» »

HTML in CSS, mislim da znam vendar ne znam.

HTML in CSS, mislim da znam vendar ne znam.

zvocnik ::

Problem imam pri učenju HTML-ja in CSS-ja.

Ko mislim, da mi je zadeva jasna vedno znova ugotovim ko je treba preurediti nek že napisan template, da enostavno ne gre! Pa to ne pomeni, da ne znam osnov, vendar ogromno razno raznih knjig in tutorialo-ov prikazuje neke osnove in ko vse skupaj predelaš misliš, da ti je zadeva popolnoma jasna ampak potem v praksi definitivno ni tako.

Mi lahko kdo predlaga kakšne linke ali pa knjige s katerih bi se lahko učil...pa ne prosim o raznih linkih w3schools in podobnih zadevah, ker tisto dejansko ni vredno pribite pare.

Hvala:)

bluefish ::

Knjige te kaj več od obvladanja posameznih elementov ne bodo naučile. Za ostalo je potrebna kilometrina.

shadeX ::

Ok eno vprašanje:

Si dejansko že kaj naredil, ali samo poskusil narediti?

zvocnik ::

Sem naredil, samo temu dejansko ne moreš reči spletna stran, če narediš neko glavo, meni, vstaviš nekaj slik in teksta in vse skupaj malce oblikuješ( velikost besedila, slog besedila, dodaš paragrafe, barve, naštevanja, blablabla.....) Tako spletno stran postavi vsak, ki ima eno urco časa, da si malce prebere stvari. Samo to vse skupaj ni nič. In kot sem že napisal ko dobiš potem nekaj že narejenega in je potrebno preurediti je pa ravno tako kot ne bi znal popolnoma nič

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zvocnik ()

zvocnik ::

Skratka kar hočem povedati je to, da ne vem kako naj se lotim recimo že narejenega nekega templata, da me ne bo vse skupaj minilo še predno začnem kaj delati. Zdej če vse skupaj razumem je koncept templatov takšen kot je in je spreminjanje tabel oz. DIV-ov greh ali ne?

JayKay ::

malo si zmeden. kaj pa je preurejanje templejtov drugega kot to kar si napisal en post visje?
ce se spravljas preurejat html/css templejt mores najprej razumet kako je sestavljen, kaj spada kam (child - parent relacije), property inherentance in podobno.

ce pa hoces bit bolj specificen kaj ti ne gre pa napisi.

zvocnik ::

Ma v vseh knjigah je napisana vsaka stvar posebaj, saj niti ne vem kako bi to povedal. Se pravi z DIV-i postavim celotno stran vse po regelcih, DIV wrapper znotraj DIVheader potem DIV line itd. Vsakega sproti uredim v CSS-ju in to je praktično to. Mogoče res še ne znam toliko, da bi se lahko tukaj izražal ampak v osnovi mi je vse jasno. Potem pa dobiš template in ni vse tako osnovno postavljeno kot sem jaz napisal. V templatu meni ni potem več popolnoma nič jasno kam kej spada (child - parent), ker ni tako narejeno kot učijo knjige tutoriali....Sej vem da malo čudno vse skupaj zveni iz mojih ust ampak niti ne znam dobro razložiti kaj me moti.

zvocnik ::

JayKay je izjavil:

ce pa hoces bit bolj specificen kaj ti ne gre pa napisi.


Ena zadeva me pa res malce motiv DW ko pogledam celotno stran v LIVE načinu zadeva lepo deluje, je vse na svojem mestu, tudi ko pogledam z CHROM-OM je ok. Ko pa v DW pogledam v DESIGN načinu pa je nekaj stvari razmetanih. Zdaj ne vem ali je to ok ali ne?

blackbfm ::

V templatu meni ni potem več popolnoma nič jasno kam kej spada (child - parent), ker ni tako narejeno kot učijo knjige tutoriali


Odstopanja so zato ker eno stvar loh narediš na več načinov. Vsak pa potem dela kolkr zna. Je pa laži navidez simpl zadevo zakomplicirat, kakor pa kontra:D

Ko pa v DW pogledam v DESIGN načinu pa je nekaj stvari razmetanih. Zdaj ne vem ali je to ok ali ne?


pač ne delaš v design načinu ane..klofaj vse na roke in glej kako izgleda potem v brskalniku:)

zvocnik ::

blackbfm je izjavil:

pač ne delaš v design načinu ane..klofaj vse na roke in glej kako izgleda potem v brskalniku:)


Ok, sem mislil, da če se v design načinu ne pokaže pravilno da je potem nekaj narobe. Očitno potem to ne igra vloge, če je vse ok v brskalniku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zvocnik ()

Killermode ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomoč- Spraviti desing v uporabo

Oddelek: Izdelava spletišč
81466 (1248) Gladi
»

pomoč začetniku

Oddelek: Izdelava spletišč
131107 (990) ANGEL_B
»

Dreamweavwr 10 in pisava

Oddelek: Izdelava spletišč
6923 (867) t3hn0
»

Dreamweaver

Oddelek: Izdelava spletišč
101689 (1583) para!
»

Visual Studio Net

Oddelek: Izdelava spletišč
181405 (1060) smash

Več podobnih tem