» »

What is woman

What is woman

««
48 / 66
»»

TheBlueOne ::

nagobčnik je izjavil:

Hypathia je izjavil:


Vprašanje ostaja zakaj torej z "advanced science" silite v vrtec, čeprav očitno spada na fakulteto ali vsaj v višje razrede. Komu koristi vpeljava definicij za katerih razumevanje potrebuješ skoraj doktorat namesto koncepta spola, ki ga razume 3 letni otrok in je deloval tisočletja.


Niso vsi otroci enaki, nekateri razumejo več od drugih, nekateri razumejo obe definiciji, nekateri ostanejo samo pri eni. Načeloma (oz. sploh pri tej zadevi) ni poblem, če nečesa ne razumeš, potem pač še v odraslost besno ponavljaš tisto, kar pač razumeš. Če bi vsi vse razumeli od začetka, šola ne bi imela smisla.


Takoj ko so ideoloske teme pri otrocih govorimo o indoktrinaciji. Indoktrinacije pa ne dovolimo starsi. Enako mi lahko blebetas o vseh posebnezih in verah, kako eni froci razumejo eni pa ne, v bistvu pa s tem samo siris svojo sekto.

Se enkrat, da bo kristalno jasno, indoktrinacije take ali drugacne ne dovolimo starsi. Trans spada maskimalno v kategorijo posebnezi pri naravi in druzbi. Ce ne prej boste wokiji doziveli zelo bolec odpor, ce se bo te gluposti sililo v sole, ker boste predramili celoten desni pol in veliko vecino levega.

Zgodovina sprememb…

nagobčnik ::

Ravnozemljaš tudi v geografiji vidi ideologijo.

Pithlit ::

TheBlueOne je izjavil:

Pithlit je izjavil:


A res? Me ni nekdo obtožil da sem apologet posiljevalcev?


Zakaj bi zaradi tvoje izkusnje imelo tvoje mnenje dodano vrednost? Zna biti, da zenskam ne bo nic kaj bolj vsec deliti WCje z nekimi dragqueeni, ce bi tak svet rada neka zeska, ki pravi, da ima z nekim moskim zelo slabo izkusnjo. Bodo prej zakljucile, da cetudi si ti tako altruisticna, da te ne motijo, bos zanje prej dodaten argument zakaj ne sme nic s ticem v zenski WC.

Nima moje mnenje nobene večje teže. Je pa absurdno da se me obtožuje da promoviram posilstva.

Mimogrede, drag queen ni enako trans ženski. Velikanska večina drag queen se ne identificirajo kot ženske. Če gremo po definicijah lahko gremo celo tako daleč da rečemo to da se nobena drag queen Ne identificira kot ženska.

In še: posilstvo ni zgolj slaba izkušnja. Da vidimo dežurno terfico če bo tokrat odreagirala. Ker trenutno izgleda da jo motijo posiljevalci le dokler so trans. Jaz bi na njenem mestu D3m obesila za jajca ker se iz posilstva zajebavanje, tebe pa zato ker ga poizkušaš zreducirat na "slabo izkušnjo z moškim". Ampak ker nisem terfica probam pač na mal lepši način.
Life is as complicated as we make it...

TheBlueOne ::

nagobčnik je izjavil:

Ravnozemljaš tudi v geografiji vidi ideologijo.


Zato pa bomo enako hudi, ce bodo ravnozemljasi izsilili, da se pri geografiji omenja tudi njihov koncept. Ce bo treba poleg normalnega zemljevida imati se ravnozemeljskega itn.

Konsenz za sole in vrtce je status quo, vsaka sprememba pa je obcutljiva tema.

Pithlit ::

nagobčnik je izjavil:

Se mi zdi, da bi se konzervativci še bolj ob steno metali, če bi se to registriralo kot religijo in se postavilo ob bok obstoječim (in koristilo podobne ugodnosti). Pravzaprav menim, da se bo to v prihodnosti tudi zgodilo, religiozno komponento lahko vsepovsod pripneš.

To sploh ni slaba ideja... Trans božanstev je kar nekaj.

TheBlueOne je izjavil:

nagobčnik je izjavil:

Ravnozemljaš tudi v geografiji vidi ideologijo.


Zato pa bomo enako hudi, ce bodo ravnozemljasi izsilili, da se pri geografiji omenja tudi njihov koncept. Ce bo treba poleg normalnega zemljevida imati se ravnozemeljskega itn.

Konsenz za sole in vrtce je status quo, vsaka sprememba pa je obcutljiva tema.

Ej hec je v temu da smo že zdavnaj dokazali da zemlja ni ploščata. Dokazali pa smo tudi da trans osebe obstajajo in so popolnoma legitimne (znanstveno - linke imaš v temi). Tko da tole dvoje primerjat v tvojem kontekstu ni ravno pravilno.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

nagobčnik ::

TheBlueOne je izjavil:

nagobčnik je izjavil:

Ravnozemljaš tudi v geografiji vidi ideologijo.


Zato pa bomo enako hudi, ce bodo ravnozemljasi izsilili, da se pri geografiji omenja tudi njihov koncept. Ce bo treba poleg normalnega zemljevida imati se ravnozemeljskega itn.

Konsenz za sole in vrtce je status quo, vsaka sprememba pa je obcutljiva tema.


Kriterij za uvrstitev na učni program pač ni, ali se starši strinjajo, ampak znanstvena utemeljenost. To je bistvo, ne pa mnenje staršev. In bi bilo tudi smiselno, da je to bistvo debate, ne pa cepetanje nekaterih.

