» »

Thorton

Thorton

bbobst ::

Ali ima kdo žer kakšne podatke (jaz nič ne najdem) o benchmarkih za Athlon XP na Thorton jedru.
Zanima me namreč razlika med Athlon XP 2000+ (2200+,2400+)Palomino in Athlon XP 2000+ (2200+,2400+)Thorton,kajti oba jedra delata na 266MHz in je zato Thorton dobra opcija za Osnovne plošče ki podpirajo samo do 266MHz.

svencbir ::

Klik

Mess with the best, die like the rest.

morphling1 ::

AMD Thorton ni nič drugega kot Barton jedro s isklopljenimi 256 kB L2 predpomnilnika. Torej zadeva je popolnoma enaka tbredu, samo glede na to da zdaj proizvodnja pri AMDju štanca samo še Bartone jim je lažje odklopit polovico predpomnilnika, da pokrijejo potrebe kupcev, kot pa imeti v proizvodnji oba jedra.
Sicer pa de še malo razčistim pojme Palomino, Thoroughbred (tbred) ter Thorton so v osnovi enaki procesorji razlikujejo se v načinu izdelave (180 in 130 nm) ter frekvenci zunanjega vodila, torej če na vseh izenačiš fsb in množilnik, bodo popolnoma enako hitri.
Sicer pa 133 MHz, ki jih plata uradno podpira ni nujno maksimum, dobre VIA kt266A plate so delale tudi na 200 MHz fsb, 166 pa skoraj vsaka, tako da lahko brez težav tudi naviješ ali celo uporabiš polnokrvnega Bartona in bo delalo brez težav.

ps svencbir tisti AMDjev uradni benchmark ni nažalost vreden prav nič.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

bbobst ::

Ali je pol Thorton odvit Barton.
Saj ima privzet FSB 266 MHz če se ne motim.

morphling1 ::

Ni odvit Barton pač pa ohromljen Barton, jedro in sama proizvodnja je popolnoma enako, ima pa samo polovico Bartonovega L2 predpomnilnika ter FSB dela na 133 MHz (266), pač nadomestek Tbreda , ki ni več v proizvodnji potrebe so pa še vedno.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Razlika med procesorjem AMD Athlon in Sempron?

Oddelek: Pomoč in nasveti
141799 (1612) Blinder
»

Kateri procesor za mojo matično?

Oddelek: Kaj kupiti
301805 (1305) boštjan
»

a7v266-e kateri cpu in ram?

Oddelek: Kaj kupiti
51111 (1064) Eru
»

Kwa je bolše: AMD 1700+ & 2500+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
534174 (3175) Mulh
»

Navijanje zaklenjenih Bartonov (Thortonov) in Tbredov (Duronov)

Oddelek: Navijanje
201701 (1118) RookY

Več podobnih tem