» »

MS Teams

MS Teams

poweroff ::

V MS teams sem v neki (službeni) skupini, zdaj pa so mi iz ustanove X poslali povezavo na nov team - ampak ko jo kliknem, se mi odpre v brskalniku. Jaz pa bi rad, da se odpre v MS Teams aplikaciji. Kako to narediti?

MS Teams sicer uporabljam v Linuxu, sodelavka uporablja Windows verzijo, pa ima isto težavo.
sudo poweroff

sandmat ::

Klikneš na povezavo, confirmaš svoj identity in v namizni aplikaciji dobiš na levi pod Teams podskupino novega teama.

Lahko pa neposredno odpreš desktop app in tam acceptaš invite v nov team.

EDIT: še to - lahko imaš probleme, če tvoj email in tvoj identity (AD account) nista ista. V tem primeru naj ti pošljejo invite le na AD account. Maila sicer ne boš dobil, boš pa videl invite v desktop aplikaciji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sandmat ()

poweroff ::

Erm... v službi nimamo AD accountov.
sudo poweroff

Lonsarg ::

Desktop aplilacija je lahko zgolj na en račun povezana ja kot ke povedL (Microsoft račun, lahko je službeni Microsoft račun ali pa osebni), tak da preveri da gre za isti račun prvo.

Je pa lahko ta račun v več organizacijah, v mojem primeru switcham desno zgolj med njimi (je pa tehnično rešitev zelo za en drek, ne moreš hkrat chatat na obeh organizacij).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

sandmat ::

Poglej najprej na račun trenutno uporabljaš za teamse (MS account, lahko je tudi "gmail", ampak je polinkan na MS page/store itd). Potem zaprosi, da ti dajo invite na ta račun. Če so prej poslali na napačnega in bodo spreminjali, počakaj kakih 10 minut, saj ni nujno, da se bodo inviti takoj pojavili v Teams aplikaciji (vsaj pri meni je bilo tako kakšne 3 tedne nazaj). Invite lahko pogledaš desno zgoraj v teams aplikaciji, ne rabiš klikat linka v mailu.

user-pass ::

Meni povabilo na email odpre v brskalniku, tam pa imam na voljo, da izberem ali mi odpre v appu ali pa v brskalniku. Ce pa mi Outlook prikaze reminder in od tam odprem povabilo na meeting, pa mi odpre vedno v appu. Malo cudno je se vedno vse skupaj in nekonsistentno.

Lonsarg ::

Saj vse moderne aplikacije ki imajo hkrati web in desktop tako delujejo. Enostavno ni druge tehnične rešitev da hkrati dela odpiranja na webu in appu kot da link kaže na web iz tam pa browser preusmeritev v aplikacijo če jo imaš. Izkušnjo se da precej izboljšat samo morajo to ponudniki brskalnikov naredit, če izbereš v brskalniku da hočeš vedno preusmeritev bi se naslednja preusmeritev izvedla avtomatsko v ozadju brez da nalaga in čaka v brskalniku (cel step rendiranja zavihka bi se preskočilo in bi bilo tako hitro da bi uporabniku zgledalo kot da ni bilo brskalnika sploh vmes).

Outlook je to izkušnjo zgleda že izboljšal da sam avtomatsko preusmeri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

MrStein ::

poweroff je izjavil:


MS Teams sicer uporabljam v Linuxu, sodelavka uporablja Windows verzijo, pa ima isto težavo.

Na Windows zna pomagati, da link odpreš z IE namesto Firefox (ali drugo). Oziroma po novem z Edge.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

poweroff ::

Lonsarg je izjavil:

Desktop aplilacija je lahko zgolj na en račun povezana ja kot ke povedL (Microsoft račun, lahko je službeni Microsoft račun ali pa osebni), tak da preveri da gre za isti račun prvo.

Tole je problem, ja.

Smo posledično rešili zadevo - MS Teamsi so leteli dol. :)
sudo poweroff

Sharp999 ::

Ali je možno s kakim programom snemati predavanja preko MS teamsa ? Se pravi da snema celotno predavanje, sliko in zvok ? Hvala.

DamijanD ::

To že teamsi sami znajo.

Sharp999 ::

Mi lahko prosim razložiš, kako?

smacker ::

Sharp999 ::

Kaj pa če na predavanju ni možno stisnit start recording? Imamo očitno blokirano...Ali je možno še kako drugače? Oziroma še z kakim drugim programom snemat ?

DamijanD ::

Ampak to lahko dela "lastnik" sestanka/predavanja - ne more vsak udeleženec tega zagnati.
Če pa hočeš "ilegalno" snemati pri sebi pa verjetno rabiš kakšen OBS ali kaj podobnega za zajem avdio in video na računalniku

Sharp999 ::

No ravno to. Očitno so zaklenili snemanje predavanj preko teams-u. Ima kdo kakšno idejo kako drugače še snemati?

AndrejS ::

Prosiš lastnika sestanka, da ti da pravico snemanja.

mirkuma ::

...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

Gejspodar ::

Zdravo,

Če to počenjaš na službenem oz. na računalniku, kjer nimaš administratorskih pravic in če je IT služba malce bolj na inkompetenti strani, lahko poizkusiš z Microsoft Gamebar - ni potrebno nameščati programov, samo pritisneš Win + G.

https://www.polygon.com/2015/7/31/90817...

Sharp999 ::

Zanima me, če tisti ki dogodek naredi na MS Teamsu lahko vidi katera oseba se je kolikokrat oglasila oziroma je povedala kar je predavatelj spraševal. Recimo ali piše na koncu dogodka XY oseba je govorila 2min YX oseba pa se ni nikoli javila ?

Sharp999 ::

mirkuma je izjavil:

Screenpresso
https://www.screenpresso.com/


Mi lahko poveš, zakaj mi noče predavateljevega glasa snemati ? Sliko in vse to snema, razen zvoka ne.

Mercier ::

Probaj Win + G in malo igranja z nastavitvami.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Online sestanki ...

Oddelek: Programska oprema
13677 (398) Pimoz
»

Izpisovanje iz računov

Oddelek: Pomoč in nasveti
61365 (813) forplan
»

Microsoft teams vprašanja

Oddelek: Programska oprema
202208 (1245) mahoni
»

Cloud za maso userjev brez štrikanja

Oddelek: Omrežja in internet
252149 (1500) Master_Yoda
»

Sistem za delo od doma in remote sodelovanje

Oddelek: Loža
484694 (3549) Tear_DR0P

Več podobnih tem