ?

start meni, run, cmd (desni klik, run as admin)
ipconfig/all



prilepi izpis, ko net ne dela.

https://www.bleepingcomputer.com/tutori...


Kaj vse imaš nameščeno od programov ?



[Graphic Guide] How to Open Windows 11 Event Viewer in 7 Methods? [MiniTool Tips]
https://www.minitool.com/news/how-to-op...
Vsaj na prejšnjih win je bila bližnjica brez klikanja zagon "eventvwr.msc" .
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

ngc2392 ::

izklopi power saving na mrežni kartici (čeprav to ni nujno povezano z izklapljanjem). defender pa v vseh mojih letih hecanja z računalniki še ni izklopil interneta (reeeees čudno).
če maš gigabyte plato, imaš na www strani en programček @bios, ki ti updejta bios na zadnjo verzijo. pri lučkah pa oranžna verjetno pomeni 100mb povezavo ali pa gigabit (poglej manual).
imaš kako pci-e lan kartico ekstra?
United We Stand, Divided We Fall

samsung8 ::

Laki_ laik je izjavil:

V računalnik sem vgradil drugo matično,procesor in rame in sedaj sem hotel naložit Windows in mi izpiše sledečo napako: https://ibb.co/bLFrByk
Disk sem formatiral izbrisal particijo in ponovno ustvaril vendar se napaka še naprej pojavlja in ne gre naložit Windowsa.
Kaj lahko še poskusim?A naj odstranimo drug disk in pustim le tega na katerega poskušam naložit Windowsa?



si sposodim to temo. sam imam v računalniku 2 diska. Torej dve particiji. ko sem na novo hotel nalagat windowse. prvo dam formatiraj disk kjer so windowsi. in nato nikakor ne gre naložit na ta disk windowsa. ne ponudi opcije dalje... niti če dam izbriši particijo c. edino kar reši je da izbrišem tako c kot d particijo. ter vse ostale majhne rezervne particije. in nato obema diskoma določim particijo. nato gre normalno naložit.

Kje je tu fora? Zakaj je potrebno oba diska formatirat-brisat da lahko naložim windose? Logično bi blo da ti drugi disk vedno vse ostane gor.. v mojem primeru pač ni šlo. kje se je storila napaka?

ngc2392 ::

dve particiji ali dva diska ni ravno enako. drugače pa...lahko si vmes formatiral na gpt, lahko si posodobil bios in imaš sedaj uefi boot load, secure boot ipd fore. ker načeloma tudi na enem disku z dvema particijama tak postopek deluje bp.
United We Stand, Divided We Fall

samsung8 ::

Ssd disk imam 500gb in mam tam windows in take zadeve. To je lokalni disk C.

Drugi hdd disk je 1tb in je lokalni disk D.
Kjer mam gor razne dokumente in kake slike pa take zadeve. Glih s tem namenom da če se kdaj winsi zrušijo ali da bi štekali da jih lahko na novo naložim na prvi disk.na drugem pa vse ostali dokumenti ostanejo.

Danes sem tako v onem okencu po meri... kje mi pokaže diska.tako prvo izbrau 500gb disk in dau formatiraj. Da bi pol takoj lahko dau naprej da bi začelo nalagat winse.ampak naprej nišlo dat. Sem ta pogon dal izbriši da bi na novo določil velikost pogona. To sem naredo ampak tudi nišlo naprej. Šele ko sem drug hdd disk izbriso. Da sta bila oba dva izbrisana in sem obema določil nov pogon. Šele takrat je šlo naprej da je naložilo winse.
Ko sem to zaključil. Me je firbec matro da še 1x probam. Ponovno bootam in pridem v ono okence kjer določam.. pogon kjer so winsi sem kliknil formatiraj. Ampak spet enaka zadeva. Nikakor negre naprej. Spet je bilo potrebno oba dva odstranit in na novo določit.
Kje pride do problema me zanima. Oz kje sem storil napako. Rad bi vedel za naslednjič.

ngc2392 ::

hm, kaka fora v biosu verjetno. drugič potem raje izklopi drugi disk in ga vklopi po uspešni namestitvi. problem rešen (vem, da le na pol, ampak...podatki ostanejo)
United We Stand, Divided We Fall

Han ::

@rado7rado: Na tvojem mestu bi Windows 11 22H2 namestil na sveže. Prej bi posodobil, resetiral in nastavil BIOS, zagonski USB ključ pa pripravil z RUFUS, kjer bi v zadnjem koraku, ki se pokaže šele, ko klikneš gumb "Začni", izbral vse opcije. Pred nameščanjem sistema bi iztaknil mrežni kabel in ga priklopil šele po namestitvi Intelovega šoferja za 2,5 Gbps LAN.

errhec ::

Imel sem podoben problem,ko sta bila priključena dva diska.
Rešitev je bila, da sem drugi disk fizično odklopil, namestil windowse in priklopil drugi disk nazaj.
dd

samsung8 ::

zgleda pride samo v tem primeru do tega. sedaj sem preizkusil en disk. katerega sem razdelil na dve particiji. in sem preiskusil formatirati samo c. kjer so windowsi in je šlo normalno.
kakor pa sta dva diska pa je drugače. zato če ne najdemo rešitve bom v bodoče pač disk odklopil pa potem nazaj priklopil
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grafična in hitrost računalnika

Oddelek: Loža
9678 (427) WizzardOfOZ
»

Računalnik (problem)

Oddelek: Pomoč in nasveti
211564 (837) FireSnake
»

Čuden zvok trdega diska (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
678667 (7224) ngc2392
»

ne dela internet

Oddelek: Pomoč in nasveti
405130 (3536) seba-beba
»

New build Windows 7 javi napako pri inštalaciji

Oddelek: Pomoč in nasveti
454290 (3673) Mare3

Več podobnih tem