TheBlueOne ::

Pithlit je izjavil:


Nima moje mnenje nobene večje teže. Je pa absurdno da se me obtožuje da promoviram posilstva.

Mimogrede, drag queen ni enako trans ženski. Velikanska večina drag queen se ne identificirajo kot ženske. Če gremo po definicijah lahko gremo celo tako daleč da rečemo to da se nobena drag queen Ne identificira kot ženska.

In še: posilstvo ni zgolj slaba izkušnja. Da vidimo dežurno terfico če bo tokrat odreagirala. Ker trenutno izgleda da jo motijo posiljevalci le dokler so trans. Jaz bi na njenem mestu D3m obesila za jajca ker se iz posilstva zajebavanje, tebe pa zato ker ga poizkušaš zreducirat na "slabo izkušnjo z moškim". Ampak ker nisem terfica probam pač na mal lepši način.


Slaba izkusnja z moskim, ker sem postavil sirsi okvir, da je kolikortoliko primerno za diskusijo. Ce pa nima nobene teze pa ne vem zakaj omenjas? Ni pa absurdno, ker ni nujno res. Ce bi taka izjava premaknila debato, potem jaz lahko recem, da sem trans, dragqueen, fluiden, xe, moski, zenska in vam skozi na novo podeljeno avtoriteto pocem, da imam prav in da je absurd, da se kdo z mano ne strinja.

Drugace iz stalisca mnogih zensk, posebej bolj konzervativnih ne promoviras posilstva ampak jim posegas v privatno sfero, kar pa smatrajo kot neko vrsto nasilja. Jim dovolis tako interpretacijo ali so zaradi tega nesprejemljivo transfobicne?

Slediti vsem definicijam se pa ne da skoraj nikomur. Poleg tega so menda fluidne in tako ali tako niso definicije.

nagobčnik je izjavil:



Kriterij za uvrstitev na učni program pač ni, ali se starši strinjajo, ampak znanstvena utemeljenost. To je bistvo, ne pa mnenje staršev. In bi bilo tudi smiselno, da je to bistvo debate, ne pa cepetanje nekaterih.


Ja se strinjam, zato pa kot posebnezi pri naravi in druzbi. Ce gredo to studirati kamot v detajl. Ne pa, ko so otroci majhni, ker ce jim reces, da je normalno, ce mislis, da si vilinsko bitje jih bo presenetljivo veliko naenkrat vilinska bitja.

Zgodovina sprememb…

Pithlit ::

A lahko koherentno vprašanje brez da se greš mansplaining (ker ja, ti kot moški ziher veš kaj si večina žensk želi - v tem primeru pa ja, moje mnenje ima de facto večjo težo kot tvoje)?
Life is as complicated as we make it...

tikitoki ::

nagobčnik je izjavil:

Ravnozemljaš tudi v geografiji vidi ideologijo.


Znanost trdi, da imamo ljudje dva spola in nekaj aberacij, ki jih velika vecina ljudi niti ne pozna, se manj pa razume. Prav tako je neizpodbitno, da clovek bioloskega spola ne more spremeniti. Ko bo moski po operaciji lahko zanosil, lahko temu recemo uspesna sprembe spola.

Druzbeni spol je pa arbitrarna izmisljotina in nic drugega. Kaj sploh je to? Kup stereotipov, ki so bili skozi cas pripisani enemu izmed dveh spolov?
Ker v temu primeru ne obstaja nobene bioloska podlaga, je arbitrarno zastavljeno, si lahko izmislis poljubno stevilo spolov.

Ljudje smo ocitno razlicni in imamo razlicne preference. Ne vem zakaj bi to mesali z bioloskim spolom, kot zelijo skrajni zagovorniki te norije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

D3m ::

Pithlit je izjavil:

A lahko koherentno vprašanje brez da se greš mansplaining (ker ja, ti kot moški ziher veš kaj si večina žensk želi - v tem primeru pa ja, moje mnenje ima de facto večjo težo kot tvoje)?


Kdo je pa tebe za vodjo postavil?
|HP EliteBook|R5 6650U|

nagobčnik ::

TheBlueOne je izjavil:


Ja se strinjam, zato pa kot posebnezi pri naravi in druzbi. Ce gredo to studirati kamot v detajl. Ne pa, ko so otroci majhni, ker ce jim reces, da je normalno, ce mislis, da si vilinsko bitje jih bo presenetljivo veliko naenkrat vilinska bitja.


Lahko poveš, da sta 2 % (al pa 10 % ali whatever) takih bitij? Lahko poveš, da raste? Ali so ta dejstva že nesprejemljiva? Lahko konzervativec javno pove, zakaj strelja ali meče naokoli piksne pira ali je nevarnost, da bo naredil s svojim norim besnenjem pri otrocih antireklamo zase in reklamo za nasprotni tabor? Kje je meja po tvojem??

TheBlueOne ::

Pithlit je izjavil:

A lahko koherentno vprašanje brez da se greš mansplaining (ker ja, ti kot moški ziher veš kaj si večina žensk želi - v tem primeru pa ja, moje mnenje ima de facto večjo težo kot tvoje)?


