» »

Lenovo T530 + Win 10 Black screen?

Lenovo T530 + Win 10 Black screen?

Argonavt ::

Zadnje tri mesece se mi enkrat mesečno na Lenovo T530 z Win10 zgodi BLACK screen. Sredi dela PC zatemni ekran in ga lahko samo ponovno prižgem(ni blue screen, ni shotdown, ni videti reboot po upgrade). Ves čas na elektriki. Zadeva zoprna, ker se zgodi sredi predavanj na daljavo.

Če pomislim, se mi zdi, da se vedno zgodi sredi dela v Teamsih, ne pa vsakič, ko sem v Teams?

Kdo kaj prebral na to temo, kje bi bil razlog in ali mogoče kaj povezano s Teamsi?
  • spremenilo: Argonavt ()

Gagatronix ::

To je predvsem povezano s tem, da na skoraj 10 let starem laptopu uporabljas Windows 10.

Argonavt ::

Ej shit, to pa sploh nisem pomislil. Vrzem Win10 dol in dam nazaj DOS. Imas kaj izkušenj kako Teamsi delajo v DOSu?:O

DamijanD ::

tekoče :D

Invictus ::

Daj gor kak software za merjenje temperature, najbrz je tvoj ventilator zapacan s prahom, pa tudi termalna pasta je najbrz ze malo odstopila.

Spucaj in nova termalna pasta. Zna pomagat...

Teamsi so znani po tem, da kurijo cel kup CPU, posledicno grejejo skatlo. Znan problem.

Ali pa daj gor vse zadnje update, mogoce so to celo porihtali.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

OldSkul ::

Pa si siguren da je res black screen? Če posvetiš zaslon z lučko, ali vidiš kakšno sliko? Mogoče je problem z osvetlitvijo LCD zaslona. Meni se na starem x131e, ki ga sicer trenutno ne uporabljam več, to pogosto dogaja.

Argonavt ::

Po nekaj googlanja vidim, da je black screen v Teams kar standardni feature. Tezava je samo v tem, da navajajo do 10 različnih razlogov, kaj bi lahko bil vzrok pol pa išči.

Teams black screen

Black screen izgleda, kot da gre v delcku sekunde na standby/off. Dve sekundi zatem že login ekran na voljo ( reebota na ekranu ne kaže). V trenutku je temen ekran, sekundo za tem vklop nazaj kaže login, sam login traja ker so Wins aplikacije vse pozaprte in traja preden si spet v Teamsih aktiven. Sicer imam backup PC pripravljen in nadaljujem na njem.

Tole s pregrevanjem je hint za preveriti, ker imam TPF, ki drzi ventilator na minimalnih obratih, čeprav ohišje ni vroče na dotik in mogoče res tudi kak BlackF za nov lenovo jutri ponucat.

Sicer pa skoraj 100% Teams related, ker delam po ure in ure v drugih videokonfrenčnih sistemih, pa ni težav.

Han ::

Vrži gor Windows 11. Z RUFUS izdelan zagonski USB ključ lahko zaobide namestitvene omejitve...

Jaz se pridružim Teams sestanku v EDGE brskalniku, v katerem zaenkrat ni bilo težav s črnim ekranom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

filip007 ::

A YouTube pa ti dela, najbolje da daš Ubuntu gor, če je mogoče združljiv s tvojo uporabo.

Krivo je zastarela oprema.
Trevor Philips Industries

Rias Gremory ::

filip007 je izjavil:

A YouTube pa ti dela, najbolje da daš Ubuntu gor, če je mogoče združljiv s tvojo uporabo.

Krivo je zastarela oprema.

Zdaj se pa še potrudi in utemelji tvojo trditev.

Ta nekritičnost do slabo spisane programske opreme je skoraj tako slaba kot omenjena programska oprema.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft Teams zapira PC po 5-ih minutah idla

Oddelek: Programska oprema
8657 (420) frke
»

Nakup notebooka 2021 za otroka

Oddelek: Kaj kupiti
373205 (1954) Linko
»

MS Teams

Oddelek: Programska oprema
212779 (1286) Mercier
»

Izpisovanje iz računov

Oddelek: Pomoč in nasveti
61462 (910) forplan
»

Zoom: od stranskega igralca do trendsetterja

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
439494 (6138) SeMiNeSanja

Več podobnih tem