» »

Sprememba luči na semaforju ob prehitri vožnji

Sprememba luči na semaforju ob prehitri vožnji

«
1
2

Excavator ::

Večkrat na določenih semaforjih opažam, da ob vožnji že nekaj malega preko omejitve, semafor spremeni na rdečo.

Je to zgolj naključje, ali so ti sistemi v uporabi? Se spominjam da sem bral en članek na to temo, a nikjer ne najdem več informacij.

Groot ::

Seveda so v uporabi, sploh v kakšnih bolj stanovanjskih ulicah. Takšnih semaforjev je vedno več

GupeM ::

So v uporabi. Na Horjulu pri vrtcu je že en tak.

https://maps.app.goo.gl/hLcy8ZoFA1TXWHb...

krucymucy ::

In osebno mislim da je odlicna ideja, ker ce mi pa kaj melje zobnike je pa konstantna voznja s 70km/h, cez naselje in izven.

UkrFTW! ::

Odlično, če je tako!

delavec44 ::

Tam kjer sem ga jaz (večkrat) videl je prehitri lepo zapeljal čez oranžno, semafor pa potem zajebe vse, ki po omejitvah pripeljejo za njim ali v obratni smeri. Večje bedarije še nisem videl. Kamera in radar dejansko kaznujejo prekrškarje in nimajo stranskih posledic na ostale, ne pa tole.

no comment ::

Se pravi se prižge rdeča za prehitrega voznika in zelena za tiste, ki čakajo na prehodu ali na prečni cesti? Če se norec ne ustavi pravi čas pa sledi... bum? Brilijantno!

Tudi, če vsi (varno) čakajo pri rdeči, je to slaba rešitev za tovrstno težavo...

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

krucymucy je izjavil:

In osebno mislim da je odlicna ideja, ker ce mi pa kaj melje zobnike je pa konstantna voznja s 70km/h, cez naselje in izven.

Tiste, ki vozijo izven nonstop up to 70, bi trebalo potegnit iz prometa. Celo tovornjakarji vozijo hitreje.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

delavec44 ::

Mah klub 70 senior bo tudi čez rdečo zapeljal. Še jasno mu ne bo kaj se dogaja.

kuall ::

Jest sm razmišlju, da so semaforje tak poštimal, da čimvečkrat prideš na rdečo, da ti na tak način zmanjšajo hitrost.

Če vozi 70 izven naselja ni problem ker ga prehitiš zlahka. Bolj je un problem ki potegne na ravnici kjer bi ga prehitu, v ovinkih se ti pa maje počas.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

m0LN4r ::

Če vozi 70 izven naselja ni problem ker ga prehitiš zlahka.
Odvisno od nasproti vozecega prometa, ce se peljes ravno kontra, ko grejo vsi iz sihtov domov, kr pozabi.
Ali pa kot je zadnje case na moji poti standard zjutraj, traktor, za njim neka baba v getzu, za njim pa se nek elektricar in pol si ti cetrti v vrsti, seveda odmaknili pa prehiteli ne bojo tisti trije spredaj in pol se jajcamo 60-70 po 20km.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

kuall ::

Pa saj počasna vožnja je manj stresna. Uživaj. Razen če zamujaš kam pol je taka situacija zoprna.

m0LN4r ::

Ne prehitevam glih rad po 2-3 avte skupaj po pol kilometra, ampak zadnje case moram.

kuall je izjavil:

Pa saj počasna vožnja je manj stresna. Uživaj. Razen če zamujaš kam pol je taka situacija zoprna.

S tempomatom 110 (v slo seveda 97) je seveda manj stresno, kot za nekom, ki ne ve drzati konstantne hitrosti in na random zavira.
Pa veliko bolj sproscujoce, je ko nimas pred sabo nikogar in se peljes nemoteno.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

kuall ::

Jaz sem se včeraj 45 min fural po rovtarski cesti, sam na cesti, samo 2 srečal, kakšen blagor. I hate (most) people. Vsakič ko koga srečam mu 3x jebem mater.

:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

Horas ::

to mislim da je tudi na križišču pri premogovnik velenje. tako mi gre na jetra, nikjr nobenega pa mi da rdečo, ampak četudi pri 50km ali 90km. sred noči, al sred dneva nima veze. fora je tudi da mi dobimo rdečo pri šahtu pa folk čaka na zeleno, ampak ne spet mi dobimo zeleno. uglavnem kdor je rihtu to križišče bi mu stisnu roko in focn po buči!!!
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

MadMax ::

Glavno da je bio&eko nonstop zavirat in speljevat.
Nekaterim v takih primerih začne regeneracijo dpfja delat :D
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

s51as ::

Mislim da je podoben sistem tudi v Šmarju pred šolo. Ampak ima pomanjkljivosti, na primer, če pešci čakajo na zeleno za prečkati cesto, in avto prehitro vozi in ga rdeča ustavi, se pešcem ne prižge zelena ampak se avtu prižge zelena (ko se že ustavi).
Saj ni problematično če vsi gledajo kaj se dogaja, ampak večkrat kot ne pešci zaznajo, da so se avtomobili ustavili in krenejo prek ceste, seveda naravnost v rdečo, avto pa, ki recimo da nebi spremljal dogajanja pred sabo, bi lahko speljal, saj ima zeleno...
Do tega ne pride ravno pogosto, saj se mi zdi da je promet v tem delu precej lepo umirjen in do sedaj do nesreče še ni prišlo, ponavadi pešci debelo gledajo v rdečo in ne grejo čez, ali pa voznik opazi da je pešec pred njim in ga pač tokrat ne povozi.
It's just me myself and I

Pentium ::

Enak sistem je tudi na Polzeli, iz smeri Šempetra. Kadar se mi ljubi, zanalašč pripeljem 70-75 v mesto in potem zavijem levo za cerkvo. Semafor me zazna in zajebe druge, ki se peljejo naravnost.

Skratka, zadeva je na papirju dobra, v praksi pa ni veliko primerov, kjer bi res delala kot zamišljeno ;)

Stikalo ::

To sem tudi sam opazil pri lokalnem križišču. Ampak tam je problem, da je omejitev 90, potem pa 60 za križišče, ampak je tako narejeno, da radar že velikokrat zazna vozilo tam kjer je omejitev 90 in pač da rdečo luč :D precej bedno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Stikalo ()

LeQuack ::

Če je že senzor za hitrost bi komot dali še 10€ vredno kamero ki slika in pošlje kazen. Vsaka kamera na telefonu naredi dosti dobro sliko.
Quack !

flipflop ::

Horas je izjavil:

to mislim da je tudi na križišču pri premogovnik velenje. tako mi gre na jetra, nikjr nobenega pa mi da rdečo, ampak četudi pri 50km ali 90km. sred noči, al sred dneva nima veze. fora je tudi da mi dobimo rdečo pri šahtu pa folk čaka na zeleno, ampak ne spet mi dobimo zeleno. uglavnem kdor je rihtu to križišče bi mu stisnu roko in focn po buči!!!


Sem mislil da samo mene zafrkava ta semafor. Redno mi nebodigatreba prižiga rdečo luč in to čist neodvisno od hitrosti. Se peljem pod omejitvijo, točno kot je omejitev ali pa če presežem. Če se odloči bo prižgal rdečo...

toro69 ::

Jaz sem rešil problem tako da pri takem semaforju pač vozim skozi rdečo.

UkrFTW! ::

toro69 je izjavil:

Jaz sem rešil problem tako da pri takem semaforju pač vozim skozi rdečo.

Verjetno boš imel težave rešiti problem, ko boš pri rdeči koga spravil na oni svet.
Itak se takim prej ali slej svega in svašta zgodi.

toro69 ::

UkrFTW! je izjavil:

toro69 je izjavil:

Jaz sem rešil problem tako da pri takem semaforju pač vozim skozi rdečo.

Verjetno boš imel težave rešiti problem, ko boš pri rdeči koga spravil na oni svet.
Itak se takim prej ali slej svega in svašta zgodi.


Seveda, se posebej pri takih, ki jih je župan postavil, da se prižigajo na senzor.

