» »

Javascript / JQuery inštrukcije

Javascript / JQuery inštrukcije

martincek1 ::

Zdravo,

Ima kdo način (ali kakšne kontakte), kako najti JS tutorja? Lahko Kranj - Ljubljana in vse kar je vmes. Vsaj 1x na teden po dve uri.
Ne za šolsko snov, pač pa za stvari, pri katerih se mi pri učenju Javascripta ustavi, ali pomoč pri taskih, ki jih sam nisem sposoben rešiti v nekem normalnem času (ker enostavno nimam 8 ur, da recimo debugiram neko kodo ali cel teden, da najdem rešitev za nek problem)

LukiYo ::

kuall ::

torej iščeš nekoga, da bo popravljal tvoje buge.:))
doesnt work that way.

martincek1 ::

LukiYo je izjavil:

https://www.fiverr.com/categories/progr...


Kot rečeno iščem nekoga med Kranjem in Ljubljano. Na Fiverrju sicer cene izgledajo zelo nizke, ampak tudi kvaliteta je potem podobna.

kuall je izjavil:

torej iščeš nekoga, da bo popravljal tvoje buge.:))
doesnt work that way.


Iščem nekoga, ki mi bo razložil stvari, ki jih ne razumem in mi včasih seveda tudi razložil, zakaj moja koda ne deluje. Zakaj točno je to problem? Upam, da si mel samo slab petek.

Zgodovina sprememb…

kuall ::

Zelo dober petek sem imel. Ne vem no kode se ponavadi ne razlaga, ponavadi se noobu da primer pa ima da se znajde sam naprej. Isto ko je ena stranka enkrat rekla pridi sem sprintaj kodo pa bomo šli vrstico za vrstico.

martincek1 ::

Torej misliš da moj pristop - z reševanjem svojih problemov skozi teden in na inštrukcijah pregled kode in razlago nejasnih stvari - ni dober?

Tody ::

Vzames tale tečaj, kjer mas inštruktorja in ga gnjavis za svoje buge.

https://www.smartninja.si/courses

martincek1 ::

To ne pride v poštev, ker imam specifična vprašanja, ki nais blizu nobenega sklopa.

Bom pa vseeno poslal mail direkt na Smart Ninjo in jih povprašal, kaj se da zrihtat, hvala!

kuall ::

martincek1 je izjavil:

Torej misliš da moj pristop - z reševanjem svojih problemov skozi teden in na inštrukcijah pregled kode in razlago nejasnih stvari - ni dober?

mah ni, zato ker razlage se da vse najti na internetih. razen če imaš res nekaj specifičnega, da gugul nič ne najde, potem mogoče.

martincek1 ::

Ampak v tem primeru lahko zaključiva, da nobene inštrukcije niso okej. Ker načeloma se strinjam, da je kvaliteta lahko veliko boljša pri učenju preko interneta in debuggiranju svojih napak. Ne boš pa me prepričal, da je to trenutno bolje zapravljen čas za moj specifičen primer.

Ahim ::

martincek1 je izjavil:

Ampak v tem primeru lahko zaključiva, da nobene inštrukcije niso okej. Ker načeloma se strinjam, da je kvaliteta lahko veliko boljša pri učenju preko interneta in debuggiranju svojih napak. Ne boš pa me prepričal, da je to trenutno bolje zapravljen čas za moj specifičen primer.

Seveda to ni res, za tvoj konkreten primer je seveda najkrajsa pot najti instruktorja/tutorja. Ce bi imel cas/voljo/moznost izbrskat odgovore na internetu, bi jih najbrz ze ... tako da ja, probaj najti nekoga, ki ima interes za take stvari.

kuall ::

Če ti ne gre guglanje pol itaq programiranje ni zate. Da pa boš najlažje ti naredil težko pa pustil drugemu pa tudi ni za nikamor. Poznnam točno enega takega.

martincek1 ::

Kuall hvala za tvoj prispevek k temi, ampak mislim, da rabiš time-out. Poznam precej programerjev s podobnim problemom, ko sploh ne potrebuješ vsega razložit pa že pozna odgovor.

Kapitan Jack ::

martincek1 je izjavil:

Kuall hvala za tvoj prispevek k temi, ampak mislim, da rabiš time-out. Poznam precej programerjev s podobnim problemom, ko sploh ne potrebuješ vsega razložit pa že pozna odgovor.

Don't Feed The Troll!

kuall ::

1. če iščeš nekoga, da bo popravljal tvoje buge je to fail. tega se moraš sam naučit, ker ti bo ta skill koristen kot programerju.

2. če iščeš nekoga, da te bo usmerjal tako, da ti bo dajal realne projekte je to ok.

3. če iščeš nekoga, da te bo motiviral (programerski partner) je tudi ok.


jaz sem imel 2 in 3, 1 sem pa sam zrihtl. če ti 1 ne gre si ali len ali pa neumen, torej nisi za programerja.