Sem napisal katera skupina zensk. Ena taka se menda v temi krega s tabo. Je pa ta skipina dosti vecja kot je skupina trans. Meni je naceloma vseeno, ce je samo en WC za vse. Zaradi mene lahko odpres gostilno, kjer bo WC za vsak woki spol, pa mi ne bo problem iti tja na pivo, samo ne teziti kako naj zadeve izpeljejo drugje.

Ce pa si vecina zensk res zeli transe na WCjih, tekmovati proti transom v sportu, potem pa se nimamo kaj pogovarjati, ker se ne bo nihce pritozeval. Ampak imam obcutek, pa ne mansplainam, da jim bo slo v nos.

nagobčnik je izjavil:



Lahko poveš, da sta 2 % (al pa 10 % ali whatever) takih bitij? Lahko poveš, da raste? Ali so ta dejstva že nesprejemljiva? Lahko konzervativec javno pove, zakaj strelja ali meče naokoli piksne pira ali je nevarnost, da bo naredil s svojim norim besnenjem pri otrocih antireklamo zase in reklamo za nasprotni tabor? Kje je meja po tvojem??


Pri trans verjetno ne govoris niti o promilih, kje procentih.

Kaj konzervativec dela doma me briga toliko kolikor me briga kaj dela doma nek dragqueen. Me ne briga. Vsak lahko svoje otroke uci karkoli hoce.

Woke teme pac niso za male otroke.

Zgodovina sprememb…

c3p0 ::

Pithlit je izjavil:

Aja science is grooming zdej?


Kateri science? Redke napake pri kromosomih? Morski konjički, polži? Še kaj tretjega imaš na zalogi?

nagobčnik ::

tikitoki je izjavil:

nagobčnik je izjavil:

Ravnozemljaš tudi v geografiji vidi ideologijo.


Znanost trdi, da imamo ljudje dva spola in nekaj aberacij, ki jih velika vecina ljudi niti ne pozna, se manj pa razume. Prav tako je neizpodbitno, da clovek bioloskega spola ne more spremeniti. Ko bo moski po operaciji lahko zanosil, lahko temu recemo uspesna sprembe spola.


OK, to je pač tvoj kriterij spola, maksimalno specifičen, ampak ni širše sprejet. V resnici tudi biološki spol ni popolnoma odvisen od plodnosti, to je samo eden od neobveznih dejavnikov. Ženska, ki ne more zanositi, je še vedno ženska.

fulk ::

No. Jaz, kot bolj radikalec bom šel še malo dlje.
Načeloma me ne briga kaj drag queen dela doma, vseeno pa bi raje vidil zmerno družbeno izoliranje tovrstnih osebkov. Pa ne zato ker bi jih sovražil al neki, ampak da se nazaj povrne določene norme v družbo in da je vsem jasno kaj je nezaželjeno.
Libertarijanstvo ima svoje probleme. Intrinzične probleme, ki mu onemogočajo, da bi sploh kdaj zaživelo.

Drag queeni in homoseksualci, bi morali svoje početje početi v strogi tajnosti pod grožnjo sankcij, če ne.

Pithlit ::

D3m je izjavil:

Znanost trdi, da imamo ljudje dva spola in nekaj aberacij, ki jih velika vecina ljudi niti ne pozna, se manj pa razume.

V bistvu znanost trdi da imamo cel spekter spolov. Moški/ženski sta le na polih (in večina ljudi se, normalno, identificira z enim od teh. Sploh ker se le to povsod omenja (drugega pa ne). Poleg tega spektra za znanost obstaja še nullus, ki je izven tega spektra.

Povsem normalno pa da se zadeve posplošuje v moški/ženska. S tem ni nič narobe... dokler se dopušča možnost napak.
Life is as complicated as we make it...

fulk ::

Pithlit je izjavil:

D3m je izjavil:

Znanost trdi, da imamo ljudje dva spola in nekaj aberacij, ki jih velika vecina ljudi niti ne pozna, se manj pa razume.

V bistvu znanost trdi da imamo cel spekter spolov. Moški/ženski sta le na polih (in večina ljudi se, normalno, identificira z enim od teh. Sploh ker se le to povsod omenja (drugega pa ne). Poleg tega spektra za znanost obstaja še nullus, ki je izven tega spektra.

Povsem normalno pa da se zadeve posplošuje v moški/ženska. S tem ni nič narobe... dokler se dopušča možnost napak.


Res je. Moderna znanost, ki nam je dala čudež covid cepiv, jasno da pravi, da je spolov za en cel bataljon.
Zato se nisem cepil, ker izdelkom od Dr. Chonchite ne zaupam. Ti in tvoji otroci pa, kar svobodno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fulk ()

D3m ::

Tega pa jaz nisem napisal Pithlit.

Popravi quote.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

TheBlueOne ::

c3p0 je izjavil:

Pithlit je izjavil:

Aja science is grooming zdej?


Kateri science? Redke napake pri kromosomih? Morski konjički, polži? Še kaj tretjega imaš na zalogi?


Saj ves kako je, pec nima stirih nog ampak ima fluidno stevilo nog, ker se je kdaj kateri skotil s kaksno manj ali vec. Woke znanost. :)

Pithlit ::

TheBlueOne je izjavil:

Pithlit je izjavil:

A lahko koherentno vprašanje brez da se greš mansplaining (ker ja, ti kot moški ziher veš kaj si večina žensk želi - v tem primeru pa ja, moje mnenje ima de facto večjo težo kot tvoje)?