BRBR ::

Najboljša ideja je tak semafor kjer se zelena prižge samo če se z avtom dovolj približaš.
Piše pa nikjer, da je temu tako. In lahko sediš tam ko lolek.

kuall ::

kuall je izjavil:

Jaz sem se včeraj 45 min fural po rovtarski cesti, sam na cesti, samo 2 srečal, kakšen blagor. I hate (most) people. Vsakič ko koga srečam mu 3x jebem mater.

:))

Jao bi mi pa danes kmalu pisker zavru. Grem isto kot včer ob 19h proti lj in sem celo jebeno pot pred seboj imel butale, ki so vozile s polovično hitrostjo. 60 namesto 110. Enkrat sem mu kar potrobu. Ampak ne samo 1, trije. Naredili so kolono 20 vozil butale. Saj se mi ni mudilo samo nelogične stvari me pa živcit
rajo. Ne razumem teh ljudi.

delavec44 ::

kuall je izjavil:

kuall je izjavil:

Jaz sem se včeraj 45 min fural po rovtarski cesti, sam na cesti, samo 2 srečal, kakšen blagor. I hate (most) people. Vsakič ko koga srečam mu 3x jebem mater.

:))

Jao bi mi pa danes kmalu pisker zavru. Grem isto kot včer ob 19h proti lj in sem celo jebeno pot pred seboj imel butale, ki so vozile s polovično hitrostjo. 60 namesto 110. Enkrat sem mu kar potrobu. Ampak ne samo 1, trije. Naredili so kolono 20 vozil butale. Saj se mi ni mudilo samo nelogične stvari me pa živcit
rajo. Ne razumem teh ljudi.


V nedeljo so druga pravila :D

streki ::

Pri OŠ Brezovica pri Lj.je tud tak semafor,vse za varnost otrok.

kixs ::

Nisem se opazil... verjetno vozim prepocasi...

streki ::

Vzoren voznik,ni kej :D

Invictus ::

Eh, to ni nič novega, na Švedskem so to imeli pred 25 leti. Pri nas to je zdaj zgleda to top šit AI aplikacija...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

predi ::

Horas je izjavil:

to mislim da je tudi na križišču pri premogovnik velenje.
Tisti semafor samo zelo hitro vsem prižge rdečo, ker je nastavljen na "zeleno po potrebi". Nima nobene veze s hitrostjo vozil, pač pa s tem, kdo prej pride s katere strani in kakšni so časovni intervali med vozili. Če je med vozili prevelika razdalja, bo tisti zadaj dobil rdečo, nakar se bo hitro spet prižgala zelena, razen če kdo čaka ob strani, pa še takrat po prioriteti. Vedno vozim po predpisih in je tudi meni že stisnil rdečo, če misliš tistega, ki je malo pred TEŠ v smeri Šoštanja. Je pa to edini semafor, ki gre tudi meni na živce, pa sploh nisem iz tistih krajev. Noben drug se mi ne zdi tako poseben, da bi bil vreden omembe. Razen ta. Rečem mu "glupi semafor".

mn ::

delavec44 je izjavil:

Tam kjer sem ga jaz (večkrat) videl je prehitri lepo zapeljal čez oranžno, semafor pa potem zajebe vse, ki po omejitvah pripeljejo za njim ali v obratni smeri. Večje bedarije še nisem videl. Kamera in radar dejansko kaznujejo prekrškarje in nimajo stranskih posledic na ostale, ne pa tole.


Ali pa tisti spredaj po pravilih pripelje skoraj do semaforja, pri semaforju pospeši čez omejitev in prižge rdečo tistim za seboj. Se mi je že zgodilo. Besed med čakanjem pa ne bom pisal sem.

ZveeZ ::

mn je izjavil:

delavec44 je izjavil:

Tam kjer sem ga jaz (večkrat) videl je prehitri lepo zapeljal čez oranžno, semafor pa potem zajebe vse, ki po omejitvah pripeljejo za njim ali v obratni smeri. Večje bedarije še nisem videl. Kamera in radar dejansko kaznujejo prekrškarje in nimajo stranskih posledic na ostale, ne pa tole.


