» »

Vprasanje navodila linux

Vprasanje navodila linux

mihhec ::

Mene pa zanima ce kupis recimo redhat pri agendi al pa kaksni trgovini a mas zraven linuxa slovenska navodila.Sm meu redhat 8 gor pa bi ga zdej spet dau gor sam 9 pa bi blo fajn ce bi meu navodila.Pac da si lahk marsikj lahk preberem.Torej a dobim slo navodila zravn ce kupim redhat v sloveniji.

jezus_kristus ::

tega ne bi vedel. Najboljse da vprasas distributerja. Oglej pa si tudi malo slovenskih uporabnikov linuxa www.lugos.si . Tu se nahaja dosti prevedene dokumentacije.

Je res, da je lahko vcasih malo hecno brat tuja navodila, ker cetudi dobro obvladas tuj jezik, se ti zgodi da tega zargona nikakor ne razumes.

Zgodovina sprememb…

mihhec ::

Sej lih zard tega zargona.Sej linuxe si bom itq potegnu z interneta k pr agendi k sm gledu cene me je kr glava zacela bolet od cen.Bom pogledu na lugos ceprav ta stran mi je tok cudna.

SkIDiver ::

Jz bi mel tud 9 gor. Mam sicr 8 sam ko je prilka bi dal gor 9 ker windowz že povn kufr. Mam pa sledeči problem. Doma imam 6 cd-jev. Domnevno naj bi bil gorej RH9 sam ko dam notr cd#1 ne boota in ravno tako noben od ostalih. Sedaj pa me zenima kako morš to dol potegent in nasnet na cd-je da zadeva deluje? Vleku nism jz dol ker nimam adsl-ja. Bi lepo prosu če nekdo pove. Al iz arnesovega ftp-ja al pa iz Red Hat-ovega. Hvala

zoune ::

kaj pa v bios si pogledal da ti boota z cd-ja prvo, ko se ti zazene. To nastavi pa bo mogoc slo. Drugac pa mas nekaj mirorjevna www.logus.si ostale pa je najbolje pogledat na straneh proizvajalca. Kot pa je ze blo omenjeno je na loguso tud dober tutorial za instalcijo linuxa, drugace pa mas na proizvajalecevi strani te stravi. Mandrake ma narejen zelo dobr, ma slide skozi celotno instalacijo 9.0(se mi zdi).

schurda ::

Če hočeš imeti boot diske, potem si moraš potegniti dol ISO slike. Če potegneš samo fajle in potem zapečeš na CD, potem morš narediti boot CD-je pa še s fajli imaš lahko težave.

Ampak ti ne rabiš 6 CD-jev ampak samo 3. Vsaj za začetek. Ostali 3 so SRPM-ji, ki jih rabiš samo, če moraš kak program prekompajlirat za tvojo platformo.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: schurda ()

BigWhale ::

Linux ni mnozinski samostalnik ;)

SkIDiver ::

Seveda imam nastavljeno da mi prvo bota cd-rom pogon. Sej napiše da bota iz cd-roma pol pa javi Failure in bota naprej po spisku na ostalih napravah.

Najbrž bo problem v iso slikah. Mazerja in kako naj jz zdej to vem kaj in katero je pravo:) ?

ftp://ftp.arnes.si/packages/redhat/9/en/iso/i386/

Bi moral imet prva dva fajla na CD#1 ker sedaj ju nimam gor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

mihhec ::

Lej s tega linka dol poegnes 3 file shrike-i386-disc1.iso in shrike-i386-disc2.iso pa se shrike-i386-disc3.iso te tri fajle potegnes dol in jih das na cd vsakega posebi na drug cd.nc jih ne ratpakirujes sam na cd ruknes z nerotom ker to so cd image.Tk sm jest naredu pa mi je delal.Ce ti se kj ni jasn pa uprasi.Dej rajs s tuki dol k je originalni naslov za redhat 9.0

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihhec ()

SkIDiver ::

Točno to mam na 3-eh cd-jih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

dr.J ::

A ni treba Nerotu povedati, naj naredi boot CD?

mihhec ::

Eto ko zazenes nerota gre tak:sestavi nov cd->drugi cd formati->ustvari cd iz podatkovne slike tak pol ti pa da da izberes iso file in pac poisces tiste tri file s koncnico .iso od redhata.Upam da sm dost vredu povedu ce se pa kj ne vs pa upras

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihhec ()

prix ::

Elow!:D

Sveži ISOti kot jih je mama uporabila za peko.

*.ISO file zapeces tako da ce imas NEROta gres pod

file>burn image>izberes nekaj.ISO>Zapeci...

Ce ne bo bootalo iz CDja si naredu napako.

PS.: v BIOSu je treba nastavit 1st boot device na CDrom.
-------------------------------------------------
Errare humanum est, in errore perservare stultum.
-------------------------------------------------

mihhec ::

Ja in ka sm jest u svojem postu malo visje povedu.

Aspirinix ::

Ampak vseeno nekateri BIOsi hočejo imeti povedano s katerega pogona, če maš dva. Meni se je zgodilo ravno to: dva cdroma in mi ni hotel s tistega kjer je bil CD not. No, grem gledat in groza, boot record je iskal na drugem pogonu.
Če bi kontra nastavil bi pa verjetno on hotel kontra(Murphy). :D

prix ::

Elow!:D

mihhec tvoj post se mi je zdel dokaj nerazumljiv. Sorry a lohka kupim avtorske pravice.>:D

PS.: proti tvojemu postu sem dodal se link do svezih ISOtov kot jih je mama uporabila za peko.:D
-------------------------------------------------
Errare humanum est, in errore perservare stultum.
-------------------------------------------------

mihhec ::

Ne ni treba met avtorskih pravic pa moj link je od originalne strani za redhat 9.0 tak da iso file se ne razlikujejo.No sj ubistvo je pa dobr da je mau vec linkov danih

prix ::

Elow!:D

No ce tko gledas ko se bo clovk navelicu RedHat distre bo hotu met slacka al pa dibiana pol bo pa spet povpraseval po forumu zakaj mu tega ne bi powedali ze sedaj.:D
-------------------------------------------------
Errare humanum est, in errore perservare stultum.
-------------------------------------------------


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri študentski dom naj izberem?

Oddelek: Šola
487146 (5901) starsplash
»

RH 7.2 download

Oddelek: Operacijski sistemi
131116 (1004) Poldi112
»

linux-ati-firegl naveza

Oddelek: Operacijski sistemi
91610 (1506) dexter_II
»

Ka je to zaena datoteka zdraven pri redhat linuxu?

Oddelek: Pomoč in nasveti
91197 (1092) WhiteAngel
»

redhat download?

Oddelek: Operacijski sistemi
6950 (856) svejk

Več podobnih tem