» »

Se še spomnite specifikacij vašega prvega PC računalnika?

Se še spomnite specifikacij vašega prvega PC računalnika?

1 2 3
4
»

link_up ::

kixs je izjavil:

Nekaj slikic. Morda najde kdo "svoje" AT ohisje ali monitor.

 x

x



 x

x



 x

x



Spodnji multisync sony je bil moj. :) Ampak to je bilo leta 98 nekje pomoje...bil je ze flat! Missing it. :) Hvala za fotko!

drugace pa prvi pc config 286 16Mhz, 1M RAM(ta je bil svinjsko, svinjsko drag), 40MB disk, floppy...ohne modem. :)

Golden axe, digger, f19, v nulo! :) Da ne omenjam Turbo Pascala. :)
In and Out

cias ::

kuglvinkl je izjavil:

Se spoknite zick cez cel zaslon pri trinitroncih? :)


Za večno bom sovražil Jokerja ker so mi povedali za to žico. Prej je nisem videl, potem pa mi je zmeraj šla na k.

vasquez ::

640kb RAMa iz leta 1990

Buggy ::

@kixs: ce morda rabis za zbirko 22" CRT iiYama VisionMaster Pro 510, jo lahko dobis pri meni. Ko je sla pred dekado in vec v "stalazo" je se delala, zdej pa vec ne vem, zgolj to, da mi je na laminatu, kjer je nekaj casa stala naredila luknjo...tezka je pomoje ene 30-40kg >:D



tony1 ::

No, ko smo že pri flat monitorjih: leta 2000 sem za našparano štipendijo kupil nov 19'' monitor Hyundai P910 in ko sem ga nesel iz trgovine sem iz štacune zaslišal dialog prodajalca in serviserja:
"Ej, novi Hyundai monitorji so prišli..."
"-A res? A flat?"
"Ja, flat."

In se spomnil na Jonasa v Jokerju, ki je pisal o prekletsvu računalnikov, da točno trenutek za tem, ko kupiš neko robo pride ven nova, bolj huda verzija. Za točno isti denar. No, ampak ko gledam tisto "flat" sliko s prejšnje strani, sem kar malo potolažen :)).

AvtoR ::

No jaz z zgoraj omenjeno Iiyama 22" nisem imel preveč sreče. Je crknila takoj po izteku garancije. Vozil nekaj časa na servise potem pa sem obupal. Tam okoli leta 2002 se za cca 190 000,00sit nabavil prvi LCD, 19" LG L1920P. Ta mi še danes dela kot sekundaren monitor poleg 27" Samsunga 275T ;)
tok, tok...

residual ::

v otroštvu ZX-spectrum, kaseter, joystick, točnih specsov se ne spomnim, potem smo dali žlahti dalje, danes mi je žal.

kasneje sem prešaltal na 286, 8 mhz, RAM 640 kB, 20 MB HDD, FDD 3,5 in 5,25, hercules grafika, ČB ekran, filter čez ekran! cherry tipkovnica na stari konektor, misko na kroglico, DOS 6, wordstar, prvi autocad, itd To so bili časi ...

AvtoR ::

Pa spomnim se prvega 14400 bps modema, pa ABM BBSa...
Potem je počasi prišel internet preko Arnesa...

WizzardOfOZ ::

Mam še en modem US Robotics sportster voice 33.600 nekje med vso računalniško robo.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

FlyingBee ::

Uf, tisti zvok, kot v etru.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Zimonem ::

kixs je izjavil:

Ja. Ampak Celeron 300A. Brez A sploh ni imel onboard L2 cache-a.

Ampak procesor je bil za tisti cajt zverina. Z Applovim macom g5 je pometal potleh, za 1/5 cene.

V-i-p ::

cias je izjavil:

kuglvinkl je izjavil:

Se spoknite zick cez cel zaslon pri trinitroncih? :)


Za večno bom sovražil Jokerja ker so mi povedali za to žico. Prej je nisem videl, potem pa mi je zmeraj šla na k.

Uff, enako :). Ne vem kje sem prebral, sam po tistem ni blo več enako. Žico sem gledal nonstop :].
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

kixs ::

Js sem jih videl samo na zacetku. Potem jih "ni bilo" vec.

ZveeZ ::

O kaksnih zicah govorite?:)
Trinitrona si nisem lastil.

residual ::

Zice so bile feature in ne bug ;) mene na mojem sony e serije niso prevec motile.

kuglvinkl ::

ZveeZ je izjavil:

O kaksnih zicah govorite?:)
Trinitrona si nisem lastil.


