» »

The legend of Zelda: Breath of the Wild .. Na pc

The legend of Zelda: Breath of the Wild .. Na pc

dolenc ::

Sicer gre za Nintento špil, ampak ker obstajajo pridni ljudje, se lahko lepo in boljše prešpila tudi na PCju z uporabo emulatorja.


Cemu ... Emulator za WiiU (ne switch), torej more tudi kopija špila biti za to konzolo. Pomembno je tudi, da je izvedba za Evropski trg. Ostale verzije bodo imele malenkost drugačno razporeditev gumbov na gamepadu, mislem da spodnji pa levi sta zamenjana, pozabil že, uglavnem EU verzija, da bodo kontrole "kot smo jih navajeni".

Emulator je precej napreden, glede na špil, bo imel možnosti dodatnih stvari, ki jih lepo sam poinštalira.

Kako zgleda špil


Potrebne stvari
- Emulator Cemu (Trenutno zadnja verzija je še 1.26.2, v kratkem pride 2.0, ki bo še malo poenostavil stvari, vseeno to napišem za pre 2.0 verzijo)
- Kopija EU verzija igre (patch in dlc po zelji)
- Gamepad (lahko tudi miško in tipkovnico), jaz uporabljam ds4/ps4 gamepad.
Za en tip puzzla je v uporabi "motion" kontrola (žiroskop), ds4 ima ta svoj "sixaxis" da ga obračaš. Kako je pri drugih ne vem, sem pa prebral, da eni za to kar miško uporabijo, eni telefon povežejo, pa pol to obračaš.
- Po želji, se lahko še UI gumbi zamenjajo, v mojem primeru, da kaže playstation gumbke. botw_ps4_western_layout

Zdej pa tole je za pre2.0, kasneje ne bo več potrebno, ker bo že vse notri
- Cemuhook, dodatek za cemu, ki omogoči motion kontrole
- Generalno za ds4 še kak programček za xinput/xbox emulacijo, ker so z neko verzijo win10 pokvarli, native, čist lepo delovalo, bluetooth povezavo. Jaz uporabljam ds4windows


- CEMU


- Najprej si mapiramo kontroler Options / input settings

Takole izgleda pri meni


- Inštaliramo cemohook (po verziji 2.0 ne več, ker je že vse notri).

Cemuhook, samo extraktaš tiste 2 fajla v root cemu folderja, zraven cemu.exe.
V ds4 greš v settings, vklopiš UDP Server "Enable server" checkbox.

Dodaten meni se ti doda, Options / Gamepad Motion source / Tle ti more kazat tvojega "BTH Ds4".
Izbrano nej bo "by slot", to je to.


- Tukaj lahko dodamo pot kjer se nahajajo naše kopije iger.

Options / General settings / Game paths

Poskeniralo bo, moralo bi najti zeldo ali karkoli že imate notri in vse skupaj bo dodalo.

- Če imate kak update ali dlc, to inštalirate iz emulatorja (nič ne mečete na roke v osnovni game folder)


- Ker pa smo PCmasterrace treba še malo potweakat/izboljšat.

Options / general settings

Nastavimo Api na vulcan (za amd ali nvidio) in pa zelo pomembno, vklopimo asinhron shader compile. Brez tega, se bo ob pojavi novega shaderja, špil zataknil dok se ne skompajla, in novi shaderji se konstantno pojavljajo, tko da brez tega se bo vse zatikalo.


Options / Graphics packs

Moralo bi zaznati špil in ponuditi vse kar je na voljo.


Draw distance na sliki. Extended Memory se samo vklopi, Fps++ Mode Normal, FPS limit 60fps. Ker je špil uporablja veliko fizike, se lahko stvari z višjim fps začnejo čudno obnašat, torej 60fps.

Enhancements


Clarity so različni gamma filtri, privzet od zelde, je tak mal sivkast. Tega, ki jaz uporabljam Serfrosts preset naredi lepši kontrast, manj sprane barve. Je pa v primeru teme, temen, dejansko komej videš, en del špila(stealth sekcija) je v eni stavbi z malo svetlobe in res si v temi, če ni kakega vira svetlobe zraven.

Primerjava različnih filtrov


Graphics

Resolucijo nastavite par korakov nad native. To + aa ti da zelo kvaliteten aa, ki bo zmehčal ves "jittering" plavajoče trave in malih senc. V mojem primeru na monitorju 3440x1440, imam na 4300x1800, kar je 2 stopnji višje od native. Še ena stopnja višje še malo ostrine doda, ampak potem pa že malo plešejo fpsji, odvisno torej tudi od vaše mašine (ryzen 3600 in rtx3060).


Lahko se igrate še z ostalimi dodatki, jaz sem hotel samo čim bližje originalu, sam boljš.