Ali pa tisti spredaj po pravilih pripelje skoraj do semaforja, pri semaforju pospeši čez omejitev in prižge rdečo tistim za seboj. Se mi je že zgodilo. Besed med čakanjem pa ne bom pisal sem.

Je ze dovolj da pripelje do semaforja s 70km/h in je rdeca za vse razen njega.
Do takih semaforjev se vozi ali znotraj omejitve ali z 20km/h nad omejitvijo.
Norci s 55/60km/h na stevcu pa bodo stali na rdeci:)
Ce pa vozi nekdo 70km/h pred teboj, pa se mu obvezno nalepis na rit, da ubezis rdeci luci, norci za vama pa naj kar cakajo.
Safety first! ;)

Horas ::

predi je izjavil:

Horas je izjavil:

to mislim da je tudi na križišču pri premogovnik velenje.
Tisti semafor samo zelo hitro vsem prižge rdečo, ker je nastavljen na "zeleno po potrebi". Nima nobene veze s hitrostjo vozil, pač pa s tem, kdo prej pride s katere strani in kakšni so časovni intervali med vozili. Če je med vozili prevelika razdalja, bo tisti zadaj dobil rdečo, nakar se bo hitro spet prižgala zelena, razen če kdo čaka ob strani, pa še takrat po prioriteti. Vedno vozim po predpisih in je tudi meni že stisnil rdečo, če misliš tistega, ki je malo pred TEŠ v smeri Šoštanja. Je pa to edini semafor, ki gre tudi meni na živce, pa sploh nisem iz tistih krajev. Noben drug se mi ne zdi tako poseben, da bi bil vreden omembe. Razen ta. Rečem mu "glupi semafor".


ja to je to križišče. ja vem da ni na hitrost. ima senzorje. ampak res res res mi vedno da rdečo čeprav sem popolnoma sam!! v smeri vel-šoš al lokovica-šaht. nima veze jebemu ej! pa morm bremzat pa se čist ustavit. groza.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

mirator ::

Moram priznati, da takšnega delovanja semaforjev še nisem zaznal, kar pa ne pomeni, da ga ni. Vseeeno pa se mi zdi, da nekateri nekoliko pretiravate. Prav gotovo senzor prehitrega voznika zazna dovolj zgodaj, da se rdeče prižge njemu. Druga zgodba je, če ta prehitri voznik, rdeče ne šmirgla. Mislim, da je princip podoben kot pri avtomatih za pešce. Ko pešec pred prehodom za pešce pritisne tipko za prehod, se sproži avtomatika, ki glede na gostoto prometa pohitri, ali pa tudi ne, spremembo svetlobne signalizacije.

GupeM ::

mirator je izjavil:

Mislim, da je princip podoben kot pri avtomatih za pešce. Ko pešec pred prehodom za pešce pritisne tipko za prehod, se sproži avtomatika, ki glede na gostoto prometa pohitri, ali pa tudi ne, spremembo svetlobne signalizacije.

V Ljubljani v Polju je en tak "nov" semafor, ki dela vrhunsko. Včasih niso tako fajn delali.

Če pešci že dolgo (ranga minute, minute in pol) niso imeli zelene, pride pešec in pritisne tipko, se avtomobilom v isti sekundi prižge rumena, nato rdeča, pešcem pa zelena. Če pa so pešci pred kratkim imeli zeleno in nekdo spet pritisne, pa bo moral nekaj časa počakati.

V bistvu deluje takoj ko pritisneš, vendar ima zadeva kakšno minuto "cooldowna," če je bila pred kratkim zelena.

Takšno idejo za te semaforje sem jaz imel že 15+ let nazaj, ko sem začel hodit v Lj in so stari semaforji delali na intervale. Torej tudi če že dolgo ni bilo zelene luči, si moral vedno počakat na konec tistega intervala, da se ti je prižgala zelena.

Jazon ::

V Vodicah iz smeri Komende se prvi semafor promptno spremeni v rdečega, če pripelješ več kot 40. Na voljo imaš 30 do 35m.

