» »

Visual Studio Net

Visual Studio Net

snajko ::

Sem začetnik v programiranju, v Visual Studio Net sem naredil program Web application, ki mi na lokalnem serverju deluje. V mapi Inetpub/wwwroot/imeprograma mi je program naredil 19 datotek, eno datoteko mi je pa naredil v Mojih Dokumentih. Ta program bi rad sedaj spravil na oddaljeni strežnik in me zanima sledeče:
1. kakšen mora biti ta strežnik
2. katere datoteke je sedaj potrebno prenesti nanj
3. ali zato potrebujem poseben program ali je dovolj že navaden ftp
4. ali obstaja kakšen zastonjski strežnik, kjer bi to preiskusil
Ker sem popolni začetnik in imam knjigo kjer tega nisem zasledil, mi bi vsak nasvet prišel še kako prav.

Person ::

Če te prav razumem, potem ti rabiš strežnik, ki ti omogoča ASP .NET .
Let's make something useful!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Person ()

MEDENA ::

kero knjigo imaš ?

snajko ::

Visual Basic.NET Biblija avtorja Bill Evjen in Jason Beres s
sodelavci v srbohrvaškem jeziku

smash ::

1. kakšen mora biti ta strežnik
2. katere datoteke je sedaj potrebno prenesti nanj
3. ali zato potrebujem poseben program ali je dovolj že navaden ftp
4. ali obstaja kakšen zastonjski strežnik, kjer bi to preiskusil
Ker sem popolni začetnik in imam knjigo kjer tega nisem zasledil, mi bi vsak nasvet prišel še kako prav.

1. ta strežnik mora podpirat asp.net
2. nanj preneseš ponavadi vse aspx datoteke + datoteko webconfig, pa seceu bin direktorij prenes
3.za prenos je dovolj navaden ftp program, odvisno od serverja na katerege prenasaš, predlagam ti total commander
4. zastonj streznik je tale

snajko ::

Smash hvala, mi že vse špila.
Zdej me pa zanima sledeče: kaj lahko počneš z ukazom "select" in ali je kakšna razlika ali je pisan z veliko ali malo začetnico oz. z velikimi ali malimi črkami in kaj pomeni če je pisan z zvezdico (select *).

Seadoo ::

Select stavek se uporablja za poizvedovanje po bazi. To je SQL ukaz. Zvezdica pa pomeni, da ti vrne vse stolpce iz tabel(e). Če maš mySql, pol klik.

smash ::

nekaj primerov selecta:

SELECT * FROM tbTest :vrne vsa polja iz tabele tbTest
SELECT ime FROM tbTest : vrne polje ime iz tabele tbTest
SELECT * FROM tbTest ORDER BY ime : vrne vsa polja in jih sortira po polju ime
SELECT * FROM tbTest WHERE ime = 'Janez' : vrne vsa polja, kjer je polje ime enako Janez

SELECT * FROM tbTest WHERE ime LIKE '%nez%' :vrne vsa polja, kjer polje ime vsebuje niz 'nez', torej tudi Janeza

možnosti je še velik, najbolj si je ogledat kašn tutorial, tam si oglej tudi UPDATE,INSERT

jest ponavadi pišem UKAZE z velikimi črkami, polja z malimi itd, to pa zato da se lažje znajdem, drgač pa ni nujno

snajko ::

Seadoo in smash hvala zaenkrat, se bomo zdej mal posvetili učenju :)

snajko ::

Spet sem zašel mal v težave, upam da bo kdo znal tole razložit.
Vse je napisano tukaj, ker klele nisem mogu objavt.

smash ::

men tvoj program dela brez problemov..enostavno sem ga copy pastu v moj nov projekt v html view in naredil bazo db1.mdb....zadeva je prikazala listo imen brez problemov

snajko ::

a maš visual studio net 2003 al 2002? Jaz mam 2003 (beta ampak dela BP)

smash ::

2003

snajko ::

@smash saj meni tud dela v html načinu, samo jaz bi rad delal v design načinu. Imam nekaj primerov narejenih v htmlju, ki mi lepo delajo, ko pa jih skušam prevesti v design pride do napake-napiše : Name 'Container' is not declared. Probaj to prevesti v design in mi povej ali gre ali ne in kaj sem jaz narobe naredil.

smash ::

ni mi jasno ko praviš da bi ti to rad prenesel v design način...kaj ti to prenasaš ter kako in kam?!?

namreč ko odpreš nov projekt dobiš tam fajl WebForm1.aspx, katerega lahko gledaš v design ali html načinu..v designu ponavadi postavljaš obliko strani oz videz...v html ponavad dodaš kakšen javascript in kakšne dodatke k html-ju.....tisto kar je pomembno je to da ti visual studio naredi se en fajl in sicer WebForm1.vb, kjer se piše koda (al v visual basicu, c++ itd)....

zato mi ni jasno cisto kaj ti pocnes...namrec kode ne mors kr potegnt iz html načina in jo dat na design.. ker to enostavno ne gre:\

snajko ::

@smash oglej si še tole, potem
pa bi te prosil, če še enkrat pogledaš tukaj in mogoče ugotoviš zakaj v designu ne dela.

smash ::

nebi vedu zakaj ti ne dela, ker meni dela....probi najti ta tvoj error na googlu

poleg tega mi ni jasno ko pravis da program ne dela v design načinu..kaj s tem misliš? kakšnem design načinu?8-O

design način je samo pripomoček za oblikovanje strani; celo stran bi lahko napisal v html načinu ali pa tudi z notepadom brez visual studia

snajko ::

očitno se ne razumeva-meni v html načinu tudi dela, ko pa hočem to narediti v design načinu pa ne in izpiše napako Name 'Container' is not declared. Seveda kode ne morš kr potegnt iz html načina in jo dat na design temveč narediš malo drugače, kar je vidno tule Seveda sem popolni začetnik, morda sem vse skupaj malce zamešal, sam še vedno sem mnenja da lahko narediš isto stvar v html ali design načinu. Očitno sem bolj trde buče pa bi morda prosil še koga da mi tole razloži.

smash ::

očitno se res ne razumema..ampak nima veze..probaj gradit program postopoma...torej začni z čisto osnovno zadevo in potem dograjuj in videl boš kje tiči napaka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HTML in CSS, mislim da znam vendar ne znam.

Oddelek: Izdelava spletišč
101351 (1159) Killermode
»

Preimenovanje zavihka

Oddelek: Izdelava spletišč
7940 (804) bluefish
»

Dreamweavwr 10 in pisava

Oddelek: Izdelava spletišč
6944 (888) t3hn0
»

Dreamweaver

Oddelek: Izdelava spletišč
101711 (1605) para!
»

Kateri program za izdelavo spl.strani (enostaven)?

Oddelek: Izdelava spletišč
353315 (2376) tomaz321

Več podobnih tem