» »

Kamin

Kamin

Badwolff ::

Žena si že nekaj časa želi kamin, glede na situacijo v svetu pa je še mene začel zanimati.
Kaj priporočate? Na kaj je treba pazit?

c3p0 ::

Haas & Sohn so baje OK, oni Španski Panadero al kaj so pa klump. Tako mi je rekel kamin majster (sam ne prodaja kaminov in mu je vseeno kaj kupiš)

chucki ::

Jaz sem gledal te znamke pa ze ko si vrata odprl ni bil dober obcutek. Sem vzel lokaterm, tudi zaradi rezervnih delov
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Likalnik ::

Moraš biti malo bolj specifičen...kakšen kamin rabiš, koliko močen (kako velik prostor boš ogreval)? samo stavek "žena hoče kamin" nam nič ne pove.

imaš na voljo kaminski vložek, samostoječo kaminsko peč ali pa lončeno peč....imaš že kakšne predpriprave za kamin narejene...dimnik, kaminska vratica itd.

Jaz imam kaminski vložek Ruegg in sem zaenkrat zadovoljen...uporablja se ga pozimi cca 4x na teden....ogreje mi praktično vse dnevne prostore...razen spalnik prostorov.

poglej pri Kamini Kočevar imajo dobre in kvalitetne kamine

Badwolff ::

Imam dimnik, ampak že 20 let ni dostopa direktni, tako da je seveda treba pogledat, kako bi se sploh dalo to uredit. Prostor direktno okrog je cca 40 kvadratov, celo stanovanje s sobami 100.

Verjetno kaminski vložek, ampak bi se pogovoril z majstrom vsekakor, kaj je za nas boljše.

kixs ::

Ce speljes se direkten dovod zraka od zunaj, pa si zmagal.

cias ::

Verjetno se najbolj splača dobiti enega mojstra ki to montira, da ti pride pogledat in zrihta ustrezen kamin.
Ne vem če je še isto, ampak kdat te je klima z montažo vred koštala skoraj isto kot če si sam nabavil klimo, ker montažerji lahko nekaj z davki in popusti pri nabavi klime?

Pa pri kaminu je lahko velik problem če je premočan, zakuriš in potem moraš odpirat okna ker tako segreje.

wcpapir ::

c3p0 je izjavil:

Haas & Sohn so baje OK, oni Španski Panadero al kaj so pa klump. Tako mi je rekel kamin majster (sam ne prodaja kaminov in mu je vseeno kaj kupiš)


Imam ta klump od Panadero, jbg ko sem gradil je bil največji in najlepši za najmanj denarja. Dve sezoni smo ga "žgali" na polno pa je še vedno ok. Z njim smo posušili bajto ko smo delali v njej. Sedaj ga uporabljamo samo občasno mogoče 2x na sezono.

kopriva60918 ::

cias je izjavil:


Pa pri kaminu je lahko velik problem če je premočan, zakuriš in potem moraš odpirat okna ker tako segreje.


Mi smo imeli ta problem. Smo nabavili kamin, v katerega si dal eno samo poleno, pa je bilo že vroče, enostavno je bil premočan. Potem smo pa zamenjali za manj močnega, zdaj lahko naložim 10 enakih polen kot prej, pa nič ni vroče in je temperatura ravno prava. Tako da je res treba pazit na moč, ker kasneje se ne da več manjšati moči.

tiborrr ::

Tudi meni je kamin delal Kočevar in je predlagal bodi Rueg in kot alternativo italjanski Acamineti vložek. Italjanski je približno pol cenejši in je ok, tudi po Kočevarjih besedah imajo dobre izkušnje z njimi. Zaenkrat brez pripomb, je pa šlo z novodgradnjo z direktnim dovom zraka od zunaj.

Bolj kot to, kaj je klump in kaj ni je odvisno od tega, kako kvalitetno je narejen kamin oz. predvsem njegov odvod in dovod zraka.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Likalnik ::

Tako je...OP bodi pozoren na dovod zraka od zunaj (da ti kamin ne vleče zraka iz prostora) in, da je dimnik dovolj velik fi.

dobi si majstra/podjetje kateri montirajo kamine in ti naj pridejo na ogled ter svetujejo kateri kamin bi bil najboljši za tvoj prostor.....ni vsak kamin za vsak prostor.

c3p0 ::

"Od zunaj" je lahko tudi klet, če le ima dotok zraka od zunaj (v hišah je ponavadi vsaj kako kletno okno na kiper), tako bomo mi rešili...

Likalnik ::

tako imam tudi jaz...iz kleti...ven nisem vlekel cevi...zaenkrat dela v redu.

Atos ::

Mi smo gledali Brunner in pa Spartherm: https://www.kaminska-pec.si/sl/shop/kam...

mikhaair ::

Badwolff je izjavil:

Žena si že nekaj časa želi kamin, glede na situacijo v svetu pa je še mene začel zanimati.
Kaj priporočate? Na kaj je treba pazit?