FTad ::

mirator je izjavil:

Moram priznati, da takšnega delovanja semaforjev še nisem zaznal, kar pa ne pomeni, da ga ni. Vseeeno pa se mi zdi, da nekateri nekoliko pretiravate. Prav gotovo senzor prehitrega voznika zazna dovolj zgodaj, da se rdeče prižge njemu. Druga zgodba je, če ta prehitri voznik, rdeče ne šmirgla. Mislim, da je princip podoben kot pri avtomatih za pešce. Ko pešec pred prehodom za pešce pritisne tipko za prehod, se sproži avtomatika, ki glede na gostoto prometa pohitri, ali pa tudi ne, spremembo svetlobne signalizacije.


Jaz se spomnim takega semaforja v Novem mestu, malce naprej od Revoza v smeri proti centru. Ne spomnim se imena ceste.

mirator ::

mirator je izjavil:

... Druga zgodba je, če ta prehitri voznik, rdeče ne šmirgla...
Pozabil sem dodati:" drugi za njim pa je ravno tako prehiter", potem njemu seveda že gori rdeča luč in mora čakati.
Skratka prvi prehitri je potegnil daljšo, drugi prehitri pa krajšo slamico. Če bi oba vozila skladno z dovoljeno hitrostjo bi verjetno skozi zeleno šla oba.

FTad je izjavil:

Jaz se spomnim takega semaforja v Novem mestu, malce naprej od Revoza v smeri proti centru. Ne spomnim se imena ceste.

Ne gre za semaforje. Semaforji so vsi enaki. Gre za krmiljenje in od kje dobijo komando za preklop barve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mirator ()

GupeM ::

mirator je izjavil:

Ne gre za semaforje. Semaforji so vsi enaki. Gre za krmiljenje in od kje dobijo komando za preklop barve.

Če se že spuščamo v detajle ... Niso vsi semaforji enaki.

delavec44 ::

mirator je izjavil:

Moram priznati, da takšnega delovanja semaforjev še nisem zaznal, kar pa ne pomeni, da ga ni. Vseeeno pa se mi zdi, da nekateri nekoliko pretiravate. Prav gotovo senzor prehitrega voznika zazna dovolj zgodaj, da se rdeče prižge njemu.


Ne vem kako lahko operiraš s frazami prav gotovo, če zadeve kot pišeš še nisi nikoli videl in je ne poznaš. Dopuščam možnost, da so lahko nekateri narejeni bolje ampak par, ki jih jaz poznam so taki, da če pripelješ več kot 70 kmh, greš še čez zeleno.

ZveeZ ::

delavec44 je izjavil:

mirator je izjavil:

Moram priznati, da takšnega delovanja semaforjev še nisem zaznal, kar pa ne pomeni, da ga ni. Vseeeno pa se mi zdi, da nekateri nekoliko pretiravate. Prav gotovo senzor prehitrega voznika zazna dovolj zgodaj, da se rdeče prižge njemu.


Ne vem kako lahko operiraš s frazami prav gotovo, če zadeve kot pišeš še nisi nikoli videl in je ne poznaš. Dopuščam možnost, da so lahko nekateri narejeni bolje ampak par, ki jih jaz poznam so taki, da če pripelješ več kot 70 kmh, greš še čez zeleno.

Tako je!
Instant rdece pa ne more dati, ker mora prej posvetiti se rumena:)
Osebno bi raje dal 100m prej tablo za el. merjenje hitrosti ter stacionarni radar na stango semaforja.
Predvidevam, da bi skoraj vsak zapeljal mimo znotraj omejitev.

mirator ::

Odgovor vsem trem: @GupeM, @delavec4 in ZveeZ
Kot sem omenil, takšnega delovanja semaforja ne poznam in ga niti nisem zazanal. Vsekakor pa dvomim, da so semaforji opremljeni s kakršnimikoli senzorji. So samo pokazatelji barve, pri kateri imamo vozniki prosto pot. Kdaj pa preklopijo med eno, drugo in tretjo barvo pa je stvar sofverja, ki je algoritem človeške pameti. Softver pa mora imeti podatke, kako v kakšnem primeru naj semafor reagira. Torej mora biti senzor, ki na nek način oceni hitrost vožnje in pri preveliki hitrosti da ukaz za rdečo luč, dovolj oddaljen od semaforja. Seveda so v takšnem algoritmu možne tudi napake, vendar je smisel takšnega algoritma, dejansko brez kazni, umiriti divjake. Samo je to samo mo je mnenje in se lahko tudi motim.