Sem napisal katera skupina zensk. Ena taka se menda v temi krega s tabo. Je pa ta skipina dosti vecja kot je skupina trans. Meni je naceloma vseeno, ce je samo en WC za vse. Zaradi mene lahko odpres gostilno, kjer bo WC za vsak woki spol, pa mi ne bo problem iti tja na pivo, samo ne teziti kako naj zadeve izpeljejo drugje.

Ce pa si vecina zensk res zeli transe na WCjih, tekmovati proti transom v sportu, potem pa se nimamo kaj pogovarjati, ker se ne bo nihce pritozeval. Ampak imam obcutek, pa ne mansplainam, da jim bo slo v nos.

nagobčnik je izjavil:



Lahko poveš, da sta 2 % (al pa 10 % ali whatever) takih bitij? Lahko poveš, da raste? Ali so ta dejstva že nesprejemljiva? Lahko konzervativec javno pove, zakaj strelja ali meče naokoli piksne pira ali je nevarnost, da bo naredil s svojim norim besnenjem pri otrocih antireklamo zase in reklamo za nasprotni tabor? Kje je meja po tvojem??


Pri trans verjetno ne govoris niti o promilih, kje procentih.

Kaj konzervativec dela doma me briga toliko kolikor me briga kaj dela doma nek dragqueen. Me ne briga. Vsak lahko svoje otroke uci karkoli hoce.

Woke teme pac niso za male otroke.

Aja terfice? Teh je manj kot 0,15%. So večja aberacija kot trans skupnost. Nihče jih ne mara. Res nihče. Če tale residentna ne bi tulila v ta vaš skupni rog bi jo že zdavnaj odjebali. Zelo očitno, sodeč po drugih temah v katerih se oglaša. Tako daleč se gre da se jo lepo pokliče za *drumroll* transiča.
Life is as complicated as we make it...

nagobčnik ::

TheBlueOne je izjavil:


Pri trans verjetno ne govoris niti o promilih, kje procentih.


Težko rečem, kolk jih je dejansko, ker največ o transih izvem od konzervativcev. In sam tudi namiguješ, da jih je vedno več (ali ne?) Lahko ta tvoja informacija pride do otrok ali pač ta tvoja informacija ni dost dobra?

c3p0 ::

Pithlit je izjavil:

Aktivistom pekla ne povzroča nihče. Meni čisto nič ne manjka. Ta tema je lahko tudi kronski dokaz koliko sovraštva vreje v nekaterih. Poleg, seveda, prostovoljne in zavedne ignorance (aktivno ignoriranje znanstvenih dognanja samo zato ker se ne skladajo z lastnim pogledom na svet).

Da se vrnem h unemu "meni čisto nič ne manjka": nisem jaz tista ki cepeta z nožicami zato ker trans osebe počasi postajajo vidne. To počnejo snežinkice ki se (kljub temu da so člani 99,85% skupnosti) počutijo na smrt ogrožene s strani kapljice v morje (preostalih 0,15%).

Do lastnega mnenja je sicer upravičen vsak. Dokler se seveda ne postavlja raznih trditev v stilu "to so bolniki!" (seveda brez kakršnega koli vira za to trditev - ker moderni medicinski priročniki jasno povedo da sprememba spola ni bolezen, tko kot ni bolezen homoseksualnost).


Taka si kot woke aktivisti, ki se derejo in cepetajo, mečejo po tleh, ko jim pokažeš prst. Nič nimam proti transom, tudi sam sem včasih z veseljem kak dan ženska in ti oprostim, ko me narobe naslavljaš. Tudi v tej temi ni neke nestrpnosti, no ja, morda od tebe in tebi podobnih.

Problem je v groomanju in povzročanju kriplov za vso življenje. Izrabljanje šibkih (mentalni problemi, otroci, čudežna palčka - postani nasprotni spol in problemov ne bo več, so brave, so stunning) in serijsko metanje le-teh na hormone, da se sami povzdigujete in se trepljate po ramah, češ, mi smo tako progresivni.

TheBlueOne ::

Pithlit je izjavil:


V bistvu znanost trdi da imamo cel spekter spolov. Moški/ženski sta le na polih (in večina ljudi se, normalno, identificira z enim od teh. Sploh ker se le to povsod omenja (drugega pa ne). Poleg tega spektra za znanost obstaja še nullus, ki je izven tega spektra.

Povsem normalno pa da se zadeve posplošuje v moški/ženska. S tem ni nič narobe... dokler se dopušča možnost napak.


Ma res? Ampak nekdo je pa uspel definirati spol. Da reces, da so moski in zenske na polih das napacen obcutek kakor, da so v manjsini. V bistvu pa je 99%++ moski zenske in vprasanje koliko posebnezev.

In kakor pravim, za woke ima pes fluidno stevilo nog, ker se ne vsi skotijo s stirimi. Katero definicijo sploh ne postavite pod vprasaj glede na to, da imas nebroj genetskih mutacij?

Pithlit ::

P.S. Konec šihta, vikend je, se beremo naslednji teden
Life is as complicated as we make it...

D3m ::

Pejt dam.
|HP EliteBook|R5 6650U|

c3p0 ::

Pithlit je izjavil:


Naj tu spomnim da se temi o športu izogibam kot hudič križa... ker mi je jasno da "trans ženske" niso kar ženske. Je pa po drugi strani tako da tran ženska ki ni šla skozi moško puberteto nima ama nobene 'moške' prednosti pred ostalimi ženskami. Ampak ok, če velja za nekatere, velja za vse. Pa pustimo ob strani to da ne verjamem v takšne razlike med spoloma kot večina ljudi. Tako da, se v to debato ne bom spuščala... nekateri pomisleki so kar valid. Nisem dovolj pametna da bi našla rešitev ki bi zadovoljila vse.