Prvo pokličeš dimnikarja, da ti da OK za dimnik oz. navodila kaj in kako bo zahteval, da ti da žegen po montaži. Na splošno to pomeni, da pregleda dimnik, imeti moraš dovod zraka v prostor (vcasih so to delo opravila slaba okna in vrata) ali pa ima peč zajem zunanjega zraka in detektor CO.
Trenutno imajo vsi proizvajalci, ki so kolikor tolk ok razprodane proizvodnje, zalog praktično ni pri prodajalcih.
Pri montaži na naslovu stalnega prebivališča se obračuna davek 9,5%.
Če te zanima kaj več, ZS, nekaj ima naše podjetje na zalogi, nekaj bo še prišlo.

c3p0 ::

Bojda bo vesela jesen glede kurjenja drv, kdor načrtuje kamin, je že zdaj pozen. Eno je kupit, drugo je vgradnja, majstrov ne bo fraj...

kixs ::

Pa kupis spohert, lahko se kuhas gor in dimnik samo skozi okno ven :lol:

hipertija ::

kixs je izjavil:

Pa kupis spohert, lahko se kuhas gor in dimnik samo skozi okno ven :lol:

dobesedno, eni res tolk komplicirajo da bv.
Prekle za kurnk

dolenc ::

Tole bom sicer reševal s terapijo v prihodnosti, ampak....

Moja mama! Kamin kamin, od nekdaj, veš kako je to fino, kamin. Fak no neh ga srat, sej maš centralno. Ne ne, kamin kamin, romantika, to je tako fino, pa čiček zraven, da se kdo gor usede, ko smo bli otroc, to je blo neki najlepšga.
No in pol je prišel čas za kamin! Huge ass čez pol dnevne sobe. Grajen, ne tist k je sam kot okno, ki ga v filmih videš.

Sekret od sekreta. Poleg tega (specifičen, ravno ta primer) da je čez pol dnevne sobe, da imam verjetno zamaknjen vrat, ker je šel tam kjer je bil nekoč tv (to je vse ene 20 let nazaj) in je potem tv glede na sedežno bil pod kotom. Najprej zakuriš, mal se bo zih podkadilo, tako da evo že luftaš, fino fino sredi zime!

Potem itak čakaš dobro uro, ker kamin se more pregret. Ko pa se segreje, pa žge tko, da je vsaj ubilo idejo o savni. Ni glih da maš gumb s katerim reguliraš ogenj ;)

No in kaj je zdej s to romantiko? Tko kot vsak dopamin rush, ko maš, par dni veselja, pol na treba že po nasledno dozo. In jaz 20 let kasneje zrel za terapijo.

wcpapir ::

kopriva60918 je izjavil:

cias je izjavil:


Pa pri kaminu je lahko velik problem če je premočan, zakuriš in potem moraš odpirat okna ker tako segreje.


Mi smo imeli ta problem. Smo nabavili kamin, v katerega si dal eno samo poleno, pa je bilo že vroče, enostavno je bil premočan. Potem smo pa zamenjali za manj močnega, zdaj lahko naložim 10 enakih polen kot prej, pa nič ni vroče in je temperatura ravno prava. Tako da je res treba pazit na moč, ker kasneje se ne da več manjšati moči.

Ne bluzi. Premočan kamin da bi preveč grel z enim polenom ? Kot da bi rekel da s premočnim avtom rahlo pritiskaš na plin in se mu meša.

kixs ::

Pri meni, da moc drugo nalaganje - 2-3 polena - kamin je 10kW (ce se ne motim). Navadno potem tretjega ne potrebujem. Je bilo pa zadnje 2-3 sezone vse skupaj morda 10x zakurjeno. Ce je prevroce, enostavno odpres vrata na hodnik in malo segreva drugi del hise. Odkar je toplotna, se kamina prakticno ne potrebuje - edino za feeling okoli bozica. Je pa ta toplota cisto drugacna od mlacnih radiatorjev.

Frgazor ::

c3p0 je izjavil:

Bojda bo vesela jesen glede kurjenja drv, kdor načrtuje kamin, je že zdaj pozen. Eno je kupit, drugo je vgradnja, majstrov ne bo fraj...


Če mu uspe vgradit kamin bo pa z drvi pod stresom. Letos so iz hoste odnesli že vse, kar ni čisto gnilo. Ko se pa drva pojavijo na trgu pa izginejo v trenutku.

c3p0 ::

Saj se dobijo, ampak po kaki ceni... Res me zanima kaj bo, ko Bosanci le sprostijo izvoz.

Smo vsaj letos nazorno videli, da so naše hoste bolj za okras, imamo butično romantično pridelavo drv lokalnih kmetov. Kar zares šteje, se pa uvozi. Ostalo gre v izvoz in kupimo nazaj obdelano po 10x ceni. Lepa situacija, verjetno "trajnostna politika".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

mikhaair ::

Ko bosanci sprostijo uvoz, če ga, bo to manjša kaplja v povpraševanju npr. Italije. Manjka proizvodnja pelet, drvi Ukrajine, Rusije, in kupa manjših držav.

kixs ::

Iz Bosne bo sel najvisnjemu ponudniku z globokimi zepi...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Eko sklad - ogrevanje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8411431 (1039) c3p0
»

Slab vlek kamina

Oddelek: Loža
264036 (3264) ;-)
»

Kateri kamin na trda goriva?

Oddelek: Loža
174243 (3328) red_baron
»

Pomoč pri izbiri ogrevanja stanovanja

Oddelek: Loža
4017640 (5009) letmein
»

Je bolj vroča žerjavica ali ogenj? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7818553 (16182) urosh

Več podobnih tem