To je to.
----------------------------------------------

Moj pogled na Zelda špile je bil zmeraj, meh to je bol za mlajše.
Špil je neverjetno dober in bolj se ne bi moral motit!
Vrže te v svet, zgodba je minimalna, reši zeldo, badguy je tam, good luck, delej kar češ, lahko greš direkt tja če želiš.
Večina govora je brez glasa, se navadiš.
Veliko puzzlov rešuješ, kar običajno ni zame, ampak tukaj je tko posrečeno narejeno, da je enostavno... vredu, človek bi clo reku, zanimivo.

Kjer pa sije špil je v svojem svetu, greš lahko kamor želiš, konstantno te stvari presenečajo, combat je na prvi pogled standard att + dodge a gre v resnici za enega najbolj kompleksnih sistemov - ever. Kup različnih sovragov, vsi imajo nek drug pristop kako te popapcat. Ali kaj vržejo v teme, ali odplavajo, te probajo zažgat, skočijo nate, res dobro narejeno...

Orožje se ti obrablja in precej hitro zlomi. Jao bože ta glupa mehanika... Spet, pomota! Konstantno ti meče nove kose orožja, tako da niti približno ne šparaš in zelo hitro začneš vse uporabljat kar ti arzenal ponuja, kar spet doda k dinamičnosti bojevanja.

Tolk je enih detajlov notri... ma tle je video nit razlagal ne bom, če koga zanima, noro res.



Še 2 zanimivosti. Ker je celotna interakcija "physics based" so najprej naredili špil v 2dju. Da so lažje sprobali kako se vsa ta fizična interakcija obnaša, šele potem so šli na 3d.
Same težavnosti ni v špilu. Ampak se prilagaja glede na to kaj delaš. Se boš izognil bojevanju, bodo sovragi ostali lahki, boš potamanu vse kar je pred tabo, se bo težavnost povečevala.

Bl4ckSw4n ::

Preigral pred nekaj meseci na PCju. Nora izkušnja, enkrat ko si vse lepo zmapiraš. :)

Čakamo na nadaljevanje.

Alien123 ::

Imam na switchu, pa me sploh ne pritegne. Bo treba še enkrat probat.

oo7 ::

No ta pa je krasen vodič kako posneti igro :)

Bom enkrat sprobal ZELDO, ker jo tako hvalijo.

dolenc ::

dolenc ::

oo7 ::

Igra The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom ena najbolje ocenjen iger kadarkoli.

Opencritic 97% - https://opencritic.com/game/14343/the-l...




Verjetno je GOTY za leto 2023 že odločen. Nintendo zmagal leto 2023.

dolenc ::

Jep

111111111111 ::

oo7 je izjavil:

Igra The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom ena najbolje ocenjen iger kadarkoli.

Opencritic 97% - https://opencritic.com/game/14343/the-l...




Verjetno je GOTY za leto 2023 že odločen. Nintendo zmagal leto 2023.

He, he, he... Res je odličen špil, čeprav sem v prvih urah malo dvomil. :)

Nakup switcha je bil vsekakor vreden svojega denarja.

@Dolenc: morda veš, če se da kombinirat emulator z pro controllerjem od nintenda?
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

dolenc ::

Probal nisem, al koker vem so podprti nintendo kontrolerji, tudi tiste fukročke. Povežeš prek bluetootha in ga zazna emulator(yuzu in cemu).

dolenc ::

Drugače pa, sicer je že igralno na emulator, al se splača še mal počakat, da še vsi bombončki pridejo, stabilnih 60fps, 21:9 tisti gamma filtri so bli tud fini na cemutu.

Ploobu ::

dolenc je izjavil:

Drugače pa, sicer je že igralno na emulator, al se splača še mal počakat, da še vsi bombončki pridejo, stabilnih 60fps, 21:9 tisti gamma filtri so bli tud fini na cemutu.

Switch ima zadrgnjen framerate na 30fps.

yayo ::

Pa ne bi namenske teme idprli? Ko bo kdo iskal temo o igri čez nekaj mesecev ali let bo tole spregledal.

dolenc ::

Sej, tojto. Preden sem tole odpru, sem iskal obstoječo pa je ni bilo. Pisalo se je v "ime konzole temo", kar je pa jeba za iskalnik.

ahac ::

Saj je OK, itak gre za nadaljevanje BotW. Kdor bo iskat TotK bo našel tudi to temo.
Pri emulaciji na PCju je pa tudi podobno in obe igri menda dobro laufata.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

yayo ::

A ni pri prejsnji igri bil nek problem z motion control, če si hotel igrati na pcju?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DOOM Eternal (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Igre
37740390 (97) oo7
»

Nier: Automata (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Igre
15220971 (1957) oo7
»

Uncharted 4: A Thief's End (PS4) (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Igre
32374750 (7789) ZiedRieke
»

BioMutant (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
798867 (2119) dolenc

Več podobnih tem