Wishful thinking. V bistvu ima, že večkrat v tej temi je bil dan link na članek, ki govori o tem, da se določeni geni različno močno izrazijo med spoloma, glede na kromosome.

tikitoki ::

nagobčnik je izjavil:

tikitoki je izjavil:

nagobčnik je izjavil:

Ravnozemljaš tudi v geografiji vidi ideologijo.


Znanost trdi, da imamo ljudje dva spola in nekaj aberacij, ki jih velika vecina ljudi niti ne pozna, se manj pa razume. Prav tako je neizpodbitno, da clovek bioloskega spola ne more spremeniti. Ko bo moski po operaciji lahko zanosil, lahko temu recemo uspesna sprembe spola.


OK, to je pač tvoj kriterij spola, maksimalno specifičen, ampak ni širše sprejet. V resnici tudi biološki spol ni popolnoma odvisen od plodnosti, to je samo eden od neobveznih dejavnikov. Ženska, ki ne more zanositi, je še vedno ženska.


Bioloski spol ni sirse sprejet? Trolas, al to resno mislis?

Biolo%C5%A1ki spol @ Wikipedia

GregiB ::

Pithlit je izjavil:

V bistvu znanost trdi da imamo cel spekter spolov.

Kterih spolov? Pa pustimo zdaj moški, ženski spol... Recimo nebinaren.... kaj je to??? Pa smo spet pri tem, da je to nekdo, ki se ne definira ne, kot moški, ne kot ženska... OK... ampak, kaj je potem to? Saj ne zna nihče definirati... Kako npr. jaz vem, da nisem nebinaren? Kako vem, da sem katerikoli od 100+ "družbenih" spolov, če ne zna nihče niti definirati, kaj to je...?!

Pithlit je izjavil:

Moški/ženski sta le na polih (in večina ljudi se, normalno, identificira z enim od teh. Sploh ker se le to povsod omenja (drugega pa ne). Poleg tega spektra za znanost obstaja še nullus, ki je izven tega spektra.
OK, in kaj je nullus? Kaj je zanj tipično... Kako se moraš... počutiti, da si nullus? Ali gre spet za ciklično razlaganje... Kaj je nullus - tisti, ki se identificira, kot nullus - in kaj je to - hja... nullus...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

nagobčnik ::

tikitoki je izjavil:

nagobčnik je izjavil:

tikitoki je izjavil:

nagobčnik je izjavil:

Ravnozemljaš tudi v geografiji vidi ideologijo.


Znanost trdi, da imamo ljudje dva spola in nekaj aberacij, ki jih velika vecina ljudi niti ne pozna, se manj pa razume. Prav tako je neizpodbitno, da clovek bioloskega spola ne more spremeniti. Ko bo moski po operaciji lahko zanosil, lahko temu recemo uspesna sprembe spola.


OK, to je pač tvoj kriterij spola, maksimalno specifičen, ampak ni širše sprejet. V resnici tudi biološki spol ni popolnoma odvisen od plodnosti, to je samo eden od neobveznih dejavnikov. Ženska, ki ne more zanositi, je še vedno ženska.


Bioloski spol ni sirse sprejet? Trolas, al to resno mislis?

Biolo%C5%A1ki spol @ Wikipedia


Beri bolj natančno. Ni splošno sprejeto, da moraš imet sposobnost zanositve, da si ženskega spola (ker so neplodne ženske še vedno ženske). To je neobvezen dejavnik.

c3p0 ::

Pithlit je izjavil:


Ker me ti tako dobro poznaš: jaz sem v mojem baru imela lepo unisex stranišča.


Cheap-ass :)

TheBlueOne ::

Pithlit je izjavil:


Aja terfice? Teh je manj kot 0,15%. So večja aberacija kot trans skupnost. Nihče jih ne mara. Res nihče. Če tale residentna ne bi tulila v ta vaš skupni rog bi jo že zdavnaj odjebali. Zelo očitno, sodeč po drugih temah v katerih se oglaša. Tako daleč se gre da se jo lepo pokliče za *drumroll* transiča.


Jaz sploh ne vem kaj so terfice. Ja jaz se z njo vecinoma ne strinjam. Imas pa dosti konzervativnih ljudi, ki teh idej vsiljevanja woke ideologije ne sprejemajo. Ali si dejansko mislis, da je vecina ljudi Woke, ko jim poves katere bedarije se gredo? Moras imeti kar brihtni vprasalnik, da spravis kaj takega skozi kakor: "Ali si za to, da ima vsak pravico poceti kar hoce?" Ce je da, potem obkljukas, da je woke.

tikitoki ::

nagobčnik je izjavil:

tikitoki je izjavil:

nagobčnik je izjavil:

tikitoki je izjavil:

nagobčnik je izjavil:

Ravnozemljaš tudi v geografiji vidi ideologijo.


Znanost trdi, da imamo ljudje dva spola in nekaj aberacij, ki jih velika vecina ljudi niti ne pozna, se manj pa razume. Prav tako je neizpodbitno, da clovek bioloskega spola ne more spremeniti. Ko bo moski po operaciji lahko zanosil, lahko temu recemo uspesna sprembe spola.