ZveeZ ::

mirator je izjavil:

Odgovor vsem trem: @GupeM, @delavec4 in ZveeZ
Kot sem omenil, takšnega delovanja semaforja ne poznam in ga niti nisem zazanal. Vsekakor pa dvomim, da so semaforji opremljeni s kakršnimikoli senzorji. So samo pokazatelji barve, pri kateri imamo vozniki prosto pot. Kdaj pa preklopijo med eno, drugo in tretjo barvo pa je stvar sofverja, ki je algoritem človeške pameti. Softver pa mora imeti podatke, kako v kakšnem primeru naj semafor reagira. Torej mora biti senzor, ki na nek način oceni hitrost vožnje in pri preveliki hitrosti da ukaz za rdečo luč, dovolj oddaljen od semaforja. Seveda so v takšnem algoritmu možne tudi napake, vendar je smisel takšnega algoritma, dejansko brez kazni, umiriti divjake. Samo je to samo mo je mnenje in se lahko tudi motim.

Seveda ni senzor na/v samem semaforju. Na dveh semaforjih, ki jih redno prevozim, pa mora biti senzor prekleto blizu. Po obcutku meri nekje med 0 in 50m od semaforja (celotno obmocje). 100m pred semaforjem sigurno ne meri, ceprav menim, da bi bila to optimalna razdalja, da bi pravocasno ustavil prehitre voznike.
Morda bom se sel zvecer "igrat", da preverim ce deluje tudi dlje.
Dejansko je pa res to, da ce voznik vozi okoli 70km/h, sigurno ujame zeleno. Pri enem sem sam peljal z okoli 60km/h na stevcu, pa sem dobil rumeno, ko sem bil tik pred semaforjem.
Zanimivo pa, da je drugi v coni 30 in (vsaj zvecer) preklopi na rdeco sele pri 50+.

Jazon ::

Glede senzorja. Na kapicah svetlobnih odsevnikov je nek valjast dodatek in mogoče je to del sistema senzorjev od table Vodice do pozicije na tem linku.
In ja, ne gre direkt v rdečo. Vmes je prižge tudi rumena ampak zgolj za trenutek.

GoogleStree View

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jazon ()

GupeM ::

Ne, ta valjast dodatek je namenjen postavitvi kolov za zimsko pluženje. Včasih so jih zabijali v zemljo, zadnja leta je pa vedno več takšnih, ki se nataknejo na ta valjast dodatek, ali pa so čez poletje pospravljene za ograjo, pa jih jeseni samo dvignejo.

MIHAc27 ::

Tak semafor je tudi pred šolo Brinje v Grosuplju (v bistvu sta 2 iz vsake smeri eden). Tečna sta predvsem ker sta nastavljena na 51kmh. Zelo hitro ga torej sprožiš, tudi če greš 50kmh.
Pa kot rečeno, če nekdo 10m pred semaforjem potegne krepko preko 50kmh, samo zafrkne onega za njem, saj semafor potrebuje nekaj sekund da preklopi na rdečo.

Glede na to, da imamo čedalje več elektronskih znakov (ki tudi opozarjajo na prekoračeno hitrost) ne vem, zakaj se ne uvedejo dinamične omejitve. Torej med 7 in 13h ko so otroci v šoli je max hitrost 40kmh. Po 13 do 18h se poveča na 50kmh. Potem zvečer pa piči 60kmh.

StevicaM ::

So ja. V naselju Verd na Vrhniki je en, kadarkoli prehitro pripeljem z kamionom se uzge rdeca.

LeQuack ::

Evo kako imajo na Nizozemske zrihtan.
https://www.reddit.com/r/TikTokCringe/c...
Quack !
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Laganje policistov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11513667 (9889) Unknown_001
»

Voznja v rdeco luc... (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9919182 (15471) anketar
»

Hypermiling oz. varčna vožnja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13624010 (20630) Domobrancek
»

globa za prekršek...mnenje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9020448 (18568) Roadkill

Več podobnih tem