Omogocle so cist flet zaslon, narazen so neki drzale. Brane je to pred 20leti razlozu, jaz ne znam ;)
Your focus determines your reallity

sirotka ::

Buggy je izjavil:

@kixs: ce morda rabis za zbirko 22" CRT iiYama VisionMaster Pro 510, jo lahko dobis pri meni. Ko je sla pred dekado in vec v "stalazo" je se delala, zdej pa vec ne vem, zgolj to, da mi je na laminatu, kjer je nekaj casa stala naredila luknjo...tezka je pomoje ene 30-40kg >:D





v kolikor ga ne vzame kixs, ga rade volje odkupim jaz, rabim nekaj z višjo frekvenco osveževanja, ravno sestavil eno mašino z 3d revelator očali in vse kar je pod 120hz migeta za pop* :D

Smrekar1 ::

486 dx2/66, 8 MB RAM, 481 MB HDD, 2x speed CD-ROM, SoundBlaster. Disketna enota je bila takrat samoumevna.

A. Smith ::

WizzardOfOZ je izjavil:



Kje si ga pa kupil? Takrat sem delal v računalniški firmi (sestavljal in popravljal PC-je) in smo jih kar nekaj prodali s temi proci.

Ampak 6x86 je bil PR procesor, torej konkurenca pentiumom, ne 486-kam.
Sem imel doma PR200 6x86 z MMX inštrukcijami

Mašino je sestavljeno prodal nekdo iz Kranja, ki se je ukvarjal s sestavljanjem mašin. Kje je dobil komponente, nimam pojma.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: A. Smith ()

WizzardOfOZ ::

lahko da sem ga ravno jaz tebi prodal. takrat sem živel in delal v kranju, pa sem kar nekaj mašin sestavil in prodal.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

sdafsda ::

Tut 286 16Mhz in CB monitor. (Sopwith, Korean Tetris, Sokoban, Psion Chess, pa program Banner, fotr pa Framework in Wordstar). Potem 386tka z prvim barvnim monitorjem in win 3.11. (mel sem nek Windows games CD s 1001 spilom in programom). Samo moj prvi tazaresni pa 486dx4 100 (uglavnem Dune2, Doom, Duke 3d, C&C, .... mah pomoje poznam 90% spilov tistga cajta).

Se je pa kompe takat menalo na pol leta. Ko si ga kupu je bil ze zastarel. Dons bi za domaco uporabo komot shajal s kakim 15let starim Core 2 duo. Takrat nepredstavlivo. Pa full počas so delal, že k so bli novi in konstantno zmrzval. Zdej pa živce zgubiš, če ni sistem gor v 5 sekundah.

En tak moment je bil tut, ko sem dobil zvočno kartico. Čist nova dimenzija. Pa CDROM. S tem se je dalo bl komot stvari prenašat in ti je za to stvar dala dostop do en kup enih spilov in programov,...

FlyingBee ::

Zame je bil prelomen trenutek Quake 2 in CD s 200+ mp3-ji, od takrat naprej sem zaprisegel PCju, heehe
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

kixs ::

Kaj je pasalo na 386 podnozje? Mozne nadgradnje procesorja in matematicnega koprocesorja.

Vecinoma je bil pri nas zelo razsirjen 486DLC z 1KB L1 cache - vecinoma direktna zamenjava s 386DX, pohitritev za cca 20%. Na sliki pa sicer manjka se najhitrejsa verzija Ti486SXL2-66, ki je trenutno na eni plati... in nekaj drugih FPU-jev.

 x

x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

OZZY ::

Zame je bil IBM 386SX ps1 - 20MHz, 2MB rama in 80MB diska. Stal pa je cc 2500 nemških mark. Veliko dražje kot če bi takrat dal sestavit. Ampak bil je IBM :)
Go with the flow.

kuglvinkl ::

OZZY je izjavil:

Zame je bil IBM 386SX ps1 - 20MHz, 2MB rama in 80MB diska. Stal pa je cc 2500 nemških mark. Veliko dražje kot če bi takrat dal sestavit. Ampak bil je IBM :)

to je bilo z nflacio, kolk, 7k?
Your focus determines your reallity

Karen ::

Na prvem XT-ju (šolskem), k ga itak nihče v šoli ni znal niti prižgat razen mene in sošolca, tako da sva samo midva imela dostop do njega, je laufal Lotus Symphony, Dbase če se spomnim, Word star, mislim da verzija 4, od igric pa Test drive 1, ni pa manjkala niti Poor Mandy.
Na 286-ki sem imel pa že mislim da DOS 3.3, pol je prišel 5.0, namesto Command com-a sem imel 4dos, Norton Commander, ene 2 antivirusa sta špilala (McAffee pa še en, pozabil ime), pa nujno Stacker za raztegnt 40MB disk (online kompressor k je naredil virtualno particijo (isto k danes naredi recimo TrueCrypt/Veracrypt) na tolk da sem mel 5MB za OS zbootat pa eno disketo odpret, pa druga particija ene 75MB potem za vse ostalo. Word star je bil gor od začetka, Win 2.1 sem sam sprobal ker so bili neuporabni, uporabni so ratali šele Windowsi 3.0, pa pol 3.11. Mal za nostalgijo :-)

WizzardOfOZ ::

kuglvinkl je izjavil:

OZZY je izjavil:

Zame je bil IBM 386SX ps1 - 20MHz, 2MB rama in 80MB diska. Stal pa je cc 2500 nemških mark. Veliko dražje kot če bi takrat dal sestavit. Ampak bil je IBM :)

to je bilo z nflacio, kolk, 7k?