OK, to je pač tvoj kriterij spola, maksimalno specifičen, ampak ni širše sprejet. V resnici tudi biološki spol ni popolnoma odvisen od plodnosti, to je samo eden od neobveznih dejavnikov. Ženska, ki ne more zanositi, je še vedno ženska.


Bioloski spol ni sirse sprejet? Trolas, al to resno mislis?

Biolo%C5%A1ki spol @ Wikipedia


Beri bolj natančno. Ni splošno sprejeto, da moraš imet sposobnost zanositve, da si ženskega spola (ker so neplodne ženske še vedno ženske). To je neobvezen dejavnik.


Ma jajcnike, maternico? Da se zgovarjas na aberacijo, kot so neplodne zenske, pa kaze kako nizko moras itit, da zagovarjas svoje nesmiselno stalisce.

GregiB ::

nagobčnik je izjavil:

Ni splošno sprejeto, da moraš imet sposobnost zanositve, da si ženskega spola

Drži, ker je nezmožnost zanositve ženske biološka hiba / anomalija, ki jo lepo natolcujete... Dejmo obrnat zadevo... ali ima moški sposobnost zanositve?
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

nagobčnik ::

tikitoki je izjavil:

nagobčnik je izjavil:

tikitoki je izjavil:

nagobčnik je izjavil:

tikitoki je izjavil:

nagobčnik je izjavil:

Ravnozemljaš tudi v geografiji vidi ideologijo.


Znanost trdi, da imamo ljudje dva spola in nekaj aberacij, ki jih velika vecina ljudi niti ne pozna, se manj pa razume. Prav tako je neizpodbitno, da clovek bioloskega spola ne more spremeniti. Ko bo moski po operaciji lahko zanosil, lahko temu recemo uspesna sprembe spola.


OK, to je pač tvoj kriterij spola, maksimalno specifičen, ampak ni širše sprejet. V resnici tudi biološki spol ni popolnoma odvisen od plodnosti, to je samo eden od neobveznih dejavnikov. Ženska, ki ne more zanositi, je še vedno ženska.


Bioloski spol ni sirse sprejet? Trolas, al to resno mislis?

Biolo%C5%A1ki spol @ Wikipedia


Beri bolj natančno. Ni splošno sprejeto, da moraš imet sposobnost zanositve, da si ženskega spola (ker so neplodne ženske še vedno ženske). To je neobvezen dejavnik.


Ma jajcnike, maternico? Da se zgovarjas na aberacijo, kot so neplodne zenske, pa kaze kako nizko moras itit, da zagovarjas svoje nesmiselno stalisce.


Zdaj že širiš svojo definicijo, prej si namigoval, da je prava ženska samo tista, ki je sposobna zanosit, zdaj je menda že dovolj, da ma jajčnike in maternico. Tako fluidna je pač tvoja defincija. Za marsikoga je dovolj, da ma vagino.

ales85 ::

nagobčnik je izjavil:

Za marsikoga je dovolj, da ma vagino.

Najbrz ze res. Ampak tisto tapravo, ne pa izrezano luknjo.

nagobčnik ::

GregiB je izjavil:


Drži, ker je nezmožnost zanositve ženske biološka hiba / anomalija, ki jo lepo natolcujete...


To je stvar debate. Večina žensk je večino svojega življenja nesposobnih zanositi.

ales85 je izjavil:

nagobčnik je izjavil:

Za marsikoga je dovolj, da ma vagino.

Najbrz ze res. Ampak tisto tapravo, ne pa izrezano luknjo.


OK. Se potem strinjamo, da ni splošno sprejeto, da mora bit plodnost ali jajčniki ali maternica (ker je pač za večino dost "naravna" vagina). Ali je to sporna trditev?

Zgodovina sprememb…

ales85 ::

Vecini je tudi jasno, kje so izjeme in zakaj so tam. Nekateri v teh temi pa zelijo na vsak nacin navrtati luknjo (heh) v ta dejstva.

c3p0 ::

nagobčnik je izjavil:


OK, to je pač tvoj kriterij spola, maksimalno specifičen, ampak ni širše sprejet. V resnici tudi biološki spol ni popolnoma odvisen od plodnosti, to je samo eden od neobveznih dejavnikov. Ženska, ki ne more zanositi, je še vedno ženska.


Res je, spol določajo kromosomi. Tudi, ko enkrat bodo (sploh ne dvomim v to), uspeli presaditi maternico in jajčnike in bo moški celo lahko rodil, bo to še vedno biološki moški.

Še ena dobra za v petek popoldne.

Moški se je poidentificiral kot ženska, vstopil v ženski poker turnir in... zmagal: https://nypost.com/2023/05/03/florida-m...

"It pokes fun at the idea that anybody can identify as a woman and be allowed to enter women's spaces," Carrel wrote. "It does suck that it comes at the expense of the women's only space. I wouldn't do it."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

nagobčnik ::

ales85 je izjavil:

Vecini je tudi jasno, kje so izjeme in zakaj so tam. Nekateri v teh temi pa zelijo na vsak nacin navrtati luknjo (heh) v ta dejstva.