Invictus ::

Vsa tvoja vprašanja so odgovorjena že na Googlu...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Utk ::

Če znaš že nekaj sam naredit, ne rabiš inštrukcij. Da narediš nekaj napol sam, težak del pa preložiš na nekoga drugega, ker ti "nimaš časa"...tako se ne boš nič naučil, ampak ok, whatever, ampak zakaj bi nekdo to delal za manj kot 150 evrov na uro?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

BRBR ::

martincek1 je izjavil:

Zdravo,

Ima kdo način (ali kakšne kontakte), kako najti JS tutorja? Lahko Kranj - Ljubljana in vse kar je vmes. Vsaj 1x na teden po dve uri.
Ne za šolsko snov, pač pa za stvari, pri katerih se mi pri učenju Javascripta ustavi, ali pomoč pri taskih, ki jih sam nisem sposoben rešiti v nekem normalnem času (ker enostavno nimam 8 ur, da recimo debugiram neko kodo ali cel teden, da najdem rešitev za nek problem)


dve opciji glede te kode
1. je tvoja in tako stara da že sam ne veš več kaj dela
2. je od nekoga drugega, lahko od včeraj, problem je pa isti

rešitev: razumi problem in na novo napiši, kot praviš osnove js poznaš.

googleg1 ::

Meni se pa slisi pametna ideja, da ima nekoga, ki mu bo pomagal pri specificnih vprasanjih. Na zacetku je pogosto problem, da je ze ideja kako problem resit lahko napacna in ti nekdo izkusen lahko veliko pomaga, da te usmerja v pravo smer pri resevanju problema. Ni zdej to, da ti nekdo drug buge odpravlja. Noben se ni rodil izkusen.

Utk ::

Nihče nima več izkušenj od googla. Da ne govorimo, da je google zastonj. Da ne govorimo, da tudi če si še tako izkušenj, velikokrat vprašaš googla. Z izkušnjami pa tudi veš, kdaj lahko google rešitev uporabiš in kdaj jo malo spremeniš.
Izkušenega programerja si težko privošči neka firma, kaj šele nekdo, ki bi se rad samo malo lažje nekaj naučil.
In nikjer ne piše, da je to vse lahko. Se je pač treba malo pomatrat.

googleg1 ::

Utk je izjavil:

Nihče nima več izkušenj od googla. Da ne govorimo, da je google zastonj. Da ne govorimo, da tudi če si še tako izkušenj, velikokrat vprašaš googla. Z izkušnjami pa tudi veš, kdaj lahko google rešitev uporabiš in kdaj jo malo spremeniš.
Izkušenega programerja si težko privošči neka firma, kaj šele nekdo, ki bi se rad samo malo lažje nekaj naučil.
In nikjer ne piše, da je to vse lahko. Se je pač treba malo pomatrat.
Ne vem ce je dobil Google ze sposobnost AI kriticnega razmisljanja. Tezava je, ker lahko najdes tudi resitev za problem, ki ga sploh ne bi imel ce bi se stvari pravilno lotil.

Utk ::

Komot ga tudi vprašaš kako se nečesa lotit.
Če imaš pa nekaj tako zelo specifičnega, misliš, da se bo nekdo drug poglabljal v to kaj bi ti sploh rad naredil?

googleg1 ::

Utk je izjavil:

Komot ga tudi vprašaš kako se nečesa lotit.
Če imaš pa nekaj tako zelo specifičnega, misliš, da se bo nekdo drug poglabljal v to kaj bi ti sploh rad naredil?
Mogoce sem v drugih vodah kot Javascript razvoj, ampak po mojih izkusnjah je koda v produktih narejenih na tak nacin skropucalo, ki jo je nemogoce vzdrzevati. Sigurno pa nima nobenega testa.

Utk ::

Na kak način?

kuall ::

googleg1 je izjavil:

Utk je izjavil:

Komot ga tudi vprašaš kako se nečesa lotit.
Če imaš pa nekaj tako zelo specifičnega, misliš, da se bo nekdo drug poglabljal v to kaj bi ti sploh rad naredil?
Mogoce sem v drugih vodah kot Javascript razvoj, ampak po mojih izkusnjah je koda v produktih narejenih na tak nacin skropucalo, ki jo je nemogoce vzdrzevati. Sigurno pa nima nobenega testa.

nima veze skrocpucalo gor ali dol. vedno je težje modificirat obstoječo kodo kot na novo kucat. zato pa ko ima kdo bug gre na novo pisat, če ga ne zna rešit. ko pa modificiraš kodo moraš vklopit analogno razmišljanje v možganih pa gre. se da. jaz še raje modificiram skropucala od drugih kot svoja pa ne ker bi bila moja slabša ampak čist iz psihološkega vidika, ker mi je fajn gledat, kaki fušarji so ostali. :D

Utk ::

Če se človek uči, je normalno, da ne bo ta koda neka umetnija. Zato je še toliko bolj optimistično mislit, da bo nekdo en teden nekaj kucal, drug pa prišel za eno urco za 12 evrov na uro in to spravil v red...malo morgen.

googleg1 ::

Sigurno bo dal lahko dobre predloge kako bi spravil kodo v red. Tudi ce ne bo sam naredil.

Ahim ::

Utk je izjavil:

Če se človek uči, je normalno, da ne bo ta koda neka umetnija. Zato je še toliko bolj optimistično mislit, da bo nekdo en teden nekaj kucal, drug pa prišel za eno urco za 12 evrov na uro in to spravil v red...malo morgen.

Od kje pa ta tarifa? Saj ne isce pomoci pri matematiki za 8. razred osnovne sole.

Ce z delanjem necesa zasluzis X, menda instrukcije tega lahko upraviceno stanejo vsaj toliko (nekajkrat X). A kdo v Sloveniji na takem nivoju, kjer lahko drugim predaja znanje, programira za 12 EUR/uro?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Začetki programiranja

Oddelek: Programiranje
359497 (2314) TheBlueOne
»

Reševanje nalog podjetja na razgovorih? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programiranje
10614666 (8636) techfreak :)
»

Ideje/potrebe za izdelavo progama... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
744961 (2712) Rias Gremory
»

Kam s starimi cunjami?

Oddelek: Loža
307000 (6159) Redkvica

Več podobnih tem