Markovičev dinar - 1:1 s šilingom in 1:7 z marko. Ni bilo tok hudo, kot bi nekateri radi prikazali.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

kixs ::

Ker ne vemo datuma nakupa, je brezveze spekulirat.

Gagatronix ::

Moj prvi PC je bil IBM 5150, sicer ga je kmalu zamenjal 5160 ampak ok. :)

Malidelničar ::

Apofis je izjavil:

486 40mhz

Naš je bil tudi 486, specifikacij se pa ne spominjam.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

barocco ::

ZX Spectrum ,kasetar, pa katodna Tv Daley Thompson's Decathlon igrca ..
drugače pa prvi komp glede na denar ..po komponentah(bral revije joker,svjet kompjutera..) je bil
AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4800+
ASusrock AM2NF4G-SATA2
4Gb ram,
Nvidia 8600 Gtx 512Mb,
LC napajalc450w pa Ohišje najcenejše..
Dobri cajti..
RangerVIII|6700k|Corsair16GB|
Msi1070|pm961|BX5001TB|RM650x|H100iv2|

Gagatronix ::

Spectrum ni bil PC ampak mikro. :)

pijavka ::

HyperGL je izjavil:

Leto 1991: Amd 386dx 40mhz, 4mb rama, disk okoli 500mb, velik in mali disketnik, trident 512kb vga grafika, fantasticno ohisje, ki ga se dandanes iscem... Vse kupljeno pri podjetju secom, imam se nekje njihove nalepke in tu pa tam se znajdejo na kaksnem kosu hardwarea...

Leto 1994: v jerovsek computers sem si s prihranki kupil creative labs sound blaster kit, ki je vseboval sb16 + par zvocnikov in 4x cdrom.


Tudi moj sošolec je imel en računalnik od Jerovška, drugega pa od Secom.

Ali mogoče kdo ve, kaj se je zgodilo s Secomom? Ali je to "ista" firma, ki sedaj dela okna? So zamenjali branžo?

MH0 ::

Prvi computer je bil ZX81. 1kB RAM s 16kB razširitvijo.
Prvi PC, Schneider PC1512. Intel 8082 CPU, 512kB RAM razširjen na 640kB, 2x 5.25" floppy in HDD z enopar MB.

WizzardOfOZ ::

A ni imel ZX81 8kb rama in 8kb roma?
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

FlyingBee ::

Kako je bilo s x386 PCji, moj prvi je imel ta cpu, verjetno je bilo vse drugo žalost. Imel je DOS pa 4 igrce naložene: Spectre, Mahjong, nek Golf skoraj 3d grafika, Pipes.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

MH0 ::

WizzardOfOZ je izjavil:

A ni imel ZX81 8kb rama in 8kb roma?

Moj je bil siguno 1kB. Tistega 16kB modula pa se nisi smel dotakniti, ker je imel bolj slab stik in je šlo vse fuč. :-)

FlyingBee ::

Našel, samo škoda, ker sem imel ČB monitor, drugače je bila dobra golf igra za tiste čase.
Links: The Challenge of Golf (Access Software) (MS-DOS) [1990]
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Zgodovina sprememb…

nokia6310 ::

Uf ja seveda se še spomnim kako da ne. Celeron 333, 6,4 gb disk. Matična ne vem več katera je bila pa win 98.

HyperGL ::

Ravno danes sem spet razmišljal in iskal moje prvo ohišje... Pa sem "zrisal" na hitro kako je izgledalo... Za tista leta fenomenalno in še danes v koraku s časom. Tajvanska izdelava menda (tako pravi stric, ki je takrat ta ohišja prodajal). Med leti 90 in 95.

 Ohišje

Ohišje



Če slučajno kdo ve za tako ohišje, kjerkoli, tudi na internetu, prosim javite! :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: HyperGL ()

mihagr ::

pozdravljeni
moj prvi je bil ZX Spectrum 48, prvi PC leta 1984 pa XT z Intel 8082 CPU, 640kB, ram-a, 2x 5.25" floppy disk in brez trdega diska, zelen monitor, naslednji obisk Münchna mu je dal 20Mb Seagate disk.
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vaše računalniške komponente skozi zgodovino? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
738282 (5084) floyd1
»

Osebni računalnik IBM PC star 30 let

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
257123 (5744) ender
»

Vaš prvi mlinček (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
868006 (5024) opeter
»

vaše prvo računalo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1138949 (7487) flipflop
»

zakaj ste kupili racunalnik ???

Oddelek: Loža
222071 (1644) DOLF

Več podobnih tem