Vidim veliko ignorance do teh t.i. izjem (ki obsegajo npr. večino življenjske dobe večine žensk) in iz tega izhajajoče objektivno napačne oz. vsaj zelo pomanjklive definicije biološkega spola.

c3p0 je izjavil:

nagobčnik je izjavil:


OK, to je pač tvoj kriterij spola, maksimalno specifičen, ampak ni širše sprejet. V resnici tudi biološki spol ni popolnoma odvisen od plodnosti, to je samo eden od neobveznih dejavnikov. Ženska, ki ne more zanositi, je še vedno ženska.


Res je, spol določajo kromosomi. Tudi, ko enkrat bodo (sploh ne dvomim v to), uspeli presaditi maternico in jajčnike in bo moški celo lahko rodil, bo to še vedno biološki moški.

Še ena dobra za v petek popoldne.


To je pa pač tvoj kriterij, ki je spet drugačnen od tikitokijevega. In drugačen od kriterija biologov in zdravnikov, za katere so osebe z XX kromosomi (od rojstva) in moškimi spolnimi organi (od rojstva) pač moški.

Zgodovina sprememb…

tikitoki ::

nagobčnik je izjavil:

tikitoki je izjavil:

nagobčnik je izjavil:

tikitoki je izjavil:

nagobčnik je izjavil:

tikitoki je izjavil:

nagobčnik je izjavil:

Ravnozemljaš tudi v geografiji vidi ideologijo.


Znanost trdi, da imamo ljudje dva spola in nekaj aberacij, ki jih velika vecina ljudi niti ne pozna, se manj pa razume. Prav tako je neizpodbitno, da clovek bioloskega spola ne more spremeniti. Ko bo moski po operaciji lahko zanosil, lahko temu recemo uspesna sprembe spola.


OK, to je pač tvoj kriterij spola, maksimalno specifičen, ampak ni širše sprejet. V resnici tudi biološki spol ni popolnoma odvisen od plodnosti, to je samo eden od neobveznih dejavnikov. Ženska, ki ne more zanositi, je še vedno ženska.


Bioloski spol ni sirse sprejet? Trolas, al to resno mislis?

Biolo%C5%A1ki spol @ Wikipedia


Beri bolj natančno. Ni splošno sprejeto, da moraš imet sposobnost zanositve, da si ženskega spola (ker so neplodne ženske še vedno ženske). To je neobvezen dejavnik.


Ma jajcnike, maternico? Da se zgovarjas na aberacijo, kot so neplodne zenske, pa kaze kako nizko moras itit, da zagovarjas svoje nesmiselno stalisce.


Zdaj že širiš svojo definicijo, prej si namigoval, da je prava ženska samo tista, ki je sposobna zanosit, zdaj je menda že dovolj, da ma jajčnike in maternico. Tako fluidna je pač tvoja defincija. Za marsikoga je dovolj, da ma vagino.


Za zacetek, to ni moja definicija. To je znanstvena in medicinska definicija. Nekaj aberacij pac ne spremeni definicije zdrave zenske. Ocitno pa je tvoja definicija fluidna in s tem popolnoma brezvezna.

nagobčnik ::

tikitoki je izjavil:


Za zacetek, to ni moja definicija. To je znanstvena in medicinska definicija. Nekaj aberacij pac ne spremeni definicije zdrave zenske. Ocitno pa je tvoja definicija fluidna in s tem popolnoma brezvezna.


Me čist nič ne zanima, od kod si jo pobral. Če si sam vmes začel vpeljevat drugo definicijo, pač kaže na to, da nimaš rigidne. Jaz se tega zavedam, ti pa očitno ne. C3po ma pa spet drugo.

tikitoki ::

Je, bil sam odgovor na tvoje nesmiselno zgovarjanje na aberacije. Lej, dejstvo je, da vecina ljudi tvojih lodenj ne podpira. Je zgolj vpeasanje casa, da se bo vprasanje razresilo na referendumu in je jasno, da trans bedarije, ala trans zenska je zenska, ne bodo sle skozi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

nagobčnik ::

tikitoki je izjavil:

Je, bil sam odgovor na tvoje nesmiselno zgovarjanje na aberacije. Lej, dejstvo je, da vecina ljudi tvojih lodenj ne podpira. Je zgolj vpeasanje casa, da se bo vprasanje razresilo na referendumu in je jasno, da trans bedarije, ala trans zenska je zenska, ne bodo sle skozi.


Otrok lahko izve, da večina žensk večino življenja ni plodna in da bo plodnost težko pogoj za neko širšo definicija spola, ali je to nekakšno ideološko "zgovaranje na aberacije"? Težko bi kaj koherentnega prišlo ven na kakšnih referendumih, če je definicija tak problem.

Zgodovina sprememb…

fulk ::

tikitoki je izjavil:

Je, bil sam odgovor na tvoje nesmiselno zgovarjanje na aberacije. Lej, dejstvo je, da vecina ljudi tvojih lodenj ne podpira. Je zgolj vpeasanje casa, da se bo vprasanje razresilo na referendumu in je jasno, da trans bedarije, ala trans zenska je zenska, ne bodo sle skozi.


No, tu pa ne bi bil preveč siguren.
Establišmen se trudi prat možgane, in zmaga na referendumu ni garantirana.
Še posebej ko malo začiniš z modernimi digitalnimi goodiji. Samo poglej kako digitalno narkotizirani so današnji ljudje.

Preobrat sloni na takih kot jaz in ti, ki skušamo "prebuditi" zdravo kmečko pamet. Pa vidiš, da kuglvinkli sveta na pozicijah, so jezni, ko jim skušamo deskorumpirati otroke.

