» »

Ka je to zaena datoteka zdraven pri redhat linuxu?

Ka je to zaena datoteka zdraven pri redhat linuxu?

Klemenn ::

MD5SUMS-ftp.md5


Ka je to za eno ime? :\ oz čemu služi ta datoteka?

In..mam redhat9..3cdji..jih pač normalno zapečem z nerotom? :\

shrike-i386-disc1.iso
shrike-i386-disc2.iso
shrike-i386-disc3.iso

WhiteAngel ::

MD5 je najbolj razširjen Linuxov hash (CRC). Prečese ti fajl, pa ti na koncu pove checksum. V tej datoteki maš zapisane checksume teh treh datotek, da veš, če si jih v redu zdownloadov. Drgač pa tega fajla ne rabiš pri namestitvi RedHata.

Klemenn ::

em, again; kaj meni to potem pomaga? :)

roscha ::

Po kmečko: Poženeš: md5sum redhatCD1.iso in preveriš če je dobljen rezulat enak kot v datoteki blablabla.md5 Če je, potem sledi peka, drugače ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gkovac ()

perci ::

roscha: Počas mi začenjaš resno najedat - en od naju bo moral odnehat - lahko pa mi verjames, da jst ne bom.

alyo ::

MD5 čeksum je pač nek zapis ki naj bi ga imel vsak fajl drugačen ... uporablja pa se ga zato da preveriš če imaš taprav fajl

lp, alyo
Talk is cheap because supply exceds demand.

Mavrik ::

Točno tako. Jaz sem pozabil na eni distribuciji to pogledat in mi je javil napako pri inštalaciji. Potem sem šel gledat de checsume in sliki 1. in 3. cdja nista prestali preverjanja.

V winsih je najlažje to preverit tako, da zdownloadaš program md5sum.exe, ter ga potem iz ukazne vrstice poženeš 'md5sum ime-md5-fajla' in ti bo izpisal če so slike cdjev OK ali ne.
Seveda pa morejo biti slike cdjev in md5 fajl v isti mapi.
The truth is rarely pure and never simple.

roscha ::

Perci: Kdo je tebe sploh kaj omenjal? Kaj si pa o prepotentnih nepismenih mladoletnikih mislim sem pa že nekje drugje povedal... Aja da ne bo nesporazuma tole zadnje ne leti (direktno) nate.

Sploh pa zaradi mene lahko narediš kar češ.

perci ::

roscha: Govoril sem o tem, da si zadnje case nadpovprecno tecen - v parih dneh sem te zapazil v ene 3eh temah, kjer si zganjal tecnobo in tezil uporabnikom.

WhiteAngel ::

Ja, mal sm zakomplicirov, sorry.

V glavnm tko je, kukr so že ostali povedal. Checksum pomeni vsoto določenih bitov ene datoteke (in poj še 'mal' predelan, da je v enotnem formatu) in unikaten (no ja, dost unikaten) taki in samo taki datoteki. No, in oni na serverju dajo gor poleg datotek, še checksume teh treh datotek (oni vejo, da so njihove datoteke v redu). Če boš ti kater delček datoteke potem zanič zdownloadov in pognal checksum teh svojih datotek, bo torej drugačen od tistega, ki ga imajo oni. In s tem veš, da si zanič zdownloadov in boš šel še enkrat dol vlečt.

Upam, da sm mal bolj razložu, če pa ne pa kar vpraš :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri študentski dom naj izberem?

Oddelek: Šola
487094 (5849) starsplash
»

redhat download?

Oddelek: Operacijski sistemi
6925 (831) svejk
»

Vprasanje navodila linux

Oddelek: Operacijski sistemi
171195 (1021) prix
»

redhat 8.0 zamrzne pri instalaciji

Oddelek: Operacijski sistemi
241239 (1007) medjugorje-si
»

RH 7.2 - X Windows ne delajo

Oddelek: Programska oprema
7964 (854) dr.J

Več podobnih tem