Jaz nisem tako močno prepričan v našo nekondicionalno zmago, se pa trudim, do konca.

ales85 ::

Jaz se na primer ne bom spuscal v to kaj je strokovna definicija. Jasno pa je, da je vecini populacije jasno kaj je zenska brez, da bi za to sploh morali prebrati par sto strani vasih izjem. In to samo zato, da bi lahko nekdo "bil zenska", ki to pac ni. Lahko tako misli, me niti ne moti naslavljati jih drugace, dokler ni 100 spolov/"genderjev", katerih si niti ne morem zapomniti, ampak zenska pa ni.

GregiB ::

nagobčnik je izjavil:

Vidim veliko ignorance do teh t.i. izjem

Ne gre za ignoranco ampak za pripoznavanje, da izjeme so, obstajajo... a so "anomalija", odklon od "normalnosti" (v čisto objektivnem smislu, brez kvalitativnega ocenjevanja).
To je nekako tako, kot bi nekoga vprašal, ali (afriški) albini pa niso črnci...

nagobčnik je izjavil:

(ki obsegajo npr. večino življenjske dobe večine žensk) in iz tega izhajajoče objektivno napačne oz. vsaj zelo pomanjklive definicije biološkega spola.

To, da je ženska plodna zgolj del življenja ne minimizira ali diskvalificira njene biološke funkcije (ene od večih, mnogih). V končni fazi je pri moških podobno, saj dvomim, da je skupna ženska doba ovulacije kaj nižja od celotnega časa v katerem je moški... "postaven"....
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

tikitoki ::

nagobčnik je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Je, bil sam odgovor na tvoje nesmiselno zgovarjanje na aberacije. Lej, dejstvo je, da vecina ljudi tvojih lodenj ne podpira. Je zgolj vpeasanje casa, da se bo vprasanje razresilo na referendumu in je jasno, da trans bedarije, ala trans zenska je zenska, ne bodo sle skozi.


Otrok lahko izve, da večina žensk večino življenja ni plodna in da bo plodnost težko pogoj za neko širšo definicija spola, ali je to nekakšno ideološko "zgovaranje na aberacije"? Težko bi kaj koherentnega prišlo ven na kakšnih referendumih, če je definicija tak problem.


Troll or really fucking stupid:). Skoda casa.

nagobčnik ::

GregiB je izjavil:


To, da je ženska plodna zgolj del življenja ne minimizira ali diskvalificira njene biološke funkcije (ene od večih, mnogih). V končni fazi je pri moških podobno, saj dvomim, da je skupna ženska doba ovulacije kaj nižja od celotnega časa v katerem je moški... "postaven"....


Drži, ne minimizira ničesar, samo kaže, da plodnost pač ni nujen sestavni del definicije spola, kot se nekateri pretvarajo, da je. Bolj kot se tu omejuješ, več je pač vmesnih primerov.

tikitoki je izjavil:

nagobčnik je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Je, bil sam odgovor na tvoje nesmiselno zgovarjanje na aberacije. Lej, dejstvo je, da vecina ljudi tvojih lodenj ne podpira. Je zgolj vpeasanje casa, da se bo vprasanje razresilo na referendumu in je jasno, da trans bedarije, ala trans zenska je zenska, ne bodo sle skozi.


Otrok lahko izve, da večina žensk večino življenja ni plodna in da bo plodnost težko pogoj za neko širšo definicija spola, ali je to nekakšno ideološko "zgovaranje na aberacije"? Težko bi kaj koherentnega prišlo ven na kakšnih referendumih, če je definicija tak problem.


Troll or really fucking stupid:). Skoda casa.

Baje ni neumnih vprašanj, samo neumni odgovori.

Zgodovina sprememb…

tikitoki ::

nagobčnik je izjavil:

GregiB je izjavil:


To, da je ženska plodna zgolj del življenja ne minimizira ali diskvalificira njene biološke funkcije (ene od večih, mnogih). V končni fazi je pri moških podobno, saj dvomim, da je skupna ženska doba ovulacije kaj nižja od celotnega časa v katerem je moški... "postaven"....


Drži, ne minimizira ničesar, samo kaže, da plodnost pač ni nujen sestavni del definicije spola, kot se nekateri pretvarajo, da je. Bolj kot se tu omejuješ, več je pač vmesnih primerov.


Ja, definicija je definitivno vezana na reproduktivne karakteristike. Lahko delas budalo iz sebe, izvoli. Kot sem rekel, skoda casa za bebce.

Sex is the trait that determines whether a sexually reproducing organism produces male or female gametes. Male plants and animals produce small mobile gametes, while females produce larger, non-motile ones. Organisms that produce both types of gametes are called hermaphrodites.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

GregiB ::

nagobčnik je izjavil:

Drži, ne minimizira ničesar, samo kaže, da plodnost pač ni nujen sestavni del definicije spola, kot se nekateri pretvarajo, da je. Bolj kot se tu omejuješ, več je pač vmesnih primerov.

Se ne strinjam... zadeva je pač taka, da stvari načeloma definirajo norme in ne odkloni. "Funkcijo" rojevanja pri človeku ima pač ženska in samo ženska. Biološki odkloni, anomalije, bolezni pač niso dovolj, da se "normalna" definicija ovrže.
Pa dajmo zadevo obrnemo... Ali lahko moški zanosi?
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!
««
48 / 66
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Sprememba spola in upokojitev kot? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
8312118 (10251) ahac

Več podobnih tem